WIWA HD-90

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Powiem tak ja nie potrafie.

To już większa modyfikacja i do tego trzeba by mieć źródła + kompilator. O ile źródła idzie znaleźć - nie wiem na ile kompletne, to działającego z nimi kompilatora nie widziałem nigdzie.

fischer

Re: WIWA HD-90

Post autor: fischer »

Nie wiem jak u Was na tym najnowszym sofcie, ale u mnie tuner znowu nie nagral zaprogramowanej audycji :/, mam pytanie jaki tuner byście polecili jako alternatywe dla Wiwy

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

Próbowałeś innego pendrivu użyć?
Ja okazjonalnie nagrywam i na ostatnich softach jeszcze mi się nie zdarzyło żeby tuner czegoś nie nagrał lub przerwał nagrywanie przed czasem. Nawet na kanałach TVP w HD.

fischer

Re: WIWA HD-90

Post autor: fischer »

Jest tak jak piszesz albo nie nagra albo przerwie przed czasem. Nie przeprowadzałem jeszcze testów na innym penie, choć to jest bardzo dobry pen Xporter Rage 30mb/25mb. Jest jeszcze druga sprawa aczkolwiek nie nadaje sie chyba do tego tematu choć związana jest z Wiwą. Od paru tyg nie łapie mi (w ogóle nie widzi) kanału 55 ze Skrzycznego, a moc 100kW więc całkiem całkiem. Na wiosne lato wszystko chodziło cacy. Teraz wygląda to tak, że włączam tuner moc jakość 0, po kilkunastu sekundach lub po odpięciu anteny i wpięciu z powrotem kan 55 nagle się odnajduje moc 100 jakość 90. A jak zaplanuje jakieś nagranie z tego kanału to po włączeniu tunera k55 pracuje idealnie. Na razie sprawdziłem koncentryk i jest ok. Jak to jest że pozostałe muxy chodzą idealnie Mux1 i 2 a ten 3 na k55 z taką mocą na dodatek nie ? Albo inna sytuacja wszystko gra ok, przełącze kanał na inny mux wróce na 3 i brak sygnału :/

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: WIWA HD-90

Post autor: Domel28 »

Za mocny sygnał na k.55.

fischer

Re: WIWA HD-90

Post autor: fischer »

To co proponujesz wymienić antene na słabszą ;) Obecnie mam założony symetryzator a odległość do odbiornika to około 50km. Przeczytałem pare opinii innych, którzy twierdzą, że to może być wina liści na drzewach, które odbijają sygnał, a moja antena jest źle ustawiona i takowy odbity sygnał odbierałem do tej pory. Z czasem nadejścia jesieni wszystko sie posypało, jedynie co mi przychodzi do głowy to jeszcze pokręcić anteną.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: WIWA HD-90

Post autor: Domel28 »

Zasugerowałem się tym że na k.55 masz siłę 100 i jakość 90, co mogło by wskazywać na zbyt silny sygnał. Objawy które opisujesz widziałem już takie i winowajcą był właśnie zbyt mocy sygnał.

GTrix
Posty: 43
Rejestracja: 21 lutego 2012, o 15:42
Odbiornik: 2x WIWA HD-90
USB - MT4171
TV THOMSON 40FB3103
Instalacja antenowa: Sowar Dexta Silver pok. przerobiona na pasywną zew./balkon 2. piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Lublin / Piaski

Re: WIWA HD-90

Post autor: GTrix »

Co do nagrywania na pewno najnowszy soft nie jest winowajcą. Od miesiąca regularnie programuję nagrywanie i jak do tej pory wszystko mam nagrane.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Ja tak samo, żadnych problemów z nagrywaniem.

eter
Posty: 1304
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-90

Post autor: eter »

Też miałem problem, że dwa muxy chodziły dobrze a jeden pokazywał 30 % mocy i rwał. Również po wypięciu i wpięciu anteny zaskakiwał na dwie setki. Więc może to jest u ciebie też przyczyną. Zminiejszyłem poziom sygnału i jest OK.

fischer

Re: WIWA HD-90

Post autor: fischer »

Dzieki za odzew. Sprawdziłem na 2 Wiwce i jest to samo. Jeśli chodzi o te parametry to są one na poziomie moc 84 jakość 90. Teraz to już w ogóle nie wskakuje. To co proponujecie zrobić ? Prawde mówiąc nie wierze w za mocny sygnał, bo jakoś przez pół roku wszystko chodziło elegancko.

eter
Posty: 1304
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-90

Post autor: eter »

To własciwie jaką masz teraz sytuację?
Włączasz tuner i na dwóch muxach jest OK?
Natomiast po przełączeniu dajmy na to programu z trzeciego muxa jest brak całkowity sygnału?
Jak sprawdzasz poziom to masz dwa zera? Zero mocy i jakości?
Czy jest tak jak piszesz 84 moc i 90 jakość, ale brak treści programu? Czyli czarny ekran przy takich wartosciach sygnalu? (84 i 90 ).

fischer

Re: WIWA HD-90

Post autor: fischer »

Okej opisze to jeszcze raz gdyż moje poprzednie posty były nieco nierzetelne ; p. Po włączeniu tunera oba muxy 2 i 3 chodzą (jakość 100 siła 91), natomiast muxa 1 brak czyli info brak sygnału na ekranie. Po kilkukrotnym a nawet kilkunastokrotnym wyjęciu anteny mux 1 wskakuje jakość 100 siła 92. Jak przełącze kanał na inny mux i wróce z powrotem do 1szego to znowu brak sygnału i znów musze wyjmować antene. Tak jak pisałem miesiąc temu wszystko działało idealnie, aż nagle mux 1 zaczął "znikać" z tymże wtedy wystarczyło poczekać kilka sekund i "pojawiał sie". Teraz tylko wyjmowanie anteny pozwala na "powrót" muxa.

eter
Posty: 1304
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-90

Post autor: eter »

Wydaje się, że jednak coś z sygnałem jest nie tak. Wygląda jednak jakby był za mocny.
Skoro cały tor odbioru tunera działa, to jeśli nie sprawa za mocnego sygnału to jakaś dziwna usterka. Na jednej częstotliwości odbiera na innej nie...
Może ktoś miał podobne objawy i odpisze.
To sprawdzenie na innej Wiwce tyczyło się nagrywania czy właśnie tego braku muxu?
Jeśli braku muxu, to wiadomo zły sygnał ( za mocny lub jakieś zakłócenie tej częstotliwości).
Chyba jednak nie ominie cię "pokręcenie anteną". Może osłabiając sygnał wszystko wróci do normy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

To albo zbyt mocny sygnał dla głowicy tunera albo wina SFN. Raczej stawiałbym na to pierwsze.
Tak samo miałem gdy miałem wzmacniacz, a Katowice po ASO zaczęły już nadawać z docelową mocą.

Co do tego że miesiąc temu jeszcze działało, to przypominam że zmieniła się pora roku - z drzew opadły liście i jest inna pogoda, zmieniła się propagacja.

robert09

Re: WIWA HD-90

Post autor: robert09 »

Witam, przychodzę tutaj z problemem. Mam Wiwa'e HD-90 a problem jest taki że dochodzi do resetu ustawień kanałów (zmiana ich kolejności na liście) po każdym uruchomieniu dekodera.
Z czym to może być związane? Błąd oprogramowania? Pozdrawiam.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Kanały skanowane ręcznie czy automatycznie? Jeśli stroiłeś automatycznie to przywróć ustawienia fabryczne, potem przeskanuj tylko te kanały (częstotliwości), z których odbierasz DVB-T, poukładaj jak chcesz i nie powinno się rozwalać. W Menu ma być ustawione Sortowanie według LCN, LCN wyłączony.

robert09

Re: WIWA HD-90

Post autor: robert09 »

Skanowane ręcznie, automatycznie...przywracałem tez ustawienia fabryczne...ustawiałem sort wg LCN i oczywiście je włączyłem...i cały czas to samo. Wyłączenie dekodera z pilota = reset kanałów.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

Jaka wersja softu?

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: WIWA HD-90

Post autor: Bogoes »

robert09 pisze:Skanowane ręcznie, automatycznie...przywracałem tez ustawienia fabryczne...ustawiałem sort wg LCN i oczywiście je włączyłem...i cały czas to samo. Wyłączenie dekodera z pilota = reset kanałów.
LCN wyłączone ;)

Zablokowany