CABLETECH URZ0083

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

Menu -> zakładka "Narzędzia" -> pozycja "Informacje" - tam będziesz miał wersję oprogramowania.

Aktualizację znajdziesz na stronie producenta http://www.lechpol.eu/model/urz0083 lub na mojej www.gutek.xt.pl

Turrambar

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Turrambar »

jeśli chodzi o napisy, to polecam przeczytać mój poprzedni post.
AviAddXSubs umożliwia dodanie napisów bez modyfikowania pliku wideo. napisy sa w formacie idx/sub i mozna DOWOLNIE wybrac czcionke, rozmiar, kolor, polozenie...
wlasciwie wszystko.
gdy zobaczylem domyslne napisy dekodera, bylem zalamany.
dzieki AviAddXSubs nie mam zadnego poroblemu. wspolpracuje on z wszystkimi formatami filmow.
zobaczcie moj poprzedni post:

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 423#p82423

mebel

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: mebel »

Nabyłem droga kupna URZ0083 i muszę powiedzieć iż to co wyczytałem w pewnym teście odnośnie pilota to dla mnie gruba przesada, pilot według mnie działa jak należy, nie ma problemów z zasięgiem ani tez nie mam potrzeby celować nim w dekoder. Przyciski owszem zbyt wysokie przez co trochę się gną lecz nie przeszkadza to w użytkowaniu.

Co do samego dekodera to póki co jedynym problemem może być wyświetlanie podpisów w filmach.

Turrambar

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Turrambar »

mebel pisze:Co do samego dekodera to póki co jedynym problemem może być wyświetlanie podpisów w filmach.
przeczytaj moj post znajdujacy sie nad Twoim. gwarantuje ze napisy przestana byc problemem.
pozdrawiam

telemarek
Posty: 32
Rejestracja: 30 stycznia 2012, o 12:32
Odbiornik: Wiwa HD 90
Instalacja antenowa: Wiwa An 200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/Warszawa

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: telemarek »

Witam

Przez 2 dni miałem cabletecha 0083

Tuner fajny - menu inne niż w m'starach, ale ujdzie.

Niestety nie " widział " wszystkich pędraków które posiadam - dla porównania T65 widział jak

najbardziej.

Napisy txt obsługuje w formacie mDVD.

O ile rozwijanie mi nie przeszkadzało to gubienie dwóch pierwszych liter z danego wyrazu

- masakra.

Nie będę przerabiał napisów w ponad 400 odcinkach serialów, które posiadam, dlatego

wymieniłem go na Fergusona T 65 - napisy o niebo lepsze (nic nie muszę przerabiać)

Natomiast czułość samego tunera jakby ciut lepsza jest w 0083 niż w T65.

Pozdrawiam


Ps. Dzięki wszystkim za porady

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Anduraki »

mebel pisze:Nabyłem droga kupna URZ0083 i muszę powiedzieć iż to co wyczytałem w pewnym teście odnośnie pilota to dla mnie gruba przesada, pilot według mnie działa jak należy, nie ma problemów z zasięgiem ani tez nie mam potrzeby celować nim w dekoder. Przyciski owszem zbyt wysokie przez co trochę się gną lecz nie przeszkadza to w użytkowaniu.

Co do samego dekodera to póki co jedynym problemem może być wyświetlanie podpisów w filmach.
sprobuj wlozyc sporej wielkosci pena do usb i sterowac go od jego lewej strony z pilota, wczoraj ogladalem na nim film i z wlozonym penem z lewej strony nie dalo sie wogle do niego trafic z pilota(odleglosc 2,5 metra), musialem centralnie przed nim stawac i dopiero sie dalo.
Bez pena bez problemu da sie nim sterowac z tamtej pozycji.

Z zasiegiem to raczej nie wina pilota a przez czujnik ktory umiescili zaraz za gniazdem USB.

mebel

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: mebel »

Używam naprawdę dużego ( Corsair Voyager ) i nie mam problemów z tym pilotem.
Może mam jakiś lepszy egzemplarz.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Anduraki »

no wiesz mam pena troche mniejszego od twojego corsair, ale mi chodzi o specyficzne warunki. Jesli siedzisz centralnie zlozmy 3 metry przed tunerem to ok nawet przy wlozonym penie moge sterowac, ale jak znajdujesz sie na lewo od dekodera (najproscie opisac to tak ze siedzisz tak, ze pendrive zaslania ci przycisk wlaczajacy na obudowie) to nie idzie sterowac z pilota z tamtej pozycji, dopiero jak przejdziesz do pozycji ze bedziesz przed nim to wtedy mozna nim sterowac.

piotr2802

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: piotr2802 »

Anduraki pisze:Jesli siedzisz centralnie zlozmy 3 metry przed tunerem to ok nawet przy wlozonym penie moge sterowac, ale jak znajdujesz sie na lewo od dekodera, ze pendrive zaslania ci przycisk wlaczajacy na obudowie) to nie idzie sterowac z pilota z tamtej pozycji
Też to zauważyłem , jak podłączę pena. Dlatego ideałem byłoby jakby tuner URZ0083 miał drugie gniazdo USB umieszczone z tylu, lub dotychczasowe USB przesunąć trochę na lewo, jak najdalej od czujnika IR.

mmilch
Posty: 24
Rejestracja: 20 września 2011, o 13:10
Odbiornik: URZ0083

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: mmilch »

Myślałem nad taką przeróbką, by wewnątrz obudowy wstawić hub USB....

Roboty z lutowaniem na parę minut, a efekt mógłby być taki:

- jeden pendrive na stałe wbudowany w środku na potrzeby PVR
- wolne złącze na zewnątrz na inne nośniki z mediami

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: biprotek »

Podłączenie dwóch HDD przez hub usb skończył się brakiem prądu na gnieździe, tylko kombinacja pendrive'a i HDD ruszyła prawidłowo. Na gnieździe jest niecałe 1A, więc jak dysk bez zasilania zabierze 500mA (a do wystartowania czasem potrzebuje troszkę więcej) to tuner nie wykryje żadnego z urządzeń (a hub też kilka mA zabiera do pracy...). Oszczędzili na zasilaczu - ma za małą moc na bezproblemową obsługę dwóch gniazd USB...

mmilch
Posty: 24
Rejestracja: 20 września 2011, o 13:10
Odbiornik: URZ0083

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: mmilch »

Sprawę rozwiązałby wewnętrzny aktywny hub z dodatkowym zasilaniem zza transformatora...

Np. takie cudo...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ernals.jpg

Tynio

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Tynio »

Witam
Poczytałem wiele postów o tym tunerze i jak na początku byłem nim zainteresowany to teraz lekko się waham.
Tuner będzie używany tylko na wakacje w domku letniskowym który jest w lesie i najbliżej do nadajnika mam około 30-40 km
Ale wiadomo to bardziej od anteny i instalacji zależy czy tuner da sobie radę.
Ja się bardziej martwię by choć raz na jakiś czas można sobie nagrać jakiś program oraz oglądać jakiś film z pena.
Jak już ktoś napisał powyżej nie opłaca się przerabiać specjalnie napisów by oglądać film (u mnie LCD czyta prawie wszystkie napisy)
Podsumowując oglądanie TV to jakieś 70-80% a 20-30% to oglądnięcie czegoś z USB lub nagranego wcześniej programu.
TV to bardzo stary CRT 21" z Euro - czekam na informację czy warto zainteresować się tym tunerem.
Dodatkowo zależy mi na tym by był jak najmniej bezawaryjny.

Tynio
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Anduraki »

Odpowiem ci tak: jeśli masz porządną antenę zewnętrzną to bierz tego cabletecha, ale jeśli chcesz oglądać z pokojowej to jest to męczarnia, obraz się zacina jak cholera od jakiegokolwiek impulsu elektrycznego. Wystarczy, że ktoś zapali światło obok to już masz stopklatke na 1 sekundę. Ja bym ci radził wybrać Wiwę hd90 albo Fergusona t55/t65, bo tam przy impulsach elektrycznych pojawią się na ułamek sekundy piksele i obraz się nie zatrzyma.

Co do playera: to jak chcesz oglądać seriale z napisami w TXT to jeśli napisy są w formacie microdvd czyli {x}{y}Tekst to z tym są jaja bo robi się asynchro w miarę upływu (na początku mogą być ok, ale w miarę upływu czasu napisy coraz bardziej się opóźniają bądź są odtwarzane coraz wcześniej). Do tego polecam konwersję na SRT albo IDX/SUB.
Do tego lepiej brać Wiwę hd90 albo fergusony t55/t65, bo ma lepszą czcionkę(większą) i się nie rozwijają tylko normalnie wyświetlają.

Podsumowując jak wiele osób pisało głowica w urz0083 jest delikatnie czulsza od fergusona t55, ale biorąc pod uwagę zacinanie się obrazu w urz0083 wole mieć niezacinający się(lecz delikatnie pikselujący) t55 z delikatnie mniejszą czułością niż zacinający się od zapalniczki z iskrą elektryczną urz0083

edit: cabletech urz0083 się grzeje - zwłaszcza w trakcie odtwarzania z pena (ma otwory na wierzchu, jak kto ma kwiatki nad dekoderem to ma do myślenia) obudowa wydaje się cienka z wierzchu bo pyka jak się delikatnie ściśnie/ ferguson t55 się prawie wcale nie grzeje (nie ma otworów z wierzchu/ tylko po bokach), obudowa jest jednolita z grubego materiału(nie ugina się jak w cabletechu).

po włożeniu pendriva w cabletechu są problemy z zasięgiem pilota o czym pisałem wcześniej. W fergusonie pena się wkłada z tyłu(tak wiem wkurza to sięganie za dekoder - można przedłużacz wsadzić). Odległość pomiędzy gniazdem In i Loop w urz0083 jest OK, w fergusonach są trochę za blisko - przez co wtyczka do anteny z zasilaczem(kostka) i wtyczka zwykła loop na siebie napierają to lepiej kabelek przedłużający (5 -10 cm) podłączyć i do niego antenę ze wzmacniaczem.

To takie porównanie tego co mam obecnie.

Tynio

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Tynio »

Witam

Dzięki za odpowiedz i napisze Ci że antenę mam średnią (chyba ta 19 elementowa) zew. ze wzmacniaczem która na analogowej ładnie ściąga (wiadomo nie ma co porównywać)
No player to tak bardziej dla dzieci jak nie było by pogody - bajki a ja wiadomo coś z napisami.
Co do grzania to obawiam się bo tuner był by w szafce i patrzę też w stronę WIWA HD-50 która jest identyczna jak HD-90
U mnie pen był by małym czytnikiem micro SD z kartą 16 GB więc niewiele to miejsca zabiera ,a fakt że można sobie wyprowadzić zwykłą przedłużką USB .
Jeszcze raz dzięki za odpowiedz i chyba zainteresuje się WIWĄ HD-90 lub HD-50

Tynio

Pozdrawiam

Teck

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Teck »

Witam,

Od kilku dni mam URZ0083. Póki co jestem nawet zadowolony, choć soft wymaga poprawy.

Brakuje mi trochę jakichś ustawień napisów. Spory minus to również to, że tuner nie czyta dysków o innym formacie plików, niż FAT albo NTFS. Mówię konkretnie o ExFAT.

Mam jeszcze pytanie, być może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Jestem w Warszawie na Ursynowie w okolicy metra Imielin "antenę/" mam skierowaną na północ, czyli w stronę PKiN ale niestety odbieram tylko MUX 2.

Napisałem "antenę" w cudzysłowie, bo kabel podłączony jest do...zawiasu okna ;-) Cały MUX2 odbieram świetnie i do tego TVN HD. Czy ktoś zna może przyczynę, dla której nie łapię MUX1/3 ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: @GUTEK@ »

Proponuje przeczytać swój post od tyłu.
Teck pisze:Czy ktoś zna może przyczynę, dla której nie łapię MUX1/3 ?
Teck pisze:...bo kabel podłączony jest do...zawiasu okna ;-)

Teck

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Teck »

Wiesz, gdyby to był powód, to nie odbierałbym pozostałych kanałów. Najbardziej zachwycony jestem TVN HD, jest na prawdę w świetnej jakości :-))

Popatrzyłem na harmonogram wrażania MUX1 i widzę, że na PKiN ma być do 31 maja.

Ale właśnie w tej chwili zrobiłem wyszukiwanie kanałów i złapało mi MUX3. Tzn wyszukuje kanały ale nie ma obrazu a dźwięk jest przerywany.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Anduraki »

Teck pisze: Spory minus to również to, że tuner nie czyta dysków o innym formacie plików, niż FAT albo NTFS. Mówię konkretnie o ExFAT.
Do tego nie czyta żadnych UFS, JFS, EXT, FAT12, CDFS, (tu wpisz reszte systemow plikow).

Po co kupowałeś ten tuner skoro nie czyta Ci ExFAT, a przy okazji to chyba nie istnieje tuner ani jakiekolwiek inne urządzenie które czyta ExFAT poza Winda i wliczając w to eksperymentalne próby na MAC i na Linuxie.

Teck

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Teck »

W opisie tunera na ma słowa o tym, jakie formaty czyta tuner. I nie napisałem, ze to jakis specjalny problem, tylko ze dla mnie to minus.

A tak na marginesie - skad w Tobie ta agresja ? :-)

Zablokowany