DVB-T z RTCN KRAKÓW CHORĄGWICA (Arch.)

adalbert

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: adalbert »

Panie Jarosławie, może jakaś dobra wiadomość na weekend świąteczny. Bo ta cisza wydaje mi nomen omen grobową dla DVB-T Kraków.

marwika

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: marwika »

Czarno to widzę :?

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: kemi73 »

Nie ma co się łudzić 6 listopada nastanie ciemność. Nadawcy komercyjnie nie wyłonią wcześniej operatora dopóki nie zakończy się promocyjna sprzedaż czyli do końca grudnia a to jedyny czas gdzie mogą jeszcze paru frajerów złapać by płacili za coś co jest bezpłatne.

muszyna2

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: muszyna2 »

Kurcze wydaje mi się że obraz jest po tej przerwie gorszej jakości taki bardziej zbliżony do analogu.

piotr2802

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr2802 »

muszyna2 pisze:Kurcze wydaje mi się że obraz jest po tej przerwie gorszej jakości taki bardziej zbliżony do analogu.
Obraz jest tej samej jakości co był wcześniej ...tyle że poprawili usterkę i obraz się nie zacina ;)

ms93

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: ms93 »

U mnie sie zacina jak zwykle, ale to pewnie wina odleglosci jaka mnie dzieli od Choragwicy (75km) i wzmacniacza.

spn

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: spn »

piotr2802 pisze:
muszyna2 pisze:Kurcze wydaje mi się że obraz jest po tej przerwie gorszej jakości taki bardziej zbliżony do analogu.
Obraz jest tej samej jakości co był wcześniej ...tyle że poprawili usterkę i obraz się nie zacina ;)
Mnie zastanawia coś innego. Zarówno przedtem, jak i teraz przy nagrywaniu czegoś z DVB-T na PVR C+ lub korzystaniu z timeshifttingu przez kilkadziesiąt pierwszych sekund po naciśnięciu przycisku play dźwięku nie ma lub jest przerywany, a potem działa normalnie. To taki urok pvrów C+ czy może tak wygląda timeshiftting w DVB-T? Dodam, że na tym pvrze przy korzystaniu z kanałów satelitarnych nic takiego mi się nie zdarza.

stanny

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: stanny »

Kurcze wydaje mi się że obraz jest po tej przerwie gorszej jakości taki bardziej zbliżony do analogu.

coś w tym jest bo porównując obraz ze Skrzycznego i Chorągwicy odnoszę wrażenie, że ten z Chorągwicy jest gorszej jakości (konkretnie mniej ostry) i niestety zacina się dalej (najczęściej na tvn) .sygnał na max , pre Viterbi 1.7 - 2,0 e-3 post Viterbi 0 ale do 6 listopada się jakoś pomęczę :lol: a potem i tak czarna dziura :cry:

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: yerry »

stanny pisze:
coś w tym jest bo porównując obraz ze Skrzycznego i Chorągwicy odnoszę wrażenie, że ten z Chorągwicy jest gorszej jakości (konkretnie mniej ostry) i niestety zacina się dalej (najczęściej na tvn) .sygnał na max , pre Viterbi 1.7 - 2,0 e-3 post Viterbi 0 ale do 6 listopada się jakoś pomęczę :lol: a potem i tak czarna dziura :cry:
U mnie zero zacięć, na żadnym programie. Wszystko śmiga bezproblemowo.

piotr'ek

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr'ek »

A mnie po dwóch czy trzech dniach spokoju znów Neotion NP4 FTA po godzinie, dwóch działania TV się wiesza. Nawet jak nie oglądam DVB-T. Pomaga wyjęcie i włożenie modułu lub wyłączenie i włączenie TV.

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: zygmunt »

@stanny w jakim rejonie mieszkasz ze skrzyczne i choragwice odbierasz ?

Ja mieszkam na poludnie od Krzeszowic :>

uggp

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: uggp »

17:40 Polsat, tnie masakryczne, brak głosu, czyżby koniec?

Edit (18:01)
Już idzie dobrze, ciekawe :roll:

marwika

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: marwika »

Były chwilowe zakłócenia i zanik obrazu,dźwięku na wszystkich kanałach, ale w tej chwili jest OK.

stanny

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: stanny »

@stanny w jakim rejonie mieszkasz ze skrzyczne i choragwice odbierasz ?
płd-zachodnie rubieże Krakowa

stanny

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: stanny »

A mnie po dwóch czy trzech dniach spokoju znów Neotion NP4 FTA po godzinie, dwóch działania TV się wiesza. Nawet jak nie oglądam DVB-T. Pomaga wyjęcie i włożenie modułu lub wyłączenie i włączenie TV.
ja też na tym module odbieram i nie wiem do końca jaka jest przyczyna zacięć(w szczególności jak pisałem tvn)niestety jak już też pisałem firma Sony umywa ręce i wsparcie techniczne dla odbiorników nabytych rok temu ma głęboko w d....majle od nich jak dostanę są pełne frazesów.serwis do którego mnie skierowali wie tyle co nic i wszyscy zgodnie twierdzą ,że DVB-T u nas nie nadaje (sic).oczywiście to co jest to tylko próby nic więcej.więc "dałem sobie siana" i na miejscu prezesa zwolniłbym wszystkich z BOK-u Sony.jestem zniesmaczony i rozgoryczony takim traktowaniem. twierdzenie, że nie wspierają zewnętrznych modułów nie wytrzymuje krytyki(to po jest gniazdo CI)szkoda słów.pozdrawiam

wisniacz

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: wisniacz »

I znów lipa... Nic nie widać, chyba jednak kończą testy.

marwika

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: marwika »

U mnie jest .

piotr2802

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr2802 »

wisniacz pisze:I znów lipa... Nic nie widać, chyba jednak kończą testy.
Jesli maja wyłączyć 6 listopada to wyłączą bez uprzedzenia.

A jeśli chwilowe przerwy wystepują to jest dobry znak że coś poprawiają aby ruszyć z normalną emisją.

bo ile można testować coś co już w Europie jest normą?? Już Niemcy w Berlinie zacznają od stycznia nadawać TVP w ramach DVB-T (wiad. Sat-Kurier).
:lol:

heniek

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: heniek »

Jestem bardzo ciekawy czy TP emitel przeforsuje sprawę nadajnika w Krakowie skoro nie mają forsy na Podbeskidzie i Podkarpacie?
Kto za tym stoi?

piotr2802

Re: DVB-T Kraków Chorągwica

Post autor: piotr2802 »

Ostatnio gdzieś czytałem że w Małopolsce zakupiono najwięcej nowych TV z dekoderem mpg4.

Już wyobrażam sobie te tysiące wkur...ch osób, które w przypadku wyłączenia nadajnika DVB-T przez TP Emitel będą wieszać na nich psy.

Zablokowany