TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: KrzysztofD »

Jak w temacie - oby na stałe :)

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: markus 69 »

Oby na stałe co by bardzo wielu cieszyło.

Jak zawsze jest z tymi nowościami to można się do czegoś przyczepić a skoro już się czepiam to TVP mogła by bardziej popracować nad swoim logo i oznaczeniem kategorii wiekowej bo jak na razie to tylko usunęła tzw. letterbox - co można było ręcznie zrobić i uzyskać podobny efekt. Chodź logo TVP jest nie naturalnie wielkie to i tak się ciesze że idzie ku dobremu, i być może inne stacje pójdą za tym pozytywnym przykładem.

manio

Re: TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: manio »

Tak ja przedmówca byłbym za zmniejszeniem logo
i przesunięciu go bliżej narożnika, w końcu ma to być
bardziej informacyjne niż przeszkadzające.
W afekcie jakiegoś entuzjazmu - jak to widać na innych stacjach -
może "ktoś" numieści je nawet na środku (?)

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: scanya »

Kurczę, a ja nie mogę zobaczyć jak to chodzi. Mam nadzieję że ten format zostanie chociaż do piątku wieczór/soboty rano. Bo jak na razie to mogę tylko powiedzieć: "Ciemność, widzę ciemność" :)

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: kroczek12 »

Satkurier podał że przekaz w 16:9 jest równiew dostępny na satelicie. Dlaczego wiec ja na dekoderze Cyfry Philips PVR HD mam letterbox (np teraz na tvp2 - "Nagroda literacja...")? Czyli wygląda na to że nie wszystkie audycje nadawane bedą w 16:9, niektóre pozostaną w dotychczasowo z letterbox-em?

karol91

Re: TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: karol91 »

Dlaczego nie czytacie artykułów ze zrozumieniem i do końca?
19 listopada emisje w 16:9 pojawiały się tylko w DVB-T. Równolegle z satelity nadawano przekaz w letterboxie. Ale 18 listopada przekaz satelitarny był także w 16:9, co zaobserwowali m.in. abonenci n.

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: kroczek12 »

Kolego kiedy pisałem tego posta NIE BYŁO jeszcze informacji na satkurierze jako Aktualizacja. Bądz bardziej pokorny.
karol91 pisze:Dlaczego nie czytacie artykułów ze zrozumieniem i do końca?
19 listopada emisje w 16:9 pojawiały się tylko w DVB-T. Równolegle z satelity nadawano przekaz w letterboxie. Ale 18 listopada przekaz satelitarny był także w 16:9, co zaobserwowali m.in. abonenci n.

karol91

Re: TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: karol91 »

Wiesz co, nie żartuj. Twój post jest z 19:35, moja odpowiedź z 19:38. Uważasz, że przez te 3 minuty dokonano aktualizacji na SatKurierze? Teoretycznie możliwe, tyle że aktualizacja była dokonana o 18:13. Wypadałoby się po prostu przyznać do błędu, a nie robić z ludzi idiotów.

Matteo87

Re: TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: Matteo87 »

Spoko koledzy, nie ma się co kłócić, najważniejsze jest to że dziś oba programy na satelicie nadają w 16:9 !! Zarówno Wiedżmy na TVP1 jak i Pytanie na sniadanie w TVP2 :) Oby tak już zostało! Czekamy na TVP Sport!!

karol91

Re: TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: karol91 »

I TVP Polonia! ;) Bo na TVP Info na razie nie ma co liczyć... :?

Awatar użytkownika
derwalski
Posty: 80
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Bravia W4000/LV5HDeluxe/Wiwa HD-90/Opticum HD TS 9600
Instalacja antenowa: 11 el. Y-U
Nadajnik - obiekt nadawczy: Żółwieniec/Śrem

Re: TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: derwalski »

To 16:9 to takie trochę oszukane. Wygląda tak jakbym letter boxa poddał zoomowaniu.

uggp

Re: TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: uggp »

Na SAT ja nie widzę żadnego 16:9 dla TVP 1 i 2. 16:9 to oznacza, że obraz ma użyte wszystkie 576 linii. Najlepiej to sprawdzić poprzez wyłączenie wszystkich automatów.Wtedy, jeżeli obraz ma czarne pasy to nie jest w proporcjach 16:9. Jeżeli jest taki rozciągnięty w pionie to tak.
Natomiast TVP Kultura (godz. 10:07) idzie w pełnym 16:9.

Matteo87

Re: TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: Matteo87 »

Kolego uggp nie rób z nas debili bo wszyscy wiemy jak sprawdzić czy jest 16:9. Tak się składa, że na programach wcześniej nadawanych w letterbox teraz jest 16:9, może masz POLSAT :lol:

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: markus 69 »

Jeśli się nie mylę to to forum jest poświęcone DVB T a nie różnym platformom więc proponuje skupienie naszej uwagi na tym zagadnieniu i postaranie się wychwycić niedociągnięcia związane z cyfrowym nadawaniem telewizji naziemnej a nie rozwodzenie się co która platforma nam oferuje - bo to jest bezcelowe i takie pretensje wydaje się kierować pod bardziej właściwe adresy a nie operatora jakim jest EMITEL.
To mój apel do wszystkich mających żal do swoich operatorów cyfrowych.

uggp

Re: TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: uggp »

Matteo87 pisze:Kolego uggp nie rób z nas debili bo wszyscy wiemy jak sprawdzić czy jest 16:9. Tak się składa, że na programach wcześniej nadawanych w letterbox teraz jest 16:9, może masz POLSAT :lol:
Nikt z nikogo nie robi debili. POLSAT? Chodzi ci o kanał Polsat, czy o platformę Cyfrowy Polsat. Nie mam już ani jednego ani drugiego w wersji cyfrowej. TVP 1 i 2 mam z transpondera dla cyfry i TNK. A że w temacie pojawiła się informacja, że TVP DVB-T i na SAT ma 16:9 i że jest jakieś niedorobione to więc mówię jakie jest na SAT.
O TVP Kultura napisałem ponieważ jest to kanał NIEKODOWANY i który jest wprost nadawany tak jak chce TVP. Ma się to nijak do operatorów cyfrowych, a czytać to należy tak, że TVP powoli przechodzi na 16:9 ale nie koniecznie tak jakbyśmy chcieli (ma sporo materiałów w letterboxie)

Matteo87

Re: TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: Matteo87 »

uggp pisze:
Matteo87 pisze:Kolego uggp nie rób z nas debili bo wszyscy wiemy jak sprawdzić czy jest 16:9. Tak się składa, że na programach wcześniej nadawanych w letterbox teraz jest 16:9, może masz POLSAT :lol:
Nikt z nikogo nie robi debili. POLSAT? Chodzi ci o kanał Polsat, czy o platformę Cyfrowy Polsat. Nie mam już ani jednego ani drugiego w wersji cyfrowej. TVP 1 i 2 mam z transpondera dla cyfry i TNK. A że w temacie pojawiła się informacja, że TVP DVB-T i na SAT ma 16:9 i że jest jakieś niedorobione to więc mówię jakie jest na SAT.
O TVP Kultura napisałem ponieważ jest to kanał NIEKODOWANY i który jest wprost nadawany tak jak chce TVP. Ma się to nijak do operatorów cyfrowych, a czytać to należy tak, że TVP powoli przechodzi na 16:9 ale nie koniecznie tak jakbyśmy chcieli (ma sporo materiałów w letterboxie)
1. Chodziło mi o Platformę Polsat Cyfrowy bo tam nie ma kanałów TVP 1 i 2 w 16:9.
2. Od ranka 20 listopada na żadnym z wymienionych wyżej kanałów nie było żadnego programu w letterboxie (tp cyfry+ otaz DVB-T).
3. Podobnie jak w przypadku TVP Kultury, Kanały TVP1 i 2 z transponderów Cyfry są nadawane dokładnie tak jak chce tego TVP. Cyfra puszcza na sat to co dostanie po światłowodzie z Woronicza.
4. Temat wielkości logo i innej grafiki ekranowej nie ma nic do tego jaki mamy nadawany format. Logo za wielkie, ale czy ktoś chce czy nie, mamy format 16:9.

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: markus 69 »

Pragnę wszystkich poinformować że na TVP INFO GORZÓW pasmo regionalne na godz. 18,30 format obrazu 16:9 (audycja jaka jest nadawana to mecz koszykarek).
To jak z tego wynika nie tylko TVP 1/2 testuje format bardziej przyjazny nowoczesnym technologiom, jeszcze nadmienię że logo stacji jest normalnej wielkości jeżeli przyrównać do formatu 4:3 .

llawicki

Re: TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: llawicki »

Od 19:05 leci na TVP2 Zagadkowa blondynka, obraz kryształ na DVB-T Warszawa ale nie wiemczy 16/9 może ktoś ma lepsze rozeznanie ?

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Re: TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: markus 69 »

U mnie na pewno 16:9 to znaczy DVB-T RTCN Jemiołów
llawicki pisze:Od 19:05 leci na TVP2 Zagadkowa blondynka, obraz kryształ na DVB-T Warszawa ale nie wiemczy 16/9 może ktoś ma lepsze rozeznanie ?

llawicki

Re: TVP 1 i TVP 2 aktualnie w 16:9

Post autor: llawicki »

P.S Zerknąłem na Wiadomości na TVP1 i tu chyba jest 16/9 bo logo normalne mniejsze niż na TVP2 ?!?!

Zablokowany