Co dalej z MUX1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
dmbps156

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: dmbps156 »

A mi to lotto czy będzie czy nie będzie i tak nie oglądam tego typu szmiry:D

wombakast

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: wombakast »

Ja tez nie bede oglądał, ale szkoda miejsca na taki program w muxie

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: qwerty »

Jan Dworak, przewodniczący KRRiT, powiedział, że roczne koszty nadawania na multipleksie to około 10 mln zł, a z dokumentów dostarczonych przez Fundację Lux Veritatis wynika, że w ciągu ostatnich 3 lat wykazywała straty wynikające z działalności operacyjnej, a pozostałe przychody malały. Majątek fundacji został oszacowany na 90 mln zł, jednak większość z tego to pożyczka uzyskana od polskiej prowincji zakonu redemptorystów. Do tego termin jej spłaty mija w okresie, na który miała zostać przyznana koncesja. Dworak dodał, że na pytanie o warunki jej spłaty KRRiT nie otrzymała odpowiedzi.

Czterech członków KRRiT opowiedziało się za podtrzymaniem,wcześniej decyzji nt. TV Trwam, a jeden - Stefan Pastuszka - wstrzymał się od głosu.
źródło: http://satkurier.pl/news/71807/krrit-ni ... dvb-t.html
Czyli dobrze myślałem, że opłaty idą przez różne ręce i nie stać ich na utrzymanie kanału. :)

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Drekan »

Najważniejsze, że KRRiT poszła po rozum do głowy i postanowiła zająć się kwestią obsady kolejnych miejsc w NTC (najwyższy czas). :D

Najwidoczniej nie potrafiono znaleźć argumentów za odrzuceniem wniosków nadawców Next TV, Tele5 czy Superstacji. Coś czuję, że to ci nadawcy będą mieli największe szanse na trzy miejsca 1 multipleksie (po kanałach TVP). ;)

Ciekawe co na to TVP, która również ostrzy sobie ząbki na te miejsca (docelowo). :shock:

Pytanie, skoro TVP zajmuje połowę miejsca w 1 multipleksie, to czy konkurs nie powinien odbyć się na cztery miejsca? :?: Z odpowiedzi jaką uzyskałem z UKE wynika: na każdy program jakości SD będzie przypadać 1/8 całkowitej pojemności multipleksu, tak, że multipleks ten pomieści 8 programów SD. Tak zadecydowała KRRiT formułując zapisy koncesji dla nadawców komercyjnych w MUX1.

Jednak 27 kwietnia 2014 roku, to dosyć odległy termin i pytanie czy i po tak długim czasie, nadawcy będą dalej zainteresowani obecnością w NTC? :?: KRRiT powinna pomyśleć o szybkim uruchomieniu 5 multipleksu, gdzie mogliby nadawać tymczasowo ci nadawcy, do czasu przeniesienia na docelowy dla nich 1 multipleks. Przy okazji można obsadzić i drugą połowę 5 multipleksu. Pierwsze wyłączenia analogu już w tym roku, więc sukcesywnie wraz z wyłączeniem emisji analogowej, można od razu uruchomić 5 multipleks (jak miało to miejsce w Czechach). :idea:

Przynajmniej KRRiT zajmie się czymś użytecznym. :twisted:

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: ploomba »

program o cyfryzacji w Polsce w TV Trwam (w kontekscie ostatniego protestu)
http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=swd

Co by nie mówić o TV Trwam , ale w żadnej innej stacji telewizyjnej nie wytłumaczono w tak dokładny i prosty sposób tematyki cyfryzacji telewizji naziemnej.


Od połowy materiału telewizyjnego, który podałem post wcześniej, można prześledzić cały proces przyznawania koncesji oraz odwołania.
Cały proces przyznawania koncesji i odwołań 5 podmiotów był przeprowadzany z pominięciem procedur prawnych. (czytaj: karty były rozdawane pod stołem)

Z materiału wynika również, że Trwam ma zamiar skarżyć decyzję KRRiT w sądzie. Czekali tylko na dzisiejsze uzasadnienie (bez niego nie mogli skarżyć decyzji).

Co do argumentacji KRRiT o finansach Trwam.
TV Trwam ma większe aktywa (majątek), większy zysk oraz mniejsze długi (w stosunku do swoich aktywów) niż 4 stacje, które otrzymały koncesję.
Więc powód (argument) jaki podał Jan Dworak i KRRiT o odmowie koncesji dla TV Trwam można włożyć między bajki (zupełne bzdury KRRiT).
Porównując Trwam np z taką Stavka czy ATM to Trwam jest kilkunasto czy kilkudziesięcio krotnie bogatszą (finansowo) stacją niż te dwie. Np aktywa w Trwam to około 80 milionów złotych. W Stavce kapitał zakładowy (czy też środki trwałe to około 90tys zł). Tak samo zadłużenie Trwam wynosi około 6 milionów (przy 80 milionach aktywów - czyli jest to 1/13 aktywów). Natomiast zadłużenie Stavki, Eski czy ATM kilkukrotnie przewyższa ich aktywa.


Ciekawe co by było gdyby sąd przychylił się do protestu Trwam i uchylił decyzję KRRiT. Jak w takiej sytuacji przedstawiała by się kwestia mux-1?

:idea:
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2012, o 22:28 przez ploomba, łącznie zmieniany 3 razy.

elwood-xp

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: elwood-xp »

Jednocześnie KRRiT informuje, że w związku z tym, iż Telewizja Polska może nadawać swoje programy na multipleksie pierwszym do 27 kwietnia 2014 r., po tym okresie nadawanie na MUX 1 mogą rozpocząć inni nadawcy. Dlatego też KRRiT zdecydowała, że w najbliższych miesiącach rozpocznie postępowanie dotyczące rozszerzenia koncesji na nadawanie satelitarne naziemne w sygnale multipleksu pierwszego na kolejne trzy programy.
Cytat za KRRiTV.

Czy ktoś wychwycił kwestię "satelitarnego nadawania naziemnego"? To, albo nadajemy naziemnie, albo live via satellite. Wyszło szydło z worka, jakimi autorytetami z nadania sa członkowie ww gremium.
Po prostu witki opadają..

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: ploomba »

Na moje oko wygląda to tak, że KRRiT nie za bardzo wie jak wybrnąć z zaistniałej sytuacji (z kontrowersyjnymi decyzjami w sprawie 4 koncesji rozdanymi wg własnego widzi mi się lub innych sytuacji mniej lub bardziej przyjacielsko-korypcyjno-lobbingowych) i próbuje załagodzić teraz sytuację zapewnieniami, że już wkrótce przydzieli 3 kolejne koncesje dla stacji, które miałyby zastąpić TVP w mux-1. A jak wiadomo TVP nie odpuści tak łatwo tych 3 miejsc i będzie kolejny pat i kolejne szantażowanie ze strony TVP.


Żeby nie było też, że bronie tylko Trwam. Argumentację o finansach stacji, które otrzymały koncesję można również odnieść w stosunku do innych poszkodowanych. Zapewne taki Orange Sport ma o wiele większe aktywa niż taka Stavka czy ATM. Jednak w tym przypadku KRRiT posłużyła się pewnie argumentacją o różnorodności oferty w DVB-T (podobny kanał znajduje się w mux-2).

KRRiT mąci i nie postępuje konstytucyjnie.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Drekan »

Właśnie, argumenty finansowe można łatwo obalić, ale i drugie kryterium, czyli różnorodność oferty odpada, bo KRRiT zachciało się przyznać drugie miejsce stacji muzycznej Polo TV. :lol:

Dodatkowo wąska specyfikacja tej stacji nastawiona tylko na jeden styl muzyczny (disco polo), zabiera KRRiT argument o zbytniej specjalizacji telewizji Trwam, tylko na wąską grupę osób podzielających światopogląd Ojca Dyrektora. :?

Na miejscu KRRiT, rozpocząłbym procedury przyznania miejsca w 1 multipleksie dla trzech chętnych nadawców (nie ma co pchać 8 stacji do jednego multipleksu), jednocześnie ze względu na odległy termin zwolnienie się miejsca w 1 multipleksie przez TVP (połowa 2014r), przyznałbym nadawcom tymczasowe miejsce w 5 multipleksie, który startowałby sukcesywnie wraz z wyłączaniem analogu. :idea:

Ponieważ połowa 5 multipleksu pozostałaby wtedy niewykorzystana, równolegle rozstrzygnięto by kwestię obsady pozostałych miejsc w 5 multipleksie. Tutaj wybór chętnych można pozostawić operatorowi technicznemu z pierwszeństwem dla stacji FTA zapewniających dużą różnorodność oferty dla widza. TV Trwam jako jedyna zgłoszona stacja o profilu religijnym (komercyjny projekt Religia TV, jako nierentowny nie ma szans na na NTC), będzie miała przewagę w pozyskaniu miejsca w 5 multipleksie na stałe. Jeśli TVP, będzie robiła problemy ze zwolnieniem miejsca w 1 multipleksie to nowi nadawcy, będą trochę dłużej nadawali w ramach 5 multipleksu. ;)

Przy okazji zaproponowałbym, by jeden z nadawców z 2 multipleksu przeniósł jeden swój kanał do któregoś z kolejnych multipleksów, by docelowo wszystkie multipleksy nadawały siedem stacji w standardzie SD. Uzasadniając to koniecznością przeznaczenia części pojemności, na dostosowanie nadawania dla osób głuchych, stosowanie oznaczeń wiekowych, itp. 8-)

tomarex

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: tomarex »

elwood-xp pisze:Czy ktoś wychwycił kwestię "satelitarnego nadawania naziemnego"?
Po prostu witki opadają..
Ktoś zrobił skrót .
We wszystkich aktach prawnych dot. MUX-ów jest mowa o zmianie już wcześniej udzielonej koncesji na nadawanie programu przez satelitę, przez jej rozszerzenie o nadawanie naziemne.
Czyli na chłopski rozum powinno wygladać tak:
Naziemnie będziemy oglądać programy nadawane wcześniej przez satelitę.
A kto nadawał przez satelitę. Tylko Eska TV od 2009 roku.
Polo TV dostało koncesję satelitarną tydzień przed koncesją naziemną.
Do koncesji pozostałych nadawców trudno dotrzeć, ale przecież nie nadawali danego programu oprócz TV Trwam i TVP w momencie przydzielania miejsc na MUX I.
Wprawdzie fakt nie nadawania programu satelitarnie nie stanowił przeszkody, ale to także o czymś świadczy.
Dodatkowo są terminy rozpoczęcia nadawania. Ciekawe kto wie jakie terminy zostały wyznaczone w koncesjach?
W ustawie jest napisane, że KRRiT może cofnąć koncesję jeśli nadawca przez 3 miesiące zaprzestał nadawania.
Analizując dokumenty finansowe koncesjonariuszy i tryb postępowania przy rozszerzaniu koncesji, to nie chce się wierzyć, że organ państwowy mógł w taki sposób postępować.

Więc "Co dalej z MUX1?" wg. mnie powinien tym zająć się sąd, lub UE.

loleklolek

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: loleklolek »

przepraszam, nie wytrzymałem...
Drekan pisze:Właśnie, argumenty finansowe można łatwo obalić,
No to ustali sąd, jeśli taka sprawa będzie. Jak dla mnie, skoro fundacja nie wyjaśniła, jak zamierza spłacić pożyczkę, tzn. jej sytuacja finansowa była niejasna, być może nawet bardziej niejasna od sytuacji innych wnioskodawców.
Drekan pisze:ale i drugie kryterium, czyli różnorodność oferty odpada, bo KRRiT zachciało się przyznać drugie miejsce stacji muzycznej Polo TV. :lol:
Stacji poruszających tematy polityczne też jest dużo, jak na mój gust polityki w muxach jest więcej, niż muzyki nawet po uwzględnieniu eski i polo :lol:
Drekan pisze: Dodatkowo wąska specyfikacja tej stacji nastawiona tylko na jeden styl muzyczny (disco polo), zabiera KRRiT argument o zbytniej specjalizacji telewizji Trwam, tylko na wąską grupę osób podzielających światopogląd Ojca Dyrektora. :?
Zawsze można porównywać, jak liczne są grupy: przeciętnych słuchaczy discopolo i przeciętnych osób podzielających światopogląd Ojca Dyrektora. Wystarczy zajrzeć i popatrzeć na udziały wybranych stacji w oglądalności - sytuacja obu jest podobna (na razie obie są FTA via sat).
Drekan pisze: Na miejscu KRRiT, rozpocząłbym procedury przyznania miejsca w 1 multipleksie dla trzech chętnych nadawców (nie ma co pchać 8 stacji do jednego multipleksu), jednocześnie ze względu na odległy termin zwolnienie się miejsca w 1 multipleksie przez TVP (połowa 2014r), przyznałbym nadawcom tymczasowe miejsce w 5 multipleksie, który startowałby sukcesywnie wraz z wyłączaniem analogu. :idea:
A ja tam bym wolał, by najpierw zabrali się za rozwój i skończenie MUX3, a przy okazji, by MUX3 został zamieniony w MUXreg i by pozwolono nadawcom regionalnym na przejście na cyfrę, zanim zabierze się im koncesje na NTA w związku z ASO. W związku z tym może się okazać, że TVP będzie musiała pozostać na MUX1 na dłużej. Tak, czy inaczej preferuję bardziej kanały lokalne, niż kolejne niszowe stacje ogólnopolskie ;-).
Drekan pisze: Przy okazji zaproponowałbym, by jeden z nadawców z 2 multipleksu przeniósł jeden swój kanał do któregoś z kolejnych multipleksów, by docelowo wszystkie multipleksy nadawały siedem stacji w standardzie SD. Uzasadniając to koniecznością przeznaczenia części pojemności, na dostosowanie nadawania dla osób głuchych, stosowanie oznaczeń wiekowych, itp. 8-)
No akurat napisy dvb-t/teletext + ścieżka dźwiękowa z lektorem szerzej opisującym sytuację + info o ograniczeniu wiekowym raczej nie są aż tak wymagające, by trzeba było rezygnować z 1 kanału :-).

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: kupon »

A czasem nie jest też łamane prawo,że jako nadawca społeczny nie może nadawać reklam,a nadaje?

Andrzej.B
Posty: 39
Rejestracja: 19 października 2011, o 13:14
Odbiornik: Samsung LE40D550
Instalacja antenowa: Antena ATX-55, wzmacniacz AWS-33 firmy AMS
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Andrzej.B »

A oglądał pan choć raz TV TRWAM. To gdzie pan widział reklamy? Bo ja oglądam i nie widzę.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: kupon »


Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Puma »

Po wyłączeniu TV analogowej i uzyskaniu przez Mux 3 pełnego pokrycia wygaśnie prawo telewizji publicznej do obecności programów TVP1,TVP2 i TVP Info na Mux 1, a zwolniona w ten sposób pojemność multipleksu będzie mogła zostać przeznaczona na wzbogacenie niepublicznej oferty programowej.
http://media2.pl/media/87917-TV-cyfrowa ... ow-TV.html

victus

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: victus »

Witam, od mniej więcej 20 grudnia przestał mi działać MUX1. Mieszkam w Żórawinie, mam Antenę skierowaną na nasz maszt i na Ślężę, z mojego domu są w linii prostej. Sytuacja dotyczy 3 dekoderów urz00083 i Philipsa jakiegoś nowszego, 42", modelu nie pamiętam, przed ~ 20grudnia wszystko wszędzie działało. Byłby ktoś w stanie mi pomóc?

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: mac_33 »

powiem przewrotnie ze zamiast wydawć miliony na smoka od razu mogli wkurzyc ojca dyrektora - teraz nawet dziecko bedzie wiedziec co to mux, ile ma miejsc i kiedy co sie zmieni :-) i to jest akurat plus tego całego zamieszania

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: brachu »

Trwam może nadawać reklamy, bo nie jest nadawcą społecznym. Tym jest jedynie Radio Maryja

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: ploomba »

Rosną kontrowersje wokół decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ws. przydziału miejsc na multipleksie poszczególnym kanałom telewizyjnym. Dwie spółki, które będą nadawać sygnał dostępny na multipleksie, są związane z dominującymi mediami w Polsce. Chodzi o spółki ATM oraz STAVKA.

Spółka ATM ma powiązania kapitałowe z istniejącym już nadawcą, czyli Polsatem. Tymczasem spółka STAVKA wkrótce po uzyskaniu koncesji sprzedała swoje udziały TVNowi

– mówi nam Barbara Bubula, która zasiadała w Radzie w poprzedniej kadencji.

W jej ocenie powoduje to, że zgodnie z decyzjami KRRiT na multipleksie nie będzie żadnej nowej propozycji programowej. Multipleks zdominują mainstreamowe media, które i tak mają w kraju najsilniejszą pozycję.

Co bardziej zastanawiające, spółka STAVKA nadawanie sygnału telewizyjnego rozpoczęła dopiero w styczniu 2012 roku. Wcześniej firma zajmowała się castingami do filmów, seriali i produkcji telewizyjnych oraz reklam. Nadawanie sygnału telewizyjnego było możliwe tylko dzięki sprzedaży udziałów TVNowi. TVN w zamian za udziały miał wesprzeć spółkę technologicznie. To oznacza, że w chwili podejmowania decyzji przez KRRiT spółka nie miała możliwości emisji programu telewizyjnego. Dlaczego zatem otrzymała prawo do emisji? Wszystko wygląda jak działanie polityczne.

Równie ciekawe są kulisy działalności spółki ATM Grupa. Jest to jednej z większych producentów filmowych w Polsce. Współpracuje m.in. od lat z Polsatem i TVP. Od 2008 roku posiada, wspólnie z Agorą udziały w spółce A2 Multimedia, która zajmuje się produkcją filmów. Bardzo ciekawy jest skład Grupy Kapitałowej spółki. Znajduje się w niej 9 spółek zależnych. Wśród nich widnieje spółka Studio A (ATM Grupa posiada 75% jej udziałów). Studio A to spółka producencka, która powstała w 1994 roku. Została założona przez producenta Macieja Strzembosza, dziennikarkę Alicję Resich-Modlińską i …Jana Dworaka, obecnego szefa KRRiT! Członek kierownictwa grupy ATM Maciej Grzywaczewski był jednym z najważniejszych współpracowników Dworaka, gdy ten piastował funkcję prezesa TVP.

Sprawa przydziału miejsc na multipleksie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji pokazuje, jak trudno jest w Polsce działać niezależnym mediom. Wygląda na to, że Telewizja Trwam została wyeliminowana przez układ medialny, który dominuje w Polsce. Sieć powiązań spółek medialnych oraz szefa KRRiT pokazuje, że o rzetelności i obiektywizmie przy podejmowaniu decyzji ws. multipleksu mówić jest bardzo ciężko. Cała sprawa wygląda jak ustawka dominujących mediów, by wykluczyć z przekazu telewizję opozycyjną względem głównego nurtu. W tej ustawce bierze aktywny udział szef Krajowej Rady Jan Dworak, powiązany ze spółką, która wbrew logice została dopuszczona do multipleksu.

Kto zapomniał o układach, niech przeanalizuje tę sprawę. I tym razem układ okazał się być częścią naszej rzeczywistości, a nie, jak chcą niektórzy, imaginacją chorego umysłu.

saż
http://wpolityce.pl/wydarzenia/21662-ni ... y-tv-trwam

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: kupon »

Może troszkę wyjaśnień:
"Lista nieprawdziwych stwierdzeń padających w czasie kampanii propagandowej Radia Maryja i zależnych od niego posłów na rzecz prywatnej telewizji Trwam:

Bez dodania do multipleksu TV Trwam nie będzie mogła nadawać programu w telewizjach kablowych (nie ma związku, będzie mogła tak ja może teraz),
telewizja Trwam „jest oglądana przez setki tysięcy Polaków" (badania AGB Nielsen pokazują, że średnia widownia to ok 6 tys. osób),
TV Trwam to „medium katolickie" (nieprawda, prywatne, nie ma formalnych związków z żadnym kościołem),
brak TV Trwam w multipleksach cyfrowych to „eliminacja jedynej ogólnopolskiej katolickiej telewizji" (Brak tego przywileju niczego telewizji Trwam nie zabiera, a tym bardziej jej nie eliminuje - może nadawać na takich samych zasadach jak dotychczas. Jeżeli uznać ją za katolicką (do czego nie ma formalnych podstaw), to nie jest jedyną taką stacją, jest przecież też TV Religia TVN-u, a TVP nadaje dużo programów katolickich.)
Brak TV Trwam w multipleksie to dyskryminacja katolików (oprócz tego, że są inne stacje i programy religijne, większość pracowników i właścicieli stacji telewizyjnych w Polsce to katolicy. O. Rydzyk nie ma monopolu na katolicyzm.)
KRRiT nie chce dać RM i TV Trwam należnego miejsca na multipleksie (Słuchacze powtarzają za redakcją powtarzają tezę o dyskryninacji RM i TV Trwam przez ostatnie decyzje. Tymczasem stacje radiowe nie będą umieszczane w multipleksach telewizyjnych, są one tylko dla stacji telewizyjnych. Osobne pasmo będzie używane do radiofonii cyfrowej i pierwszy próbny nadajnik w Warszawie nadaje 12 stacji, w tym też RM. TV Trwam nie ma „należnego" miejsca w multipleksie telewizyjnym.)
Radio Maryja było dyskryminowane przez KRRiT w latach 90-tych, co potwierdził NIK (NIK stwierdził wtedy również, że koncesja ogólnopolska została przyznana RM z naruszeniem prawa. „Dyskryminacja" była tylko niewystarczająco pośpiesznym realizowaniem tej bezprawnej uchwały.)

Działacze walczący o przywileje dla telewizji należącej do o. T. Rydzyka nie mówią natomiast że:

TV Trwam nie była jedyną stacją, która nie dostała miejsca w multipleksach cyfrowych. KRRiT odmówiła także stacjom: 4fun.tv (4fun Media), Next HD (Astro), CTV (Cable Television Networks), Tele 5 (Mediasat), RMF TV (Multimedia), Radio na wizji (Polskie Radio), Superstacja (Astro), Orange Sport Info (Telekomunikacja Polska), iTV (Telestar), Machina TV (TV Point Group), TVN Meteo (Grupa TVN należąca do Grupy ITI). Odwołania złożyły firmy Mediasat (Tele 5), Astro (Next HD, ATM i Superstacja) oraz fundacja Lux Veritatis (TV Trwam).
TV Trwam łamie ustawę o radiofonii i telewizji nadając często reklamy ukryte. KRRiT trwają postępowania w tych sprawach. Jedno z nich od ponad pół roku.
TV Trwam była skazywana za naruszenie dóbr osobistych. M.in. Jerzego Owsiaka i WOŚP, ale wyroku nie wykonała.
Telewizja ta znana jest z wypowiedzi ksenofobicznych.
O. T. Rydzyk został ukarany grzywną przez Sąd Rejonowy w Toruniu za prowadzenie niezarejestrowanej zbiórki publicznej na rzecz swojej fundacji na falach Radia Maryja, którego jest dyrektorem. Takie działania, w czasie których dyrektor stacji ryzykuje utratę przez nia koncesji są obarczone konfliktem interesów. O. Rydzyk do dzisiaj nie zapłacił zasądzonej grzywny, mimo że wyrok jest prawomocny od czerwca.
TV Trwam należy do fundacji Lux Veritatis, ktora jest fundacją dwóch prywatnych osób: Tadeusza Rydzyka i Jana Króla. Jak oświadczył jeden z prowincjałów redemptorystów, zakon nie ma nic wspólnego z tą telewizją.
Potencjał finansowy TV Trwam opiera się na działaniach niezgodnych z prawem: reklamowaniu się w Radiu Maryja i zbiórce publicznej bez zezwolenia ogłaszanej przez to radio i inne media. Nic dziwnego, że KRRiT, która rozpatruje te naruszenia prawa i zastanawia się, jak podaje o. Rydzyk, nad odebraniem RM statusu „nadawcy społecznego", może uważać biznes FLV za niestabilny.
Widownia TV Trwam jest bardzo niewielka (chociaż są inne mało popularne stacje, które dostały miejsce w multipleksie)."

http://www.radiomaryja.pl.eu.org/

tomarex

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: tomarex »

Ja także nie wytrzymałem, jak dywagują niektórzy nad tym o czym nie mają wiedzy.
Sytuacja finansowa Fundacji Lux Veritatis została objaśniona i porównana z podmiotami które otrzymały koncesje.
Koncesje dostały podmioty nieposiadające wiarygodności finansowej.
Jaka to wiarygodność jeśli firma nie posiada własnego majątku, lub jest wartości jednego samochodu, a kapitał własny jest ujemny powodujący konieczność ogłoszenia upadłości. Generuje wielomilionowe straty itd.
Proszę wysłuchać wyjaśnienia Pani Dyrektor Fundacji.
Przypominam link:
http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=swd

A jeśli ktoś miał okazję wysłuchać posiedzenia Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu to dowiedział by się całej prawdy.
Jednoznacznie wynika z tego że zostało wielokrotnie złamane prawo przez KRRiT.
Nawet koncesje zostały wydane do nieuprawomocnionych decyzji.
Trudno nie wspomnieć o wymaganym przez prawo w tym przypadku pluraliźmie w środkach masowego przekazu.
Polska jest aż na 32 miejscu.

Więc "Co dalej z MUX1?". To zależy czy prawo będzie w końcu respektowane przez organa państwowe.

Zablokowany