Co dalej z MUX1?

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: DVB-T/S »

Mnie to na oplszczyźnie wkurzają tablice dwujęzyczne (i nie tylko mnie) bo co założą nowe to szkopskie napisy są sprayem zamazane :D
Jak by się tak "dać" to zaraz by zapragneły inne nacje aby były programy w ich języku, a to by doprowadziło że na 40 programów 3 by były po polsku!

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: p-b »

zesepo pisze:A na Litwie nie ma czasem jakiejś polonijnej telewizji w DVB-T?
Jest. Cyfrowo i analogowo (ale analogowo tylko w Wilnie).
Tedde pisze:Ciekaw jestem czy Turki mają swoją DVB-T w niemczech??? Są przecież mniejszością :mrgreen:
Jeśli nie większością.
giaur500 pisze:Zresztą, o ile pomysły powstawania np. białoruskich stacji takich jak Biełsat czy radia białoruskiego (tak, w Podlaskim jest radio Racja, białoruskie) jestem jeszcze w stanie zrozumieć
Można by wywalić TVP info warszawskie z MUX3 i zastąpić stacją Bielsat. Będzie większy pożytek.

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Miodzik »

Się powoli chyba wyjaśnia sprawa z tym podobno dużym poparciem dla Tv Trwam:
http://wyborcza.pl/1,75248,11200752,Tel ... esty_.html

Parę razy już zwracałem tu niektórym uwagę, że z palca ssają te "miliony" widzów skoro każde badanie pokazuje, że ogląda ich co najwyżej kilkadziesiąt tysięcy - dlatego też dziwiłem się temu milionowi z hakiem podpisów - no i sprawa się wyjaśnia...

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: zesepo »

Raczej że nie... poza tym z boku strony z artykułem, jest inny artykuł o tym że gdy powoli znikały treści religijne z Pulsu np. pani Kruk i spóła jakoś nie protestowali...

kamilooo
Posty: 85
Rejestracja: 9 lipca 2011, o 10:31
Odbiornik: Not Only TV LV5HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Zamość/Tarnawatka

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: kamilooo »

Miodzik pisze:Się powoli chyba wyjaśnia sprawa z tym podobno dużym poparciem dla Tv Trwam:
http://wyborcza.pl/1,75248,11200752,Tel ... esty_.html

Parę razy już zwracałem tu niektórym uwagę, że z palca ssają te "miliony" widzów skoro każde badanie pokazuje, że ogląda ich co najwyżej kilkadziesiąt tysięcy - dlatego też dziwiłem się temu milionowi z hakiem podpisów - no i sprawa się wyjaśnia...
Bo ilość listów to nie to samo co ilość podpisów. Co do poziomu forum to czasem widziałem również i Pana posty obrażające pewny krąg osób. Użytkownik POLAND ma rozległą wyobraźnie, co z pewnością przyda mu się w dalszym rozwoju...

alabama1
Posty: 987
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 16:38
Odbiornik: Philips 32PFL3606H/12,
Manta DVBT010
Instalacja antenowa: Antena siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wichów/Jemiołów

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: alabama1 »

Na pewno coś puls płaci, tylko się dogadali i płacą znacznie mniej.

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: Miodzik »

kamilooo pisze: Bo ilość listów to nie to samo co ilość podpisów.
Proponuję jeszcze raz przeczytać ze zrozumieniem - dlatego, że nie listy (których było tylko 35 tys.), a właśnie podpisy próbują oszacować. Jak by nie liczył - ledwo 200 tys. można nazbierać.
kamilooo pisze: Co do poziomu forum to czasem widziałem również i Pana posty obrażające pewny krąg osób.
A owszem, wziąłem ostrzeżenia za to na klatę - a o tym "kręgu" zdania nie zmieniam :)
kamilooo pisze: Użytkownik POLAND ma rozległą wyobraźnie, co z pewnością przyda mu się w dalszym rozwoju...
Byle się nie rozwinął jak np. dywan, który to, po rozwinięciu, leży po prostu... :roll:

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: TVRuda »

To dlaczego jest TVP Polonia? W USA czy UK i innych krajach, gdzie są Polacy to TVP Polonia jest i amerykanie, brazylijczycy i reszta się nie rzucają jak tu niektórzy. Jesteście nietolerancyjni wobec innych nacji. Mały OT mam znajomego z opolskiego, który jest niemcem i jeśli się jest na prawdę w porządku człowiekiem to można ze sobą żyć jeden obok drugiego. Wy robicie to samo co Adi robił z żydami i polakami. Po co podnosić nienawiść? No chyba, że cechą charakterystyczną Polaków jest wieczne dokuczanie. Na szczęście w spisie powszechnym wpisałem narodowość śląska. Nie Polska i nie Niemiecka. Przepraszam adminów ale chciałem trochę przemówić do pomyślunków tym nietolerancyjnym. EOT.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: DVB-T/S »

Ciekawe państwo. Jakoś na mapie politycznej nie ma państwa ŚLĄSK!

Może tobie nie robi różnicy zniemczanie tablic informacyjnych ale mi tak.

W USA POLONIA jest w TV naziemnej? Czy satelitarnej?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Jarosław Bałuka »

Stop. O czym my tu rozmawiamy???
Proszę trzymać się tematyki wątku.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: rotalplus »

Miodzik pisze:
kamilooo pisze: Bo ilość listów to nie to samo co ilość podpisów.
Proponuję jeszcze raz przeczytać ze zrozumieniem - dlatego, że nie listy (których było tylko 35 tys.), a właśnie podpisy próbują oszacować. Jak by nie liczył - ledwo 200 tys. można nazbierać.
kamilooo pisze: Co do poziomu forum to czasem widziałem również i Pana posty obrażające pewny krąg osób.
A owszem, wziąłem ostrzeżenia za to na klatę - a o tym "kręgu" zdania nie zmieniam :)
kamilooo pisze: Użytkownik POLAND ma rozległą wyobraźnie, co z pewnością przyda mu się w dalszym rozwoju...
Krajowa Rada jak widac ma problem z rozróznieniem LICZBA LISTÓW a LICZBA PODPISÓW.
Następnym razem prosimy o testy na inteligencję dla członków KRRiT.

Na formularzu na stronie Naszego Dziennika jest miejsce na 10.podpisów
Ale widziałem że w kościołach były listy nie tworzone na tych formularzach i były one znacznie dłuższe , co oznacza że jest podpisów jest znacznie więcej niż 350 tys.

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: Harmonogram wdrażania MUX_1

Post autor: brachu »

Miodzik pisze: Proponuję jeszcze raz przeczytać ze zrozumieniem - dlatego, że nie listy (których było tylko 35 tys.), a właśnie podpisy próbują oszacować. Jak by nie liczył - ledwo 200 tys. można nazbierać.
A ja proponuje pomyśleć. Przecież do jednej koperty można włożyć np 5/7/10* kartek po 10 podpisów co daje 50/70/100 podpisów na list. Ponadto pewnie nie wliczali w ilość protestów maili, a tych też pewnie trochę było

*- niepotrzebne skreślić

Awatar użytkownika
maniek357
Posty: 286
Rejestracja: 2 lipca 2011, o 11:28
Instalacja antenowa: FRACARRO LP345MF UHF+VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok / Krynice

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: maniek357 »

Dokładnie. Skoro nikt nie policzył podpisów, a tylko listy to jak może oceniać ilość podpisów. Zresztą w artykule przedstawiona jest "szacunkowa" ilość podpisów.
GW pisze:Nie liczymy podpisów, tylko listy, ale nie sądzę, żeby dało się z tego uzbierać ponad milion - mówi nam rzeczniczka KRRiT Katarzyna Twardowska.
Brawo za inteligencję i rzetelność.
GW pisze:Wykonaliśmy prosty rachunek: W każdym formularzu jest dziesięć rubryk. Nawet przy założeniu, że większość listów, które przychodzą do KRRiT, to formularze, podpisów może być w sumie nie więcej niż 200 tys.
Dla dziennikarza również wielkie brawa :) Piątkę mu z matematyki :lol:

Wiadomo jak Rydzyk lubi Wyborczą i na odwrót.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Robert03 »

GW pisze:Nie liczymy podpisów, tylko listy, ale nie sądzę, żeby dało się z tego uzbierać ponad milion - mówi nam rzeczniczka KRRiT Katarzyna Twardowska.
Skoro KRRiT tak "rzetelnie" podchodzi do swoich obowiązków to brawo, brawo. Na oko liczą i na oko koncesje przyznają no i mamy wtedy obrazy kontrolne na ekranie, bałagan w częstotliwościach, bałagan w multipleksach i spółki-krzaki z koncesjami i mierną ofertą programową...
A dziennikarzyna cos podsłyszał i już smaruje w internecie...
Jak to ma się do całej sprawy ?
Czy podpisało 200 tys. czy 1,5 miliona to sprawy nie zmienia.
Faktem jest że KRRiT nie rozpatrzyła rzetelnie wniosków i złamała prawo przy rozdawaniu koncesji. Koncesje otrzymały spółki które nie są w stanie uruchomić programu. Także oferta programowa nie jest zróżnicowana tak jak zakładano na początku. Pomijam już całkowicie aspekty polityczne które moim zdaniem były w tym przypadku dominujące niestety :(.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Jarosław Bałuka »

Szanowni, albo dyskusja zejdzie z torów politycznych i wzajemnych oskarżeń albo zaczniemy konsekwentnie blokować dostęp osobom które notorycznie łamią Zasady korzystania z forum.
Nie ma tu miejsca na awantury i wzajemne zwalczanie się obozów politycznych, to nie to forum :!:

Chemical Attack

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Chemical Attack »

Pytanie jeszcze ile z tych podpisów pochodzi z Polski, a ile od mniejszości polskiej za granicą.. Jeśli ktoś na stałe mieszka w USraju to jego głos nie powinien być brany pod uwagę w kwestii NTC, która ma nadawać na terytorium Polski.. Co do testowych emisji, to też nie jestem z nich zadowolony. Dziwię się że KRRiT pozwoliła na coś takiego:( Mam też nadzieję że KRRiT nie ulegnie naciskom grupki fanatyków religijnych i konkurs na kolejne miejsca w MUX będzie rozpatrywany merytorycznie i rzetelnie, a nie z zagwarantowanym miejscem dla TV Trwam po to tylko żeby ich uspokoić. Może przeciwnicy TV Trwam tez powinni jakieś listy wysłać. Poza tym bardziej niż to czy ta TV będzie na multiplexie czy nie, smuci fakt że nici z kilkumiesięcznego przyśpieszenia nadawania dla tych 18 nadajników które podano w trakcie debat nad tą TV. Co ciekawe przez ten wyimaginowany "konflikt" zaczęło się więcej mówić o DVB-T..

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: zsk »

Chemical Attack pisze:[...] Mam też nadzieję że KRRiT nie ulegnie naciskom grupki fanatyków religijnych i konkurs na kolejne miejsca w MUX będzie rozpatrywany merytorycznie i rzetelnie, a nie z zagwarantowanym miejscem dla TV Trwam po to tylko żeby ich uspokoić. [...]
To jest właśnie promowane podejście -> jak ktoś wierzy w Boga, a nie jest ateistą, lewakiem itp., to na pewno jest "fanatykiem religijnym"/"nacjonalistą faszystowskim" itd. i nie ma żadnych praw w III RP i nie może zgłaszać do KRRIT tego, że chce jako równoprawny obywatel Polski mieć Trwam TV, zwłaszcza że przydzielenie koncesji (pseudo konkurs KRRIT na 4 miejsca w MUX1) został dokonany ze złamaniem prawa i standardów. Tym bardziej ubawiło mnie stwierdzenie "... będzie rozpatrywany merytorycznie i rzetelnie..." z sugestią że jak Trwam TV dostanie koncesje to na pewno będzie nierzetelnie przeprowadzony konkurs ... jakbym czytał Wybiórczą ;-)

Wiking

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Wiking »

zsk pisze:zwłaszcza że przydzielenie koncesji (pseudo konkurs KRRIT na 4 miejsca w MUX1) został dokonany ze złamaniem prawa i standardów
Kolego, a kiedy zapadł wyrok? Niestety nie słyszałem o nim. Mógłbyś coś więcej napisać na ten temat?

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: zsk »

Wiking pisze:
zsk pisze:zwłaszcza że przydzielenie koncesji (pseudo konkurs KRRIT na 4 miejsca w MUX1) został dokonany ze złamaniem prawa i standardów
Kolego, a kiedy zapadł wyrok? Niestety nie słyszałem o nim. Mógłbyś coś więcej napisać na ten temat?
Odpowiedziałbym Ci na to pytanie, ale adminEmitela ściągnie mi taki post i mnie zablokuje :-) - bardzo dużo wyszło na jaw jeśli chodzi o proces wyboru 4 nadawców do MUX1 i co się stało zaraz po nim (TVN = Stavka, itd.) i jeśli uważasz że nie zostało złamane prawo i standardy, to ok twoja sprawa.

edit/

Wiking

Re: Co dalej z MUX1?

Post autor: Wiking »

Aha, czyli nie ma wyroku. A nawet jak jest to dla Ciebie i tak nie ma znaczenia. Można i tak, ale nie zarzucają innym łamania prawa skoro sam go nie uznajesz.

Zablokowany