ATM ROZRYWKA w MUX1

informacje techniczne związane z wdrażaniem pierwszego multipleksu DVB-T
yougo

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: yougo »

Skoro już koncert życzeń to ja bym najchętniej obejrzał serial, który był emitowany w TVP Katowice około 15 lat temu ... Ziemia 2

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: ploomba »

Ziemia 2 (Earth2) był też emitowany w TVP1 i bodajże w Polsacie (chyba kilka lat temu w TVP).
Swoją drogą serial jest świetny.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Anduraki »

Hah widze ze moderatorzy nie prostestuja na taka dyskusje. To i ja skorzystam: Pamietam kiedys na Polsacie lecial serial Druzyna A. Swiat o nim zapomnial czy co juz kilkanascie lat tego nie bylo nigdzie. Ale jesli by byla mozliwosc to poprosilbym od czerwca jak powlaczaja te nadajniki.

yougo

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: yougo »

Anduraki pisze:... serial Druzyna A. Swiat o nim zapomnial czy co juz kilkanascie lat tego nie bylo nigdzie.



Świat nie zapomniał ... w zeszłym roku (2011) powstał pełnometrażowy film: Drużyna A - dostępny w polskiej wersji językowej ....

Ale to już zupełnie nie na temat, więc nie zdziwię się jak moderator skasuje ten post ...

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

cyber pisze:@Tango Down - czy jest szansa ,żeby w Waszej ramówce ukazał się serial komediowy z lat dziewiećdziesiątych pt. SKRZYDŁA ( USA) ??? Ten świetny serial na pewno zgromadziłby sporo widzów -zarówno tych starszych jak i młodszych ,którzy go jeszcze nie widzieli.
Prawa do tego serialu pewnie nie należą do drogich ,natomiast trudno o ten serial na jakichkolwiek kanałach w ostatnich latach.
ATM miałby duuużego plusa wśród spooorej widowni oglądającej właśnie SKRZYDŁA.
Pozdrawiam.

'Wings', 'Cheers', 'Family ties' i kilka innych sitcomów amerykańskich jest na naszej liście. Ale nie spodziewaj się ich w 2012. Powód już podałem wcześniej.

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

Anduraki pisze:Hah widze ze moderatorzy nie prostestuja na taka dyskusje. To i ja skorzystam: Pamietam kiedys na Polsacie lecial serial Druzyna A. Swiat o nim zapomnial czy co juz kilkanascie lat tego nie bylo nigdzie. Ale jesli by byla mozliwosc to poprosilbym od czerwca jak powlaczaja te nadajniki.

Podobnie jak 'Wings' serial 'A-Team' jest na naszej liście.

looser

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: looser »

A czy planujecie jakieś programy typu "Parszywa dwudziestka", w których pokazane są zabawne sytuacje.

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

Owszem. Mamy kontakt z producentem tej serii. Planujemy sporo programów dokumentalnych w ramowce.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: rotalplus »

Tango Down pisze:
Pavl6 pisze:Właścicielem TTV jest jedna z największych stacji w Polsce (TVN ma 50,5% udziałów), poza tym ma inny profil: społeczno-poradnikowy, a już np. TV Trwam pokazała, że programy tego typu można produkować niskim kosztem (TV Trwam ma profil katolicko-społeczny, są też programy poradnikowe). Jeżeli chodzi natomiast o stację rozrywkową, to jak ty sobie wyobrażasz przygotowanie tak dużej ilości programów rozrywkowych, seriali, itp. nowych, czy nawet na żywo? Wiesz, ile to kosztuje? A TV6 sam oglądam dość często, w przeciwieństwie do TV4, które omijam szerokim łukiem (z wyjątkiem nielicznych transmisji sportowych).
@Pavl6
Dyskusja z Twoim poprzednikiem nie ma większego sensu> Ignorancja połączona z przeświadczeniem, że wszystko wie na temat tworzenia stacji telewizyjnej wyklucza rzeczową argumentacje.

Natomiast to, co piszesz powyżej to jest dokładnie powód, dla którego zdecydowaliśmy się na takie, a nie inne postępowanie przy budowaniu ramówki. Jest jeszcze jeden argument: obecnie nie można przewidzieć struktury widowni stacji - panel Nielsena jest zbyt ubogi. Dlatego będziemy próbować równe rozwiązania, dodając i usuwając poszczególne elementy ramówki w miarę zwiększania się zasięgu DVB-T (faktycznego, a nie technicznego). Szacujemy, że zajmie nam to ok. 18 miesięcy. Nie chcemy skończyć (finansowo) jak np. TVN, który budował program za pożyczone pieniądze.

@mikar1
Bardzo dobra wyliczanka :D Jak już piałem początkowo zamierzamy korzystać z contentu, który jest dostępny bez wielkiego wysiłku finansowego. Z czasem (II połowa 2012, jesień) będziemy dodawać nowe klocki.

Nie chcemy skończyć (finansowo) jak np. TVN, który budował program za pożyczone pieniądze.

To co macie aż tyle własnego kapitału, że jesteście w stanie nawet bez żadnego dodatkowego wkładu stworzyć ramówkę złożona z samych powtórek.. Hehe gratuluję, ale ja nie znam stacji, która nie tworzyłaby się w oparciu o pożyczki i kredyty, nawet Polsat (chociaż może nie teraz, ale jak startował)

Bartosz Czach

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Bartosz Czach »

Kiedy pojawicie się w ofercie Cyfry+?

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: kupon »

Ja proponuję Siedemnaście mgnień wiosny z niezapomnianym Wiaczesławem Tichonowem – SS Standartenführer Max Otto von Stirlitz

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

rotalplus pisze: ale ja nie znam stacji, która nie tworzyłaby się w oparciu o pożyczki i kredyty, nawet Polsat (chociaż może nie teraz, ale jak startował)
Miałem nie reagować, ale uważam, że bzdury i kłamstwa należy prostować.
Po raz kolejny z twojej pisaniny wyziera totalna ignorancja. Kolego, twoja wiedza o telewizji i o stacjach telewizyjnych to wiedza jedynie WIDZA. Tylko i wyłącznie widza. Gdyby było inaczej nie pisałbyś 90% tego, co piszesz na tym forum. Najgorsze jest jednak to, że piszesz te swoje bzdury i sam w nie wierzysz.

Znam osobiście właścicieli i założycieli wszystkich polskich stacji telewizyjnych, sam założyłem 3-4 stacje i cokolwiek wiem na ten temat :D, więc co do Polsatu mogę cię poinformować, że jedyny kredyt właściciel Polsatu wziął w zeszłym roku. I to nie na telewizję, ale na zakup Polkomtela. Nie pisz więc "ja nie znam stacji, która..." bo nie znasz żadnej stacji.

Bartosz Czach pisze:Kiedy pojawicie się w ofercie Cyfry+?
Po podpisaniu stosownej umowy. Kiedy? jeszcze nie wiem, ale mam nadzieję, że przed 1 czerwca 2012.

looser

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: looser »

Ja bardzo bym chciał zobaczyć program Brainiac. A brytyjski Wipeout - jest w planie?

nkp123

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: nkp123 »

O! Brainiac, to jest to! Jak dodacie go do ramowki to moim zdaniem oferta pogramowa bedzie dobra - w koncu to tez program naukowo-rozrywkowy ;)

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

Brainiac - Discovery. Nie na sprzedaż - na razie.
Wipeout - TVN ma trzymanie na ten program z racji tego, że robili polską wersję. Poza tym nie sądzę, żeby Wipeout (wersje międzynarodowe) był w stanie wygenerować pożądaną przez nas widownię. To taki strzał na jedne raz, podobnie jak np. Hole in The Wall - zobaczysz jeden odcinek i zobaczyłeś już wszystko.

Awatar użytkownika
momus
Posty: 362
Rejestracja: 19 grudnia 2011, o 21:57
Odbiornik: AverMedia Hybrid Volar HX
Opieka: Manta DVBT-02, WIWA HD-90
Instalacja antenowa: drucik od tunera,
do manty i wiwy podpięte siatki no-name, wzmacniacze no-name
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź - EC-4

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: momus »

Japońskiego Hole in The Wall widziałem więcej niż jeden odcinek, było ciekawe, polskie, angielskie, nuda i nadmierne wymyślanie cudów ;] Polski Wipeout z dźwiękiem nie da się oglądać.

A może to jest droga, zamiast patrzeć na zachód, spojrzeć na wschód, od lat jesteśmy karmieni papką z ameryki czy też UE i w sumie nie wiadomo co jest po drugiej stronie :) chociaż np japońce mają dość dziwne teleturnieje

brachu
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, o 08:50
Odbiornik: T-HD 1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jemiołów, Wilkanowo

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: brachu »

A The Amazing Race? oczywiście te starsze serie.

Tango Down

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: Tango Down »

@momus
ATM jest od 2004 r. współzałożycielem jednego z największych na świecie stowarzyszenia producentów i dystrybutorów programów i formatów telewizyjnych Sparks Network (http://www.sparksnetwork.com/). Jednym z członków Sparks jest japoński producent, który w ofercie ma świetne japońskie teleturnieje i reality show. mamy zamiar skorzystać z naszych kontaktów i sprowadzić do Polski wiele z formatów, oferowanych przez członków Sparks. Poczytajcie na podanej wyżej stronie o tych programach - da wam to pojęcie czego mniej więcej można się po nas spodziewać.

Jeśli dobrze się przyjrzycie programom ATM na stronie Sparks, to zobaczycie tam kilka formatów, które sprzedajemy (jako jedyni z Polski zresztą) na świecie, a których nie było jeszcze w żadnej z polskich stacji. Trafią być może do ATM Rozrywka.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: rotalplus »

Tango Down - opanuj się, bo nie znasz założycieli TVP1, TVP2 na pewno, więc nie znasz co najmniej 2.

PS. Pan Solorz nie jest już właścicielem Polsatu. Teraz jest to Cyfrowy Polsat

Ciekawe jakie ty polskie stacje założyłeś?

Na pewno nie Polsat i TVN (nie mówiąc o kanałach tematycznych TVN, Polsat,bo trudno tu mówić o zakładaniu stacji). Więc moze Polonia 1, Rodin TV, TMT, Super1???

POLSKICH stacji nie jest wiele, no chyba że liczysz stacje typu Viacom Blink, ale to jest POLSKOJĘZYCZNA, a nie polska (należy do koncernu paneuropejskiego)

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: ATM ROZRYWKA w MUX1

Post autor: ks41 »

Tango Down pisze:Brainiac - Discovery. Nie na sprzedaż - na razie.
Czyli na "Prawda czy fałsz – pogromcy mitów" (MythBusters) też nie ma co liczyć?

Zablokowany