DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: biopar »

Przepraszam, że tak się opóźniłem z odpowiedzią na posta. Jakoś umknęła mi informacja o odpowiedzi. Przede wszystkim dziękuję za zaangażowanie i już spieszę z odpowiedzią:
Ta antena bez LNA i po wymianie wtyczki niestety nie odbiera nawet MUX 1-3 z Kisielic. Temat wymiany na symetryzator zatem, został już przeze mnie zbadany. Mój dom stoi przed samą górką w kierunku Trzeciewca, więc musiałbym jakiś gigantyczny maszt budować nad dachem, a za to podziękuję, bo dom już miał raz spotkanie z piorunem (stara buda bez instalacji odgromowej).
Skończy się zapewne kompletną wymianą anteny... Ale z tym poczekam, aż coś sensownego z tego multiplexu poleci. Już Polsat nam podziękował za sportowy kanał i zafundował powtórkowy... tylko czekać aż tu będzie to samo :(

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: Robert03 »

Trzeciewiec u Ciebie odpada, szkoda czasu - Kisielice tylko. Jesteś bliżej i masz lepsze warunki na ten kierunek.
Ale bez LNA powinieneś odbierać MUX-3 z Grudziądza. Do Kalinkowej masz kilka km... Twoja antena widzi ten nadajnik... tak myślę.
Dziwne że bez LNA nie masz zupełnie nic ?.... podejrzewam że coś w instalacji ci tłumi sygnał. Albo antena jest trochę za słaba. Powinna mieć więcej elementów.
Kisielice (MUX1-3) ja odbieram w Świeciu bez wzmacniacza z poziomem 80-90% (antena 21 elementow). Ale mieszkam wysoko, chociaż kierunek mam już zasłonięty blokami które wyrosły w ciągu ostatnich 3 lat (o dziwo nie wpłynęły na siłę sygnału). MUX-8 miałem na poziomie 40% ale anteną dla UKF i ustawioną w taki sposób by tłumić sygnał z Kisielic.

biopar
Posty: 285
Rejestracja: 1 listopada 2010, o 21:03
Miejscowość: Dolna Grupa
Odbiornik: TV: Sony XR-55X90S
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + LNA-177, Dipol 1RUZ B, ZA-106, SWE 40-01
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Kisielice/Iława

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: biopar »

MUX-3 odbieram kątem "oka" z Grudziądza. Tak bym nie miał TVP Bydgoszcz w ogóle. A tak mam i Bydgoszcz i Olsztyn i Gdańsk :P
Co do wywalenia wzmacniacza? Próbowałem "na krótko" antena - kabel - tv bez wzmaka. I to jeszcze, żeby było mało, to tv na rusztowanie sobie wniosłem, więc kabla miałem ze 3 metry. Również cisza w eterze. Więc instalację obstawiam za sprawną.
Czeka mnie zapewne wymiana na jakiegoś byka i tyle. Na razie nie ma po co. Jak włączą coś sensownego, to zadziałam ;) dzięki za pomoc.

Zablokowany