DVB-T NIEMCY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
valentyn
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2018, o 23:38
Miejscowość: Grodno

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: valentyn »

Czym jest u nich kodowane DVB-T2? H.265/HEVC wideo,AC4-audio?

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org »

Nadajnik Helpterberg (50 - 60 km na zachód od Szczecina) zostanie 5. grudnia 2018 r. przestawiony z DVB-T na DVB-T2. Prawdopodobnie wzrośnie również liczba programów z 8 na 15.

http://www.digitalfernsehen.de/ARD-und- ... 041.0.html

Więcej na temat: http://dvbt2hd.de/regionen

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org »

NDR zmienia standard nadawania w lokalizacji Helpterberg. Od 5. grudnia 2018 r. odbiór programów niemieckiej telewizji publicznej w okolicach Szczecina będzie możliwy tylko za pomocą sprzętu DVB-T2 HEVC. Radiodyfuzja w jakości HD będzie odbywała się na kanałach 22 i 23, które do tej pory były wykorzystywane do transmisji w standardzie DVB-T w jakości SD i na nowym kanale 36, do tej pory nie dostępnym z tej lokalizacji.

adrian1996
Posty: 7
Rejestracja: 26 grudnia 2018, o 11:53
Miejscowość: Kamień Pomorski

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: adrian1996 »

Odkąd Helpterberg jest w DVB-T2, to niestety nie mogę złapać tych trzech MUX-ów, a jestem ze Szczecina.

B.jurek1
Posty: 2
Rejestracja: 14 stycznia 2019, o 00:32
Miejscowość: Szczecin
Odbiornik: LG SL80
Instalacja antenowa: antena DAT BOSS LTE 17 do programów niemieckich oraz druga do polskich
Nadajnik - obiekt nadawczy: Heptelberg oraz Kołowo

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: B.jurek1 »

Witam,
miałem ten sam problem .... też jestem ze Szczecina .... musisz kupić nowy dekoder na DVB-T2, najlepiej w Eltrox-ie przy kładce na Wyszyńskiego ...
Widziałem tam ofertę Linbox Avira T21 za 89,99 zł (Bartosz t.590181140)
Tearz odbieram 15 programów .... super lustro

pozdrawiam,
Jurek

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: DanielK »

Nowy dekoder ale nie tylko DVB-T2, ale najważniejsze jest żeby dekodował H.265. Bo tunerów DVB-T2 z H.264 u nas dostatek.

B.jurek1
Posty: 2
Rejestracja: 14 stycznia 2019, o 00:32
Miejscowość: Szczecin
Odbiornik: LG SL80
Instalacja antenowa: antena DAT BOSS LTE 17 do programów niemieckich oraz druga do polskich
Nadajnik - obiekt nadawczy: Heptelberg oraz Kołowo

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: B.jurek1 »

....Dekoderów ci u nas multum ..... być może masz rację , początkowo testowałem model Fergussona Ariva T760i
który miał podany w specyfikacji HEVC/H.265 .... i "łapałem" tylko k.36 - 5 programów ...
Wymieniłem go na OPTICUM AX Terra Plus H.264 .... i .... okazał się lepszy .... odbiera wszystkie dostępne kanały (tj. 36 +22 i 23 .... razem 15 kanałów) .... o co tu chodzi ?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: DanielK »

Tunery różnią się czułością głowicy.
W moich testach ten model Opticuma wygląda lepiej bardzo dobrze, a jeszcze lepiej ze słabymi sygnałami radzi sobie AB Cryptobox 752HD Combo, ale to już inna liga.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org »

Uwaga! Już 3. kwietnia zostanie zmieniony standard w lokalizacji Cottbus (Calau). Ma to wpływ na odbiór programów niemieckich w południowej części woj. Lubuskiego i północno-zachodniej części woj. Dolnośląskiego. Obecnie można tam oglądać 11 programów w standardzie DVB-T z rozdzielczością SD. Po zmianie standardu na DVB-T2 liczba wzrośnie na 17 w rozdzielczościi HD.

Wykaz kanałów i programów:
https://www.ukwtv.de/cms/deutschland-tv ... rg-tv.html

adrian1996
Posty: 7
Rejestracja: 26 grudnia 2018, o 11:53
Miejscowość: Kamień Pomorski

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: adrian1996 »

Tym samym skończy się niemieckie eldorado, jeśli chodzi o odbiór kanałów w ich DVB-T przy naszej granicy.

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: Max van Org »

Dlaczego? To kwestia 30 Euro. Spójrz powyżej co piszą DanelK i B.jurek1 z Szczecina.

adrian1996
Posty: 7
Rejestracja: 26 grudnia 2018, o 11:53
Miejscowość: Kamień Pomorski

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: adrian1996 »

W sumie chętnie wydam 90 złotych w Media Markcie na kupno odbiornika DVB-T2.

adrian1996
Posty: 7
Rejestracja: 26 grudnia 2018, o 11:53
Miejscowość: Kamień Pomorski

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: adrian1996 »

Zgodnie z oczekiwaniami wyłączone zostały ostatnie przy granicy polsko-niemieckiej multiplexy DVB-T z nadajnika w Calau koło Cottbus.

flebuss
Posty: 19
Rejestracja: 26 czerwca 2013, o 00:58
Odbiornik: PANASONIC40 STRONG8105 Opticum310HD PHILIPS 50 QVIARTH.265
Instalacja antenowa: BIQUAD WYRÓB WŁASNY,Dipol Tri Digit Mini, BLUE LINE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN KOŁOWO.HELPTERBERG

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: flebuss »

Witam - czas jakiś tu nie byłem - pozdrawiam cię kol. B.Jurek i cieszę się że odbiornik terra spełnił twoje oczekiwania tak jak zapewniałem - na polskim rynku jest w tym temacie zamieszanie stąd te nieudane zakupy bo większość sprzedających nie zna tematu - ja sprowadziłem z Niemiec dekoder Samsung DVB T2 HD z Freenetem miał świetnie zorganizowany EPG - paski postępu i bezpośredni wgląd z pilota do różnych ustawień - jest już w piwnicy .... ano po paru miesiącach zaczął gubić ustawienia i trzeba było stroić go od nowa i ustawiać swoją listę kolejności(ulubione) zbrzydło mi to wreszcie , spakowałem i wyniosłem na dół .Obecnie mam bardzo udany dekoder QVIART- produkt hiszpański (hiszpania to jeden z wiodących krajów w technice tv - słynne anteny i konwertery TELEVES sam z resztą użytkuję i montuję)-sprawuje się znakomicie łatwe i proste menu i bardzo dobry obraz nawet na małej własnej roboty antenie typu BIQUAD.
Chciałem podzielić się pewnym spostrzeżeniem otóż co jakiś czas w godz.przedpołudniowych ok godz.10 zanika odbiór kanału 23 -490Mhz oraz kan.36- 594Mhz dobrze się natomiast trzyma kan.22- 482Mhz - zjawisko to pojawia się też w póżnych godz. wieczornych obserwowałem warunki pogodowe ale nie były takie aby sprzyjały zjawisku TROPO - występuje to na instalacji z dużą anteną Blue Line o skutecznośći 15dB ustawionej wysoko na dachu . Wiem że w okolicy ul. Bogusława takich zakłóceń nie ma .Antena ustawiona jest dobrze - czy ktoś z w Szczecinie spotkał się z tym zjawiskiem ?

flebuss
Posty: 19
Rejestracja: 26 czerwca 2013, o 00:58
Odbiornik: PANASONIC40 STRONG8105 Opticum310HD PHILIPS 50 QVIARTH.265
Instalacja antenowa: BIQUAD WYRÓB WŁASNY,Dipol Tri Digit Mini, BLUE LINE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN KOŁOWO.HELPTERBERG

Re: DVB-T NIEMCY

Post autor: flebuss »

Kontynuując : po napisaniu w/w posta sprawdziłem stan na obydwu antenach otóż na dużej antenie Blue Line kanał 36 ARD poziom sygnału jak zwykle 66/100 obraz lustro kan. 23 ZDF obraz czarny -brak sygnału
natomiast na małej antenie BIQUAD ODWROTNIE!! kan. 23 ZDF sygnał 70/80 obraz ekstra a kan. 36 ARD czarno brak obrazu w tym momencie zamieniłem się cały w wielki znak zapytania??????????

Godz. 15:30 sygnał z dużej anteny na wszystkich kanałach w typowej normie 66/100 na małej antenie tylko normalny odbiór na kanale NDR kan. 22 482 Mhz pozostałe zero

co o tym myślicie?

Zablokowany