DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

alicetea

Re: DVB-t Poznań

Post autor: alicetea »

Czy emitel wyda jakis oficjalny komunikat jak zakończą się prace i wszystko wroci do normy ?

bar3003

Re: DVB-t Poznań

Post autor: bar3003 »

Wydaje mi się, że Emitel ciągle prowadzi testy.
I jak to bywa w Polsce każdy ma gdzieś harmonogramy, wytyczne.
Na stronie UKE ( http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=6 ) dowiedzieć się można, że Śrem ma nadawać na kanale 23, a my odbieramy sygnał na k.39
Chyba pozostaje nam przełączyć się na analog, albo inna platformę cyfrową.
Z monopolem nie wygramy.
Pozdro.
Bartek

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Jarosław Bałuka »

W RTCN Poznań / Śrem obecnie nadawany jest multipleks 'warszawski'. Chwilowa zmiana jest związana z pracami prowadzonymi na łączach dosyłowych.

Pyrus

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Pyrus »

Witam.

Kiedy powróci TVP Info Poznań do multipleksu z Śremu?

znawca_tematu

Re: DVB-t Poznań

Post autor: znawca_tematu »

jak zostaną zakończone prace prowadzone na łączach dosyłowych.

AS

Pyrus

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Pyrus »

Znawco to to ja też wiem, chcę wiedzieć czy nastąpi to za kilka dni czy miesięcy...

znawca_tematu

Re: DVB-t Poznań

Post autor: znawca_tematu »

Pyrus pisze:Znawco to to ja też wiem, chcę wiedzieć czy nastąpi to za kilka dni czy miesięcy...
trzeba czekać

romanodepalma

Re: DVB-t Poznań

Post autor: romanodepalma »

Ferdynand Kiepski by Ci powiedział jakim jesteś znawcą tematu.Jeżeli cokolwiek wiesz , a nie chcesz powiedzieć z jakichkolwiek powodów, to twój post jest zupełnie niepotrzebny. Nie chcesz powiedzieć , nie podejmuj tematu.

znawca_tematu

Re: DVB-t Poznań

Post autor: znawca_tematu »

romanodepalma pisze:Ferdynand Kiepski by Ci powiedział jakim jesteś znawcą tematu.Jeżeli cokolwiek wiesz , a nie chcesz powiedzieć z jakichkolwiek powodów, to twój post jest zupełnie niepotrzebny. Nie chcesz powiedzieć , nie podejmuj tematu.
hmmm, trafiony zatopiony. po prostu trzeba czekać, juz wkrótce bedzie poznańska PTVka, telegazeta gratis :)

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Mam na dzieję że za kilka dni reszta nadajników DVB-T Emitela nie podzieli losu Krakowa.R.I.P> :shock:

adgjm
Posty: 19
Rejestracja: 9 listopada 2009, o 15:42
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem / RTCN Jemiołów

Re: DVB-t Poznań

Post autor: adgjm »

Witam wszystkich.Od piątku odbieram DVB-T ze Śremu na drkoderze Cyfry+ Philips hd pvr w bliskiej okolicy Wolsztyna.Wszystko by ładnie śmigało gdyby nie ciągłe zacięcia obrazu i dzwięku.Czasami przez około pięć minut nie ma żadnego zacięcia a potem nieda się oglądać.Teraz moje pytanie.Czy to jest spowodowane instalacją antenową,czy trwającymi pracami na łączach o których mowa w poprzednich postach?Pozdrawiam wszystkich i dzękuje za odpowiedzi.

znawca_tematu

Re: DVB-t Poznań

Post autor: znawca_tematu »

adgjm pisze:Witam wszystkich.Od piątku odbieram DVB-T ze Śremu na drkoderze Cyfry+ Philips hd pvr w bliskiej okolicy Wolsztyna.Wszystko by ładnie śmigało gdyby nie ciągłe zacięcia obrazu i dzwięku.Czasami przez około pięć minut nie ma żadnego zacięcia a potem nieda się oglądać.Teraz moje pytanie.Czy to jest spowodowane instalacją antenową,czy trwającymi pracami na łączach o których mowa w poprzednich postach?Pozdrawiam wszystkich i dzękuje za odpowiedzi.
ja tez mam dekoder cyfry i nieraz się zatnie ale jest to chyba spowodowane kiepskością samego dekodera. ja w poznaniu odbieram śrem na 10cm antence magnesowej przymocowanej do balonu. mam 56% sygnału i 100% quality. mimo to nieraz się zacina. obraz oglądany na tej samej antenie przy uzyciu tunera usb HU200 nie wykazuje takich problemów. być może związane jest to z kiepskim procem lub softem w philipsie.

cypres

Re: DVB-t Poznań

Post autor: cypres »

Witam
ogladalem sobie telewizje cyfrowa od paru miesiecy, z tydzien moze dwa temu przeskoczyly programy w inna numeracje w zwiazku z przeniesieniem zdaje sie kanalu nadawania.

ale od kilku dni mam w telewizorze w trybie cyfrowym
BRAK SYGNALU
ponowne przeszukanie pasma nie dalo rezultatow - zero znalezionych stacji ;(

ktos moze wie co sie stalo z sygnalem albo z moim telewizorem?
mam SONY KDL-37V5500 MPEG2 MPEG4 i wszytsko ladnie smigalo
az zdechlo i zostalem bez telewizji
analog tez bardzo slabo, da sie ogladac tylko TVN

pzdr. cypres

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: DVB-t Poznań

Post autor: kowal801 »

Jesli również pogorszył się analog,to cos nie tak jest z twoja instalacja antenowa.

cypres

Re: DVB-t Poznań

Post autor: cypres »

jak rozumiem w calym poznaniu cyfrowa telewizja smiga jak nalezy?

jesli tak to musze sparwdzic instalacje antenowa...

gdzies wyczytalem ze koniec testow i maja wylaczyc cyfrowa
a u mnie akurat padla wiec dlatego pytam!

Pyrus

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Pyrus »

Wczoraj około godziny 21:15, oraz kilka dni temu w podobnym okresie czasu, na TVN pojawiły się wszystkim bardzo dobrze znane przycinki wizji(klatkowanie, zmiana kolorów) i fonii( desynchronizacja i po 2-3 sekundach ponowna synchronizacja). Zakłócenia w sygnale trwały około 5 minut.

Nadajnik: RTCN Poznań/Śrem
Odbiornik: Poniec - 20 km od Leszna
Telewizor: LCD SHARP 32DH65

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: DVB-t Poznań

Post autor: handrzej »

Kiedy możemy się spodziewać przywrócenia poznańskiego programu w paśmie lokalnym TVP INFO ze Śremu? Ponoć dosył już poprawiony...

Awatar użytkownika
nol
Posty: 126
Rejestracja: 20 czerwca 2009, o 23:20
Odbiornik: AverMedia Hybrid Speedy
Instalacja antenowa: wewnętrzna\
Dipol16 + Symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

Re: DVB-t Poznań

Post autor: nol »

cypres pisze: ....ale od kilku dni mam w telewizorze w trybie cyfrowym
BRAK SYGNALU
ponowne przeszukanie pasma nie dalo rezultatow - zero znalezionych stacji ;(

ktos moze wie co sie stalo z sygnalem albo z moim telewizorem?
mam SONY KDL-37V5500 MPEG2 MPEG4 i wszytsko ladnie smigalo
az zdechlo i zostalem bez telewizji
analog tez bardzo slabo, da sie ogladac tylko TVN

pzdr. cypres
Ja tak miałem przez około 3 tygodnie
brak sygnału dvb-t w analogu tak jak u ciebie, wymieniłem nawet antene i zasilacz
(nic to nie zmieniło)
antena z zasilaczem i kabel są ułorzone w pokoju poprawa nastąpiła około tydzień temu
( około bo po kilku dniach prób przywrócenia odbioru się zniechęciłem i do oglądania TV na PC wróciłem mniej więcej tydzień temu )
w analogu:
TVN - bardzo dobry
TVP2 - dobry
TVP3 - mierny
TVP1 i POLSAT - bardzo słaby
na antenie zamontowanej na dachu około 3m wyżej i 6m wysunięta na zachód względem tej w pokoju siła sygnału w tym czasie była wystarczająca do odbioru dvb-t na tym samym odbiorniku + bardzo częste czkawki wizji i foni

może się myle ale podejrzewam antene któregoś z sąsiadów ( siatki ) są mniej więcej na wysokości tej w pokoju.

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: DVB-t Poznań

Post autor: handrzej »

Ja mam podobną sytuację u siebie z analogiem w Suchy Lesie. Po prostu sygnał Śremu jest stłumiony przez miasto dość mocno. Im wyższy kanał tym gorzej (tvp info & polsat). A TVN jest nadawany z samego szczytu SLR Piątkowo, na które w Murowanej Gośl. masz widoczność optyczną. Jakbyś mógł napisz proszę jaka antena, jaki przedwzmacniacz antenowy, ile kabla.
Na antenie pokojowej to nie ma prawa działać dobrze, odleglość 50km, miasto i górki po drodze, no i przedwzmacniacz zbiera wszystkie śmieci z okolicznych urządzeń. Powinno być lepiej po zwiększeniu mocy do 100kW ERP i zmianie na niższy kanał.

Zerknąłem na mapę i widzę że Śrem w ogóle masz przysłonięty przez Dziewiczą Górę...

cypres

Re: DVB-t Poznań

Post autor: cypres »

Heja
we wtorek cyfrowa wrocila zanim zaczalem cokolwiek sprawdzac
i analog sie poprawil wlasciwie wrocil do idealnej formy jak na analog oczywiscie :)

ale wczoraj w srode o okolo 21.30 znowu cyfra zniknela na moich oczach
po przelaczeniu na analog zaobserowoalem kompletna kaplice (oprocz TVN)

na szczescie za godzine cyfra znow wrocila a zorientowalem sie po tym
ze analog sie znacznie poprawil. wiec to nie moja instalacja.

wiec moje pytanie wam tez tak rwie sygnal w cyfrze?
bo jesli nie i nie jest to wina mojej instalacji (zbiorcza antena na niskim 2 pietrowym bloku) to co powoduje te zkalócenia) nadajnik w Sremie przerywa transmisje
czy ktos mi zaklóca?

Zablokowany