WIWA HD-50

Pablo_P-ce
Posty: 18
Rejestracja: 28 grudnia 2011, o 13:31
Odbiornik: WIWA HD-50

Re: WIWA HD-50

Post autor: Pablo_P-ce »

Kilka stron wcześniej zgłaszałem ze w poprzedniej wersji testowej kiedy oglądam filmy 5.1 (opcja HDMI RAW) nie ma dźwięku na większości plików nawet jeśli nagrany jest tylko w stereo. Po przestawieniu na PCM dźwięk wraca. W nowej wersji wycieli HDMI RAW. W tej która ma się pojawić ma to wrócić, dlatego chciałem się dowiedzieć czy może w tej z 24 już jest coś poprawione.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

A pamiętam już.
No to w najnowszej jest opcja przełączania na RAW, ale nie mam możliwości sprawdzić czy coś się zmieniło.

Pablo_P-ce
Posty: 18
Rejestracja: 28 grudnia 2011, o 13:31
Odbiornik: WIWA HD-50

Re: WIWA HD-50

Post autor: Pablo_P-ce »

Dzięki za informacje. Więc i ja się na coś przydam i zaraz wgram nowego, sprawdzę i dam znać czy coś się zmieniło.

Sprawdziłem nowy soft i wygląda na to że dźwięku brak w filmach XviD (stereo oraz AC3). Cisza jest zarówno na RAW HDMI jak i na PCM. Pozostałe działają jak na razie. Jest jakiś znany problem z odtwarzaniem tego typu plików?

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: WIWA HD-50

Post autor: Strzelb@ »

A masz dźwięk wielokanałowy na audycjach nadawanych w 5.1? Sprawdź, może to kwestia ustawień amplitunera?

Pablo_P-ce
Posty: 18
Rejestracja: 28 grudnia 2011, o 13:31
Odbiornik: WIWA HD-50

Re: WIWA HD-50

Post autor: Pablo_P-ce »

Nie w tym problem ponieważ dźwięk znika tylko na tych plikach o których pisałem. Czy są one nagrane w stereo czy w 5.1 to nie ma znaczenia, jest cisza. Inne formaty odtwarzane są bez problemu zarówno w 5.1 jak i stereo. Oczywiście wszystko przez amplituner.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Pablo_P-ce pisze: Sprawdziłem nowy soft i wygląda na to że dźwięku brak w filmach XviD (stereo oraz AC3). Cisza jest zarówno na RAW HDMI jak i na PCM. Pozostałe działają jak na razie. Jest jakiś znany problem z odtwarzaniem tego typu plików?
No to musi być coś u Ciebie. Obejrzałem już kilkanaście filmów Xvid, Divx itp na tym sofcie również z dźwiękiem AC3, oczywiście tuner ustawiony na PCM i nie było żadnych problemów.

Musiałby ktoś na forum też sprawdzić jak ten tuner zachowuje się na najnowszym sofcie w podłączeniu z amplitunerem.
Ja te softy wysyłam jednej osobie z forum, tyle że on ma HD-90 (chociaż to w zasadzie soft ten sam tylko beż obsługi wyświetlacza) podłączony do amplitunera i nic nie pisał żeby były jakieś problemy z dźwiękiem.

Pablo_P-ce
Posty: 18
Rejestracja: 28 grudnia 2011, o 13:31
Odbiornik: WIWA HD-50

Re: WIWA HD-50

Post autor: Pablo_P-ce »

cytaty wycięte. czytaj zasady forum !
Dla testu podłączyłem Wiwe bezpośrednio pod TV (przez HDMI). Na tych samych kilku filmach brak dźwięku zarówno na PCM jak i na RAW HDMI. (chociaż tu tylko PCM raczej się sprawdza)
Na PW wyślę przykładowe parametry problemowych filmów.

Awatar użytkownika
Strzelb@
Posty: 117
Rejestracja: 1 października 2009, o 22:53
Odbiornik: SONY KDL-46Z4500
WIWA HD50
Instalacja antenowa: Tri Digit + LNA 101
85 m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: WIWA HD-50

Post autor: Strzelb@ »

Pablo_P-ce pisze:
cytaty wycięte. czytaj zasady forum !
Dla testu podłączyłem Wiwe bezpośrednio pod TV (przez HDMI). Na tych samych kilku filmach brak dźwięku zarówno na PCM jak i na RAW HDMI. (chociaż tu tylko PCM raczej się sprawdza)
Na PW wyślę przykładowe parametry problemowych filmów.
Musiałem sprawdzić...
Podłączyłem WIWĘ do AMP'a 7.1 bezpośrednio poprzez HDMI i dalej do TV też po HDMI.
Przy RAW HDMI wł Wszystkie DVIXy i XVIDy ze ścieżkami AC3 prawidłowo są dekodowane przez AMPa jako Dolby Digital 5.1.

Soft testowy z 24.02.
P.S. Przy ścieżkach AC3 (RAW) regulacja głośności w WIWIe nie działa. Tym zajmuje się wtedy AMP.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

No to wychodzi że to coś u Pablo_P-ce.
Czekam, ma mi na PW wysłać informacje.

sosik1

Re: WIWA HD-50

Post autor: sosik1 »

Mam problem z napisami w urządzeniu HD-50. Objaw jest taki, że napisy są znacząco opóźnione i nie wyświetlają się wtedy, kiedy powinny. Dziś pobrałem najnowszy soft ze strony producenta, zaktualizowałem dekoderek, ale bez zmian. Posiadam także trzy urządzenia HD-90, gdzie miałem ten sam problem, na tych samych plikach i z tym samym objawem - jednak tutaj aktualizacja softu przyniosła poprawę tego błędu i napisy we wszystkich trzech wyświetlane są prawidłowo.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Przerób/ściągnij napisy w formacie czasowym. Z niektórymi plikami tak jest, podejrzewam że chodzi o któreś z ustawień kodeka, przez co tuner nie potrafi odczytać poprawnej wartości FPS dla napisów w formacie klatkowym.

sosik1

Re: WIWA HD-50

Post autor: sosik1 »

Dziękuję Ci bardzo, Kolego - konwersja napisów do formatu SubRip za pomocą Subtitle Workshopa rozwiązała problem. :) Ale i tak będę gnębił producenta o wykonanie stosownych aktualizacji - na HD-90 przecież działa bez konwersji. ;) Pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

W obydwu tunerach sprawdzałeś na tych samych filmach?
Niemożliwe jest żeby w HD90 działało ok, a w HD50 nie. Softy są identyczne, jedyna różnica to dodana obsługa wyświetlacza.
Sprawdzałeś na tych samych wersjach softu?
Na upartego możesz wgrać soft z HD90 do HD50, softy działają zamiennie ok.

sosik1

Re: WIWA HD-50

Post autor: sosik1 »

Znaczy wiesz, raczej nie będę kombinował z wgrywaniem softu od HD-90 do HD-50, tym bardziej że jednym klikiem w zasadzie Subtitle Workshopa przekonwertowałem sobie wszystkie potrzebne mi napisy do SRT. No ale tak, dokładnie tak to było, że na HD-90 działało, a na HD-50 nie. Dobra, będę wieczorem w domu, to sprawdzę jeszcze raz na spokojnie na HD-90 z napisami przed konwersją.

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: WIWA HD-50

Post autor: nom »

A ja sprawdziłem soft z 24 lutego 2012 i okazało się, że dość że nie odtwarza DIVX3 to jeszcze nie odtwarza mi filmów DivX4 i DivX5 oraz Xvid z GMC. Nie wiem jak było na poprzednim sofcie z 12.12.2011 bo nie mogę go teraz wczytać. :-)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Algorytmu GMC nie obsługuje żaden MStar. W sumie i tak go się zazwyczaj przy kompresji nie stosuje, więc brak jego obsługi dużo nie przeszkadza.
Z brakiem obsługi DivX3 w nowym kernelu masz rację. Tak samo jest w nowych softach Fergusona, nie wiem dlaczego to wycieli, ale nie puki co nie mam jak dodać obsługi tego kodeka do softów.
Jak znajdziesz jakikolwiek soft z kernelem 491511 z obsługą dodatkowych kodeków - DTS, DivX3 lub RMVB daj znać na PW.

Awatar użytkownika
djtom
Posty: 46
Rejestracja: 8 listopada 2011, o 14:03
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: 46G30
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKIN i Raszyn

Re: WIWA HD-50

Post autor: djtom »

starszym rodzicom będącym w zasięgu wszystkich muxów i testów mobilnego polsatu co kilka dni "same mieszają się kanały". potem musze siedzieć kilkanaście minut i ręcznie je układać. da się listę zablokować na sztywno? może to być spowodowane konserwatyzmem rodziców wyłączających listwę zestawu rtv z gniazdka z końcem oglądania tv? Bo może to nie emitel miesza tylko tuner bez prądu zapomina listę?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Masz wgrany najnowszy soft z poprawionym LCN?

Awatar użytkownika
#BEAVER#
Posty: 171
Rejestracja: 17 stycznia 2012, o 21:14
Odbiornik: LG LA620S, Wiwa HD-100,90,50, Ferguson T650i
Instalacja antenowa: "Kierunkowa" + symetryzator (300m n.p.m.+8m n.p.t.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katow,Ornontowice,Wisła,Frýdek-M,Ostrava

Re: WIWA HD-50

Post autor: #BEAVER# »

Spróbuj wgrać najnowszy testowy soft ze strony Gutka, a problemy z listą powinny zniknąć...
http://www.gutek.xt.pl/

Awatar użytkownika
djtom
Posty: 46
Rejestracja: 8 listopada 2011, o 14:03
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: 46G30
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKIN i Raszyn

Re: WIWA HD-50

Post autor: djtom »

w grudniu bodaj od razu po zakupie wgrywałem Twój testowy wówczas soft, od tamtej pory nic nie wgrywałem. Który mam im wgrać żeby starsi ludzi "mieli spokój z tą cyfryzacjom" ? Obrazek

Zablokowany