SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: VAHANARA »

r16u3 pisze: 3 lipca 2022, o 10:10 Wolałbym uniknąć podłączania kolejnego urządzenia, czy samej anteny do kontaktu.
Na obecnej antenie, przy braku jakiegokolwiek odbioru mux-8, nie ma szans na mux-8 bez wzmacniacza. Niestety, nie zawsze można być eco na maxa.

Bez wzmacniacza obyłoby się pewnie z anteną na zewnątrz od północy.

Z anteną wewnętrzną od północy też pewnie bez wzmacniacza by się nie obyło.

To oczywiście czyste gdybanie, bo bez prób nic konkretnego powiedzieć nie można. To technika radiowa, a ona bywa kapryśna i nieprzewidywalna.
r16u3 pisze: 3 lipca 2022, o 10:10 Jak możesz to proszę podaj przykład konkretnego modelu. Bo moja antena nie ma wzmacniacza, a ja się na pasmach i MHz kompletnie nie znam. Widzę, że wśród wzmacniaczy są takie co się podpina do kabla jak przejściówkę, i takie z zasilaczem. Np. na allegro znalazłem taki co się go wkłada do puszki antenowej: HFO LNA-111. Wolałbym uniknąć podłączania kolejnego urządzenia, czy samej anteny do kontaktu.
Jeśli do prób z twoją obecną anteną, to mógłby być jakiś wzmacniacz liniowy, czyli montowany na kablu antenowym (często przykręcony do złącza F wychodzącym z puszki antenowej albo w mieszkaniu przed dekoderem/odbiornikiem) z zasilaniem z +5V, czyli taki, który mógłbyś zasilić bezpośrednio z dekodera.
np.wzmacniacz pełnopasmowy (mux-1....mux-8) --> https://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_ant ... _B2512.htm

Najlepiej kupić przez sieć, żeby móc go oddać po próbach, jeśli nie przyniosłyby one porządanych wyników. Może być tak, że nie uzyskałbyś pomimo zastosowania wzmacniacza stabilnego, albo w ogóle, odbioru mux-8 lub uzyskałbyś odbiór mux-8, ale pogorszyłyby się jeszcze odbiory pozostałych mux-ów.
r16u3 pisze: 3 lipca 2022, o 10:10 Czy jak chcę w dekoderze ustawiać ręcznie to mam szukać dla PKiN tej częstotliwości: 191,5 dla Mux-8, zgodnie z tą tabelą?
https://www.emitel.pl/strefa-klienta/od ... ry-emisji/
mux-8 z PKiN-u : k 7 (191.5 MHz), pol. H (antena poziomo, tak jak masz teraz)

Zablokowany