Antena pokojowa do odbioru DVB-T

xmen44

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: xmen44 »

witam kupiłem Tuner DVB-T na USB, mam 60km do nadajnika 100 kW (na zdjęciu)
http://img252.imageshack.us/img252/8015/dystans.png

Czy będę miał odbiór na którejś z wymienionych anten pokojowych:

1.Antena MCTV-963 mpeg-4 DVB-T HD 45db
Wzmocnienia UHF: 45dB VHF: 36dB.
Impedancja: 75Ohm

2.ANTENA DVB-T POKOJOWA ELITA MODEL 2012 121 dBvU TV
Zysk energetyczny 28 - 32dB
Impedancja wyjściowa 75 Ohm

3.Antena pokojowa DPM APOK ze wzmacniaczem
Wzmacniacz do 34dB
Poziom szumów wzmacniacza <1,6dB
Impedancja 75 Ohm

4.ANTENA POKOJOWA TV NAZIEMNA LTC DVB-T HD 36dB 3773
wzmocnienie 36 dB
poziom szumów: poniżej 3 dB
Impedancja: 70 Ohm

Czy będę mógł odbierać na jakiekolwiek antenie pokojowej jeżeli tak to proszę o informacje na jakiej, chodzi mi tylko o anteny pokojowe.

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: radier »

60km to zbyt duże wyzwanie dla anteny pokojowej, chociaż póki nie sprawdzisz to się nie przekonasz. Może się nie znam, ale głowica w w tunerze USB będzie bardzo licha, a to dodatkowo nie pomaga.

Dogadaj się ze sprzedawcami Anteny Elita. Fachowo doradzają.

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: TomPL »

radier pisze: Może się nie znam, ale głowica w w tunerze USB będzie bardzo licha, a to dodatkowo nie pomaga.
Kolega demonizuje tunery USB - mam takowy i czułość identyczna jak w dekoderze stacjonarnym.
Natomiast co do meritum, to przy 60km szanse z pokojowej anteny są minimalne i nikt nie zagwarantuje odbioru.

Masterjam

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: Masterjam »

Ba ! Ja ostatnio kupiłem pokojową Cabletecha ale ustawiłem nad tv wewnątrz mieszkania , mam 8 km do nadajnika i wielka kupa :(. Dopiero po wystawieniu na parapet na zewnątrz wsio na 100% :). Byle co aby na zewnątrz

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: TomW »

Ja swoją pokojową (szczegóły w opisie) trzymam wewnątrz mieszkania. Stoi na półce przy oknie, nad TV. Skierowana przez szybę okienną na nadajnik (22 km) łapie oba Mux-y w 80-100%. Głębiej w mieszkaniu oczywiste, że zero odbioru. Zwykła szyba nie tłumi sygnału. Pozdrawiam.

Masterjam

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: Masterjam »

No to zgłupiałem, moja tez stała przy oknie ale zapomniałem dodać że to parter i nadajnik mam dokładnie po drugiej stronie domu.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: TomW »

Ja też mieszkam na parterze. Przyczyny mogą być dwie. Nadajnik u Ciebie jest z drugiej strony domu (sygnał może się nie przebić przez grube mury). Miałem tak w innej lokalizacji. Drugą przyczyną jest wątpliwa jakość antenek Cabletecha (są ładne, ale nie o ich piękno chodzi). Używam w domu wzmacniacza, bo bez niego zero sygnału (SWA 955-5 DVB-T4 z diodą kontrolną LED). Antena nie grzeszy pięknością (taka mała siatka) ale odbiera stabilnie, a o to przecież chodzi.

Dobór anteny do określonej lokalizacji jest zawsze sprawą indywidualną i wpływa na to szereg czynników. W zależności od warunków jeden model anteny może się u kogoś sprawdzić lub nie. Szczególnie w przypadku anten pokojowych, które są bardzie "kapryśne". Tutaj generalizować sie nie da. Zawsze trzeba zdać się na osobiste przetestowanie przed ewentualnym zakupem. ;) Pozdrawiam.

byniu85

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: byniu85 »

TomW mam bardzo podobną antenkę z dopuszkowym wzmacniaczem antenowym SWA-2000/4T i jeszcze bez dekodera. Moja lokalizacja 51 44'00.8"N 19 29'08.8"E. Nadajnik z EC 4 bardzo blisko tylko, że ja mieszkam na parterze i jak próbuję złapać analogową tv to tylko polsat z szumami odbiera. Niestety pobliskie bloki zasłaniają widok komina co może być problemem. Pewnie bez wzmachora się nie obejdzie (choć chciałbym tego uniknąć) i czy w ogóle będę miał dostęp do dvb-t? Doradzcie coś koledzy. Wybaczcie ale zielonka ze mnie ;) Pozdro

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: Anduraki »

Masterjam pisze:Ba ! Ja ostatnio kupiłem pokojową Cabletecha ale ustawiłem nad tv wewnątrz mieszkania , mam 8 km do nadajnika i wielka kupa :(. Dopiero po wystawieniu na parapet na zewnątrz wsio na 100% :). Byle co aby na zewnątrz
ten prostokacik na podstawce to wielkie *****, u mnie na siatce pokojowej lapie 80/50 a na tym 0/0, a mieszkam 20-23 km od nadajnika

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: TomW »

Dwadzieścia parę kilometrów od nadajnika to nieduża odległość. Akurat tyle, żeby mieć dobry odbiór z zastosowaniem "pokojówki". Jak się nie ma co się lubi (ant. zewnętrzna), to się lubi, co się ma. Mimo to, widzę z postu poprzednika, że wyrób Cabletecha jest piękny, ale niepraktyczny. Tak, jak pisałem poprzednio. Pozostaję przy mojej brzydkiej, "badziewnej" siatce pokojowej i mini antence od tunera do laptopa. Niektórzy mówią, że z tej odległości i na gwoździu się odbierze :lol:

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: Anduraki »

jeszcze sprobuje sobie jakiegos biquada zrobic

u mnie raczej na gwozdziu nie odbierze, a siatke musze na parapet stawiac, z glebi pokoju nie lapie nic, co ciekawe w drugim pokoj w zaleznosci od warunkow pogodowych musze przestawiac inna antene "pokojowa kierunkowa", albo blizej albo dalej od parapetu ...

telemarek
Posty: 32
Rejestracja: 30 stycznia 2012, o 12:32
Odbiornik: Wiwa HD 90
Instalacja antenowa: Wiwa An 200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/Warszawa

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: telemarek »

Witam

Obecnie posiadam antenę vivanco THF 16 http://www.ceneo.pl/1708418s

Mam problemy z " czystym " odbiorem z muxa 1 - więcej artefaktów niż obrazu.

Lokalizacja: Warszawa ursus.

Parter, okna wychodzą na bloki.

Nie mam możliwości zamontowania anteny zewnętrznej.

Jestem skazany na pokojową.

Jakieś sugestie ?

_chris_

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: _chris_ »

@ telemarek:
1. wypróbować inne anteny pokojowe. Każda będzie zachowywać się inaczej. Dużo spacerować i kręcić anteną na wszystkie strony. Anteny serii DIGIT Telmoru (w wykonaniu pasywnym i aktywnym) są OK.
2. zrobić własną antenę - najtańsze i najpewniejsze.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Nie wiem dokładnie w której części ursusa mieszkasz, ale dobra antena wewnętrzna powinna sobie poradzić. W zbliżonej lokalizacji testowałem anteny panelowe, tylko większe niż "ramka na zdjęcia", takze pasywne i udwało się uzyskać w miarę stabilny obraz. (Wywieszenie anteny za okno rozwiązywało problem.)

Próbowałem też podobnego "coś" do wskazanego przez ciebie. Pałąk, dwa teleskopy i wbudowany wzmacniacz. Anteną tego nie nazwę. Było ZERO odbioru.

kelso87

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: kelso87 »

Ja mam podobny wynalazek tej firmy TVF11, mieszkam niedaleko placu unii lubelskiej, w mieszkaniu na drugim piętrze, jestem zasłonięty przez ten duży budynek banku PKO. Niestety nie nie odbieram.. Prawdopodobnie przez to że mieszkam nisko i w okolicy jest dużo budynków Wydaje mi się że żadna antena pokojowa nie pozwoli na doskonały odbiór. Jak będę miał materiały to spróbuje zrobić biquada, prawdopodobnie będzie to najlepsze rozwiązanie.

akmk

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: akmk »

Mieszkam w Gdyni na pierwszym piętrze, do nadajnika w Chwaszczynie po lini prostej mam 8km tyle że mam spore przeszkody -budynki,las i sporą górę.Miałem 2 niby super mocne anteny pokojowe kupione z popularnego serwisu aukcyjnego i niestety nawet po wystawieniu anteny za okno zupełne zero odbioru.Zaryzykowałem jeszcze raz i kupiłem Antenę pokojową DPM APOK zysk anteny 10-11 db a wzmacniacza do 34 db i pełne zwycięstwo antena postawiona przy oknie ale w mieszkaniu ściąga mux2 i mux3 a siła i sygnał cały czas stabilny na 100 procent.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: TomW »

No i o to chodzi. Mam podobną z wyglądu tylko innej firmy, ale parametry właściwie te same. Nie narzekam. Też stoi wewnątrz mieszkania. Mam troche dalej do nadajnika (22 km) i daje radę w gęstej zabudowie na osiedlu. Też łapię obydwa MUX-y bez zakłóceń.

kelso87

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: kelso87 »

akmk pisze:Mieszkam w Gdyni na pierwszym piętrze, do nadajnika w Chwaszczynie po lini prostej mam 8km tyle że mam spore przeszkody -budynki,las i sporą górę.Miałem 2 niby super mocne anteny pokojowe kupione z popularnego serwisu aukcyjnego i niestety nawet po wystawieniu anteny za okno zupełne zero odbioru.Zaryzykowałem jeszcze raz i kupiłem Antenę pokojową DPM APOK zysk anteny 10-11 db a wzmacniacza do 34 db i pełne zwycięstwo antena postawiona przy oknie ale w mieszkaniu ściąga mux2 i mux3 a siła i sygnał cały czas stabilny na 100 procent.
No ja z braku czasu zaszedłem do EuroRTV i mi ten wynalazek Vivanco sprzedawca doradził. Głupi płaci dwa razy ;) W takim razie to i ja też zaryzykuje z tą DPM APOK.

akmk

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: akmk »

Do kelso87-w tym sklepie https://www.hurt.com.pl/antena-pokojowa ... p9404.html kupowałem tą antenę,jest tam też telefon do opiekuna produktu,trzeba przyznać że gość się zna na antenach.Zaproponował mi abym jak mieszkam w gęstej zabudowie wymienił sobie wzmacniacz w antenie na wzmacniacz ekranowany/w obudowie - SWA9 ponieważ jest ekranowany i zasadniczo lepiej nadaje się do tv cyfrowej-mówił tam coś o szumach, zakłóceniach i tłumieniu.Ja osobiście zamówię sobie taki u nich tym bardziej że cena to coś około 9 zł a mają go w ofercie tylko jeszcze nie zamieścili na stronie.Osobiście proponuje ci zadzwonić do tego gościa-na pewno ci wszystko doradzi bo przecież rozmowa nie zobowiązuje cie do kupowania u nich a przynajmniej dowiesz się czy tego typu antena zda u ciebie egzamin.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru DVB-T ?

Post autor: Anduraki »

ostatnio mnie irytuje (konkretnie moich rodziców) jak nagle w ciągu dnia trzeba odwracać, a czasami nic to nie daje bo jakość sygnału spada z 97% do 25% i tylko obracanie anteną czasami pomaga

Antena to jakaś ruska yaga pokojowa bez ekranu

Czy okna otwierane w bloku z którego odbicia łapię sygnał maja jakiś wpływ na odbiór sygnału?

Zablokowany