Test DVB-T MPEG-2 we Wrocławiu

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
ajk9

DVB-T we Wrocławiu 20.03.2007

Post autor: ajk9 »

TVN z anteny zbiorczej (jak i pozostałe) bardzo dobrze. Natomiast z dołączonej przez producenta do tunera DVB-T anteny odbiera tylko dobrze analogową 4, reszta kiepsko lub wcale. Może więc mam za słaby sygnał !? Czy jest możliwe, że w zbiorczej jest filtrowany kanał 28 (nie wydaje mi się żeby to było prawdopodobne - kto by sobie zadawał tyle kłopotu)?

ikcyzor
Posty: 63
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-T we Wrocławiu 20.03.2007

Post autor: ikcyzor »

czasem zbiorcza zmieniała częstotliwość aby nie mieć odbić wiec zobacz czy tvn masz na 56 a polsat na 59 kanale bo moze byc ze masz te programy na innych częstotliwościach

ajk9

DVB-T we Wrocławiu 20.03.2007

Post autor: ajk9 »

wszystkie kanały mam na swoich miejscach, analogowy odbiór i TVN i pozostałych ze zbiorczej anteny bardzo dobry, natomiast cyfrowych DVB-T telewizyjnych i radiowych z anteny zbiorczej dalej nie znajduje

ajk9

DVB-T we Wrocławiu 20.03.2007

Post autor: ajk9 »

Do dzisiaj nie odbieram nic u siebie (DVB-T) na Maślicach (20 km od nadajnika). Kupiłem nawet sobie antenę Signal DVB-T polecaną na forach - totalna porażka nie polecam nikomu. Jedyne co wykluczyłem to walnięty tuner - w pracy na Sudeckiej 10 km bliżej nadajnika odbiera bez problemów na małej antence dołączonej do tunera przez producenta. Nie zmienia to faktu, że u siebie 20 km nie odbieram nic. Dlatego zastanawiają mnie wypowiedzi niektórych forumowiczów, że np. odbierają na drucie w Rawiczu, gdy ja nie mogę nic złapać na zbiorczej z dachu z 20 km. Może mi to ktoś wyjaśnić?

Alik

DVB-T we Wrocławiu 20.03.2007

Post autor: Alik »

Kup normalna porzadna antene, bo na tej zabawce niewiele odbierzesz

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

DVB-T we Wrocławiu 20.03.2007

Post autor: mm4738 »

W Rawiczu - na drucie to przesada. Porządna Yagi - wycelowana w Zórawine.
Na tej samej antenie odbieram tez przy propagacji sygnał z Berlina i Frankfurtu n/O.Antena obrotowa.

ikcyzor
Posty: 63
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-T we Wrocławiu 20.03.2007

Post autor: ikcyzor »

Pytanko jakie istnieją problemy z uruchomieniem TVP sport we Wrocławiu ??? Bo jak wiadomo nie wiem czy wszystkim jak sie kupuje satke FTA z naziemnym a trochę ich sprzedano to ma sie lipę z tv publuczną czyli ojciec Roman jest w kilku osobach  i nie posiada kablówki

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-T we Wrocławiu 20.03.2007

Post autor: JarekM »

[quote]Pytanko jakie istnieją problemy z uruchomieniem TVP sport we Wrocławiu ???[/quote]
Problemów nie ma, na razie jest brak decyzji o rozpoczęciu takich prac.

Przy okazji chciałbym przypomnieć, że jest to emisja testowa. Wszystkie pozwolenia radiowe na emisje eksperymentalne są wydawane na stosunkowo krótki czas. Pozwolenie radiowe na emisję DVB-T z obiektu Wrocław/Żórawina na kanale 28 wygasa w czerwcu. Co dalej na razie nie wiadomo.

ikcyzor
Posty: 63
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-T we Wrocławiu 20.03.2007

Post autor: ikcyzor »

Dzieki już się żonka cieszy że pudeło zniknie z telewizorka chyba że czechy coś uruchomią

marian

DVB-T we Wrocławiu 20.03.2007

Post autor: marian »

Mam pytania.
Proszę o informację statusu prawnego stacji nadawczych DVB-T cyfrowo w Polsce.Które, emisje eksperymentalne w Polsce ( prawo nie pozwala na uruchomienie emisje stałych) są emisjami opłacanymi przez Telewizję Publiczną.Uruchamianie i wyłącznie stacji nadawczych prowadzi do bałaganu medialnego a skoro Warszawa itp. są nadajnikami badawczymi to widzowie powinni być poinformowani aby nie dokonywali zakupu dekoderów do odbioru programów telewizji cyfrowej DVB-T ( zmienić parametry).Telewizja cyfrowa w Polsce na pokaz a nie dla widza oraz brak poszanowania odbiorcy.mariank

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-T we Wrocławiu 20.03.2007

Post autor: JarekM »

[quote]
Mam pytania.Proszę o informację statusu prawnego stacji nadawczych DVB-T cyfrowo w Polsce.
[/quote]
Panie Marianie,

Doceniam Pana starania o rozwój telewizji cyfrowej, o zwiększenie zasięgu i atrakcyjności programowej, jednakże wszystkie obecnie pracujące stacje nadawcze DVB-T mają charakter eksperymentalny i ewentualne współfinansowanie eksperymentu przez uczestników nie wiele tu zmienia.

O testowym charakterze emisji informujemy widzów bez przerwy. Czasem się zastanawiam czy moje ciągłe powtarzanie tego nie staje się już śmieszne, jak się okazuje nie. Nie możemy jednak odpowiadać za inne podmioty, choćby za niektórych sprzedawców zachęcających do zakupu STB i publikujących nieaktualne mapy zasięgu bez żadnej informacji o tymczasowym charakterze emisji.

Ostatnio ciągle powtarza Pan o braku poszanowania odbiorcy. Może wreszcie zrozumie Pan, że DVB-T w Polsce jeszcze nie ma. Prowadzone są kosztowne i długotrwałe testy mające na celu przygotowanie nas do konwersji. Jeśli ktoś przy okazji skorzysta z sygnału, będzie to oglądał i wyrazi swoją opinię tym lepiej jednakże NIGDY nie informowaliśmy, że jest to emisja stała i taką już zostanie.
W ramach poszanowania odbiorcy staramy się by testy w jak najmniejszym stopniu wpływały na odbiór sygnału przez ewentualnych widzów, staramy się informować o prowadzonych pracach. Powstało też to forum by ułatwić wymianę informacji (a nie po to by cały czas oskarżać nas o złą wolę i brak poszanowania ludzi).

Starajmy się działać konstruktywnie, tylko w ten sposób jest szansa stworzyć coś wartościowego, kolejna eskalacja żądań, albo skarga nie przyspieszą procesu a na pewno pogorszą ogólne nastroje na temat cyfryzacji.

--
Przy okazji proszę ściśle trzymać się tematów wątków. Tu rozmawiamy o emisji we Wrocławiu, a nie poszanowaniu klienta i finansowaniu procesu przygotowań do wdrożenia telewizji cyfrowej w Polsce.
Posty nie związane ściśle z temetem danego wątku będą USUWANE.
--

mmm777
Posty: 39
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-T we Wrocławiu 20.03.2007

Post autor: mmm777 »

Co do forum:Forum było, padło, długo nic nie było, potem powstało nowe, z innym adresem.Jak ktoś miał link do starego, to nowego nie zobaczył. Nie każdy ma cierpliwość, by regularnie przeszukiwać Emitela. To tak, jeżeli chodzi o szacunek .Ja rozumiem, że to jest TEST - i cieszę się, że jest, to co jest. Ale, naprawdę, jak całymi latami chodzą nadajniki, i ktoś za to płaci, to NAPRAWDĘ można było dorzucić coś, czego nie ma z analogu! W Warszawie jest pusty kanał Wrocławia... Dlaczego nie potestować Kultury? Przecież to tylko test ... (Jeżeli o mnie chodzi, to sportu nie lubię)Potrzebna jest wymiana informacji - wystarczy zadbać, by zostały poinformowane fora internetowe; nie trzeba billboaradów; hobbyści się znajdą. Jakieś podstawowe informacje, gdzie można odebrać, co potrzebne do odbioru... Karty TV z DVB-T są teraz łatwo dostępne... Na Elektrodzie w przeszłości temat był poruszany - byli chętni!

arnold

jakie kanały we Wrocławiu?

Post autor: arnold »

Szkoda, że zakończyły się testy we Wrocławiu, przetestowano MPEG-2, ale czy nie warto przetestować MPEG-4, lub do czasu uruchomienia DVB-T nadawać jakieś inne programy, których nie ma w analogu, a które mogłyby wejść później do multipleksów. Przecież potencjalny nadawca zapłaciłby za nadawanie cyfrowe, a widzowie mogliby się do cyfrowej telewizji dostosować i szybciej można by było wdrożyć DVB-T we Wrocławiu. Czy nie jest to dobry pomysł?

Zablokowany