DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Bonanzo

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bonanzo »

Super wszystko śmiga 0 błędów BER.

volfeer
Posty: 43
Rejestracja: 23 grudnia 2011, o 11:20
Odbiornik: NEO HD 40
Instalacja antenowa: antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno - SG

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: volfeer »

A u mnie brak sygnału :( Antenę mam ustawioną na SG, Mux1 działa, a wcześniej mux2 obierałem bokiem z Jawora. Teraz mux1 jest, mux 2 brak :(



[edit]

Problem rozwiązany.
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2012, o 09:43 przez volfeer, łącznie zmieniany 1 raz.

woofer

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: woofer »

U mnie działa 50 km od nadajnika w stronę łańcuta

adam_26

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: adam_26 »

:P :P :P Działa super 100 % zasięg 0 błędów Rzeszów Staroniwa huraaaa w końcu :)

volfeer
Posty: 43
Rejestracja: 23 grudnia 2011, o 11:20
Odbiornik: NEO HD 40
Instalacja antenowa: antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno - SG

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: volfeer »

Widać jednym się poszczęściło, innym nie :(

Czy jest możliwe, że włączenie SG osłabiło sygnał z Jawora? Bo innego logicznego wytłumaczenia w tym momencie nie mogę znaleźć.

orkan73
Posty: 19
Rejestracja: 16 lutego 2009, o 12:25

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: orkan73 »

Witam,
u mnie tez po zmianie kanału na 32 nic nie znajdowało, kanał42 OK, na kanale 61 tez było wszystko OK - pomogła nieznaczna zmiana ustawienia anteny - nie wiem dlaczego, ale teraz działa.
Lokalizacja: okolice Jasła

basti23

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: basti23 »

U mnie mux1 ok a mux2 nie działa. Przedtem odbierałem mux2 z jawora a teraz z jawora siła sygnału 0 poziom błędów 2000
Lokalizacja: Jabłonka gmina Dydnia

Edit; już wszystko ok obydwa mux-y ok zmieniłem wzmacniacz z swa-9701 na swa-6000/6T
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2012, o 09:49 przez basti23, łącznie zmieniany 2 razy.

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Tomasz Berezowski »

Gdzie mieszkasz? Być może powinieneś teraz przekręcić antenę na SG.

volfeer
Posty: 43
Rejestracja: 23 grudnia 2011, o 11:20
Odbiornik: NEO HD 40
Instalacja antenowa: antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno - SG

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: volfeer »

basti23, to jest nas dwóch. Z jednej strony mnie to cieszy, bo to potwierdza, że wina nie jest po mojej stronie, a z drugiej martwi, bo włączenie nadajnika mux2 z SG wycieło sygnał z Jawora.

Edit

Cofam poprzednie słowa, problem jakiś był, ale teraz działa. Nic nie ingerowałem po mojej stronie.

ik26

Re: Zmiana kanału i podwyższenie mocy MUX-2 z RTCN Sucha Gór

Post autor: ik26 »

Witam. Mieszkam na zachód od Gorlic około 15 km i sygnał Mux-1 80% a Mux-2 50-55% i błędy.Pozdrawiam

butcher23

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: butcher23 »

U mnie Wszystko działa OK
Problemy miałem z kanałem 61 co nadajnik widzę z okna swojego bloku (Krosno)
Teraz 32 jak i 42 idzie FULL SYGNAŁ - SUPER :D

Kelso
Posty: 12
Rejestracja: 10 lutego 2012, o 09:31

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Kelso »

Witam Wszystkich serdecznie! To mój pierwszy post tutaj.
U mnie poprzednio przy dobrej pogodzie (takiej jak dziś) sygnał z SG Mux 2 na kanale 61 był: siła/jakość 5/5. Dzisiaj po zmianie kanału na 32 jest stabilne 10/10 czyli max. Zobaczymy jeszcze tylko jak będzie przy gorszych warunkach atmosferycznych - poprzednio przy dużym zachmurzeniu/opadach sygnał wręcz zanikał.
Posiadam antenę kierunkową wycelowaną dosyć dokładnie na nadajnik w SG, zamontowaną na dachu domu jednorodzinnego. Rzeszów - Os. Drabinianka - okolice akademików URz.

Tedde

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Tedde »

z informacji od kolegi: miejscowość Hłudno powiat brzozowski pojawił się mux 2 na k32,niestety w sms-ie nie podał siły,jakości,poziomu błędów

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Gravis »

Kelso jaką masz antenę i co w środku? Jakiś wzmacniacz czy sam symetyzator?

Bartt

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bartt »

Również potwierdzam bardzo dobry odbiór mux2 z Suchej Góry na kanale 32 (poprzednio na k61 brak lub b. słaby sygnał). Sygnał jest lepszy niż ten z mux1 :) . Antena ATX-91 ze wzmacniaczem, kierunek na nadajnik zasłonięty łagodnym wzniesieniem o wysokości max. 100m przewyższającym miejsce odbioru, odległość ok. 18km.
Kanał 32 - poziom 77, ilość błędów 0
Kanał 42 - poziom 73, ilość błędów 2 - 5

Najważniejsze że wszystko jest z jednej anteny i nie trzeba kombinować ze zwrotnicami/wzmacniaczami kanałowymi.

Pozdrowienia i podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do uruchomienia tego nadajnika.
Brawo :D.

Xongiver

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Xongiver »

Dzisiaj pojawił się zasięg MUX2 K32 na poziomie 70% w miejscowości Oleszyce w odległości 100km na północny wschód od nadajnika. Przy takim poziomie nie ma żadnych zakłóceń w odbiorze a miałem takie przy odbiorze z Tatarskiej Góry mimo lepszego zasięgu - 80%. Dobrze byłoby zwiększyć moc MUXa 1 też do tych 25kW. Teraz MUX1 jest tutaj dostępny jedynie w godzinach porannych lub wieczornych i to nie zawsze.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: kemi73 »

@ik26 a jesteś pewien że łapiesz SG a nie EC Glinik ? Sprawdź poziom sygnału na 32 kanale.

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Gravis »

Zalecam się nie podniecać.
Dlaczego? Ano dlatego, że chyba jasnym było, że tam gdzie był odbiór ten odbiór się poprawi - tak jest i w moim przypadku. I chyba nie powiecie mi, że nie mam racji?

Lecz to nadal nie daje pewności, że odbiorę tego MUX'a na wsi obok Rzeszowa, inny profil terenu i warunki ;/ 100KW dawało dużą szansę - a te 25KW ... nie.

Oczywiście przy łagodniejszym terenie pojawił się odbiór - ogólnie sama akcja na mały +

Współczuć pozostaje tym, którzy liczyli ( jak ja głupi naiwny ) , że teraz odbiorą - a jak się okazało dalej nie odbiorą jeszcze długo.. no chyba, że kupią ale antenę satelitarną.

Tedde

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Tedde »

No właśnie trzeba troszeczkę dystansu do tych odległości i mniej podniety tym extra odbiorem,bo jest mróz,śnieg warunki propagacyjne odbioru mogą być podwyższone,zaczekajmy na deszcz z wiatrem, ale w każdych warunkach dobrze jest sprawdzać odbiór. ;)

Bartt

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Bartt »

To prawda co piszecie, mróz i śnieg pomagają w odbiorze, ale dobrym miernikiem jest tu sygnał mux1. Jeśli u kogoś mux1 z S.G. działał cały czas b. dobrze, a teraz ma jeszcze lepszy sygnał na mux2, to raczej w przyszłości nie pominien mieć problemów z odbiorem. Jednak niski kanał robi swoje ;).

Zablokowany