DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

zuraw

RTON Iława - zasieg

Post autor: zuraw »

Bydgoszcz - Wyżyny, Wzgórze Wolności

antenka z zestawu tunera DVB-T USB, taka mała magnesówka na parapecie ;-)
moc: 38%
jakość: 45%
po zeskanowaniu znalazło TVP Kultura i TVP Historia, ale nie było można oglądać obrazu.
Kupie jakąś kempingową antenkę i pokombinuję ;-)
Ostatnio zmieniony 27 października 2010, o 21:45 przez zuraw, łącznie zmieniany 1 raz.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: RTON Iława / Kisielice

Post autor: orin »

Na początek spróbuj ustawić antenkę od USB w poziomie bo taką polaryzacje ma antena nadawcza w Kisielicach.Jeśli to nie poprawi jakości sygnału to zainwestuj w antenę zewnętrzną która zdecydowanie poprawi odbiór ale bez wzmacniacza.
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1610.htm
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A4011.htm

Jeśli chodzi o brak obrazu to może być związany z kodekami ponieważ video jest w MPEG4.

zuraw

Re: RTON Iława / Kisielice

Post autor: zuraw »

Poprawka mojej wcześniejszej informacji - tym razem test zrobiony wieczorem
Bydgoszcz
sygnał - 37%
jakość - 50%
TVP1, TVP2 i TVP info szatkuje
TVP Kultura, TVP Historia odbiór ok
EPG - OK

wiwany
Posty: 56
Rejestracja: 21 grudnia 2008, o 22:04

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: wiwany »

Jaka jest wersja regionalna TVP Info ?

REMIX
Posty: 39
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 08:34

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: REMIX »

TVP INFO GDAŃSK!!!

wiwany
Posty: 56
Rejestracja: 21 grudnia 2008, o 22:04

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: wiwany »

REMIX pisze:TVP INFO GDAŃSK!!!
Dzięki za info "z terenu". Ten krzyk to dezaprobata dla nadawcy, czy mojego pytania powodowanego zupełnym zamieszaniem z DVB-T ? ;-)

dex8

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: dex8 »

Panowie czy ktoś odbiera może sygnalik w Olsztynie? jest to możliwe? Bydgoszcz podobno odbiera sygnał z Kisielic, ja niestety przeskanowałem kanał 46 i nic.
Może antena którą mam skierowaną w przeciwną stronę, bo na Pieczewo jest tego powodem?

jas

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: jas »

Antena generalnie powinna być skierowana w stronę nadajnik (napisz jaką masz antenę -siatka czy yagi -kierunkowa)Dokładny azymut ustal przy pomocy tej strony:polecam
http://www.dvbtmap.eu/map.html jeżeli będą problemy przy Internet Eksplorerze odpal tą strone na przeglądarce Google Chrome.Ustal odległość, ustaw antenę i skanuj w MPG-4.
Powodzenia

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: orin »

dex8 pisze:Panowie czy ktoś odbiera może sygnalik w Olsztynie? jest to możliwe? Bydgoszcz podobno odbiera sygnał z Kisielic, ja niestety przeskanowałem kanał 46 i nic.
Może antena którą mam skierowaną w przeciwną stronę, bo na Pieczewo jest tego powodem?
Nie masz szans na odbiór sygnału z Kisielic, musisz czekać na Pieczewo, za daleko...
Nawet jeśli obrócisz antenę w stronę Kisielic, to moc nadajnika (50kw ERP) plus odległość ~85 km)zrobią swoje.Dla ewentualnych eksperymentów wymagany jest dobrej jakości zestaw antenowy z wysoko zamontowaną anteną.

Bartosz Czach

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: Bartosz Czach »

orin pisze:Nie masz szans na odbiór sygnału z Kisielic
Tu bym mocno polemizował. 50kW kolega powinien odebrać. Kanał jeszcze nie jest taki zły jak na to pasmo. Warunkiem jest antena w stylu ATX-91 z opcją dołączenia wzmacniacza. Oczywiście ustawienie na Limżę przodem, a nie tyłem.

Awatar użytkownika
sputnik
Posty: 20
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, o 17:21

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: sputnik »

Bartosz Czach pisze:
orin pisze:Nie masz szans na odbiór sygnału z Kisielic
Tu bym mocno polemizował. 50kW kolega powinien odebrać. Kanał jeszcze nie jest taki zły jak na to pasmo. Warunkiem jest antena w stylu ATX-91 z opcją dołączenia wzmacniacza. Oczywiście ustawienie na Limżę przodem, a nie tyłem.
Zgadzam się z przedmówcą, wczoraj w godzinach porannych udało mi się w końcu odebrać ten mux w Warszawie na antenie dat75 zainstalowanej na 9-tym piętrze. Wprawdzie dużo nie pooglądałem, ale zapisał mi się na liście między innymi kanał TVP Info Gdańsk.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: orin »

Bartosz Czach pisze:
orin pisze:Nie masz szans na odbiór sygnału z Kisielic
Tu bym mocno polemizował. 50kW kolega powinien odebrać. Kanał jeszcze nie jest taki zły jak na to pasmo. Warunkiem jest antena w stylu ATX-91 z opcją dołączenia wzmacniacza. Oczywiście ustawienie na Limżę przodem, a nie tyłem.
Pisze o regularnym odbiorze a nie zabawie w dx i propagacje, takie było założenie postu.
Spędziłem sporo czasu nad tematem dobrego odbioru sygnału analogowego właśnie w Iławie z nadajnika w Pieczewie. W międzyczasie dość dokładnie przeanalizowałem ukształtowanie terenu pomiędzy tymi lokalizacjami.Oczywiście dla odbioru cyfrowego poziom sygnału może być niższy niż w analogu. Jednak odległość robi swoje i stabilny odbiór sygnału przed zwiększeniem mocy z Kisielic do 100kW ERP jest pod dużym znakiem zapytania.
Ostatnio zmieniony 31 października 2010, o 13:42 przez orin, łącznie zmieniany 1 raz.

Bartosz Czach

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: Bartosz Czach »

orin pisze:Pisze o regularnym odbiorze a nie zabawie w dx i propagacje
Zatem piszemy o tym samym. W Olsztynie Limża na sto procent jest do odebrania.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: orin »

Bartosz Czach pisze:Zatem piszemy o tym samym. W Olsztynie Limża na sto procent jest do odebrania.
W takim razie podaj więcej informacji.Wysokość zawieszenie anteny odbiorczej,układ antenowy plus parametry odbieranego sygnału.Zapaleńcy chętnie skorzystają z Twoich informacji.

Bartosz Czach

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: Bartosz Czach »

Proste wnioskowanie. Do Olsztyna jest bliżej niż do Gdańska. Nadajnik pokrywa przynajmniej 58% województwa. Biorąc pod uwagę fakt, że Limża jest do odebrania w Gdańsku, Olsztyn siłą rzeczy jest w zasięgu.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: orin »

W radiotechnice liczy się troszkę więcej niż proste rozumowanie.
Rozumowanie przez analogię, może dawać tylko pogląd, który bez konkretów (testów) nic autorytatywnie nie znaczy.
Nadajnik Kisielice (Limża) nie był projektowany na taki zasięg.
Propagacja fal radiowych niezależnie od rodzaju emisji (cyfrowa/analogowa) jest identyczna.

Bartosz Czach

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: Bartosz Czach »

Ale przelicznik mocy jest zdecydowanie na korzyść Olsztyna. Znając rozkład zasięgu Limży w analogu, daję stuprocentową gwarancję odbioru w Olsztynie. Warunkiem jest dobra instalacja antenowa.

crishome

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: crishome »

Dziś jest chyba jakaś awaria w Iławie Kisielicach, brak sygnału.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T IŁAWA (RTON Iława / Kisielice)

Post autor: orin »

Gdzie odbierasz sygnał, na czym? Problem jest raczej Twoja instalacja antenowa lub graniczny zasięg w tym miejscu.Zmiana warunków pogodowych zazwyczaj tak się objawia.

mir1111

odbiór nadajnika

Post autor: mir1111 »

Panowie,czy ktoś odbjera z okolic Lidzbarka,dokładnie Lidzbark/nie warmiński/znajduje się w połowje drogi Działdowo-Brodnica,km w lini prostej do nadajnika Kisielice 56 km.Dziękuje.CZy odbjór z takiej odległości do nadajnika o mocy 50 KW jest możliwy.Pozdrawiam.

Zablokowany