gdzie jest paczka TVP i moze mux3

raven-kt

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: raven-kt »

Daruj sobie. Do października to ja zapomnę ze takie coś jak DVB-T istnieje. Jakoś na Podkarpaciu mogą wznowić nadawanie kanałów DVB-T a u nas nie?. Nie wiem komu potrzebny kanał TVP1 z Wichowa. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie ma ustawionej anteny na jeden śmieszny kanał w analogu. Mozę na Podkarpaciu są inni politycy którym zależny na DVB-T.
No ale z drugiej strony jeśli w wyborach do sejmu startuje w naszym regionie gość który nie pochodzący z lubuskiego to nie ma się czego dziwić. Pewnie tam w Warszawie nie odróżniają Lubuskiego od Lubelskiego. Mieszkam w Polsce a kanałów DVB-T mam więcej w języku niemieckim.
Polska to dziwny kraj ale taka jest nasza rzeczywistość :oops:

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: debe »

raven-kt pisze:Daruj sobie. Do października to ja zapomnę ze takie coś jak DVB-T istnieje. Jakoś na Podkarpaciu mogą wznowić nadawanie kanałów DVB-T a u nas nie?. Nie wiem komu potrzebny kanał TVP1 z Wichowa. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie ma ustawionej anteny na jeden śmieszny kanał w analogu. Mozę na Podkarpaciu są inni politycy którym zależny na DVB-T.
No ale z drugiej strony jeśli w wyborach do sejmu startuje w naszym regionie gość który nie pochodzący z lubuskiego to nie ma się czego dziwić. Pewnie tam w Warszawie nie odróżniają Lubuskiego od Lubelskiego. Mieszkam w Polsce a kanałów DVB-T mam więcej w języku niemieckim.
Polska to dziwny kraj ale taka jest nasza rzeczywistość :oops:
Bez przesadnego pesymizmu. Nie zapomnisz do października o DVB-T.
Jeśli chodzi o podkarpacie, to tam jest inna sytuacja niż u nas w lubuskim.
My analogowo mamy programy TVP, w tym regionalne TVP Info. Przynajmniej północna część województwa("Jemiołów").
W woj. Podkarpackim nie mają wogóle.
TVP z Wichowa to rzeczywiście u nas "kucha" ale o wyłączeniu tego programu może zadecydować chyba tylko TVP. Zgadza się, że gdyby wyłączyć analog TVP1 z Wichowa, to MUX_3 mógłby ruszyć w lubuskim w SFN z Wichowa i Jemiołowa ze 100% pokryciem województwa. Jestem pewien, że i TVP i Emitel zdają sobie z tego sprawę. Może nawet negocjują na ten temat. Niestety TVP okopała się w swoim pięknym "okrąglaku" i nie można się niczego od nich dowiedzieć. Emitel udaje, że nic nie wie , my udajemy, że w to wierzymy a czas płynie.
Myślę, że jak tylko wyklaruje się sytuacja z MUX_1 za kilka miesięcy, to realne jest, że w październiku ruszy u nas. To i tak moja optymistyczna wersja. Cóż... też nie skaczę z zadowolenia z tego terminu. Jednak moim zdaniem jest realny.

raven-kt

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: raven-kt »

Skusiłem się kolejny raz na napisanie wiadomości do UKE. I oto co mi napisali

Uprzejmie informuję, że Prezes UKE niezwłocznie wyda pozwolenie radiowe na cyfrowe nadawanie eksperymentalne lub regularne programów TVP w woj. lubuskim o ile ktokolwiek wystąpi z wnioskiem w tej sprawie. Zdajemy sobie sprawę, że wyłączenie trwającej niegdyś emisji DVB-T w ramach pierwszego multipleksu to cyfryzacyjny krok wstecz. Robimy wszystko aby te emisje przywrócić. Ale ta kwestia leży przede wszystkim w gestii TVP. To TVP musi chcieć nadawać swoje programy w MUX1, ewentualnie w ramach pilotażu MUX3.

Z poważaniem
Irena Bylicka


Jak widać chyba nikomu na tym nie zależy :cry:

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: debe »

raven-kt pisze:Skusiłem się kolejny raz na napisanie wiadomości do UKE. I oto co mi napisali

Uprzejmie informuję, że Prezes UKE niezwłocznie wyda pozwolenie radiowe na cyfrowe nadawanie eksperymentalne lub regularne programów TVP w woj. lubuskim o ile ktokolwiek wystąpi z wnioskiem w tej sprawie. Zdajemy sobie sprawę, że wyłączenie trwającej niegdyś emisji DVB-T w ramach pierwszego multipleksu to cyfryzacyjny krok wstecz. Robimy wszystko aby te emisje przywrócić. Ale ta kwestia leży przede wszystkim w gestii TVP. To TVP musi chcieć nadawać swoje programy w MUX1, ewentualnie w ramach pilotażu MUX3.

Z poważaniem
Irena Bylicka :cry:
Tą odpowiedź dostałeś jeszcze przed ogłoszeniem konkursu na zagospodarowanie MUX_1, które ukazało się ostatnio?
Jeśli tak, no to wszystko jasne. Jeśli nie, to trzeba chyba pisać do GL. Może dziennikarze uzyskają odpowiedź od TVP dlaczego nie chcą nadawać cyfrowo. Podobno to ich "misja".
Ostatnio jak napisałeś do GL był artykuł na pierwszej stronie wydania papierowego. Jak ja napisałem, to był już artykuł tylko w wydaniu internetowym.

raven-kt

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: raven-kt »

Wczoraj jeszcze napisałem pisemko do TVP może od nich będzie jakaś odpowiedz, czy aby na pewno zależy im aby TVP Gorzów była dostępna w całym lubuskim.

Rahm

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: Rahm »

debe pisze:
raven-kt pisze:Skusiłem się kolejny raz na napisanie wiadomości do UKE. I oto co mi napisali

Uprzejmie informuję, że Prezes UKE niezwłocznie wyda pozwolenie radiowe na cyfrowe nadawanie eksperymentalne lub regularne programów TVP w woj. lubuskim o ile ktokolwiek wystąpi z wnioskiem w tej sprawie. Zdajemy sobie sprawę, że wyłączenie trwającej niegdyś emisji DVB-T w ramach pierwszego multipleksu to cyfryzacyjny krok wstecz. Robimy wszystko aby te emisje przywrócić. Ale ta kwestia leży przede wszystkim w gestii TVP. To TVP musi chcieć nadawać swoje programy w MUX1, ewentualnie w ramach pilotażu MUX3.

Z poważaniem
Irena Bylicka :cry:
Tą odpowiedź dostałeś jeszcze przed ogłoszeniem konkursu na zagospodarowanie MUX_1, które ukazało się ostatnio?
Jeśli tak, no to wszystko jasne. Jeśli nie, to trzeba chyba pisać do GL. Może dziennikarze uzyskają odpowiedź od TVP dlaczego nie chcą nadawać cyfrowo. Podobno to ich "misja".
Ostatnio jak napisałeś do GL był artykuł na pierwszej stronie wydania papierowego. Jak ja napisałem, to był już artykuł tylko w wydaniu internetowym.
Gazeta Lubuska okazuje się, że jest za cienka na TVP i urząd centralny.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: debe »

Tomasz Berezowski pisze:Za PRESSERWISem:

"TVP mogłaby uruchomić MUX 1, ale jej się to nie opłaca
Telewizja Polska jest technicznie gotowa do szybkiego uruchomienia pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej. Nie startuje z nim jednak, bo na dwa i pół roku inwestycja się nie opłaca.
Na MUX 1 mają być TVP 1, TVP 2 i program regionalny TVP oraz cztery stacje, które Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybierze w ogłoszonym niedawno konkursie. Jednak rezerwacja częstotliwości dla telewizji publicznej kończy się 31 lipca 2013 roku (tak stanowi decyzja rezerwacyjna Urzędu Komunikacji Elektronicznej z 30 września 2009 roku). – To nie do przyjęcia. Byłoby dużo lepiej, gdybyśmy mogli zostać na pierwszym multipleksie na przykład do 2020 roku – stwierdził Bogusław Piwowar, pełniący obowiązki prezes TVP, na piątkowym spotkaniu z dziennikarzami. TVP przedstawiła to stanowisko w piśmie do KRRiT. – Mając perspektywę dwóch i pół roku obecności na MUX 1, nie możemy skonstruować korzystnej umowy z operatorem technicznym – wyjaśniał dziennikarzom Mariusz Pęciak, dyrektor biura finansów TVP. Dlatego, choć MUX 2 i MUX 3 nadają już w części kraju, pierwszy multipleks nie rusza.
Zgodnie z warunkami prowadzonego przez Krajową Radę konkursu operatorem technicznym MUX 1 będzie firma wybrana przez TVP w przetargu (inne kanały, które znajdą się na MUX 1, dołączą do tej umowy). Połowę multipleksu telewizja publiczna mogłaby nawet uruchomić bez przetargu – aneksując kontrakt, jaki ma z Emitelem na MUX 3.
– Telewizja publiczna ma rację. Na tak krótki czas rzeczywiście nie opłaca jej się inwestować w pierwszy multipleks – przyznaje Witold Graboś, wiceprzewodniczący KRRiT. Ale Krajowa Rada niewiele może w tej sprawie zrobić, bo rezerwacje częstotliwości wydaje UKE. – Do 2013 roku wiele może się jeszcze zmienić. Rozsądnym rozwiązaniem byłoby przedłużenie rezerwacji TVP: jej programy są dostępne bezpłatnie, co więcej, telewizja publiczna może zaoferować widzom kanał w wysokiej rozdzielczości. Sytuacja MUX 1 jest trudna, lecz nie patowa – uważa Graboś."
No to pozamiatane nie tylko w lubuskim.

Staszek07

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: Staszek07 »

debe pisze:
Tomasz Berezowski pisze:Za PRESSERWISem:

"TVP mogłaby uruchomić MUX 1, ale jej się to nie opłaca
Telewizja Polska jest technicznie gotowa do szybkiego uruchomienia pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej. Nie startuje z nim jednak, bo na dwa i pół roku inwestycja się nie opłaca.
Na MUX 1 mają być TVP 1, TVP 2 i program regionalny TVP oraz cztery stacje, które Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybierze w ogłoszonym niedawno konkursie. Jednak rezerwacja częstotliwości dla telewizji publicznej kończy się 31 lipca 2013 roku (tak stanowi decyzja rezerwacyjna Urzędu Komunikacji Elektronicznej z 30 września 2009 roku). – To nie do przyjęcia. Byłoby dużo lepiej, gdybyśmy mogli zostać na pierwszym multipleksie na przykład do 2020 roku – stwierdził Bogusław Piwowar, pełniący obowiązki prezes TVP, na piątkowym spotkaniu z dziennikarzami. TVP przedstawiła to stanowisko w piśmie do KRRiT. – Mając perspektywę dwóch i pół roku obecności na MUX 1, nie możemy skonstruować korzystnej umowy z operatorem technicznym – wyjaśniał dziennikarzom Mariusz Pęciak, dyrektor biura finansów TVP. Dlatego, choć MUX 2 i MUX 3 nadają już w części kraju, pierwszy multipleks nie rusza.
Zgodnie z warunkami prowadzonego przez Krajową Radę konkursu operatorem technicznym MUX 1 będzie firma wybrana przez TVP w przetargu (inne kanały, które znajdą się na MUX 1, dołączą do tej umowy). Połowę multipleksu telewizja publiczna mogłaby nawet uruchomić bez przetargu – aneksując kontrakt, jaki ma z Emitelem na MUX 3.
– Telewizja publiczna ma rację. Na tak krótki czas rzeczywiście nie opłaca jej się inwestować w pierwszy multipleks – przyznaje Witold Graboś, wiceprzewodniczący KRRiT. Ale Krajowa Rada niewiele może w tej sprawie zrobić, bo rezerwacje częstotliwości wydaje UKE. – Do 2013 roku wiele może się jeszcze zmienić. Rozsądnym rozwiązaniem byłoby przedłużenie rezerwacji TVP: jej programy są dostępne bezpłatnie, co więcej, telewizja publiczna może zaoferować widzom kanał w wysokiej rozdzielczości. Sytuacja MUX 1 jest trudna, lecz nie patowa – uważa Graboś."
No to pozamiatane nie tylko w lubuskim.


To gorzej jak pozamiatane cofamy się do ery kamienia łupanego.

chopin

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: chopin »

Dzwońcie do posła Niesiołowskiego aby choć wznowiono testowo przekaz. Może tyle załatwi? :ul. Pod Filarami 2/4
65-068 Zielona Góra
woj. lubuskie tel. (68) 324-00-79
fax (68) 324-00-79 Biuro Poselskie Witolda Pahla i Stefana Niesiołowskiego - Platforma Obywatelska RP ul. Władysława Jagiełły 15
66-400 Gorzów Wielkopolski
woj. lubuskie tel. (95) 720-11-02
fax (95) 720-11-02

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: DanielK »

To jest zdaje się tylko i wyłącznie brak woli kogoś w TVP. Z drugiej strony trochę źle zrobiono, że przydzielono TVP mux nr III, ale to już nieodwracalne.
Odnośnie kanałów TVP w lubuskim, wiele razy wspominałem, że błędem jest usilne trzymanie przy życiu jedynego analogowego sygnału w Wichowie: TVP 1 na kanale 21, i na tym samym kanale od 27 kwietnia ma wystartować mux III w Gorzowie Wielkopolskim. Kanał 21 jest zdaje się przeznaczony na docelowy mux V jako SFN Jemiołów/Wichów. Jeśli już aż tak uparcie nie wyłączać tego jednego nadajnika, to na południu województwa są wolne takie kanały jak: 24, 60. Kwestia czyjejś woli...
Cóż, zobaczymy jak to będzie z mux I :)
Poza tym i tak nie mamy najgorzej w kraju.. :)

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: DanielK »

:arrow: http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article....
Według UKE nadawanie jednocześnie sygnału analogowego i cyfrowego nie ma uzasadnienia technicznego, a w parze z emisją z Janic powinny pójść zmiany w emisji programów z Wichowa.

DVB-T

Re: gdzie jest paczka TVP i moze mux3

Post autor: DVB-T »

Czym pędzej powinni wyłączyć ten analog z Wichowa i uruchomić MUX3 na kanale 21 w SFN Wichów + Jemiołów. Nikt tej jedynki tam nie ogląda, bo to jedyny kanał analogowy z tego nadajnika. Wszyscy analogowcy mają anteny skierowane albo na Śnieżne Kotły albo na Jemiołów. A wszystko zależy tylko od TVP bo to ich kanał koliduje

GrzesiekP

MUX3?????

Post autor: GrzesiekP »

A więc Panowie a pewnie i Panie :) wróciłem po raz kolejny na forum :) z toszkę pewnie zabawnym pytaniem, ale kto pyta nie błądzi :) a więc jak wiadomo apetyt człowieka rośnie w miarę jedzenia a słowo o daniu jakie funduje nam dostawca a danie to brzmi MUX3, no właśnie na dniach ma ruszyć ma ruszyć w gorzowie, czy w takim wypadku jest szansa jaka kolwiek na odbiór w Nowej Soli czy jednak sytans nam jeszcze na to nie pozwoli? Proszę ot poprostu o suchą odpowiedź tak - nie lub chociaż może :) a jeśli tak jak łapać sygnał jaka antena i jak zgrać to z drugą anteną skierowaną na nadajnik na wichowie? aby w telewizorze działały obydwa nadajniki w sumie na to zagdanienie chętnie poznałbym odpowiedź w związku z tym że kiedyś ruszą wszystkie trzy nadajniki w lubuskim, i chciałbym wiedzieć jak ograć to technicznie.

Pozdrawiam :) i dziękuje za wyrozumiałość w mojej niewiedzy i chęci informacji.

DVB-T

Re: MUX3?????

Post autor: DVB-T »

nie ma najmniejszych szans. analogowe TVP1 z Wichowa na tej samej częstotliwości.

GrzesiekP

Re: MUX3?????

Post autor: GrzesiekP »

co do tvp1 z wichowa wiem wiem ale jakos jego.. w jedym miejscu jeszcze jako tako gra wyglada na drugim lokalu płacz i zgrzytanie zębami w tym temacie... a no i brak tvp2 co dosadnie mam ochotę nazwać żenadą aby nie było dotępu do tv publicznej a do komercyjnej jest bez większego porblemu, ale ten temat był już poruszany, obgadany. więc nie spamuje w jego temacie bo to nie ten dział.

dzięki za obdracie ze złudzeń :)

Zablokowany