DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

clipperton66

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: clipperton66 »

Zgadza się w Kwidzynie jest z mux3 totalna sieczka na k48.Byłem u kolegi i na ulicy polnej i to w dolnej czesci praktycznie zero odbioru,obraz czarny mimo siły sygnału na poziomie 70%poprostu zbyt duża moc Chwaszczyna a Kisielice mimo ze sa blisko to moc 50 kw jest zbyt mała ,i dzieja się tu niesamowite zderzenia sygnałów.jedyne wyjscie to 20 maja kierować antene na trzeciewiec k 36.Pozdrawiam

Cyfrowytelewidz

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: Cyfrowytelewidz »

Witam. Czy po zwolnieniu kanałów TVP z MUX1 i ustaleniu i dopasowania wersji regionalnej Iława będzie nadal nadawała TVP Gdańsk czy TVP Olsztyn. Ponieważ do Iławy wybieram się na sierpień i za rok i bardzo zależało by mi aby w przyszłości był odbierany TVP Olsztyn z tego nadajnika a TVP Gdańsk mógł by być przeniesiony do nadajnika Kwidzyn *Elewator PZZ Kwidzyn.

clipperton66

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: clipperton66 »

Z tego co mi wiadomo wersja tvp info Gdańsk pozostanie na k48 z nadajnika w Kisielich.Nadomiast jest tez planowane uruchomienie doświetleńia mux3 dla info Olsztyn na kanale synchronicznym do mux3 z Olsztyna oraz doświetlenie mux3 dla Info Bydgoszcz na k36 takźe z nadajnika w Kiśielicach ale to w Kwietniu 2014r

clipperton66

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: clipperton66 »

Witam.Mam pytanie do pana Jarosława.Jak zostanie roziązana sprawa tvp olsztyn z dniem 1 wrzesnia nadawanego z Rton Iława.Jak wiadomo w mux1 ma byc nadawany tvp info a w mux3 z tego obiektu pozostanie tvp Gdansk.Czy oznacza to ze tvp Olsztyn wypadnie z obiektu w Kisielicach , czy zostanie uruchomiona nowa emisja mux3 dla Olsztyna na k26?
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2013, o 10:50 przez clipperton66, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: Jarosław Bałuka »

Czekamy na formalną decyzję TVP.

clipperton66

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: clipperton66 »

Panie Jarosławie czy już coś wiadomo na temat nadawania Tvp Olsztyn z obiektu w Kisielicach od 1 Wrzesnia ?? :(

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: Jarosław Bałuka »

Z Kisielic jak widzę będzie TVP Gdańsk.

68tom
Posty: 1
Rejestracja: 17 sierpnia 2015, o 12:36
Odbiornik: Sony, Panasonic, Globo HD TS1
Instalacja antenowa: opticum ax1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: Iława/Kisielice

Zasadność mocy 50kW mux3 z nadajnika Iława/Kisielice

Post autor: 68tom »

Witam, już od kilku lat nurtuje mnie wątek jak w temacie "Zasadność mocy 50kW mux-3 z nadajnika Iława/Kisielice". Nie zauważyłem aby temat był już kiedyś poruszony, a bardzo mnie intryguje i irytuje, więc poruszę.
A mianowicie taki układ z nadajnika Iława/Kisielice jaki jest obecnie: mux-1 100kW, mux-2 100kW, mux-3 50kW dyskwalifikuje odbiorców do korzystania z tego nadajnika z dalszych odległości. W tym układzie niektórzy odbiorcy nie mający możliwości skorzystania z innego nadajnika, są pozbawieni stabilnego przekazu z mux-3.
Dodam że z nadajników Gdynia/Chwaszczyno, Bydgoszcz/Trzeciewiec oraz Olsztyn/Pieczewo (nadajniki w których jestem zasięgu, ale nie mogę z nich korzystać) wszystkie mux-y 1,2 i 3 mają zrozumiale i racjonalnie po 100kW.
Pisze o tym bo jestem zdegustowany takim układem. Super że mam zasięg z tego nadajnika, ale co z tego jak jest niekompletny. (okolice Starogardu Gdańskiego)
No nic, pewnie moje bolączki tu nic nie pomogą, ale miałem potrzebę napisania.
Zauważyłem jeszcze jedną ciekawą raczej nie prawidłową rzecz, że z dwóch nadajników obsługujących ten sam region (Iława/Kisielice i Gdynia/Chwaszczyno) mux-3 jest nadawany na tej samej częstotliwości 690MHz, (48 kanał). Montując instalację w różnych lokalizacjach zauważyłem że właśnie na mux-3 dochodzi do przysiadów sygnału nap. ze 100% do 0%. Są to krótkotrwałe częste piki które uniemożliwiają normalny stabilny i spokojny odbiór. I tu byłoby dobrze jakby mnie ktoś oświecił, czy taki układ ma wpływ na zakłócanie sygnału tego samego multipleksu z dwóch różnych nadajników.
Pozdrawiam,
Ps. Na szczęście jest TNK HD pakiet bezpłatny 12 miesięcy :-)

Awatar użytkownika
Acid
Posty: 308
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 17:54
Odbiornik: Philips PUS8303 / Sharp HI3422E
Instalacja antenowa: Dipol-16/21-60 / Dipol-4/5-12
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Zasadność mocy 50kW mux3 z nadajnika Iława/Kisielice

Post autor: Acid »

100 kW a 50 kW to tylko 3 dBW różnicy, moc ERP jest często błędnie interpretowana. Większy wpływ na odbiór w tym przypadku będzie miał wyższy kanał na którym pracuje nadajnik.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Zasadność mocy 50kW mux3 z nadajnika Iława/Kisielice

Post autor: Robert03 »

W przypadku Iławy Kisielic zasięg MUX-3 z regionem Gdańsk jest porównywalny z MUX-2 i MUX-1 z tego nadajnika( poziom sygnału wszystkich 3 jest praktycznie taki sam). Ja w Świeciu odbieram bez problemów także MUX Olsztyński z Kisielic którego moc nadawania = 35kW, jednak tu już widać że poziom sygnału jest niższy niż MUX3 Gdańsk i MUXów 1 i 2). Do nadajnika mam 65km.
Problemy z odbiorem to głównie te "przeklęte" SFN'y i doświetlenia które pracują na tych samych kanałach ( MUX-3 Gdańsk Chwaszczyno, Kisielice, Oksywie, Jaśkowa) co nadajniki macierzyste.
W przypadku podwyższonej propagacji robi się w eterze młyn. Ja ostatnio w Świeciu odbieram tak silne sygnały z Chwaszczyna i Pieczewa ( MUX 1, 2 i 3) że okresowo pogarsza się jakość odbioru z Kisielic. Są momenty że ilość błędów jest tak duża że odbiór jest niemożliwy a jakość spada za 100% do 0. Trwa to chwilę - 5-15 minut po czym wszystko wraca do normy (jakość 100%).
W tym samym czasie możliwy jest odbiór MUX1 i 2 z nadajników Chwaszczyno i Pieczewo (z siłą sygnału 50-80% i jakością w okolicach 90-100%), których w normalnych warunkach nie ma.
Sygnały z tych nadajników zakłócają odbiór Kisielic na tych samych częstotliwościach. MUX-2 i 1 nie ma tych problemów bo nadajniki pracują niezależnie na różnych częstotliwościach.
Na szczęście idzie jesień i wraz z tą porą roku problemy przestaną występować do następnego lata... :-).

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: hadam »

Jest nowe pozwolenie dla MUX-3 na stronie UKE
Kanał 29, moc 50 ERP, dookolnie.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: Robert03 »

I to jest bardzo dobra decyzja.
Pozostaje jeszcze zmiana kanału 26 z MUX'em Olsztyńskim.

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: TLW/SZA »

To samo powinni uczynić w woj. Śląskim ,osobne kanały nadawania MUX-3 dla nadajników w Kosztowach,na Skrzycznem i Wręczycy.

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: kaem3 »

Mimo, że jestem głównie w zasięgu Chwaszczyna (i w innym pokoju duży telewizor odbiera Chwaszczyno), to moja karta Winfast DTV1000S odbiera głównie Kisielice, ponieważ tak ustawiony jest mój blok. Więc właśnie uaktualniłem sobie MUX-3 na nowy kanał 29, ale przy okazji dodałem też sobie wersję bydgoską (kanał 36) oraz olsztyńską (kanał 26). I widzę, że bydgoski MUX-3 ma znacznie słabszy sygnał niż gdański i olsztyński. W wykazie Radiopolski widzę, że moc tego nadajnika to tylko 3 kW. Czemu tak mało, skoro gdański MUX-3 ma z Kisielic 50 kW, a olsztyński 35 kW?

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: orin »

Aktualnie z obiektu Iława Kisielice brak jest emisji MUX-3 na kanale 48 (690,00).
Czy coś się zmieniło w składzie prowadzonych emisji na tym obiekcie?
Jeśli tak to proszę o zaktualizowanie danych w bazie obiektów Emitela.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: K63 »

ObywatelDVB-T pisze:Jest nowe pozwolenie dla MUX-3 na stronie UKE
Kanał 29, moc 50 ERP, dookolnie.
http://radiopolska.pl/blog/2016/04/ilaw ... ersji-mux3

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: orin »

To znaczy że wykaz obiektów EMITELA nie jest aktualizowany. Czyli odbiorcy nie mają wiarygodnego źródła informacji gdzie i jak można odbierać DVB-T.

Waldek1968
Posty: 142
Rejestracja: 15 września 2011, o 21:04
Odbiornik: Panasonic TX-46GT30
Instalacja antenowa: DIPOL 44/21-69 Tri Digit pasywna (UHF),TELMOR-Turbo-T pasywna (VHF)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: Waldek1968 »

MUX-8 z Kisielic ruszył a tu "cicho sza"

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: kaem3 »

Na Winfaście DTV1000S nie odbieram MUX-8 z Kisielic. Wszystkie pozostałe multipleksy owszem i bez zarzutu. Przeskanowałem pasmo i na 198,5 MHz program się nie zatrzymał.

ar2rc
Posty: 9
Rejestracja: 19 sierpnia 2016, o 11:17
Odbiornik: Opticum Sloth Combo plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Iława Kisielice

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: ar2rc »

Umnie też 0% na antenie ze wzmacniaczem 42 km w kierunku Gniewa... czuję że będzie kiepsko z tego nadajnika. Co prawda nie mam anteny na mux 8 ale liczyłem chociaż na 1 %. pozostałe muxy na 100%. Nie wiem czy pakować się w zestaw z dodatkową anteną za ok 120 zł

Zablokowany