gdzie jest paczka TVP i moze mux3

stefi21

gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: stefi21 »

odbieram mux2 (tvn , polsat , puls i tv4) i nic poza tym. lokalizacja kostrzyn nad odrą
czy jakies nadajniki w lubuskim nadaja mux1lub mux3 ?
obecnie odbieram chyba z jemiołowa - sygnał 100 %

( było w wiadomościach o wejsciu cyfrowej tvp na antene od minionej środy ... )

chopin

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: chopin »

Maja termin do Kwietnia 2011r.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: Tom345 »

stefi21 pisze:( było w wiadomościach o wejsciu cyfrowej tvp na antene od minionej środy ... )
Czy słuchałeś uważnie, w jakich województwach/z jakich lokalizacji będzie nadawany MUX3? Chociaż nie oglądałem materiału, to zapewne było podane, gdzie będzie można odebrać.

stefi21

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: stefi21 »

w województwie lubuskim, ale nie wiem jakie lokalizacje..
czy ktos ma w lubuskim mux1 ?

raven-kt

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: raven-kt »

w Lubuskiem nie ma mux1 ani mux3 i jeszcze długo długo nie będzie. Jest tu taka opcja jak szukaj !!!. Wszystko można tu znaleźć. I jeszcze jedno w kwestii wiadomości TVP. Kiedyś tez mówili ze uruchamniaja platformę satelitarna TVP i wiadomo jak to się zakończyło


niszczot

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: niszczot »

Ja w Lubuskim mam MUX3 ale z nadajnika w Rusinowie -Wielkopolska.
Jakosc kanałów TVP jest znacznie lepszej jakosci od tych ,jaką widziałem w tym "nieudanym "MUX1 z kanału 45.
Obydwa muxy odbieram na antenach kierunkowych bez wzmacniacza połączonych odwrotnie do zwykłego rozgałęznika. Jego koszt to 8,50zł,wsio działa super.

stefi21

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: stefi21 »

niszczot.. ale gdzie mieszkasz ?
ja - kostrzyn nad odrą myślisz ze mozna spróbować z anteną kierunkową ?

niszczot

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: niszczot »

Ja myslę ze nie dasz rady co kolwiek odebrać za mała moc nadajnika.
W Twojej lokalizacji widziałbym raczej Kołowo choć to tez spora odległosc i mała moc nadajnika tylko 10Kw.
Tak nawiasem jestem zaskoczony jakoscią TVP INFO POZNAŃ, to co mieliśmy z Lubuską to nieporozumienie.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: DanielK »

O Kołowie można zapomnieć - MUX III nadaje z kanału 49, identycznie jak TVP Info Gorzów z Jemiołowa.

stefi21

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: stefi21 »

no właśnie chciałem coś skakać po dachu z kierunkową do kołowa ( to jest 100 km po prostej.. ale nadajnik słaby ..) marne szanse widzę.

niszczot

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: niszczot »

Jak widzę nie mam powodów do grymasów bo po starcie z końcem roku MUX2 z Rusinowa obieram całkowicie kierunek na ten nadajnik. Jedyna przypadłosc to brak Lubuskiego odcinka TVP INFO.
Miejmy nadzieję ze szybko wystartuje MUX1 z Jemiołowa, przy dobrych witrach na wiosnę.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: debe »

O MUX1 trudno powiedzieć cokolwiek, no bo... bo jeszcze go nie ma. Póki co... nie ma nawet koncepcji na jego powstanie i zagospodarowanie, Myślę, że MUX1 to "pieśń przyszłości". Dalekiej przyszłości.
MUX3 według informacji, które udostępnia TP Emitel pojawi się w Lubuskim do 27.04.2014, czyli w IV etapie. Kłopot w tym, że nie ma jeszcze harmonogramu etapu IV MUX3.
Wygląda więc na to, że kiedy w Lubuskim będzie dostępny odbiór MUX1 i MUX3 to Anglicy będą mieć wdrożone DVB-T MPEG ochnaście i będą testować DVB-T holograficzne.
My w Lubuskim póki co mamy 5/8 MUX2.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: debe »

Dwa posty wcześniej napisałem, że MUX1 to "pieśń przyszłości". Dalekiej przyszłości.
Ten artykuł, przytaczany już na forum, zdaje się jednak przeczyć temu, co napisałem wcześniej.
Okazuje się bowiem, że multipleks 1 może pojawić się w Lubuskim przed multipleksem 3.
Najważniejszy cytat z wyżej linkowanego artykułu:
"Pełne pokrycie sygnałem trzeciego multipleksu nastąpi nie wcześniej niż dziewięć miesięcy po całkowitym wyłączeniu telewizji analogowej - czyli w kwietniu 2014 roku."
Dotyczy to naturalnie nie tylko woj. Lubuskiego ale wielu innych lokalizacji, choć te interesują mnie mniej, z racji mojego miejsca zamieszkania.
Czyli 4 lata.
"Szczątkowość" zasięgu multipleksu 3 poprzez moc 0,16 kW z Gorzowa WLKP został potraktowany w sposób dosłowny. Myślę jednak, że określenie "zasięg regionalny" jest tutaj mocno "na wyrost".
Nie znalazłem nigdzie informacji na temat przedłużenia emisji analogowej w woj. Lubuskim, co oznacza jej zakończenie wg. harmonogramu, tj. do 30 czerwca 2011 roku.
Według wszystkich znanych mi informacji kłopot z przejściem TVP na nadawanie cyfrowe polega głównie na braku wolnych częstotliwości. Skoro jednak te mają zwolnić się w połowie przyszłego roku no to co jeszcze stoi na przeszkodzie? Dlaczego nie wcześniej niż dziewięć miesięcy po całkowitym wyłączeniu telewizji analogowej?
Naturalnie wszyscy musimy zdawać sobie sprawę z tego, że celem cyfryzacji nie jest polepszenie komfortu odbioru przekazu TV "Kowalskiemu" a zakończenie "częstotliwościożernej" emisji analogowej. Nasz komfort to kwestia nie priorytetu a przypadkowości procesu cyfryzacji. Dostaniemy go(komfort) "przy okazji".
Dlatego wydawało mi się, że przede wszystkim pierwsze w cyfrowej jakości pojawią się programy nadawane analogowo.Takie rozwiązanie wydaje się nie tylko sensowne i logiczne ale i obowiązkowe wobec nadawców obecnych wcześniej "w analogu".
Szczególnym priorytetem powinny być programy nadawcy publicznego.
Potrafi ktoś sensownie wytłumaczyć mi poczynania regulatorów i nadawcy publicznego na terenie woj, Lubuskiego? Coś przeoczyłem? Coś mi umknęło? Czegoś nie zrozumiałem?
Dlaczego cyt."Trzeci multipleks, z programami TVP - TVP1, TVP2 (wraz z TVP Warszawa), TVP Info (w odpowiednich dla województw wersjach regionalnych), TVP Kultura i TVP Historia został uruchomiony27 października w województwach: mazowieckim, pomorskim, wielkopolskim i (...) Jest on jednak tzw. "multipleksem szczątkowym" - nie będzie mógł objąć swoim zasięgiem całego obszaru Polski do momentu wyłączenia emisji analogowej TVP2, które może nastąpić po uruchomieniu pierwszego multipleksu."?

Kolega chopin osiemnaście razy wypowiadał się na forum i dwa razy przytaczał link do strony "Przelaczenie.eu"
Ja nie do końca rozumiem intencje.
Jeśli kolegi zdaniem na stronie są zawarte odpowiedzi na moje zapytania, to polecam lekturę autora strony, naszego forumowicza o nicku interactiv. O nas...
Nie należy więc traktować tej bądź co bądź świetnej strony jako wyroczni.

Jeszcze prośba do autora wątku o zmianę tematu, bo tytuł gdzie jest paczka TVP i moze mux3 brzmi niejasno a odpowiedź o ile ja dobrze pytanie w tytule rozumiem brzmi:
"tam gdzie jest nadawana (nadawany)".
I na tym właściwie dyskusję można zakończyć.
Myślę jednak, że warto ją kontynuować i próbować znaleźć odpowiedzi na pytania dot. MUX 1 i MUX 3 w woj. Lubuskim.
Pozdrawiam

chopin

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: chopin »

odpowiedż na e-mail
Dyrektor
Departamentu Prezydialnego
Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
Warszawa, 31 grudnia 2010 roku




Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pana wystąpienie dotyczące braku programów TVP nadawanych w sposób cyfrowy na terenie województwa lubuskiego uprzejmie informuję, że kwestie techniczne należą do kompetencji Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika, iż w związku z przełączaniem nadawania programów: Polsat, TVN, TV4 i Puls w woj. lubuskim nastąpiło całkowite wyłączenie transmisji sygnału MUX 1, a co za tym idzie zaprzestania nadawania w sposób cyfrowy programów TVP. Według informacji od TP Emitel transmisja sygnału MUX 1 nie zostanie na razie wznowiona. Od 27 kwietnia 2011 roku powinno rozpocząć się nadawanie programów TVP w ramach MUX 3 w rejonie Gorzowa Wielkopolskiego. W załączeniu uprzejmie przekazuję link dotyczący zmian parametrów emisji programów TV w sposób cyfrowy drogą naziemną http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text.
Uprzejmie proszę o przyjęcie powyższych informacji.

Z poważaniem

Anna Szydłowska-Żurawska

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: debe »

chopin pisze:odpowiedż na e-mail
Dyrektor
Departamentu Prezydialnego
Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
Warszawa, 31 grudnia 2010 roku




Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pana wystąpienie dotyczące braku programów TVP nadawanych w sposób cyfrowy na terenie województwa lubuskiego uprzejmie informuję, że kwestie techniczne należą do kompetencji Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika, iż w związku z przełączaniem nadawania programów: Polsat, TVN, TV4 i Puls w woj. lubuskim nastąpiło całkowite wyłączenie transmisji sygnału MUX 1, a co za tym idzie zaprzestania nadawania w sposób cyfrowy programów TVP. Według informacji od TP Emitel transmisja sygnału MUX 1 nie zostanie na razie wznowiona. Od 27 kwietnia 2011 roku powinno rozpocząć się nadawanie programów TVP w ramach MUX 3 w rejonie Gorzowa Wielkopolskiego. W załączeniu uprzejmie przekazuję link dotyczący zmian parametrów emisji programów TV w sposób cyfrowy drogą naziemną http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text.
Uprzejmie proszę o przyjęcie powyższych informacji.

Z poważaniem

Anna Szydłowska-Żurawska
Pani Anna Szydłowska-Żurawska przytoczyła informacje, które od dawna są dostępne na stronie UKE i które w żaden sposób nie wyjaśniają braku programów nadawcy publicznego w woj. lubuskim w NTC.
Nie wiem jak brzmiało zapytanie autora listu (w domyśle kolegi chopin), dlatego nie chcę podważać kompetencji i zakresu wiedzy Pani Szydłowskiej-Żurawskiej ale ten cytat:
"Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika (...)"
świadczy o tym, że zakres tej wiedzy jest porównywalny z moim.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: debe »

Cytat z innego wątku forum:
JaroslawMroczkowski pisze:(...) MUX_3 w pierwotnych założeniach miał być uruchamiany po wyłączeniu telewizji analogowej. Tylko w nielicznych miejscach są wolne częstotliwości pozwalające na wcześniejszy start, a i tak w wielu przypadkach ze znacznymi ograniczeniami mocy ze względu na interferencje z innymi emisjami. Dlatego pełen zasięg będzie możliwy dopiero w 2014 roku, po wyłączeniu analogowych programów TVP, głównie TVP2.
Dwa pytania do autora, Pana J.M.
1.MUX_3 w pierwotnych założeniach miał być uruchamiany po wyłączeniu telewizji analogowej.
To założenie zmieniło się, czy jest aktualne?
2. Dlatego pełen zasięg będzie możliwy dopiero w 2014 roku, po wyłączeniu analogowych programów TVP, głównie TVP2.
W lubuskim analog będzie wyłączony do końca czerwca 2011 roku.
Co jeszcze będzie stać na przeszkodzie w uruchomieniu multipleksu 3 na terenie woj. lubuskiego?
Dlaczego mowa jest dopiero o roku 2014?
Ostatnio zmieniony 3 stycznia 2011, o 12:47 przez debe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: JaroslawMroczkowski »

1.MUX_3 w pierwotnych założeniach miał być uruchamiany po wyłączeniu telewizji analogowej. To założenie zmieniło się, czy jest aktualne?
Założenie, tak. Tylko przy tym założeniu możliwe było by uruchomienie mux_3 w przeciągu kilku, kilkunastu miesięcy. Ponieważ w praktyce stało się inaczej konsekwencje właśnie widzimy. W tej chwili jedynym ratunkiem na zwiększenie zasięgu podstawowych programów TVP wydaje się szybkie uruchomienie mux_1. Co nie znaczy, że nie szukamy sposobu na przyspieszenie uruchomienia MUX_3 tam gdzie to możliwe.
:arrow: Proszę pamiętać, że operatorem multipleksu numer 3 jest TVP. Emitel jest operatorem technicznym, więc nie wszystko zależy od nas...
2. Dlatego pełen zasięg będzie możliwy dopiero w 2014 roku, po wyłączeniu analogowych programów TVP, głównie TVP2.
W lubuskim analog będzie wyłączony do końca czerwca 2011 roku.
Co jeszcze będzie stać na przeszkodzie w uruchomieniu multipleksu 3 na terenie woj. lubuskiego? Dlaczego mowa jest dopiero o roku 2014?
A skąd pewność, że analog będzie wyłączony w tym roku??? Proszę nie straszyć innych forumowiczów.
Emitel nie publikował żadnego harmonogramu wyłączeń. (http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=24&t=1394)

Co stoi na przeszkodzie w szybkim włączeniu emisji cyfrowej? Głównie kolizje z emisjami analogowymi w innych regionach kraju, ale także kolizje z emisjami zagranicznymi (konieczność międzynarodowej koordynacji kanałów). Za granicami, głównie po stronie wschodniej cyfryzacja również nie postępuje zbyt szybko.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: debe »

JaroslawMroczkowski pisze:A skąd pewność, że analog będzie wyłączony w tym roku??? Proszę nie straszyć innych forumowiczów.
Emitel nie publikował żadnego harmonogramu wyłączeń.
Taki harmonogram wciąż jest na stronach UKE. Myślałem, że... ten... teges...
No że o wyłączenie analogu głównie w całej tej cyfryzacji chodzi.
Ta informacja wiele wyjaśnia.
Dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: Puma »

Jak rozumiem harmonogram wyłączeń sygnału analogowego na stronie UKE można włożyć między bajki i pobożne życzenia?

Zablokowany