Siła sygnału 45% czy to mało?

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
llawicki

Siła sygnału 45% czy to mało?

Post autor: llawicki »


peterek

Siła sygnału 45% czy to mało?

Post autor: peterek »

Witam,Zależy na czym. Proszę podać nazwę sprzętu, programu, używanego przez Pana do odbioru.Pozdrawiam

llawicki

Siła sygnału 45% czy to mało?

Post autor: llawicki »

Karta do komputera PCTV 7010iX antena zbiorcza w bloku, osiedle Wygoda tuż za wiaduktem kolejowym na Marsa !! Mam 45% siły sygnału 100% jakości a obraz rozmazany :/

peterek

Siła sygnału 45% czy to mało?

Post autor: peterek »

Witam ponownieMam taką samą kartę z Vobis. Z sygnałem jest w przypadku programu DVBViewer prawdopodobnie na opak, niż to wynika ze wskazań paska, proszę poszukać w drugim dziale tego Forum, jest sporo o karcie 7010iX.Podejrzewam, że zastosował Pan antenę o dużym zysku ze wzmacniaczem? Czy mam rację? Wtedy, jeśli kieruje ją Pan na Łazy uzyskuje Pan słabszy ale zawsze odbiór z Pałacu, który nadaje synchronicznie. Albo na opak.Nieostrość może wynikać albo z wad zastosowanego soft-dekodera H-264(AVC) - polecany jest CoreAVC, albo z przesterowania samego tunera np. szumem ze wzmacniacza antenowego. Tunery na karcie 7010iX nie są za wysokiej jakości, mają słabę Automatyczną Regulację Wzmocnienia.Inna możliwość to żle dobrany tryb graficzny karty w trybie overlay. Trzeba poeksperymentować z różnymi ustawieniami.Mi osobiście bardzo podeszły polskie zasilacze regulowane 12V max. do wzmacniaczy antenowych. Pozwala taki zasilacz niemal optymalnie dobrać wzmocnienie toru antenowego z domu - wygoda. Pozatym proszę zdecydować skąd ma Pan silniejszy sygnał - z Łazów, czy z PKiN i tak na stale ustawić swoją antenę.Pozdrawiam 

llawicki

Siła sygnału 45% czy to mało?

Post autor: llawicki »

Dziwna sytuacja: po 21:00 Pojawił się obraz - parametry bez zmian ?!!

peterek

Siła sygnału 45% czy to mało?

Post autor: peterek »

Aby sprawdzać razem z Panem, musiałbym się przelogować. DVBViewer mam pod XP 64.

llawicki

Siła sygnału 45% czy to mało?

Post autor: llawicki »

Sytuacja na stan 21:47

TVP 2 - Ładny obraz i dźwiękTVP INFO - j.wTVP SPORT - obraz się lekko zniekształca na scenach

peterek

Siła sygnału 45% czy to mało?

Post autor: peterek »

Proszę pobawić się ustawieniami, kierunkiem skierowania anteny itd.Na Marsa powinien pan mieć stabilny odbiór. Ja z Mińska Mazowieckiego odbieram pakiet Emitela wprawdzie ze słabszym sygnałem - wedlug wskaźnika - ale bez problemów. Także z TVP HD. Problem mam tylko z paczką programów prywatnych.Pozdrawiam

llawicki

Siła sygnału 45% czy to mało?

Post autor: llawicki »

Co do paczki prywatnych też nie mogłem wczoraj złapać. A antenę ni jak nie mogę ruszyć :/ zbiorcza na bloku - jedynie administracja :] Ale na 90% jest wycelowana w Pałac :]

Zablokowany