WIWA HD-50

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Listę poprawek masz przy sofcie na mojej stronie.
Ja używam NTFS więc mi plików nigdy nie dzieli, więc nie wiem jak było w wersji październikowej. Jak już wgrasz tą moją październikową to potem można na to oryginalną wrześniową.

Z tego co widzę coś mają z serwerem republiki bo mi się nawet połączyć nie chce, jak Ci się śpieszy podaj na pw maila to podeśle ten soft, a jak nie to pewnie jutro będzie dało się go już ściągnąć.

Maciey

Re: WIWA HD-50

Post autor: Maciey »

Wgrałem soft z października - zapisuje całe pliki na FAT32 8-)
Przy okazji - też wyświetla niewłaściwy dzień tygodnia - piątek 26 stycznia.

Dzięki @GUTEK@

yaris
Posty: 18
Rejestracja: 23 listopada 2011, o 21:54
Odbiornik: WIWA HD-50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin - Kołowo

Re: WIWA HD-50

Post autor: yaris »

Pytanie o nagrywanie
obecnie posiadam najnowszy soft 111212 ale i na tym starszym 111117 też (po świętach) pojawił się problem.
A chodzi o nagrywanie programów i filmów
Tak jak pisałem przed świętami nagrywało się wszystko bez problemu, po świętach nagle zaczęło przerywać nagrywanie a jak nie przerywać to nie dało się zatrzymać nagrywania gdzie trzeba było wyciągać wtyczkę, a z nagranych filmów, programów po prostu nie dało się odtwarzać, i teraz pytanie czy ten problem to może leżeć w tym ze używam Dysk zewnętrzny NTFS USB 500GB ??
I teraz dylemat czy inwestować w kartę SD i czy to w ogóle wina dysku, czy może coś nie tak z tunerem ??

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Możesz spróbować przeskanować dysk czy nie poprobiły się błędy.
Jednak raczej to będzie wina softu, możesz na razie wrócić do starszej wersji tak jak Maciey, albo poczekać myślę że za 1-2 tygodnie jakiś soft powinien być.

zyga53

Re: WIWA HD-50

Post autor: zyga53 »

Witam ,mam pytanie czy komus tez zle dziala odbiornik IR ,poniewaz musze dobrze celowac w niego zeby przelaczal kanaly ..jestem od tv 3m i cienko przelacza .Co zrobic zeby dobrze dzialal .TV pilotem nie mam problemu . Jak go ustawic zeby dzialal dobrze.

Maciey

Re: WIWA HD-50

Post autor: Maciey »

Ja nie muszę precyzyjnie celować i działa z ok 4m.

Odbiornik powinien być przyklejony pionowo, np do przedniej ściany obudowy telewizora.

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: WIWA HD-50

Post autor: nom »

Maciey pisze: Odbiornik powinien być przyklejony pionowo, np do przedniej ściany obudowy telewizora.
Ja mam poziomo, bo mieści mi się pod telewizorem, a działa z 6m i kąt jakieś 60* z każdej strony.

gregoryk

Re: WIWA HD-50

Post autor: gregoryk »

Mam soft 110915.
Już miałem wgrywać soft ze strony producenta, bo denerwował mnie rozjechany dźwięk, ale jak poczytałem forum, że są z nim problemy szczególnie z odtwarzaniem niektórych formatów plików to zwątpiłem.
Poradzcie czy waro zmieniać soft? Jeżeli tak to, który? Czy poczekać na nowy?
... i jedzcze jedno, czy miał ktoś tak że przez hdmi obraz był w różowych odcieniach i jak się tego pozbyć (przez pierwsze tygodnie użytkowania było ok)?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Jakie problemy z odtwarzaniem?
Jedynie podobno nowy nie odtwarza starego Divx3 (sam nie sprawdzałem), jak oglądasz jakieś materiały w nim zakodowane to niestety pozostaje Ci stary soft.

Co do różowych odcieni, spróbuj na innym kablu, może jakieś niekontakty.

Pablo_P-ce
Posty: 18
Rejestracja: 28 grudnia 2011, o 13:31
Odbiornik: WIWA HD-50

Re: WIWA HD-50

Post autor: Pablo_P-ce »

np. u mnie na 2 ostatnich nowych softach jest problem z dźwiękiem przy odtwarzaniu filmów. Na najnowszym sofcie jak pisałem wcześniej brak 5.1 więc został przed ostatni i po testowaniu kilku kabli HDMI i podłaczeniu do różnych tv, dalej nie mam pomysłu czemu raz dźwięk jest a raz go nie ma. Wychodzi ze raczej wina softu. Kiedy przełączę na stereo nie ma najmniejszych problemów i dźwięk jest w każdym odtwarzanym pliku. Po przełączeniu na HDMI RAW zaczynają się schody i brak dźwięku.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Poczekaj wersja NEW tunera ma wyprowadzone gniazdo COAX, więc i w sofcie musieli dołożyć na stałe opcję przełączania na RAW, może w nowej wersji już będzie to poprawnie działało.

pool275

Re: WIWA HD-50

Post autor: pool275 »

pool275 pisze:Witam,

nie mogę przeprowadzić aktualizacji tunera. Po wgraniu pliku bin na pendrajwa wcześniej sformatowanego w fat32, wybieram go w zakładce system - aktualizacja. Tuner się restartuje i nie pojawia się ekran LOADING DATA, tylko normalnie wraca do oglądanego wcześniej programu, gdzie jest problem?

i jeszcze jedna sprawa, kiedyś miałem TVP Kultura i Historia, a teraz nie znajduję mi tych kanałów.
ktoś pomoże?

yaris
Posty: 18
Rejestracja: 23 listopada 2011, o 21:54
Odbiornik: WIWA HD-50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin - Kołowo

Re: WIWA HD-50

Post autor: yaris »

W ustawieniach PVR znalazłem coś takiego.
Co oznacza to co zaznaczyłem w czerwone kółko?
jest to skala od 0,5GB do 4.GB
Obrazek
Było ustawione na 1.0GB ja teraz przestawiłem na 4.0GB
ma to jakiś związek z nagrywaniem ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

pool275 - jaka wersja softu, na jaką chcesz zaktualizować i którym plikiem?

yaris - to jest ustawianie maksymalnego rozmiaru jaki może mieć plik od timeshiftu. Czyli jeśli ustawisz przykładowo 2GB, to timeshift będzie nagrywany, a gdy osiągnie limit 2GB to początek zacznie być nadpisywany.

pool275

Re: WIWA HD-50

Post autor: pool275 »

Obecnie mam wersję: 111117.491511.1, chciałbym zrobić aktualizację do najnowszego softu: 111212.491511.1, ponieważ mam duży problem z nagrywaniem, a była to dla mnie najważniejsza funckja tego tunera. Przeczytałem indstrukcję instalacji nowego oprogramwoania i wrzucam na hdd plik z softem przeznaczonym dla tunerów z nową wersją oprogramowania (13-sto cyforwa) - AT_7818_HD50.bin. Przy zaplanowanym nagrywaniu z EPG dysk usb albo pendrajw się nie włącza albo włącza się i przerywa nagrywanie po kilkunastu minutach zawieszając urządzenie.

Moglibyście mi przy okazji polecić jakiś inny tuner, ze sprawdzonym nagrywaniem na urządzenie usb?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Problemy z nagrywaniem w nowym sofcie są już znane i użytkownicy oraz ja zgłaszaliśmy je do Wiwy. Z Wiwy jeszcze nawet do mnie wtedy oddzwonili i pytali kiedy to dokładnie występuje, więc myślę że w najbliższej aktualizacji (nie wiem kiedy dokładnie będzie) nagrywanie zostanie poprawione.

Oprogramowania grudniowego nie masz co nawet wgrywać bo ono nie rozwiąże problemu z nagrywaniem. Możesz wgrać starsze, z tematu o zmianie Logo 7818, bo tam je zamieściłem, ale ono też zawierało inne błędy. Jednak nagrywanie powinno na nim działać bez żadnych problemów.

Innych tunerów to masz masę. W momencie premiery Wiwy HD50 nagrywanie w tym sofcie co było też działało poprawnie. Z tego co widzę to poprostu chińczyki coś skopały w nowych wersjach, bo jak poczytasz tematy o Fergusonie T55 i T65 to w ostatnich softach też są problemy z nagrywaniem. Po prostu te firmy - Wiwa i Ferguson wydają dość często aktualizację, a chińczyki wypuściły nowe wersje z błędem. Podejrzewam że ten sam siedzi i w Wiwie i Ferdku.

yaris
Posty: 18
Rejestracja: 23 listopada 2011, o 21:54
Odbiornik: WIWA HD-50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin - Kołowo

Re: WIWA HD-50

Post autor: yaris »

wiadomo coś o tej nowej aktualizacji HD-50? która to miała naprawić nagrywanie

Speakers_XP

Re: WIWA HD-50

Post autor: Speakers_XP »

Mialem w rekach nowa HD-50 "NEW", wydaje sie to samo, ale ma wyjscie RCA audio i coaxial realizowane mala przejsciowka - mini jackiem.

Z minusow w stosunku chocby do nowej HD-80 i innych obecnych dekoderow na MSD7818 zauwazylem gorsza kompatybilnosc z plikami AV - nie dzialaja WMV i kodek VC-1. HD-80, czy Ferdek T55/T65 sobie z nimi radza.
Wiec o ile softy beda zamienne to warto pewnie wgrac od nowej HD-80.

Info z nowej HD-50:
Wersja oprogramowania: 111126.491511.1
Wersja sprzętu: 13B

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Oprogramowanie z HD-80NEW nie działa na HD-50.

Odtwarzanie VC-1 jest również w HD-100NEW i możliwe że w kolejnych softach dodadzą też do HD-50 i HD-90.

Soft z HD-100NEW działa na HD-50, z tym że led w odbiorniku ir świeci się wtedy cały czas na zielono.

junior
Posty: 43
Rejestracja: 31 października 2011, o 10:44
Odbiornik: Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Re: WIWA HD-50

Post autor: junior »

Zakupiłem Wiwe HD-50 NEW.

Mam ją podpiętą narazie przez złącze scart w telewizorze Sony LCD,mam zamiar kupić kabel HDMI i podpiąć, wszystko działa jak należy, choć pilot troche mnie denerwuje w porównaniu do oryginalnego sony.

Wiwa daje możliwość podpięcia na 2 telewizory i tak też zrobiłem, ale na tym drugim telewizorze Sanyo CRT obraz jest ale są cały czas poziome paski. Zarabiałem 3 razy kabel który idzie do 2 telewizora, kupiłem nawet nową końcówke ale to nic nie daje.

Próbował ktoś podpinać na 2 telewizory, bo już nie wiem co to może być ?

Zablokowany