Moduły NEOTION NP

Piotr_zaw

Moduły NEOTION NP

Post autor: Piotr_zaw »

Witam mam telewizor LG 32LG3000 do tego mam podłączony moduł neotion NP4, odbieram sygnał TV cyfrowej z Jemiołowy moc i jakość sygnału oscyluje w okolicach 80-100%.
W TV mam zainstalowane aktualne dostępne oprogramowanie.
Mój problem polega na tym, że obraz co jakiś czas się zacina w chwili obecnej czasami nawet nie da się nic oglądać poprostu zatrzymuje się co kilka /kilkanaście sekund.
Wina sprzętu czy ?
Jest na to jakieś rozwiązanie??

picia

Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia

Post autor: picia »

Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia

Neotion mpeg4 do mpeg2,problemy,spostrzeżenia,we wszystkich wersjach
czyli FreeToAir NP4 Conax NP4 Via

Jak w/w moduły współpracują z waszymi dekoderami i odbiornikami TV


Zauważyłem, że moduł FreeToAir z RWT (Neotion mpeg4 do mpeg2) działa róznie na różnych kanałach. Np wczorajsza emisja piratów na TVP1 odbyła się bez żadnego zająknięcia. Programy na Polsacie potrafią się czasem przyciąć. Natomiast transmisje TVN-u są zabójcze dla modułu. Leci jakiś program, wszystko jest ok i nagle bloczek reklamowy, co reklamka to przycinka. Jeśli reklam będzie z 6 to potrafią wykończyć moduł i w tv zostaje jedynie dźwięk z napisem, że wybrany kanał jest niedostrojony. Pozostaje przełączenie się na analog i wyciągnięcie modułu aby ostygł. Sygnał odbieram z Łazów. A jak u Was się zachowują te moduły??

VooVoo/picia

koval91

Re: Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia

Post autor: koval91 »

U mnie ten moduł też nie za dobrze działa. Najgorzej jest podczas reklam, co kolejna to przycinka. Podczas normalnego programu też zdarzają się przestoje. Mój tv Samsung le40a536

michal77
Posty: 94
Rejestracja: 20 marca 2009, o 13:09
Miejscowość: Gorzyce
Odbiornik: LG OLED55B8PLA
LG 42LM620S
Hyundai FLN32TS439SMART
Instalacja antenowa: Tridigit + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy/ Rybnik TVT

Re: Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia

Post autor: michal77 »

picia może podaj jaki masz TV? i czy to "FreeToAir NP4 Conax NP4 Via" jest dokładna nazwa modułu?
Tak się pytam bo też zamierzam kupić moduł do TV LG 37LG6000.

stanny

Re: Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia

Post autor: stanny »

na moim sonym KDL26B4050 NP4 connaxa sie przycinał ale próby robiłem latem.od miesiąca testowałem free to air aż do czasu zgonu DVB-T w Krakowie (świeć Panie...) i tvn to masakra - tnie (ciął) się niesamowicie niekoniecznie tylko przy reklamach,polsatowi do idealnego odbioru też trochę brakowało ale dało się przeżyć,tvp1,2,info nawet spoko,pozostałych nie oglądam.niestety firma sony nie raczyła udzielić odpowiedzi jaki soft powinien być wgrany w odbiornik aby zechciały współpracować bezboleśnie.książkę mógłbym napisać ze swoich majli i telefonów do firmy sony,tudzież serwisu autoryzowanego i sprzedawców oraz producenta modułu.mają to tak głęboko jak ci co zadecydowali o zgonie DVB-T w Krakowie.apropos jest na gwarancji ;) być może zanim uruchomią ponownie to już DVB-T2 będzie bo Polska to piękny kraj(Zulu-Gula?)

piotr'ek

Re: Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia

Post autor: piotr'ek »

Na moim samsungu A656 po 1-2 godz. działania potrafił się zawiesić. Pomagało wyjęcie i włożenie modułu lub wyłączenie i włączenie TV. Zwiecha następowała nawet jak nie oglądałem DVB-T. No trochę bardzo ciepły ten moduł się robi chwilę po włączeniu TV. Po zmianach w Krakowie sprzed paru dni było nieco lepiej. Oglądałem głównie Polsat i TV4 bo tych kanałów nie mam z sat.

picia

Re: Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia

Post autor: picia »

michal77 pisze:picia może podaj jaki masz TV?
sony KDL46 W3000 z modułem NP4 CONAX lub NP4 VIA (te moduły posiadam i testuje głównie w dekoderze ,a w telewizorze to przy okazji)W dekoderze może trochę się grzeją ale żadnych przycinek i zwiech nie mam .Problemy są tylko z TV
Sony powinno dopracować współpracę TV z w/w modułami

Moduł zawieszają się głównie na Polsacie i TVN , bardzo się nagrzewają,podczas zmiany kanałów czeka się nawet ponad 10 sek. i dopiero wskakuje obraz :(

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia

Post autor: qwerty »

Zamiast się "bawić" tymi NP4 nie lepiej kupić zewnętrzny tuner? Fakt wychodzi drożej, ale przez takie moduły i tak nie będziecie oglądać HD.

stanny

Re: Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia

Post autor: stanny »

Sony powinno dopracować współpracę TV z w/w modułami
:lol: już pisałem gdzie oni to mają...ZERO WSPARCIA TECHNICZNEGO!
a co do zewnętrznego boxa to
1.odrobinę większy
2.nie ma co oglądać w SD to i w HD też ;) tym bardziej,że nie nadają :|
3.a droższy 2 razy nie trochę
4.dlatego jak wyłączyli "Kraków" to 2 razy mniej boli ;)

piotr'ek

Re: Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia

Post autor: piotr'ek »

qwerty pisze:Zamiast się "bawić" tymi NP4 nie lepiej kupić zewnętrzny tuner? Fakt wychodzi drożej, ale przez takie moduły i tak nie będziecie oglądać HD.
Przepłacać za dodatkowy mebel i pilot? Zresztą DVB-T tak intensywnie się rozwija, że zanim pojawią się kanały HD to odbiorniki i moduły padną ze starości.

picia

Re: Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia

Post autor: picia »

Panowie odbiegamy od TEMATU

Tematem przewodnim jest używanie modułu NP4 i o współpracy w/w modułu z naszymi TV

PFL7332

Re: Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia

Post autor: PFL7332 »

picia pisze:Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia
Zauważyłem, że moduł FreeToAir z RWT (Neotion mpeg4 do mpeg2) działa róznie na różnych kanałach. Np wczorajsza emisja piratów na TVP1 odbyła się bez żadnego zająknięcia. Programy na Polsacie potrafią się czasem przyciąć. Natomiast transmisje TVN-u są zabójcze dla modułu. Leci jakiś program, wszystko jest ok i nagle bloczek reklamowy, co reklamka to przycinka. Jeśli reklam będzie z 6 to potrafią wykończyć moduł i w tv zostaje jedynie dźwięk z napisem, że wybrany kanał jest niedostrojony. Pozostaje przełączenie się na analog i wyciągnięcie modułu aby ostygł. Sygnał odbieram z Łazów. A jak u Was się zachowują te moduły??

VooVoo/picia
Testowałem ten moduł w na przełomie lipca i sierpnia na SONY 46W2000 u znajomego(w 4 tv) i miałem dokładnie takie same spostrzeżenia jak picia. Ciekawi mnie co jest takiego charakterystycznego na TVN podczas przejścia pomiędzy normalnym programem a blokiem reklamowym.
Może ktoś przeanalizować strumień i zdiagnozować przyczynę? Może wtedy RWT wyda upgrade.
Generalnie tak jak wspomniał picia można oglądać TV z Śremu na tym module pod warunkiem, że omija się z daleka TVN.


Pozdr.

uggp

Re: Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia

Post autor: uggp »

TVN co chwile przełącza proporcje z 16:9 na 4:3 i odwrotnie. To znaczy jak idzie dany program to jest stałe. Ale już w blokach reklamowych to praktycznie każda reklama ma swój znacznik. Może tu jest problem?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia

Post autor: qwerty »

Nie masz możliwości przestawić na automatyczne dopasowanie?

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia

Post autor: markus 69 »

uggp pisze:TVN co chwile przełącza proporcje z 16:9 na 4:3 i odwrotnie. To znaczy jak idzie dany program to jest stałe. Ale już w blokach reklamowych to praktycznie każda reklama ma swój znacznik. Może tu jest problem?
Z tego co ja zauważyłem to na TVN czasami tak reklamy nadają raz 4:3 a raz 16:9 no i nie wszystkie programy tej stacji to 16:9.
Ostatnio zmieniony 9 listopada 2009, o 12:05 przez markus 69, łącznie zmieniany 1 raz.

piotr'ek

Re: Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia

Post autor: piotr'ek »

PFL7332 pisze:Może wtedy RWT wyda upgrade.
Przecież RWT kupiło tylko ten moduł i oblepiło swoimi naklejkami. Z ciekawości do dostaliście do tego modułu jakąś instrukcję czy pudełko? Bo ja w woreczku dostałem moduł+gwarancję i tyle.

stanny

Re: Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia

Post autor: stanny »

a i owszem pudełko gustowne kartonowe w kolorach białym i czerwonym ale instrukcji nie..... ;) ale czy jest potrzebna?

picia

Re: Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia

Post autor: picia »

Do EMITEL
Nie wiem czy Wasi technicy także testują w/w moduły NP4 traskodujące sygnał Mpeg4 do Mpeg2,ale jeżeli tak to proszę o zwrócenie uwagi na problemy występujące z tym sprzętem.
Może nie wszystko zło leży po stronie modułu Np4.
Jeżeli była by taka możliwość to proszę o poprawienie tych mankamentów(oczywiście jeżeli jest taka możliwość)
Posiadaczy sprzętu TV z mpeg2 jest naprawdę spore grono,więc liczymy że ruszy coś w tym kierunku

pozdrawiam picia

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Neotion mpeg4 do mpeg2 problemy spostrzeżenia

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Z tego co mi wiadomo żaden z producentów/dystrybutorów takich modułów nie zwrócił się do nas w sprawie testów i współpracy w rozwiązywaniu ewentualnych problemów. Skoro nie odczuwają takiej potrzeby to my ... nie możemy naprawiać świata na siłę ;)
Nie znaczy to oczywiście, że nie testujemy we własnym zakresie i mimo wszystko nie próbujemy zapewnić jak najlepszego odbioru na jak najszerszej gamie odbiorników, także tych niezgodnych z wymaganiami określonymi przez Ministerstwo Infrastruktury.
Jednakże bez współpracy z producentami nie wiele da się zrobić.

Bby
Posty: 51
Rejestracja: 16 marca 2010, o 14:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Moduł CI w telewizorze 37LG3000

Post autor: Bby »

Posiadam telewizor LG 37LG300 z slotem "PCMCIA Card Slot" i chciał bym kupic moduł CI z mpeg4 do mpeg2
czy on będzie działał w moim telewizorze?????? :?: :?: :?: Kiedy włącze jakiś kanał mpeg4 to piszę "Serwis HD". Kanały chce odbieram ze Śremu Proszę o pomoc :D

Zablokowany