Kampania informacyjna o cyfryzacji

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Robert03 »

To prawda że wielu ludziom wystarcza TVP1 i 2. Ale jak głębiej zastanowimy się dlaczego to odpowiedz jest prosta-oczywista.
Większość pozostałych programów za które trzeba płacić platformom SAT lub kablówkom takich jak Kino Polska, Zone Europa, Comedy Central, Comedy Cetral Family, TVN7, itp itd. emituje to co na TVP1 i 2 juz było albo są to takie amerykańskie nudy że strach. Więc po co takie kanały które nie wprowadzają nic nowego a w dodatku przerywają programy reklamami w ilościach nie do stawienia.
Dla młodszego pokolenia może to jest atrakcja - pooglądać stare filmy które powstawały wtedy kiedy ich w planach nie było, kiedy ich rodzicie, dziadkowie byli w sile wieku. Starsi to już widzieli i to po kilkanaście razy bo przecież TVP 1 i 2 też lubi powtórki :-).
TV Trwam jest kanałem który daje zupełnie inny przekaz i oferuje to czego żadna telewizja nie oferuje. Dlatego jest popularna wśród osób starszych którzy mają "dosyć telewizyjnego wrzasku" płynącego z większości komercyjnych stacji.

Ja także uważam że TV Puls jest bardzo dobrą porpozycją. Dla mnie bije na głowę Polsat i TVN i zajmuje wysokie miejsce pod względem oglądalności w moim gospodarstwie domowym bijąc na głowę TVN i Polsat których prócz programów informacyjnych wcale nie oglądamy.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Jarosław Bałuka »

Temat wątku: Kampania informacyjna o cyfryzacji

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: kuku1234 »

Wlasnie leci gosc aktualnosci o cyfryzacji, ciekawe co to bedzie. Program bedzie zarchiwizowany.
Nieee nieee trzymcie mnie, zeby koles, ktory reprezentuje powazna instytucje mowil "z Kosztowego" to ja juz nie mam wiecej pytan na temat osob tam pozatrudnianych.

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Artek Ł. »

na jakim programie ?

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: kuku1234 »

W TVP Katowice. 10 minut programu. TEraz musisz poczekac na archiwum.


Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: qwerty »

Nic nowego nie powiedzieli.

Awatar użytkownika
axelmateuss
Posty: 139
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 10:14
Odbiornik: LG 39LN575s, Wiwa HD-90 New, Cyfrowy Polsat T-HD 1000
Instalacja antenowa: TriDigit + multiswitch
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków-Chorągwica

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: axelmateuss »

Nie chodzi o to, żeby mówić coś nowego, tylko żeby mówić. Chodzi o to, by ludzie dowiedzieli się o DVB-T, zrozumieli, zainteresowali się, nie dali się naciągnąć oszustom etc. Wczoraj czy przedwczoraj była też rozmowa w studiu na Jedynce o DVB-T. I dobrze, trzeba jeszcze więcej.

mariusz 37

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: mariusz 37 »

Nie wiem czy już to było...lektura znaleziona w sieci.

"Teraźniejszość i przyszłość telewizji cyfrowej w Polsce"

http://www.itl.waw.pl/czasopisma/TiTI/2011/1-2/55.pdf


"Niestety, ustawa cyfryzacyjna pomija ważny problem pomocy socjalnej związanej z modyfikacją istniejących
urządzeń odbiorczych telewizji naziemnej w drodze koniecznego zakupu dekoderów, tzw. STB
(set-top-box) w przypadku użytkowania przez abonenta konwencjonalnego odbiornika analogowego.
Problem ten znany jest od dawna, a w krajach które przeprowadziły już cyfryzację telewizji, na ogół taką
pomoc dla grupy najuboższych obywateli zrealizowano. W Polsce jeszcze w 2009 r., w pierwszej redakcji
strategii przełączenia (tzw. planu przełączenia), przygotowanej w połowie 2009 r., pomoc taką przewidywano."

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Puma »

Niedawno w TVP1 przed programem "jaka to melodia" był krótki wywiad z kimś z TVP (technik).
Wspomniał o MUX 3 i że najpóźniej 31.07.2013 zostanie wyłączony analog ale zaraz dodał że sukcesywnie poszczególny nadajniki będą wyłączane kilka miesięcy wcześniej.

Nic nowego nie powiedział ale to co najważniejsze było i do tego przed popularnym programem dlatego z pewnością było to pożyteczne.

Matteo87

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Matteo87 »

"Niestety, ustawa cyfryzacyjna pomija ważny problem pomocy socjalnej związanej z modyfikacją istniejących
urządzeń odbiorczych telewizji naziemnej w drodze koniecznego zakupu dekoderów, tzw. STB
(set-top-box) w przypadku użytkowania przez abonenta konwencjonalnego odbiornika analogowego.
Problem ten znany jest od dawna, a w krajach które przeprowadziły już cyfryzację telewizji, na ogół taką
pomoc dla grupy najuboższych obywateli zrealizowano. W Polsce jeszcze w 2009 r., w pierwszej redakcji
strategii przełączenia (tzw. planu przełączenia), przygotowanej w połowie 2009 r., pomoc taką przewidywano."
Bez przesady, dziś najtańsze odbiorniki spełniające wymagania kosztują 100 zł. Za rok ta kwota będzie jeszcze mniejsza.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: qwerty »

Najlepsze kampania to natychmiast wyłączenie analoga. Byłem na świętach na wiosce i dowiedziałem się, że też chodził przedstawiciel sprzedający dekodery po 120 zł (nie wiem jaki). Dobrze, że nikt nie kupił (nie wiadomo, czy by dekodował e-ac3). Jednak wynikła data dyskusja:
Ja: - Ale i tak trzeba będzie kupić tuner, żeby odbierać 27 kanałów (19 pl + 8 białoruskich).
- Nie potrzebuję tylu kanałów. Nigdy nie kupię dekodera. Wystarcza mi to co mam.
Ja: To ciekawe co zrobisz jak w przyszłym roku wyłączą nadawanie analogowe.
... i cisza. :)
Po jakichś 2 godzinach słyszę: "nic nie ma w tej telewizji" (odbierany jest tylko tvp1,2 i polsat).

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Artek Ł. »

w celu popularyzowana naziemnej telewizji cyfrowej w mojej miejscowości prowadzę sobie taką stronę http://www.dvbt-dvbs.ugu.pl/ wolnych chwilach po pracy .
i mam nadzieję, że w mojej miejscowości będzie komuś pomocne .


według mnie każdy kto umie sobie stworzyć stronę int. i interesuje się tą tematyką , to może w swojej miejscowości próbować przez internet popularyzować telewizję naziemną.
bo na stronie internetowej i dokładniej można wytłumaczyć zagadnienia z tym związane niż w kilkunastu sekundowym w spodzie w telewizji . i oczywiście informować sąsiadów blisko mieszkających .

Cietrzewiec Rusinowy

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: Cietrzewiec Rusinowy »

Oho, TVP rozpoczęło kampanię wiadomościową. Informują intensywnie o ASO. :)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: qwerty »

Gdzie, kiedy, jak, nagrałeś?

pgrzes
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: pgrzes »

Na TVP Info na pasku już przez kilka dni da się to zobaczyć. Wreszcie przestaje to być wiedza ezoteryczna przeznaczona wyłącznie dla uczestników tego forum.

loker

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: loker »

Blog Powszechny komentuje medialny szum wokół NTC:
http://www.blogpowszechny.pl/2012/01/19 ... wdy-i-mity
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2012, o 23:53 przez loker, łącznie zmieniany 1 raz.

NTC

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: NTC »

Taki tekst powinien się ukazać na wszystkich kanałach analogowych nadawców. I wszystko by było jasne. Gratulacje dla autora, lepiej w takim skrócie się nie dało tego opisać :P

tomarex

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: tomarex »

Tekst w porządku, tylko jest jedna mylna informacja.
Większość telewizorów wyprodukowanych w ostatnich latach bez problemu odbierze nam naziemną telewizję cyfrową
W latach 2009-2010 należało mieć szczęście aby kupić TV wyposażony w MPEG-4. Dodatkowo była całkowita blokada informacji i klienci nie byli świadomi co kupują. Informowałem wiele osób, ale ci często łakomili się na wszechobecne promocje i kupowali sprzęt nie przystosowany.
W 2011 roku było trochę lepiej, ale system z oświadczeniami wprowadzony w połowie roku nie spełniał zadania.
Może np w Warszawie było inaczej, bo działało DVB-T przez te lata.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Kampania informacyjna o cyfryzacji

Post autor: qwerty »

@tomarex
To jakim cudem w 2008 r. kupiłem bez problemów tv z mpeg-4? Jedynie co długo mi zajęło to aby miał dvb-c.

Zablokowany