DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

andiks

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: andiks »

Dziwie się że Emitel nie ubiega sie o uruchomienie emisji z Mąslanej Góry i Jaworzyny Krynickiej to dla Operatora jest kasa gdzie tu racjnalne podejście. Emitelowi powinno zależeć na zapewnieniu poprawnego odbioru

coachu

Znikł odbiór telewizji - porśba o radę w doborze sprzętu

Post autor: coachu »

Witam!
Pojawił się u mnie problem z odbiorem.
Otóż 31 grudnia przestał mi działać odbiór analogu i dvb-t z przehyby. Mieszkam w łabowej, koło nowego Sącza. Było wcześniej wszystko pięknie. Najpierw myślałem, że padł zasilacz od wzmacniacza. Wymieniłem. Nic, cisza, zero odbioru. Potem, że wzmacniacz. Wymieniłem na taki symetryzator, co miałem w standardzie do anteny kierunkowej. Zaczęło odbierać analog, nie tak czysto jak na wzmacniaczu, ale znośnie. Na jednym tv odbierało mi nawet cyfrową, ale z różnym skutkiem. Kupiłem nowy wzmacniacz. I nic. też zero obrazu. Czy to mogło być spowodowane uruchomieniem sygnału z Gorlic?
Czy może mi to zakłócać? Co sugerujecie w takim wypadku - zasilacz regulowany do wzmacniacza ? Nie mam ochoty jeździć ciągle do sklepu i wymieniać sprzętu na inny, bo to i paliwo, i czas.
Posiadam antenę 19 elementową kierunkową.
Dzięki i pozdrawiam

Matteo87

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: Matteo87 »

Glinik chodzi na tym samym kanale (61) co Przechyba, jednak profil terenu jest tak niekorzystny, że właściwie nic stamtąd nie powinno do Ciebie dochodzić. Ponadto nadajnik w Gorlicach ruszył już 23 grudnia.
Pamiętaj, że jeśli masz symetryzator to trzeba wymienić zasilacz na zwykłą wtyczkę antenową.
A jeśli mimo to symetryzator nie wystarcza to trzeba dać wzmacniacz. Ja polecam wzmacniacze ekranowane z serii LNA, np. LNA101

andiks

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: andiks »

EC Glinik to bezsensowna lokalizacja Emitel powinien rozważyć zmianę lokalizacji na Maślana Góra Gorlice. Natomiast system antenowy na Prechybie powinien zostać zmodyfikowany za bardzo jest kierunkowa emisja na Nowy Sącz

coachu

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: coachu »

Jak już napisałem - kupiłem wzmacniacz nowy i nic to nie pomogło. Obraz zniknął mi z dnia na dzień. Wiem, że symetryzator nie potrzebuje zasilania. Pytanie dlaczego zniknął odbiór na wzmacniaczu, a na symetryzatorze, mimo, że słaby to jednak jest?

andiks

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: andiks »

coachu pisze:Jak już napisałem - kupiłem wzmacniacz nowy i nic to nie pomogło. Obraz zniknął mi z dnia na dzień. Wiem, że symetryzator nie potrzebuje zasilania. Pytanie dlaczego zniknął odbiór na wzmacniaczu, a na symetryzatorze, mimo, że słaby to jednak jest?
Zbyt ogólnie napisałeś nie wiadomo jaka to antena jaki tuner itd. Dokładniej opisz z czego korzystasz wtedy otrzymasz precyzyjniejszą odpowiedź

_chris_

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: _chris_ »

@ coachu:
jeśli wymieniłeś zasilacz i wzmacniacz, to przyczyną może być uszkodzenie kabla antenowego albo jakiś problem na złączach / wtykach. Powinieneś sprawdzić na początek, czy napięcie dochodzi do wzmacniacza - najlepiej multimetrem, w ostateczności żaróweczką 12V.

coachu

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: coachu »

to też sprawdziłem. Jak już powiedziałem, wcześniej na wzmacniaczu działało wszystko ok. Z dnia na dzień zniknął obraz. Zmieniłem wzmacniacz na symetryzator i mam obraz ale słabej jakości. Na wzmacniaczu natomiast jest głucho.

andiks

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: andiks »

Prechyba ma emisje kierunkowa nie wiem czemu podana została do okólna ND to nie jest prawda natomias EC Glinik ma wycięcie sygnału w kierunku południowym i południowo zachodnim ak wynika ze zdjęć zamieszczonych na stronie radiopolski. Emisja na obiekcie EC Glinik także nie jest do okólna

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: a.d. »

andiks pisze:Prechyba ma emisje kierunkowa nie wiem czemu podana została do okólna ND to nie jest prawda
A w jakim wykazie jest tak podane "ND"?

andiks

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: andiks »

Na Suchej Gorze mux 2 tez wykorzystuje 61 kanał a odległość jest większa od Lubonia Czy Gubałówki do tej sieci jeszcze wejść G.Jawor i odległość będzie większa niż 67 km

_chris_

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: _chris_ »

andiks pisze: EC Glinik ma wycięcie sygnału w kierunku południowym i południowo zachodnim ak wynika ze zdjęć zamieszczonych na stronie radiopolski. Emisja na obiekcie EC Glinik także nie jest do okólna
jest dookólna. wiersz 749

andiks

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: andiks »

W Krynicy Zdrój nie ma w sprzedaży set box sprzedawca powiedział że nie sprowadza bo nikt nie kupuje ponieważ nie ma odbioru

steview

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: steview »

Witam. Zarejestrowałem się specjalnie żeby spytać czy w Szczawnicy (a dokładnie Szlachtowa) jest już realna szansa odbioru naziemnej cyfrowej telewizji?
Pytam bo mam telewizor z MPEG-4 i zastanawiam się nad inwestycją w odbiornik DVB-T. Mój sąsiad ma cały zestaw i twierdzi, że nic nie wyłapuje...

andiks

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: andiks »

czy odbierasz stacje UKF z Prechyby jezeli programy radiowe ciężko jest złapać w Szlachtowej to daj spokój z zakupowaniem nowego sprzetu tak smo jest w Krynicy Zdrój z Prechyby praktycznie niczego sie nie odbierze miejscami RMF ale jakość jest fatalna na 103,2 MHZ.

Awatar użytkownika
axelmateuss
Posty: 139
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 10:14
Odbiornik: LG 39LN575s, Wiwa HD-90 New, Cyfrowy Polsat T-HD 1000
Instalacja antenowa: TriDigit + multiswitch
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: axelmateuss »

steview pisze:mam telewizor z MPEG-4...
Skoro Twój TV ma MPEG-4, to jaki odbiornik chcesz kupować? Podłącz antenę i spróbuj :)

steview

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: steview »

andiks pisze:czy odbierasz stacje UKF z Prechyby jezeli programy radiowe ciężko jest złapać w Szlachtowej to daj spokój z zakupowaniem nowego sprzetu tak smo jest w Krynicy Zdrój z Prechyby praktycznie niczego sie nie odbierze miejscami RMF ale jakość jest fatalna na 103,2 MHZ.
To w takim razie skąd obierać? :)
axelmateuss pisze:
steview pisze:mam telewizor z MPEG-4...
Skoro Twój TV ma MPEG-4, to jaki odbiornik chcesz kupować? Podłącz antenę i spróbuj :)

Odbiornik w sensie antenę. Przecież zwykła siatkowa nie wystarczy :)
Przynajmniej taką mam podłączoną i nic nie ściąga...

Awatar użytkownika
axelmateuss
Posty: 139
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 10:14
Odbiornik: LG 39LN575s, Wiwa HD-90 New, Cyfrowy Polsat T-HD 1000
Instalacja antenowa: TriDigit + multiswitch
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków-Chorągwica

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: axelmateuss »

Wystarczy i to nawet przy dosyć trudnych warunkach odbioru, ale widać Twoje zbyt trudne... Sprawdź i wklej tu swój profil terenu do nadajnika na Przechybie, wtedy zobaczy się, czy są szanse się starać :) Profil sprawdzisz sobie na www.dvbtmap.eu. Fakt, do nadajnika masz blisko, ale teren górski, w dodatku duże tłumienie na południe, będzie ciężko z MUX-em 2, ale jak MUX 1 wystartuje stamtąd, to myślę, że może się coś udać. I to nawet na siatce :)

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: a.d. »

steview pisze: Odbiornik w sensie antenę. Przecież zwykła siatkowa nie wystarczy :)
Przynajmniej taką mam podłączoną i nic nie ściąga...
  • Jedyny sposob aby sprawdzic czy jest mozliwosc odbioru Mux-2 z Przehyby w twojej lokalizacji to na obecnej antenie siatkowej jaka posiadasz musisz sprobowac czy jest szansa odebrac w miare dobrej jakosci analogowe programy TVP-1(K56) i TVP-2(K39) ktore sa nadawane z tego samego systemu antenowego co Mux-2,
  • jezeli odbior wspomnianych przezemnie analogow bedzie zlej jakosci(brak odbioru lub z duzym sniezeniem bez koloru) to zapomnij o odbiorze cyfry z Przehyby,
  • wtedy pozostaje jedynie jeszcze jedna mozliwosc probowac odebrac Mux-2 z Gubalowki
  • Aha i najwazniejsze:
  • 1.Antene w przypadku Mux-2 z Przehyby musisz wycelowac precyzyjnie w nadajnik lub obrocic na poludnie( na pasmo gorskie "Male Pieniny") i probowac zlapac sygnal z odbicia od gor
  • 2.Telewizor musi byc z wbudowanym tunerem MPGE-4 lub jesli go nieposiada to musisz zastosowac zewnetrzny tuner(STB) DVB-T MPGE-4

andiks

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: andiks »

anteny nadawcze na Prechybie sa skierowane NW-NE

Zablokowany