DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Odbiór z nadajnika RTON Iława / Kisielice

Post autor: odziom91 »

A u mnie idzie cyfrowa papka - ale ze wszystkich MUXów z Iławy - o tej porze i w tym okresie roku są dni, gdy nie da się oglądać.
Na chwilę obecną mam 51% siły/jakości. Wieczorem spodziewam się 60-68%. A wtedy da radę odebrać TV.

drzp

Re: Odbiór z nadajnika RTON Iława / Kisielice

Post autor: drzp »

Chciałem sprawdzić, na obecnym ustawieniu mojej anteny czy złapie u siebie sygnał MUX-1 no i przez przypadek przeskoczyłem na skanowanie kanału 39 (618MHz). Sygnał się pojawił- ale testowy TV Mobilnej (nadawany chyba z Torunia). Iławy na razie brak, ale sprawdzę jeszcze wieczorem po przestawieniu anteny w kierunku Kisielic.

Tharazi
Posty: 78
Rejestracja: 12 października 2010, o 14:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 250
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69; siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin;Włocławek

Re: Odbiór z nadajnika RTON Iława / Kisielice

Post autor: Tharazi »

A na jakim kanale odbierałeś te testy "Tv mobilnej" ?

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Odbiór z nadajnika RTON Iława / Kisielice

Post autor: odziom91 »

Te testy TV Mobilnej zakłócają odbiór Kisielic. -.- U mnie odbiór niestabilny przy czym pozostałe MUXy idą bez zarzutu.

Nie wiem, czy Cyfrowy Polsat może sobie "ot tak" włączać nadajniki. -.-

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Odbiór z nadajnika RTON Iława / Kisielice

Post autor: Robert03 »

Potwierdzam odbiór z Kisielic MUX-1 w Świeciu: Siła 90% jakość 100% praktycznie tak samo jak MUX-2 i MUX-3.

drzp

Re: Odbiór z nadajnika RTON Iława / Kisielice

Post autor: drzp »

Tharazi pisze:A na jakim kanale odbierałeś te testy "Tv mobilnej" ?
Kanał 39, ten sam na którym nadaje analogowe TVP 2 z RTCN Płock - Rachocin.

Na Fergusonie T65 udało mi się złapać MUX-1 z Iławy, jednak też odbiór nie jest stabilny.

Tharazi
Posty: 78
Rejestracja: 12 października 2010, o 14:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 250
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69; siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin;Włocławek

Re: Odbiór z nadajnika RTON Iława / Kisielice

Post autor: Tharazi »

Według wykazu na tym kanale ma nadawać mux ten ze Słupska ale tylko 8kw, czyli na to wychodzi ,że polaryzacja pionowa jest lepsza od poziomej.

Odbierałem dziś przez chwilę mux1 i mux2 z Iławy o wiele stabilniejszy i lepszy poziom sygnału był na mux2.

telewizorek

Re: Odbiór z nadajnika RTON Iława / Kisielice

Post autor: telewizorek »

Dziś około godziny 6 rano w Bydgoszczy był dobry odbiór sygnału z nadajnika z Iławy.Pasek jakości sygnału był nawet na poziomie 50% .Trwało to około godziny .Oczywiście bez problemu można było wyszukać kanały.Pózniej niestety brak sygnału, czyli spadło do 10% jakości i nie można było oglądać programów
Obrazek
Obrazek

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Odbiór z nadajnika RTON Iława / Kisielice

Post autor: odziom91 »

Hmmm słabo... u mnie od około 22:00 sygnał był stabilny i tak trwało do 9:00.
Zakłóca ten MUX mobilny, bo inaczej miałbym sygnał cały dzień. -.-

telewizorek

Re: Odbiór z nadajnika RTON Iława / Kisielice

Post autor: telewizorek »

U mnie warunki odbioru są utrudnione . Przed antena rosną drzewa, za drzewami stoi blok.
Nie sprawdzałem czy wcześniej był sygnał na kanale 38 ale dziś wieczorem będzie taka możliwość.

odziom91
Posty: 434
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:05
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: AB PULSe 4K Combo rev. 2
Octagon SF8008 Combo
Instalacja antenowa: Zbiorcza DVB-T/T2
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN *Trzeciewiec*

Re: Odbiór z nadajnika RTON Iława / Kisielice

Post autor: odziom91 »

Od razu powiem, że będzie beznadziejnie. :) Ja mam otwartą przestrzeń, ale Toruń skutecznie tłumi. Możesz spróbować, ale skoro o 6:00 miałeś "cokolwiek", to wieczorem będzie podobnie lub gorzej. :(

sp2sv66

Re: Odbiór z nadajnika RTON Iława / Kisielice

Post autor: sp2sv66 »

W Chełmnie kujawsko pomorskie MUX 1 z Kisielic 100% na 100|% SUPERRRRR.Odbiór idealny -lustereczkoPolecam tej okolicy odbiór niepotrzeba czekac na trzeciewiec, :P :lol: :lol: :lol: :lol:

neo1102
Posty: 1
Rejestracja: 4 maja 2012, o 15:15

Re: Harmonogram wdrażania MUX1

Post autor: neo1102 »

drzp pisze:Kiedy w końcu ruszy Trzeciewiec albo Żólwieniec? Aktualnie nic poza MUX-2 stabilnie nie da się dłużej odbierać w Toruniu (może jeszcze poza tymi testami TV Mobilnej). Kiedy w końcu doczekamy się TVP w wersji cyfrowej? Najbardziej zależy mi na TVP Bydgoszcz, bo w analogu odbiór mam fatalny (przez odbicia) niezależnie od ustawienia anteny, a cyfrowo MUX-2 idzie bardzo ładnie.


Ja w Toruniu osiedle "Na Skarpie" stabilnie odbieram wszystkie trzy muxy z Iławy.

P.s. Gdzie szukać testów TV Mobilnej?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór z nadajnika RTON Iława / Kisielice

Post autor: Jarosław Bałuka »

TV Mobilna nie jest usługą Emitela więc nie to forum.

Johnny Tsunami

Re: Odbiór z nadajnika RTON Iława / Kisielice

Post autor: Johnny Tsunami »

Przed chwilą dzwonił do mnie kolega informując,że siła sygnału i jakość z nadajnika RTON Iława Kisielice wynosi 100 % :)

Około 50 - 55 km od nadajnika ;_)

juter

Re: Odbiór z nadajnika RTON Iława / Kisielice

Post autor: juter »

Żadna rewelacja, u mnie jest 100/100 na wszystkich muxach z Iławy (odległość - patrz ramka z lewej). Jeśli chodzi o odbiór bez wzmacniacza, to rozpisywałem się (na tym forum) kiedyś na temat odbioru z Iławy na miniaturowej antence domowej roboty.

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: Odbiór z nadajnika RTON Iława / Kisielice

Post autor: Robert03 »

Johnny Tsunami pisze:Przed chwilą dzwonił do mnie kolega informując,że siła sygnału i jakość z nadajnika RTON Iława Kisielice wynosi 100 % :)

Około 50 - 55 km od nadajnika ;_)
Jak ma się wzmacniacz i go "podkręci" na max. to żaden problem uzyskać 120% poziomu sygnału w jakiejkolwiek odległości od nadajnika :-).
Prawdą jest że sygnały z tego obiektu bardzo dobrze propagują i docierają bardzo mocno w głąb kujaw i pomorza dzęki temu już od 2 lat możemy się cieszyć odbiorem cyfrowym MUX-3 a obecnie wszytkich trzech MUX.

clipperton66

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: clipperton66 »

Dla informacji wszystkich odbierajacych sygnał mux3 z kisielic w kujawsko pomorskim ,to informuje ze mam informacje z UKE ze w przyszlosci planowane jest nadawanie z RTON Kisielice mux3 z tvp info Bydgoszcz .Ma to miec miejsce na kanale 36 czyli tym samym na ktorym bedzie nadawany mux3 z Trzeciewca .Odpalenie tego muxu3 z kisielic jest co prawda planowane na 2014 rok ale mozliwe ze nastapi to wczesniej ze wzgledu na przyspieszenie etapu 4 przez MAIC i TVP..Pozdrawiam

edit/ Pisownia !

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: Robert03 »

Gdyby tak było że RTON Kisielice poleci w SFN z Trzeciewcem byłaby to bardzo dobra wiadomość dla wielu Kujawsko-pomorskich miejscowości leżących w półnnocnej części województwa w dolinie nadwiślańskiej gdzie odbiór z RTON Kisielice jest doskonały na przysłowiowym "gwoździu" a Trzeciewca próżno szukać przy pomocy wieloelementowych yagi.

clipperton66

Re: DVB-T z RTON IŁAWA KISIELICE

Post autor: clipperton66 »

Informacja jest pewna od człowieka z UKE w Warszawie.Ma także być z Kiśielic nadawany SFN dla Warmińsko -Mazurskiego.Wszystko wyjaśni się 20 maja.A Trzecewiec naprawde cieńko wychodzi w Nowem, czy Łasinie ,Jabłonowie ludzie odbierają tam ze sporymi roblemami Trzeciewiec,ale pocieszające jest to że np w Brodnicy będzie dodatkowy SFN z mux3 -tvp info Bydgoszcz.Ciekawe czy w Grudziądzu uruchomią SFN jak wyłącza analog 20 Maja

Zablokowany