WIWA HD-90

breza
Posty: 31
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, o 14:45
Odbiornik: WIWA HD-90 NEW
Instalacja antenowa: UHF ATV 16/21-60
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice (Opole)

Re: WIWA HD-90

Post autor: breza »

@GUTEK@ pisze:A tak jeszcze przy okazji, pytanie do tych osób u których to występuje, macie włączony zegar czy wyłączony? Jak włączony spróbujcie czy przy wyłączonym też to się dzieje.
Ja mam wyłączony zegar. W ciągu pierwszych 10 dni chyba z 5 razy nie dało się tunera uruchomić. Teraz od ponad tygodnia wszystko jest ok, zarówno z podłączonym jak i odłączonym pendrivem.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

To może to występuje głównie gdy zegar jest wyłączony. Ciekawe.

fakultak

Re: WIWA HD-90

Post autor: fakultak »

Ja mam zegar włączony i ten sam problem.

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: WIWA HD-90

Post autor: Strzelb@ »

Tak do końca to nie jestem przekonany czy rozsypka sortowania to wina zmian parametrów sygnału. Moim zdaniem problemem jest jednak partackie oprogramowanie tych czy innych tunerów. Ostatnimi czasy Emitel tylko raz zmienił parametry SID i LCN (przy uruchamianiu MUX1). Później już nic raczej nie mieszali. Nawet jeżeli zmieniają inne parametry, to SID i LCN pozostają bez zmian!!! Jeżeli tunery rozsypują listę programów to po prostu taki tuner = kupa...

P.S.
Mam HD-50 od 6 miesięcy. Tylko raz pomieszała się programy - 6-go grudnia gdy zmienili LCN / SID.
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2012, o 11:11 przez Strzelb@, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

SID i LCN to nie jedyne parametry jakie są w multipleksie. Jest jeszcze cała masa innych PIDów.

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: WIWA HD-90

Post autor: Strzelb@ »

@GUTEK@ pisze:SID i LCN to nie jedyne parametry jakie są w multipleksie. Jest jeszcze cała masa innych PIDów.

No właśnie o tym piszę. Tuner powinien reagować zmianą kolejności programów tylko i wyłącznie przy zmianie SID-ów i LCN-ów. Na inne parametry nie powinien reagować rozsypką listy.

Wniosek - oprogramowanie = kupa

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: WIWA HD-90

Post autor: aaron84 »

Czy tunery jakiejś innej marki (oprócz Wiwy) też rozsypują tę listę kanałów?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Raczej wszystkie Mstary będą rozsypywać.

Strzelb@ "Wniosek - oprogramowanie = kupa" - owszem, wina softu, ale Emitel też mógłby na forum podać komunikat "w celu ustawienia optymalnych parametrów MUX1 przez X czasu mogą występować zmiany parametrów, za utrudnienia przepraszamy". A tak sypie nam sie lista i nie wiadomo co jest tego powodem.

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

To wyłączcie ten LCN i się wam nie będzie sypać.

hellhammer1
Posty: 124
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 12:27
Odbiornik: Wiwa hd90
Instalacja antenowa: Siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: mux2 Dęblin/Ryki

Re: WIWA HD-90

Post autor: hellhammer1 »

DVBManiak pisze:To wyłączcie ten LCN i się wam nie będzie sypać.
A umiesz czytać? Przecież piszą, że przy wyłączonym lcn też sie wtedy lista sypie.

@@GUTEK@ wszak niedlugo mam ten tuner ale u mnie raz sie tylko zdazylo zeby sie zwiesil i trzbea bylo wylaczyc tuner z gniazdka.

A moze znasz sposb poprawienia kątu widzenia pilota albo odbiornika? Bo jakos słabo łapie ten pilot u mnie, mimo ze dobre baterie na wprost jest ok ale wystarczy [o skosie i juz problemy, a inne piloty nawet z drugiejgo pokoju przy np odbiciu potrafia poprzelaczac.

_chris_

Re: WIWA HD-90

Post autor: _chris_ »

Kilka dni temu zwiesiła się po raz kolejny. Ponowne wyłączenie z sieci, włączenie, i zrobiło się OK. I teraz ciekawostka. Po tym ostatnim zwieszeniu została włączona do prądu 'inaczej' (nie pytajcie, nie ustaliłem przez telefon, co to dokładnie oznacza... :D), i... problem chwilowo ustał. Ale może to tylko przypadek.

To mi coraz bardziej wygląda na właściwość zasilacza i jego wrażliwość na zakłócenia latające po sieci, albo po prostu na niestabilną pracę zasilacza. Jak wiadomo, zasilacze to zwykle "pięta achillesowa" sprzętu. Może spróbuję z jakąś listwę filtrującą.

kjt

Re: WIWA HD-90

Post autor: kjt »

Na weekendzie wgrałem najnowszego softa i modziłem z kablami.

Siatka->wtyczka z zasilaczem->przelotka(ok.30cm)->Wiwa->loop->przelotka(60cm)->TV

Teraz jak przełączam na Wiwę to albo załapie od razu albo muszę czekać chwilę czasu (mignie parę razy brak sygnału). Jak złapie to sprawdzając szybko wskaźniki mam 100% siły a jakość stopniowo rośnie do 100% (od czasu do czasu skacze w przedziale 80-100).

Na starszym sofcie (111115) łapała od razu. Chociaż była wpięta bezpośrednio pod siatkę.

Zamiana wtyczki z zasilaczem na zwykłą i włączenie zasilania na Wiwie niestety obrazu nie daje :/

Za mocny sygnał? Soft?

Maciey

Re: WIWA HD-90

Post autor: Maciey »

kjt pisze:Na starszym sofcie (111115) łapała od razu. Chociaż była wpięta bezpośrednio pod siatkę.
A na nowym sofcie próbowałeś bezpośrednio podłączać?

kjt

Re: WIWA HD-90

Post autor: kjt »

Nie pamiętam. Wieczorem sprawdzę.
Na wcześniejszym sofcie używałem też rozdzielnika sygnału (niby pod kablówke jeżeli ma to znaczenie). Rozdzielnik wpięty bezpośrednio w TV a z drugiej strony Wiwa.

No i było podobnie wystarczyło na chwilę wypiąć z TV. Na rozdzielniku wskaźnik jakości częściej pływał ale 100% tez osiągał.

Chyba, że siatka ze zwykłym wzmacniaczem szerokopasmowym tak działa na tunery.

andrew 61k

Re: WIWA HD-90

Post autor: andrew 61k »

Witam wszystkich i pozwolicie,ze tez zabiorę głos co nie co do sprawy rozsypywania się wcześniej ustalonych list programów.Na początku tylko wspomnę,ze nadal mam najstarszy wrześniowy fabryczny soft oprogramowania do WIWY hd 90.
Wczoraj postanowiłem przy wyłączonym sortowaniu LCN przeszukać ręcznie na nowo wszystkie dostępne programy.Tuner wyszukał mi wszystkie w ilości 51 programów,oczywiście w skład tej listy weszły pogramy polskie i czeskie oraz powtarzające się programy z nadajnika KATOWICE KOSZTOWY,gdyż antenę mam skierowana na WISŁA SKRZYCZNE.Zapisałem te wszystkie programy w pamięci i postanowiłem je posegregować według swojej listy,czyli od poczatku TVP 1,TVP 2 TVP 3 itd..,jak już wszystko poustawiałem według siebie to zapisałem ten układ również w pamięci i okazało się,ze moja lista nie jest tak jak pierwotnie ułożyłem,wprawdzie zachowane zostały zmienione nazwy programów tak jak np.TVP 3 (BEZ INFO) ,CZY POLSAT SPORT (BEZ NEWS),dlatego postanowiłem inaczej ułożyć tĘ listę:Posegregowałem najpierw kanały z MUX 1/62/802 TVP1,TVP2 itd..i od razu zapisałem w pamięci te kanały,potem segregacja kanałów z MUX 2/38/610 POLSAT TVN itd...i też zapis natychmiastowy do pamięci,na koniec programy czeskie i resztę pozostałych polskich z nadajnika KATOWICE KOSZTOWY i zapisane do pamięci.Po takiej segregacji programów i jej zapisaniu lista moja nie zmieniła się.Poszedłem dalej i wyłączyłem tuner w tzw." czuwaniu".Po ponownym załączeniu tunera lista wcześniej zaprogramowanych przez siebie kanałów pozostaje bez zmian.Na koniec idąc spać wyłączyłem tuner z sieci i po dzisiejszym jego uruchomieniu moja lista ulubionych i samemu zaprogramowanych programów nadal istnieje.Ta więc podsumowując w moim przypadku przy moim oprogramowaniu tylko ten sposób daje radę,żeby nie tracić wcześniej ustalonych zaprogramowanych programów.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuje wszystkim,którzy do końca przeczytali moje spostrzeżenia co do "rozsypywania" się listy programowej na tunerze WIWA HD 90.
Oczywiście każdy przypadek będzie inny,ale myślę warto dzielić się takimi uwagami,być może coś poprawią w samym oprogramowaniu,albo błąd tkwi w innym problemie ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

kjt to z softem na pewno nie ma nic wspólnego. Ja stawiam na przesterowanie sygnału. Jak sam napisałeś wcześniej miałeś to podłączone że rozdzielaczem rozdzielałeś sygnał na Wiwe i TV, więc sygnał do Wiwy dochodził słabszy (odłączenie TV powodowało problemy bo znów był zbyt mocny sygnał). Teraz sygnał z anteny wlatuje Ci bezpośrednio do Wiwy i głowica nie daje rady.
To jest albo przesterowanie, albo antena łapie jakieś zakłócenia.

andrew 61k ja na najnowszym sofcie też mam na liście posortowane polskie i czeskie muxy, ponad 30 kanałów. Wszystko jest ok, tylko przychodzi dzień że coś zmodyfikowali w muxie i lista leci. Poczytaj kilka postów wcześniej, ustaliliśmy że mniej więcej w tym samym czasie się rozsypało kilka osobom i nawet wkleiłem log co się dzieje po przełączeniu tunera na MUX1 w którym zaszły zmiany. Mogę jeszcze sprawdzić jak się tuner zachowa na starym sofcie, ale zdziwiłbym się gdyby lista się nie rozsypała. Bo nawet na innych tunerach na Mstar się rozsypuje przy zmianach w Muxie niestety.

amstat

Re: WIWA HD-90

Post autor: amstat »

Na mojej WIWIE też co jakiś czas lista sie przestawia natomiast w telewizorze LG nigdy nic sie nie dzieje raz poukładałem i lista ani drgnie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

No z tego co Widzę to odbierasz MUX1, więc będzie się sypać do puki będą tam mieszać.
A z ciekawości w profilu masz wpisaną też Wiwa HD80, nową czy starą? Jak starą to tam jak wygląda, też sypie się lista?

kjt

Re: WIWA HD-90

Post autor: kjt »

/edit

Gutek masz rację. Na siatce mam zbyt mocny sygnał i wiwa sobie z nim nie radzi.
Teraz mam symetryzator z drucianymi wąsami przyklejony do futryny drzwi balkonowych.
Mam stabilne 100%/72% (jakość/siła) 8-)
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2012, o 23:13 przez kjt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

No to w czym problem, z grudniowego wrócić do listopadowego można bez kombinacji, nawet ustawienia nie powinny się posypać.

Zablokowany