DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: DVB-t Poznań

Post autor: handrzej »

Ja i tak TV oglądam wyjątkowo rzadko :) Tak więc mi to bez różnicy.
No, ale czas najwyższy by DVB-T ruszyło, wszystkie służby przechodzą z łączności analogowej na cyfrową, a telewizja i radiofonia stoją w miejscu.

tomdm

Re: DVB-t Poznań

Post autor: tomdm »

Na TVP HD ciągle brak obrazu :( , jest tylko dźwięk w 5.1 :lol: - odpaliłem TV chwilę po 17.
Na TVP1 w MUX3 TEST ustabilizował się teraz obraz i jest płynny, dźwięk OK.

Na dzisiejszy wieczór, jeśli się nic nie zmieni do 20.30 mamy Panowie oryginalną i niepowtarzalną gdzie indziej alternatywę "pochłonięcia" Gwiezdnych Wojen od TVP :lol:
do wyboru
- oglądamy w SD 2.0 na TVP1 lub
- hardcorowa wersja - słuchamy w 5.1 na TVP HD

giecze

Re: DVB-t Poznań

Post autor: giecze »

Jasny gwint. Zobaczyłem w TVP zwiastun Star Wars - pomyślałem sobie może w TVP HD też leci. Sprawdzam program, leci! Super, no to sobie obejrzę. Włączyłem program - i niestety nie objerzę, mogę jedynie posłuchać.:(

Wiem, wiem...testy.

EDIT: ale na TVP dźwięk jest w DD więc w sumie i tak nie jest źle.

bar3003

Re: DVB-t Poznań

Post autor: bar3003 »

giecze pisze:Jasny gwint. Zobaczyłem w TVP zwiastun Star Wars - pomyślałem sobie może w TVP HD też leci. Sprawdzam program, leci! Super, no to sobie obejrzę. Włączyłem program - i niestety nie objerzę, mogę jedynie posłuchać.:(

Wiem, wiem...testy.

EDIT: ale na TVP dźwięk jest w DD więc w sumie i tak nie jest źle.
Na TVP1 obraz jest 4:3 :( , a zwiastuny Star Wars w TVP HD były w formacie 16:9
TVP HD wprawdzie nie ma wizji, ale za to jest do wyboru oryginalna ścieżka audio bez lektora lub z lektorem, tak jak to było przy filmie "Dr.House".
Testy testami, ale pooglądać by dali. Niech testują od rana do 19:00. ;)

Awatar użytkownika
nol
Posty: 126
Rejestracja: 20 czerwca 2009, o 23:20
Odbiornik: AverMedia Hybrid Speedy
Instalacja antenowa: wewnętrzna\
Dipol16 + Symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

Re: DVB-t Poznań

Post autor: nol »

bar3003 pisze:
giecze pisze:Jasny gwint. Zobaczyłem w TVP zwiastun Star Wars - pomyślałem sobie może w TVP HD też leci. Sprawdzam program, leci! Super, no to sobie obejrzę. Włączyłem program - i niestety nie objerzę, mogę jedynie posłuchać.:(

Wiem, wiem...testy.

EDIT: ale na TVP dźwięk jest w DD więc w sumie i tak nie jest źle.
Na TVP1 obraz jest 4:3 :( , a zwiastuny Star Wars w TVP HD były w formacie 16:9
TVP HD wprawdzie nie ma wizji, ale za to jest do wyboru oryginalna ścieżka audio bez lektora lub z lektorem, tak jak to było przy filmie "Dr.House".
Testy testami, ale pooglądać by dali. Niech testują od rana do 19:00. ;)
Ale ścieżka na tvp1 jest tylko stereo, od tygodnia się szykowałem na STAR WARSa w TVPHD :evil:

tomdm

Re: DVB-t Poznań

Post autor: tomdm »

Poranek okazał się smutny :(
O 7.20 poranne sprawdzenie przed wyjściem do roboty aktualnego stanu i niestety porażka.

MUX3 TEST na razie został wyłączony.

Coś się może zmieniło do teraz, bo wieczorem o 21.30 rusza w HD
Ratownik Boguś Linda śmigłowcem w Tatry w nowym serialu TVP?

Panie Jarosławie, czy można prosić o jakieś aktualne INFO dot. MUX3 TEST ze Śremu :?:.
Ostatnio zmieniony 22 września 2010, o 11:32 przez tomdm, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
nol
Posty: 126
Rejestracja: 20 czerwca 2009, o 23:20
Odbiornik: AverMedia Hybrid Speedy
Instalacja antenowa: wewnętrzna\
Dipol16 + Symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

Re: DVB-t Poznań

Post autor: nol »

Stan na 11:27 na MUXie 3 brak obrazu i dzwięku quality 80%-90%, po przeprogramowaniu tunera brak kanałów TVP z MUXa 3.

anaconda911

Re: DVB-t Poznań

Post autor: anaconda911 »

Coś mi się wydaje że ok 30 września będą trzy MUXy ze Śremu :)

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: DVB-t Poznań

Post autor: handrzej »

TVP HD znów jest obraz, AC3 już nie przesterowane.
Wątpię by były 3 MUXy z prozaicznej przyczyny, jak ktoś pisał w innym wątku.
Czy są koncesje na wszystkie kanały zawarte w MUX2 ? czy te kanały wystartowały ?
Co niby miało by się znaleźć do końca roku w ich miejsce. A jaką zawartość miałby mieć MUX1 ?
Wciąż kilka niewiadomych, warunki umowy PrywaciarzeTV-Emitel ustalone ale zdaje się, że jeszcze nie podpisana :)

tomdm

Re: DVB-t Poznań

Post autor: tomdm »

Wróciłem z roboty, sprawdziłem,
jest ponownie full MUX3 z obrazem na TVP HD.

anaconda911

Re: DVB-t Poznań

Post autor: anaconda911 »

handrzej pisze:TVP HD znów jest obraz, AC3 już nie przesterowane.
Wątpię by były 3 MUXy z prozaicznej przyczyny, jak ktoś pisał w innym wątku.
Czy są koncesje na wszystkie kanały zawarte w MUX2 ? czy te kanały wystartowały ?
Co niby miało by się znaleźć do końca roku w ich miejsce. A jaką zawartość miałby mieć MUX1 ?
Wciąż kilka niewiadomych, warunki umowy PrywaciarzeTV-Emitel ustalone ale zdaje się, że jeszcze nie podpisana :)
Grupa tvn juz zapowiedziala ze ok 30 wrzesnia pusci swoj kanał tvn7 naziemnie w dvb-t.
Poza tym lada dzien podpisanie umowy z Emitelem i nadawcami.
Moze na poczatek mux2 bedzie nie pełny ale myśle że za kilka kilkanascie dni wystartuje jako pierwszy w Śremie :)

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

anaconda911 pisze: Grupa tvn juz zapowiedziala ze ok 30 wrzesnia pusci swoj kanał tvn7 naziemnie w dvb-t.
Poza tym lada dzien podpisanie umowy z Emitelem i nadawcami.
Zastanawiam się która firma pójdzie pierwsza po rozum do głowy Polsat czy TVN??
DVB-T jest przecież idealnym miejscem w idealnym momencie aby uruchomić ich kanały informacyjne. Polsat News czy TVN 24. Produkcja tych kanałów jest cholernie droga więc zwiększenie dostępności jest w interesie prywatnych firm (reklamy)... Rozwój platform satelitarnych w oparciu o gównianą jakość następnych i obniżanie jakości dotychczasowych programów w SD nie ma sensu.Przyszłość platform satelitarnych widzę w mniejszej ilości programów za to w wysokiej rozdzielczości. Ja już rzadko oglądam polską TV w SD (głównie programy informacyjne). Za to angielskie z Astry 2D 28,2 E namiętnie (głównie ze względu na kontent)

Wracając do DVB-T :
Kanały typu TVN7,polonia 1,Tele5 mogliby sobie w DVB-T darować .. Oczywiście lepsze to od TV TRwam :lol: ale sądzę ,że tego psychiatryka i tak w żaden sposób nie da się uniknąć. Obstawiam MUX1 czyli prawie 100% pokrycie :evil: .

interaktiv

Re: DVB-t Poznań

Post autor: interaktiv »

A ja uważam, że z punktu widzenia nadawcy taki kanał jak tvn7 jest najlepszy do wrzucenia w multipleks. Pamiętaj, że są to multipleksy ogólnopolskie, więc kanał TV z jednej strony musi swoją treścią trafiać do jak najszerszego grona, po drugie takie nadawanie nie jest tanie (Tomasz Berezowski mówił kiedyś o kosztach rzędu ok. 10 mln zł rocznie z jeden kanał w MUXie ogólnopolskim) nawet jeśli ta kwota jest przesadzona (bo wypowiedziana w czasie, gdy ITI było rozczarowane po zamknięciu POT) to rząd wielkości pokazuje, że nie może to być kanał niszowy jeśli ma być FTA. TVN Siedem swoją ramówką, dotychczasową pozycją na rynku reklamowym oraz rozpoznawaną marką (trzeba przyznać, że wile osób kojarzy nazwę) pozwala na osiągnięcie rentowności w zabawach z DVB-T (bo dla nadawców to tak na prawdę średni interes po takim opóźnieniu cyfryzacji - robię właśnie mapy pokrycia MUX2 i jeśli harmonogram który wyciekła jest w większości prawdziwy to dostępność kanałów komercyjnych w DVB-T będzie mniejsza w 2011/12 roku niż w analogu, który będzie sukcesywnie wyłączany).
Konkludując, w DVB-T kanały niszowe będą pewnie płatne tak jak to ma miejsce w tańszym nadawaniu satelitarnym, po drugie oferta naziemna będzie możliwie szeroka, żeby zaspokoić wszelkie gusta każdego możliwego odbiorcy (miejskiego/wiejskiego, wykształconego/niewykształconego, dorosłego/dziecka etc.).

anaconda911

Re: DVB-t Poznań

Post autor: anaconda911 »

Nadawcom takim jak TVN i POLSAT głównie zależy na tym aby mieć abonenta w swojej platformie cyfrowej. Kanały - jakich by nie dali - będą przepełnione reklamami zachęcającymi do przejścia do platformy. Nie ma co liczyć teraz na tvn24 czy polsat news w dvb-t.
Myślę że zmieni się nieco kontent tych kanałów.

_chris_

Re: DVB-t Poznań

Post autor: _chris_ »

W oglądalności (a więc i wpływach z reklam) liczą się de facto cztery kanały podstawowe: TVP1, TVP2, TVN oraz Polsat. Co dalej, to naprawdę jest już mało istotne... vide statystyki na http://www.agbnielsen.pl.

To rzeczywiście trudny wybór przed nadawcami komercyjnymi, czym zapchać mux-y poza tymi kanałami podstawowymi, tak, żeby nie skomplikować sobie życia na platformach płatnych...

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: DVB-t Poznań

Post autor: handrzej »

Włączam na moment kompa, a tu nawet śladu na ch23 i 28. Nadajniki OFF
Czyli chyba tego 30 września MUX2 ruszy :) Skoro majstrują tak intensywnie.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Nie działało w południe? Teraz włączyłem i widzę ,że wszystko śmiga.

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: DVB-t Poznań

Post autor: handrzej »

ojjj to nie dobrze może coś u mnie padło :/ zaraz sprawdzę.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Od rana nie działa multipleks3 k28 więc pewnie faktycznie jakieś prace. Miejmy nadzieję ,że idzie nowe.. ;)

Kafar

Re: DVB-t Poznań

Post autor: Kafar »

RAPIOTR pisze:Za to angielskie z Astry 2D 28,2 E namiętnie (głównie ze względu na kontent)
Wracając do DVB-T :
Kanały typu TVN7,polonia 1,Tele5 mogliby sobie w DVB-T darować .. Oczywiście lepsze to od TV TRwam :lol: ale sądzę ,że tego psychiatryka i tak w żaden sposób nie da się uniknąć. Obstawiam MUX1 czyli prawie 100% pokrycie :evil: .
Przy okazji - jaką masz średnicę czaszy na tą Astre?? Wiem, ze na Zachodzie łatwiej na 120-140cm odebrać polaryzację H, za to w pasie od Olsztyna przez warszawę, Radom, Kielce, Tarnów, Kraków po Zakopane polaryzję V, czyli BBC HD.
Ja na 120cm poległem - za mała cierpliwość.
Wracając do DVB-T: może to jest sposób komercyjnych- wiemy jak HotBird jest zapchany i jak zmusza do "przyjaźni" między platformami - może to jest sposób: niszowy chłam z główną zawartością promowania włąsnych platform emitować w DVB-T, a zwolnione miejsce na transponderach zapełnić treściami HD.

Zablokowany