SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Pączek

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Pączek »

Czy mi się wydaje czy MUX-1 k.58 nadaje z PKiN? Bo do tej pory mówione było że nadaje tylko z Raszyna i faktycznie sygnał był u mnie (powiat nowodworski)słabszy od pozostałych z k.55 i 48
Od kilku dni siła sygnału mux-1 k.58 jest dokładnie taka sama jak mux-2 k.48 i mux-3 k.55
Czyżby nadawanie synchroniczne Raszyn i PKiN ? a może propagacja zimowa?

matma
Posty: 15
Rejestracja: 25 grudnia 2011, o 00:59
Odbiornik: AverMedia A310 (MiniCard) DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN / Warszawa

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: matma »

Mux-1 z PKiN ma być nadawany 31 maja 2012. Zresztą dzisiaj przeszukiwałem kanały i nie łapie go, a mieszkam blisko centrum Warszawy.

nkp123

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: nkp123 »

Witam.
Zauwazylem, ze dzis od godziny 16:00 odbior MUX3 z Raszyna (kanal 55) systematycznie sie u mnie pogarsza.
Czy ma to zwiazek ze zwiekszonym tropo, czy moze wystepuja jakies problemy z nadawaniem?
Zwykle na MUX3 mam sile sygnalu 92%, jakosc 100%. Jednak od godziny 16:00 jakosc zaczela sie znacznie wahac. Poczatkowo od 90% do 100%, jednak juz teraz jakosc waha miedzy 50% a 100%. Jeszcze nie szatkuje.
Moja instalacja antenowa (w profilu) jest na 100% sprawna. Nie uzywam wzmacniaczy przy takiej odleglosci od nadajnika.
Dodam, ze pozostale MUXy odbieraja normalnie. A nawet zauwazylem znaczny wzrost poziomu sygnalu "testowego" MUXu TVN HD (normalnie 60%, teraz 85%).

P.S. Mieszkam tam, gdzie mam podane w profilu, a dla nieobeznanych - okolice Marek ;)

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: bogdanzieba »

Nie wiem czy coś się poprawiło, ale odbieram MUX-1 z Raszyna czyżby przez mróz?

rradek21
Posty: 124
Rejestracja: 31 października 2011, o 18:52
Miejscowość: Nasielsk
Odbiornik: GENIATECH MyGica T230A
Instalacja antenowa: Televes DAT HD Boss Mix 790 LTE 149421
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: rradek21 »

przez mroz, ja np przez mroz nie odbieram tvnHD

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: belzebiusz »

Dodatkowo jest i będzie silne tropo nad Polską:
http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: bogdanzieba »

bogdanzieba pisze:Dziwna u mnie sprawa mianowicie mam 2 TV podpięte do jednej anteny kierunkowej. Jeden TV to Sony a drugi Samsung. Na TV Sony znalazł mi na kanale 58 MUX-1 i działa jak najbardziej a na Samsungu nic nie znajduje na kanale 58. Dlaczego jeden TV znajduje sygnał i działa a na drugim z tej samej anteny nic nie ma? Dodam, że antenę mam ustawioną na PKiN, widzę z okna iglicę.

A miałem taki problem, okazała się słaba czułość głowicy w TV Samsung...ale dziś Samsung ruszył z MUX-1 siła sygnału 57%, trochę błędów pokazuje i czasem pixelki.

P.S: Może PKiN ruszył testowo ;)

Matteo87

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Matteo87 »

Potwierdzam, mam 2 TV Sony i 1 Samsung i muszę przyznać, że Samsung ma fatalną czułość głowicy. Sony potrafi poprawnie (bez pikselozy) odbierać przy poziomie sygnału na którym Samsung nawet nie wczytuje listy kanałów.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: bogdanzieba »

To jedziemy na tym samym wózku, żałuję, ze nie kupiłem drugi TV Sony.

agravator
Posty: 99
Rejestracja: 4 grudnia 2010, o 23:12
Odbiornik: NOT Lv6tmpvr
Instalacja antenowa: Siatka ze wzmacniaczem, 8m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn+|EC4, Rachocin

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: agravator »

Ja mam od 2-3 dni problem z MUX2. Jakość sygnału skacze 68% albo zero i szatkuje cały czas. Tymczasem MUX1 i MUX3 działają idealnie. Może przez tropo wzmocnił się sygnał jakiegoś innego nadajnika na kanale 48 i zakłóca mi mux2?

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

@ agravator:
niekoniecznie musi być zakłócenie na k48, może być również zmiana poziomów innych kanałów na skutek tropo lub innych czynników, w tym przypadku niskie temperatury, które wpływają na przykładowo na pracę instalacji antenowej (wzmacniacza).

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: bogdanzieba »

Czy u was na kanale Polsat HD w trakcie filmu Helikopter w Ogniu, "gubi" sygnał? U mnie na chwilę pokazuje brak sygnału, a po 2-3 sekundach wraca.

loker

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: loker »

U mnie też były zaniki sygnału.

nkp123

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: nkp123 »

Ten problem znany jest juz od jakiegos czasu i nie wiedziec czemu wystepuje on tylko w niektorych filmach. Zaleznie od telewizora na 2-3 sekundy zniknie obraz, czesto do tego przerwie dzwiek, a czasem pojawi sie komunikat brak sygnalu.

geolog

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: geolog »

to chyba zły dział na takie zwierzenia?
Ale u mnie też obraz wielokrotnie znikał na około 5 sekund co było dość wkurzające.

loker

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: loker »

Ciekawe, że wspomniany film w Polsacie HD był w 4:3, a w Polsacie z MUX-2 w 16:9.

ryniew

Problem z odbiorem MUX3 PKiN Warszawa

Post autor: ryniew »

Witam,
Żeby nakreślić problem z działaniem/odbiorem u mnie kanałów cyfrowych zacznę od początku.......być może ktoś miał podobny problem / być może ktoś ma obecnie taki sam ....może mi pomoże, a może komuś w przyszłości ...
Rok temu zakupiłem sobie do kuchni małego samsunga 19' , podłączyłem go do anteny siatkowej i z radością stwierdziłem ,ze odbiera mi kanały cyfrowe ( z okna kuchni widzę masz PKiN ok 3-5 km) , wszystkie z MUX 2 i MUX 3 + Polsat HD i przez jakiś czas TVN HD . Jakieś dwa tygodnie temu telewizor mi się zepsuł oddałem go do serwisu samsunga , gdzie stwierdzono uszkodzenie płyty głównej , płyta główna została wymieniona na nową i telewizorek wrócił na swoje stare miejsce .........i .... zniknął mi cały MUX 3 ... sprawdzałem antenę, połączenie itp ( wszystko co się zwykle robi ) i nic ....( dodam ,że siła sygnału to ok 90% i zero błędów ) próbowałem dostrajać o rożnych godzinach i nic ...raz na chwile pojawiło się TVN HD ale pojawił się i znikł . Pomyślałem ,że sprawdzę działanie na innej antenie , ponieważ mam blisko nadajnika kupiłem antenę wewnętrzną ELITA i pokazała mi poziom sygnału 94 % dla MUX 2 i 100% Polsat HD , ale nadal nie złapała MUX 3 :-((((
I w związku z powyższym mam kilka pytań , proszę o pomoc ..
1. Czy może tak być ,że nowa płyta główna i wbudowany w nią tuner DVB, ma mniejszą moc niż poprzedni ?
2. Czy jest to po prostu wpływ pogody jaka jest obecnie i nadajnik mimo dobrego sygnału ma za małą moc MUX 3 ?
3.Czy przez ten tydzień co telewizor był w naprawie ( 9-16 luty br) inni użytkownicy , również zauważyli gorszy odbiór MUX 3 czy tak jak ja stracili odbiór całkowicie ........

Zastanawiam się czy nie kupić anteny kierunkowej ....ale na siatkowej i wewnętrznej ma silę sygnału 90-94 % ....to chyba nie ma sensu ....
Będę wdzięczny za pomoc i rady
pozdrawiam wszystkich serdecznie

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Jarosław Bałuka »

Przy tak dobrych warunkach lokalizacyjnych nie powinno być problemu z odbiorem. Nic nie wydarzyło się w międzyczasie takiego, co mogłoby spowodować zanik MUX3. Pogoda nie ma wpływu na propagację, jedynie wpływ może mieć na instalację antenową (np. zamoknięcie kabla, wzmacniacza itd) co może powodować problem z odbiorem.
Takie drobne pytanko - czy ta antena siatkowa jest ze wzmacniaczem czy bez? Powinna być bez przy tak bliskiej odległości od nadajnika. Siła sygnału na poziomie 90-94% to b. dobry wynik i nie trzeba nic więcej. Jaki jest parametr 'jakość' sygnału?

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: bogdanzieba »

Polecam maleńką antenę zewnętrzną z symetryzatorem i będzie super. Mam podobną lokalizację do ciebie, też widzę z okna PKiN i działa mi wszystko z siłą i mocą 100%.

ryniew

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: ryniew »

Przyznam się ,że nie wiem czy jest wzmacniacz.... sprawdzę to dziś , tylko ,że wcześniej przed naprawą telewizora odbierało wszystko świetnie, ale z drugiej strony jeżeli samsung wstawił by mi uszkodzona płytę główna to nie odbierało by tak dobrze MUX2 .
W telewizorze nie pokazuje mi parametru/jakości sygnału tylko ilość błędów ..i w tym miejscu pokazuje zero . N tej antenie wewnętrznej (ELITE DVB-T) , którą kupiłem , żeby sprawdzić czy siatkowa nie jest uszkodzona jest , jeszcze lepiej , tylko ,że też łapie tylko MUX2 :-(
Dziś myślałem , żeby kupić nowy kabel antenowy TRISET i symetryzator ,albo jakąś całą antenę kierunkowa typu DIPOL ......
:-((( nie mam już pomysłu ....
skanuje automatycznie i ręcznie kanał 55 i nic :-(

Zablokowany