Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

To ten sam chipset więc poradzi sobie tak samo.
Kilka postów wyżej masz porównanie napisów w kilku tunerach. Między innymi pisze w których są żółte napisów oraz jest porównanie rozmiarów.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Maniek99 »

To ja mam jeszcze pytanie o napisy na mstar.
Czy w przypadku wyświetlania materiałów 16/9 na telewizorze 4/3, napisy wyświetlane są w obszarze 16/9, czy zjeżdżają na czarny pasek?

telemarek
Posty: 32
Rejestracja: 30 stycznia 2012, o 12:32
Odbiornik: Wiwa HD 90
Instalacja antenowa: Wiwa An 200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/Warszawa

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: telemarek »

To odpowiedz na temat napisów mam.

A który z dekoderów poradzi sobie lepiej z sygnałem TV ?

Ferguson T55/T65, Wiwa HD 100/90/85 czy manta dvbt02 ?

IACEk

Ariva T65 czy WIWA HD-80 NEW?

Post autor: IACEk »

Witam!
Od kilku godzin przegladam forum na temat w/w tunerow i mam metlik w glowie.
Chce kupic ktorys z nich, opinie o Fergusonie z tego co widze sa rozne, o WIWIE narazie nie wiele informacji. Martwia mnie problemy z softem, piszczeniem i wyszukiwaniem stacji TV jesli chodzi o Arive. O WIWIE nic takiego nie znalazlem.
Ktory byscie polecili? U mnie w miescie oba kosztuja tyle samo i mam straszny dylemat.
Posiadam zwykla pokojowa antene DVB-T z dodatkowym zasilaniem.

Pozdrawiam
Jacek

Muniek
Posty: 128
Rejestracja: 17 lutego 2012, o 18:06
Odbiornik: UE32EH5450
Ferguson Ariva T65
Instalacja antenowa: Stara siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC-4

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Muniek »

Witaj. Ja od tygodnia używam fergusona i jestem z niego bardzo zadowolony.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Ariva T65 czy WIWA HD-80 NEW?

Post autor: @GUTEK@ »

IACEk pisze:Posiadam zwykla pokojowa antene DVB-T z dodatkowym zasilaniem.
To lepiej kup Fergusona.
Przynajmniej Fergusonowi się dostanie a nie Wiwie, że "ten badziewny tuner nic nie odbiera" na takiej porządnej antenie.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Anduraki »

Powiem tak, cabletech urz0083 u mnie na antenie pokojowej mial zaciecia obrazu co kilka minut, natomiast ferguson t55 broni sie przed zacieciami i zamiast nich sa kolorowe piksele, ale za to dzwiek potrafi przycichnac na ulamek sekundy. Ale przy wiekszych mrozach Cabletech nadal dobrze odbiera, a w Fergusonie jakosc sygnalu znacznie spada.

Z tego co zdarzylem wyczytac na tym forum Wiwy i Fergusony t55/t65 sa raczej najbardziej dopracowane i mimo licznych bledow w sofcie jestem zadowolony z dzialania mojego T55

Michaelbond

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Michaelbond »

Gutek

Już myslałem, że polubileś mojego Ferdka 55 a ty go na miny tak z premedytacją kierujesz. Na antenie pokojowej to nic dobrze może nie odbierać, nawet najbardziej udany model Wiwa 90, co dopiero biedny ferdek.
jacek wszystkie te tunery sa godne twojej uwagi, tylko kup antene która umieścisz na zewnątrz, bo inaczej będzie ci mroziło stale sygnał.

pozdr.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

Michaelbond pisze:Już myslałem, że polubileś mojego Ferdka
A ja już myślałem że sie poznałeś na moich żartach ;)

iknowsomething

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: iknowsomething »

Michaelbond pisze:Gutek

Na antenie pokojowej to nic dobrze może nie odbierać, nawet najbardziej udany model Wiwa 90, co dopiero biedny ferdek.
jacek wszystkie te tunery sa godne twojej uwagi, tylko kup antene która umieścisz na zewnątrz, bo inaczej będzie ci mroziło stale sygnał.

pozdr.
Ja jestem wyjątkiem potwierdzającym regułę? :) Niech poprawi najpierw styki, a dopiero później zabiera się za zmianę anteny. Mam 100% na 5cm antence z USB stick.

dzikib

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: dzikib »

Witam, stoję przed dylematem zakupu tuneru DVB-T.

Jako że wcześniej nie miałem żadnego (nawet nie używałem) to bardzo proszę o poradę bardziej doświadczonych i zorientowanych w temacie. Od wczoraj wertuję strony, opisy (głównie to forum), szukając opinii i porad :)

Postaram się określić swoje wymagania i byłbym wdzięczny za sugestie.

Moje priorytety dla tunera:
1) Wyjście component (najlepiej żeby miał, jeśli nie to będę rozważał HDMI lecz component byłby bardzo wskazany z tego względu że mam tylko jedno wejście HDMI w odbiorniku).
2) Sprawdzony software (żeby nie przycinał i się nie zawieszał).
3) Zastanawiam się nad tunerem wyposażonym w dwie głowice (nagrywanie i oglądanie w tym samym czasie różnych kanałów).
4) Wsparcie producenta (wydawanie aktualizacji itp.), żebym w razie czego nie został sam z problemem :)

Po głowie chodzi mi KM00186 ewentualnie klon URZ0086, choć czytałem że w Cabeltech napisy w filmach to porażka. Co prawda oglądanie filmów przez tuner to nie jest dla mnie priorytet, mam Mante C200 na której oglądam większość filmów.

No i jeszcze jedno czy są jakieś tunery z RJ-45 tak by można było po sieci oglądać filmy (mam spory dysk sieciowy z którego to oglądam zazwyczaj filmy, więc bym nie musiał się bawić w kopiowanie na pendrive itp.)
Widzę, że FERGUSON ARIVA 120 COMBO ma RJ-45 ale nie wiem ma możliwości o których pisałem (oglądanie filmów przez sieć). W ten czas mógłbym odstawić mantę i korzystać tylko z jednego urządzenia wówczas nie musi mieć component wystarczy samo HDMI.

Z góry dziękuję za ewentualne propozycję, na rynku jest tyle modeli, że wdrożenie się w temat i jego opanowanie (marki, modele) to istna katorga :/

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Anduraki »

Po głowie chodzi mi KM00186 ewentualnie klon URZ0086
Cabletechy i Krugery ktore wymieniles to taka sama porazka, takie same napisy sa w Krugerach.

Co do "dwuglowych" z jedna glowica mozesz ogladac i nagrywac jednoczesnie programy z jednego muxa, dwie glowice pozwalaja na odbior i nagrywanie z roznych muxow w tym samym czasie.

Jak dla mnie wybor padlby na Fergusony t55/t65 albo Wiwy o ktorych wyczytalem duzo pozytywow. Ale tu musialby sie ktos o Wiwach wypowiedziec kto posiada.

iknowsomething

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: iknowsomething »

Anduraki pisze:
Po głowie chodzi mi KM00186 ewentualnie klon URZ0086
... Jak dla mnie wybor padlby na Fergusony t55/t65 albo Wiwy o ktorych wyczytalem duzo pozytywow. Ale tu musialby sie ktos o Wiwach wypowiedziec kto posiada.
Posiadam WIWĘ HD-90 - polecam, choć jest jednogłowa. Co do sieci LAN, rozwiązanie masz w tekście PenDrive USB z dostępem do zasobów sieci WiFi - jak do mnie przyjdzie (czekam na przesyłkę z USA), to zamieszczę tam jeszcze test z działania (czy i jak działa z WIWĄ). Niestety rozwiązanie jest drogie i zbliżasz się cenowo do Realteków, ale w tekście wyjaśniam, dlaczego się zdecydowałem .

seba9121

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: seba9121 »

Witam,planuję zakup tunera do dvb-t i myślę nad tym?dobry wybór będzie?
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/tuner-wiwa-hd-50-hd50 ... 37015.html

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

Jeśli chodzi o napisy to obecnie wg mnie Ferguson i Wiwa mają najlepsze. Kilka postów wcześniej nawet zamieściłem porównanie napisów w kilku tunerach na Mstar.
Wiwa ma obecnie największe rozmiary czcionek napisów, drugi w kolejności jest Ferguson.

iknowsomething ten pendrive z dostępem do WiFi to bardzo ciekawe rozwiązanie, niestety takie coś musiałoby u nas kosztować góra 100zł. W takiej cenie to bardziej już opłaca się kupić tuner na Realteku z WiFi.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: debe »

Panowie, koledzy nie przesadzajmy.
Nie da się z pudełeczka za 100 zł zrobić kombajnu multimedialnego z wifi, DLNA.
To ma służyć do odbioru programów TV cyfrowej, a że chińczycy jeszcze możliwość nagrywania i odtwarzania multimediów dali to i tak więcej niż za te pieniądze można oczekiwać. Nie wymagajmy zbyt wiele.

takelick

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: takelick »

Panowie a dobry tuner ze znośnym softem i dopracowanym EPG oraz timeshiftem? Co możecie zaproponować? Literki, napisy, podpisy, odtwarzanie filmów i inne multimedia mnie nie interesują. Najważniejsze to dopracowany soft (np. możliwość edycji wyświetlania OSD, pasek postępu audycji, dobre EPG i timeshift).

IACEk

Re: Ariva T65 czy WIWA HD-80 NEW?

Post autor: IACEk »

@GUTEK@ pisze:
IACEk pisze:Posiadam zwykla pokojowa antene DVB-T z dodatkowym zasilaniem.
To lepiej kup Fergusona.
Przynajmniej Fergusonowi się dostanie a nie Wiwie, że "ten badziewny tuner nic nie odbiera" na takiej porządnej antenie.
Nie twierdze, że antena jest pożądna, pełno ich w sprzedaży, taka lekka plastikowa z wytloczonym napisem DVBT. Ile jest warta - nie wiem.
T65 zakupiony, odbiera bardzo ladnie z tym ze wlasnie na tej super antenie odbiera mi tylko mux2. Antena ma wzmacniacz do ktorego jest zasilacz 12V ale jak narazie nie podlaczalem go do sieci bo boje sie o uszkodzenie tunera. Mam ja po prostu podlaczona pod tuner i z niego podane napiecie. Mieszkam w Gdansku Wrzeszczu, najblizszy nadajnik to Chwaszczyno, problem w tym ze nie bardzo mam jak zamontowac zewnetrzna antene.
Druga kwestia, czy aktualizacja firmware na ktory kolwiek z wypuszczonych przez Ferga ma wplyw na odbior sygnalu?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: m@rtops »

boisz się że będzie gorzej czy szukasz lepszego sygnału?
softy nie mają nic wspólnego z odbiorem sygnału -od tego jest antena i jej ustawienie

iknowsomething

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: iknowsomething »

@GUTEK@ pisze: iknowsomething ten pendrive z dostępem do WiFi to bardzo ciekawe rozwiązanie, niestety takie coś musiałoby u nas kosztować góra 100zł. W takiej cenie to bardziej już opłaca się kupić tuner na Realteku z WiFi.
Właśnie o tym pisałem... i o tym, że Relaltek jest bardziej Mediaplayerem niż Tunerem - u żadnego producenta jakoś nie znalazłem możliwości ustawienia, przy którym DVBT uruchamia się automatycznie po włączeniu urządzenia.

Zablokowany