Polsat Sport News w MUX2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
breza
Posty: 31
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, o 14:45
Odbiornik: WIWA HD-90 NEW
Instalacja antenowa: UHF ATV 16/21-60
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice (Opole)

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: breza »

nkp123 pisze:Logo jest w tym miejscu z powodu Safe Aera ("ułatwienie" dla widzów z odbiornikami o proporcjach ekranu 4:3, którzy mogą sobie zwyczajnie boki obrazu uciąć, a i tak wszystko co ważne (włącznie z logo) zostanie).
Tylko w jakim TV 4:3 jest opcja zmiany proporcji/rozmiaru wyświetlanego obrazu? Miałem do czynienia z wieloma i w żadnym nie było tego typu opcji :|

A można coś zrobić z tym co widać na zdjęciu (czarno-biały pasek na pół ekranu)? Występuje tylko na tym kanale i na obu odbiornikach jakie posiadam.

Obrazek

nkp123

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: nkp123 »

Nie wiem jak w innych STB, ale w moim Fergusonie Ariva 120 Combo jest taka opcja i nazywa sie ona "4:3" PanScan".
Jednak mysle, ze Safe Area powstala glownie z mysla o dekoderach satelitarnych - wszystkie te, ktore mialem w rekach (mowie tu o dekoderach platform satelitarnych), posiadaja taka opcje - Mediasaty, Philips i Pace PVR HD, z Cyfrowego Polsatu tez maja, ale nie pamietam modelow ;)

P.S. Ten czarno bialy pasek, ktory widzisz, to pozostalosci WSS (Wide Screen Scaling) - zwykle tego nie usuniesz, aczkolwiek niektore telewizory w trybie 16:9 ucinaja pierwsza linie obrazu (i tam zwykle znajduje sie ten pasek - pomijam TV4, ktory robi letterbox w 4:3), pozbywajac sie paska ;)

DVBManiak

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: DVBManiak »

breza pisze:Tylko w jakim TV 4:3 jest opcja zmiany proporcji/rozmiaru wyświetlanego obrazu?
Jeśli chodzi o TV CRT to raczej mało który, ale przecież do CRT podłączasz STB a tam jest tych opcji całkiem sporo: 4:3 letterbox, 4:3 PS, Auto (musi obsługiwać to twój tv) albo 16:9 i oglądasz cały obraz na pełnym ekranie, ale rozciągnięty w pionie. Ja zawsze stosuję letterbox, bo chcę widzieć cały kadr w naturalnych proporcjach. Poszukaj w opcjach tego Technisata. Powinien mieć opcję Pan&Scan, a jak nie ma to duży minus dla niego. Poza tym widzę w opisie, że masz Wiwę HD-90 jeden z najlepszych STB na rynku a tam opcja Pan&Scan jest i to nawet dla tv 16:9. Ale tyle na temat proporcji to w końcu temat PSN w MUX-2.

yougo

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: yougo »

Mój stary Grundig (28") CRT ma coś takiego - obraz sam się scaluje ... 8-)

pabloki

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: pabloki »

Dlaczego PSN ma na gornej lewej krawedzi obrazy taka denerwujaca biala przerywana linie i to od poczatku. Wie ktoś co to?

Awatar użytkownika
#BEAVER#
Posty: 171
Rejestracja: 17 stycznia 2012, o 21:14
Odbiornik: LG LA620S, Wiwa HD-100,90,50, Ferguson T650i
Instalacja antenowa: "Kierunkowa" + symetryzator (300m n.p.m.+8m n.p.t.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katow,Ornontowice,Wisła,Frýdek-M,Ostrava

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: #BEAVER# »

Kolego, trzy posty wyżej masz odpowiedź.
;)

breza
Posty: 31
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, o 14:45
Odbiornik: WIWA HD-90 NEW
Instalacja antenowa: UHF ATV 16/21-60
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice (Opole)

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: breza »

DVBManiak pisze:Poszukaj w opcjach tego Technisata. Powinien mieć opcję Pan&Scan, a jak nie ma to duży minus dla niego. Poza tym widzę w opisie, że masz Wiwę HD-90 jeden z najlepszych STB na rynku a tam opcja Pan&Scan jest i to nawet dla tv 16:9. Ale tyle na temat proporcji to w końcu temat PSN w MUX-2.
Właśnie, że w tym TechniSat DiGYBOXX T4 brak opcji Pan&Scan (już nie będę pisał o innych błędach i brakach, bo to nie miejsce na to).

Właśnie włączyłem Pan&Scan w WIWIE i ten pasek znikną, jednak częściowo obcięło nazwy grających drużyn i właśnie widzę, że obcina też wiele innych ważnych informacji, które umieszczane są blisko lewej strony :x Poza tym wolałbym nie zmieniać proporcji na co drugim kanale, bo różnie są nadawane.

Czy EMITEL nie może po prostu usunąć ten czarno-biały pasek? :evil: Na innych kanałach jakoś się dało to dlaczego tu nie można?

nkp123

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: nkp123 »

Nie może, ponieważ Emitel nie ingeruje w zawartość przekazu wizyjnego - a ten pasek jest transmitowany razem z obrazem i Emitel dostaje już obraz z nim.

breza
Posty: 31
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, o 14:45
Odbiornik: WIWA HD-90 NEW
Instalacja antenowa: UHF ATV 16/21-60
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice (Opole)

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: breza »

W porządku.

Ale chyba może to zgłosić odpowiednim osobom (że taki problem występuje), żeby to poprawiły?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: Jarosław Bałuka »

Będzie poprawione.

DVBManiak

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: DVBManiak »

breza pisze:Właśnie włączyłem Pan&Scan w WIWIE i ten pasek znikną, jednak częściowo obcięło nazwy grających drużyn i właśnie widzę, że obcina też wiele innych ważnych informacji, które umieszczane są blisko lewej strony :x Poza tym wolałbym nie zmieniać proporcji na co drugim kanale, bo różnie są nadawane.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pan_%26_scan
Polecam ustawić 4:3 letterbox albo rozciągnięte gęby, czyli 16:9. Wtedy będziesz widział cały kadr. Dla mnie Pan&Scan to jest archaiczna opcja, bo pozbawia widoczności połowy obrazu. Ale coś za coś. Jedni wolą pełny ekran i rozciągnięte gęby, inni obcięte pół kadru i pełny ekran z naturalnymi proporcjami. Ja używam tylko letterbox.
Jarosław Bałuka pisze:Będzie poprawione.
Super. A już myślałem, że na zawsze ten pasek zostanie. :)

breza
Posty: 31
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, o 14:45
Odbiornik: WIWA HD-90 NEW
Instalacja antenowa: UHF ATV 16/21-60
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice (Opole)

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: breza »

DVBManiak pisze:...Polecam ustawić 4:3 letterbox...
A o czym ja piszę? Właśnie tak mam ustawione na WIWIE (co widać na zdjęciu), a na TechniSatcie to nawet nie ma opcji zmiany tego na inny tryb. I dlatego widzę ten pasek (w innych trybach go przecież nie widać).

Cieszę się, że zostanie to poprawione.

pabloki

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: pabloki »

Chłopaki macie dalej ten pasek na PSN bo u mnie znikł. Czy to tylko zbieg okolicznosci i akurat tak nadaja ze nie ma czy tak szybko poprawili? Ja odbieram na sticku i kanal zdecydowanie lepiej sie prezentuje.

juter

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: juter »

Chyba naprawiono, bo u mnie również brak tego irytującego paska. Panie Jarku, przy okazji, TVP INFO Gdańsk ma taki sam pasek, na TVP INFO Olsztyn nie ma tego problemu, może z tym również da się coś zrobić.

DVBManiak

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: DVBManiak »

Poprawiono. Dziękuję. :)

breza
Posty: 31
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, o 14:45
Odbiornik: WIWA HD-90 NEW
Instalacja antenowa: UHF ATV 16/21-60
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice (Opole)

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: breza »

Dziękujemy :)

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: MJJ »

Według zapowiedzi ze strony http://media2.pl/media/88342-Polsat-Spo ... utbol.html Polsat min.
skupi się na rozwoju naziemnego kanału Polsat Sport News.
Brzmi zachęcająco, zobaczymy jak wyjdzie w praniu.

kadriano58

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: kadriano58 »

Szkoda, że nie napisali czym wzbogacą, ale cieszmy się z tego, że chcą coś w ogóle zrobić.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: belzebiusz »

Pewnie wzbogacą reklamami, bo na razie nie widziałem ani jednej ;)

kadriano58

Re: Polsat Sport News w MUX2

Post autor: kadriano58 »

Co ty gadasz? Jakie reklamy? Może będą jakieś skróty czy powtórki z Ekstraklasy czy coś. Mnie by to zadowoliło, albo dadzą telewizję klubową BarcaTV itp.

Zablokowany