testy TV mobilnej ... było TEST2 i TEST3

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: mathome »

Service 1 z ostatniego zdjęcia @nkp123 ma EPG z duńskiego kanału DR1 ;)

Obrazek

nkp123

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: nkp123 »

Na obecną chwilę nic więcej o emisji nie powiem: antenę mam skierowaną na Raszyn, a ta emisja leci na 90% z Kawęczyna (antenę musiałbym w prawo przestawić [sorki, w prawo względem mapy, względem horyzontu w lewo :P] ;)). Dodatkowo ktoś powiedział, że emisja leci w polaryzacji poziomej (jednak wątpię, że to prawda).
Sygnał mam ledwo ledwo (czasami na pół sekundy złapie sygnał ~10%, jakość ~30%).
Czekamy do wieczora - w przypadku poprzednich emisji sygnał mi się znacznie poprawiał wieczorem ;)

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: Stefan_KR »

mathome pisze:Service 1 z ostatniego zdjęcia @nkp123 ma EPG z duńskiego kanału DR1 ;)
Ale fuszerka.. Czyżby podbierali sygnał z satelity..? Ciekawe czy mają zgodę właściciela na emisję jego kontentu....
Ostatnio zmieniony 2 marca 2012, o 21:23 przez Stefan_KR, łącznie zmieniany 1 raz.

Jakubek

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: Jakubek »

U mnie 16 kanałów, 15 z informacją "kanał zakodowany". Wszystkie nazywają się "testy telewizji mobilnej #", na kanale 9 obraz kontrolny z rozdzielczością 320x240. Kanały 9-16 dodatkowo mają w nawiasie oznaczenie (LRV).

nkp123

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: nkp123 »

A u mnie mimo poprawy propagacji coś cały czas się sypie:
Jakość jest taka, jaka była zawsze (siła 50%, jakość 30-50%), jednak znika ona na chwilę cyklicznie co 3 sekundy. Przez to nie może mi się załadować lista programów (ładuje jedynie 16 usług niezindentyfikowanych - bez nazwy). Czy możecie potwierdzić u siebie stabilny odbiór? Możliwe, że jednak w czasie mrozów propagacja była znacznie lepsza i wtedy do mnie ten słabiutki sygnał [do Kawęczyna w linii prostej mam około 45 km] docierał, a teraz już prawie nie dociera ;)

EDIT: Na chwilę coś ruszyło (jakość bardzo niestabilna od 5% - 50%, ale wystarczająca, żeby wczytać listę programów), potwierdzam to, co kolega mówi - wszystkie programy zakodowane, z wyjątkiem programu nr. 9, który nadaje planszę testową w rozdzielczości 240p.

EDIT2: Promocja się skończyła. Łapię tylko strzępy sygnału - wskaźnik co jakiś czas na chwilę zaskoczy, zaś lista programów nawet się nie wczytuje.

Jakubek

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: Jakubek »

Udało się wieczorem zgrać kawałek przekazu:
https://skydrive.live.com/redir.aspx?ci ... AExYlCMjdU

nkp123

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: nkp123 »

Chyba rzeczywiście ślą emisję w polaryzacji pionowej - 9 elementowa Yaga ustawiona dokładnie w nadajnik lepiej odbiera w pionowej (sygnał 40%, jakość 40%), niż w poziomej (sygnał 10%, jakość... 1%).

PS. Od godziny 19:43 na wszystkich stacjach w EPG jest nazwa programu: Testy telewizji mobilnej, a w opisie wiele razy powtarzany napis: testy telewizji mobilnej ;)

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: belzebiusz »

Jakubek pisze:Udało się wieczorem zgrać kawałek przekazu:
https://skydrive.live.com/redir.aspx?ci ... AExYlCMjdU
Ciekawostka z właściwości tego pliku:

Oryginalna nazwa sieciowa: Astra Satellite Network 19,2'E

Jakubek

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: Jakubek »

Hmmm...plik mojego autorstwa i nawet tego nie zauważyłem :)

pgrzes
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: pgrzes »

belzebiusz pisze:Ciekawostka z właściwości tego pliku:
Oryginalna nazwa sieciowa: Astra Satellite Network 19,2'E
Gdzie kolega to wyczytał?

Dostawca: Cyfrowy Polsat
Usługi (zawierają AVC Video+MPEG1 Audio):
01-Testy telewizji mobilnej 1
(...)
08-Testy telewizji mobilnej 8
09-Testy telewizji mobilnej 9 (LRV)
(...)
16-Testy telewizji mobilnej 16 (LRV)

Bitrate serwisów 1-8 zdecydowanie większe od pozostałych, jednak wiele błędów ciągłości i brak null packets uniemożliwia ocenę przepływności strumienia i odtworzenie zawartości (przynajmniej mój odtwarzacz nie daje rady nawet po demultipleksacji na pojedyncze serwisy). Brak tych danych również w tablicach. Po PCR wychodzi nieco ponad 4Mb/s, co przy 64QAM...

CA ID= 0x0655 (Irdeto)
Network ID= 1
TS ID= 0x14 (jest jeszcze odwołanie do innego TS)
Nazwa sieci= Network 1

Przydałaby się próbka dłuższa, niemodyfikowana i w miarę z małą liczbą błędów.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: belzebiusz »

Program MediaInfo. "Oryginalna nazwa sieciowa: Astra Satellite Network 19,2'E"

nkp123

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: nkp123 »

Dodam również, że nadawany jest zły czas (letni).

Wiking

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: Wiking »

A co Wy na to, że Cyfrowy Polsat Technology produkuje stacjonarne odbiorniki telewizji mobilnej z dwoma głowicami, w tym jedna DVB-T?

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: yerry »

Jak to stacjonarne do telewizji mobilnej? Nie wyobrażam sobie używać odbiornika stacjonarnego poruszając się po mieście w celu odbioru tv mobilnej :)

nkp123

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: nkp123 »

Chodzi o to, że to ma być przede wszystkim telewizja mobilna, którą jednak będzie można oglądać również na stacjonarnych odbiornikach DVB-T, po zainstalowaniu odpowiedniej karty/modułu.

Wiking

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: Wiking »

Ale z dwóch głowić tylko jedna będzie DVB-T, więc telewizja mobilna raczej nie będzie nadawana dzięki technologi DVB-T. Cyfrowy Polsat różne testy prowadził, a po testach było zupełnie co innego. Wydaje mi się, że Cyfrowy Polsat nie chce zdradzić technologii, którą będzie wykorzystywał do telewizji mobilnej, a testy tej technologii może prowadzić na Cyprze czy na Malcie. ;)

nkp123

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: nkp123 »

No bo druga głowica będzie satelitarna ;)

Wiking

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: Wiking »

A to satelitę można podłączyć pod wejście anteny naziemnej?

nkp123

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: nkp123 »

Bo jednak głowica będzie DVB-T, a druga DVB-S ;) - chyba z resztą tak już jest.

Wiking

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: Wiking »

Odbiornik wyposażony jest w dwie głowice, ale ma dwa wejścia do anteny naziemnej, do satelitarnej nie ma. Dodatkowo jest LAN, Scart, HDMI, S/PDIF, 2xUSB oraz zasilanie.

Zablokowany