DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

rege86

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: rege86 »

zmienię przewód i zobaczę czy coś pomoże...na tej antenie odbierało dobrze wcześniej a kabel parę ładnych lat ma. Dzięki za podpowiedzi i zainteresowanie tematem.

andrzej ntc

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: andrzej ntc »

Witam
Zgadzam się kabel należy zmienić,a nawet zainwestować w dobrej jakości.A co do miejsca w którym mieszkasz to też nie ciekawe miejsce,znam to miejsce dość dobrze,i wiem że w analogu też jest lipa.Wiem jedno dla Szczytnej jedynym rozwiązaniem jest doświetlacz w niedalekim Kulinie,ale puki co doświetlacze są w sferze marzeń,powstaną dopiero po wyłączeniu analogu za rok a może i później.Dlatego co niektórzy z nas muszą korzystać z alternatywy jaką jest sat tv.

Chemical Attack

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: Chemical Attack »

To chyba jakiś żart.. na stronie:

http://www.cyfryzacja.gov.pl/Mapa,zasiegu,30.html

Podają, że w NR jest już MUX 2... Jak raptem w Słupcu można go w miarę stabilnie odbierać i tez nie wszędzie.

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: SAT-COM »

Według tej mapki w Kudowie od ponad pół roku jest dostępny MUX2 .... może chodzi o Czeski.

Chemical Attack

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: Chemical Attack »

Podają lipne informacje.. już napisałem do nich poprzez zakładkę kontakt, jestem ciekaw czy odpiszą. Ale lipa... normalnie z każdym dniem coraz lepiej.

paolus5

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: paolus5 »

co ciekawe na mapce,szczytna jest kudowa jest,a dusznik nie ma :shock:

Awatar użytkownika
Mario-dls
Posty: 29
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 11:31
Miejscowość: Ząbkowice Śląskie
Odbiornik: LC -55CUF8472ES
Instalacja antenowa: OPTICUM AX 1000 UHF TRIPLEX ze wzmacniaczem LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice , Slęża,Czarna Góra,Pradziad

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: Mario-dls »

Taką informację otrzymałem od przedstawiciela Emitela!



Mario-dls napisał(a):
Witam serdecznie Panie Jarosławie
Mam pytanie dotyczące planów uruchomienia doswietlaczy na tererenach nie objętych zasiegiem obecnie działających nadajników.Sprawa dotyczy takich terenów jak Duszniki Zdr, Szczytna czy Bardo ŚL?.Mam w tych miejscowościach rodzinę wiec wiem ,że w obecnej chwili nie można odebrać Mux 2 kanał 58 z Czarnej Góry/ Kłodzko, jak równiez ze Slęzy? Dziekuje z góry za ewentualne informację od Pana.

Witam,
Doświetlacze i ogólnie rozszerzenie zasięgu to problem Nadawców. Jeśli zamówią taką usługę to zostanie ona zrealizowana.
Na razie zamówili emisje opisne w opublikowanych harmonogramach. Emisje te pozwolą na osiągnięcie zasięgłów zgodnie z opublikowanymi mapkami.

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: SAT-COM »

paolus5 pisze:co ciekawe na mapce,szczytna jest kudowa jest,a dusznik nie ma :shock:
Są Duszniki tylko trzeba dokładnie najechać myszką lub powiększyć mapę.

Awatar użytkownika
Mario-dls
Posty: 29
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 11:31
Miejscowość: Ząbkowice Śląskie
Odbiornik: LC -55CUF8472ES
Instalacja antenowa: OPTICUM AX 1000 UHF TRIPLEX ze wzmacniaczem LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice , Slęża,Czarna Góra,Pradziad

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: Mario-dls »

Sat Com są oczywiście , ale to tylko teoria i widok mapy!!! Rzeczywistość jest jednak inna , sprawdz w Dusznikach sygnał, jak odbierzesz daj znać?!

Chemical Attack

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: Chemical Attack »

Panowie.. odnośnie tej mapy napisałem e-mail do Ministerstwa. Oto co mi odpowiedziano:

"Witam,
Zasięgi ukazane na mapach pokrycia są opracowane przez operatora technicznego (Emitel) i są przedstawione na podstawie metody zalecanej przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny. Mapa zasięgu została opracowana na podstawie decyzji rezerwacyjnych prezesa UKE. W niektórych obszarach aby odbierać naziemną telewizje cyfrową koniecznym jest stosowanie anten z większą kierunkowością i instalowania ich w wyższych miejscach.

Pozdrawiam
Rafał Radłowski
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji"

W związku z tym myślę, że ktoś tutaj robi niezły wałek.. Pomijam fakt, że Ministerstwo daje się oszukać jak dziecko, bo to już znane, ale Emitel doskonale wie o naszych problemach z odbiorem, a mimo to bezczelnie wprowadza w błąd i Ministerstwo, i na dodatek potencjalnych ludzi którzy z tej mapy chcieliby skorzystać (oczywiście o ile mapka faktycznie pochodzi od Emitela). Niestety lepszej anteny już nie kupię, ani lepszego wzmacniacza.. bo nie ma jej na rynku. Poza tym złamałbym prawo stosując wzmacniacz który nie jest przeznaczony do użytku stricte domowego.

Myślę, że osoby z miejscowości w których są problemy z odbiorem powinny fakt ten zgłaszać bezpośrednio do Ministerstwa, tak jak ja to zrobiłem, więc zachęcam do tego..
Może ktoś w końcu ruszy swoje cztery litery i przedstawi stan faktyczny zasięgu NTC zmotywowany przez tak wysoki organ państwowy.

synfaza

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: synfaza »

Doskonałe jest to zalecenie instalowania anten w wyższych miejscach . Ja musiałbym zainstalować antenę na wysokości 54 m nad poziomem terenu. Ciekawe czy Ministerstwo ma jakiś pomysł na realizację tego zadania. Może wypuścić balon? Z całą pewnością ktoś nas robi w balona :lol:.
Ten co pisał odpowiedź nie ma zielonego pojęcia o sytuacji w naszym terenie. Nic nie pomoże antena kierunkowa jeżeli nadajnik jest przesłonięty zalesionymi górami. Niestety ktoś zaplanował SFN Ślęża + Czarna Góra przez co mamy FEC 5/6. Ktoś wybrał dla nas wspaniałe kanały. Wreszcie ktoś zaplanował, że moc 20 kW w zupełności wystarczy. Teraz przekonują nas, że mamy sobie zafundować anteny kierunkowe i wybudować własne wieże dla ich zainstalowania. Wielce to pocieszne.

andrzej ntc

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: andrzej ntc »

Witam
Odpowiedź z ministerstwa jest tylko teoretyczna oni nie mają pojęcia o NTC. Montowanie anten na dużych wysokościach to też teoria przykładem jestem ja sam.Wcześniej miałem antene kierunkową na dachu na wysokości co najmniej 5 piętra i odbiór na -3, zszedłem z anteną do wysokości 1 piętra oczywiście wymieniłem na antenę szerokopasmową(siatka),i odbiór w miarę stabilny na -4,a chcę dodać że mieszkam na ok500 metrów nad poziomem morza.Także wniosek jest jeden moc jest może i dobra tylko, jest problem kierunkowości czarnej góry,i co jest nie jako logiczne w tym układzie brak doświetlaczy, dla tego naprawdę zalecam cierpliwość.Bo jak widać nasze pisma i apele niczego nie przynoszą.

synfaza

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: synfaza »

Gdyby moc Czarnej Góry była 100 kW wielu z nas miałoby idealny odbiór - nawet z odbić. Z tego co wiem takie zwiększenie mocy jest rozpatrywane. Kiedy zostanie to zrealizowane? Może w następnej dekadzie. Nie ma na co czekać. Trzeba wziąć płatną platformę satelitarną i tyle. Gdyby TVP, wzorem np. Niemców, zaczęła nadawać swoje programy satelitarnie byłoby to idealne doświetlenie terenów poza zasięgiem NTC. Wtedy mieliby podstawy do ściągania abonamentu od każdego obywatela.

andrzej ntc

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: andrzej ntc »

Akurat abonament w naszym kraju kolego niema nic wspólnego z odbiorem,płaci się za posiadanie RTV.A co do mocy zgadzam się czarna góra powinna mieć 100kw,ale też z kierunkowości przejść na przekaz dookuólny,bo przy takiej mocy Wrocław i dalsze miejscowości miałyby idealny odbiór a nasze miejscowości dalej nie miałyby tegoż odbioru I będę powtarzał jak mantre w odbiorze cyfrowym naziemnym nie ma pojęcia odbić jakby tak było to w Polanicy miałbyś odbiór w miejscu w którym mieszkasz.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: tolus »

@andrzej

Odbicia w DVB-T są i mają pozytywny wplyw na odbiór - Jak chcesz zobaczyc w realu - jedz na osiedle gornicze w Wałbrzychu, czy Rusinów - wszystkie instaacje dla DVB-T sa w kierunku wschodnim lub pd-wschodnim... sam sobie wytlumacz dlaczego - podpowiem ze nie chodzi o Czarna Góre.

edit/

andrzej ntc

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: andrzej ntc »

Kolego Tolus dosłownie chwilę temu pozwoliłem sobie skontaktować się z ogłoszeń z profesjonalistom w montażu anten DVB-T z Wałbrzycha i potwierdził moją teorie że niema w NTC żadnych odbić,i chcę dodać że aby w Wałbrzychu odebrać poprawny sygnał należy obierać Pł-wschodni kierunek,i z tych informacji które uzyskałem te rejony Wałbrzycha które podałeś właśnie z tego w/w kierunku nadają.Także geografia się kłania.

Chemical Attack

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: Chemical Attack »

Na pewno się przewraca.. fala EM, która nie ma odbić, ugięć itp.:DDDDD Zapewne też nie oddziałuje z innym falami EM. Stąd te problemy z emisją synchroniczną (SFN), czyli interferencją swego rodzaju..
W takim razie co się z nią dzieje kiedy napotyka przeszkodę?? Przechodzi bezstratnie? Czyli antena w domu odbiera tak samo dobrze, jak na dachu.. Czy wnika w materiał? (W takim przypadku powinna z nim oddziaływać i powodować jakieś efekty jak, np podgrzanie).

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: tolus »

@andrzej

Na tym forum jest Andrzej NTC
na telewizjacyfrowawa.w.interia.pl - byl Starzik
na elektrodzie - byl chyba Glosar
na Satkurierze - jak mnie pamiec nie myli to chyba Logan
na Laki - Demon

Wszyscy tacy sami ...

Co do odbic - jak ktos chce w realu zobaczyc co potrafia góry i inne przypadki zapraszam do siebie - w czwartki zawsze jestem w domu ...

Jesli chodzi o Wałbrzych - jedyna osoba ktora ma pojecie o antenach i ma doswiadczenie budowane od lat w branzy jest Slawek z Techniki Satelitarnej - reszta to ... imajacy sie anten jak im prowizje polecialy od platform sat.

edit/

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: SAT-COM »

Mario-dls pisze:Sat Com są oczywiście , ale to tylko teoria i widok mapy!!! Rzeczywistość jest jednak inna , sprawdz w Dusznikach sygnał, jak odbierzesz daj znać?!
Teoretycznie jest ... w Zieleńcu :) na dużych "pomarańczowych" antenach.
Dzisiaj widziałem na własne oczy :shock:

Awatar użytkownika
Mario-dls
Posty: 29
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 11:31
Miejscowość: Ząbkowice Śląskie
Odbiornik: LC -55CUF8472ES
Instalacja antenowa: OPTICUM AX 1000 UHF TRIPLEX ze wzmacniaczem LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice , Slęża,Czarna Góra,Pradziad

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: Mario-dls »

Czytaj ze zrozumieniem!!! Duszniki Zdr. to nie Zieleniec, inna lokalizacja i wysokość n.p.m!!
Ostatnio zmieniony 5 marca 2012, o 20:34 przez Mario-dls, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany