Co będzie z przemiennikami?

ansowa22

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: ansowa22 »

Nic nowego kazdy chowa głowe wpiasek ale trudno abonamentu i tak nie zapłacę bo za co

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: m@rtops »

za posiadanie odbiornika radiowo-telewizyjnego ;)

ansowa22

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: ansowa22 »

m@rtops pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Paranoja aboanement w tym zapisie jest anachroniczny. emisje dla mux1 i mux2 nie beda uruchamiane jedynie mux3 bedzie miał doświetlenia tylko kiedy

Marcin 11
Posty: 36
Rejestracja: 23 lipca 2010, o 17:22
Miejscowość: Stary Wiśnicz
Odbiornik: Panasonic Plazma/Wiwa HD50/Panasonic LED/
Instalacja antenowa: Antena pasywna Dipol 28/5-12/21-60 DVBT (H/V)/,rozdzielnik na 2 telewizory.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica/Kraków

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: Marcin 11 »

Witam. Jeśli chodzi o doświetlenia MUX1 i MUX2 to takie miejscowości jak Krynica, Muszyna i inne uzdrowiska mogą niby zapomnieć, ale nie jest to przesądzone bo np. Rabka ma MUX1 i 2 czy Rajcza z MUX2, to jak to jest? Przecież np. Krynica, Muszyna to też uzdrowiska, w których to miejscowościach przebywa dużo turystów i jak będzie MUX3 to niech się cieszą? Nie rozumiem to są gorsi od Rabki? Wiem zależy to od nadawców.
Pamiętam jak rok temu w wakacje byłem w Krynicy w uzdrowisku naprzeciwko głównej pijalni, to aby mieć telewizję musiałem wykupić karnet i dostawałem taką kartę, nawet osoby starsze tak samo , co były kierowane z NFZ i były te osoby oburzone- no nie dziwię się im.. Pewnie mają podpisane jakieś umowy z telewizjami satelitarnymi. A jak by były wszystkie 3 muxy to klienci uzdrowisk byliby zadowoleni i uzdrowiska nie musiały by kombinować aby coś poza TVP1 i TVP2 było więcej, a i tak tego też nie było bez wykupienia karty chyba ,że sobie ktoś telewizorek przyniósł i miał TVP 1 i 2 i tyle…tylko tyle oczywiście to analog. To nawet Krynica nie ma możliwości odbioru TVP Kraków gdy jest pasmo lokalne na TVP INFO, bo na satelicie gdzie jest TVP INFO to tylko jest lokalnie TVP WARSZAWA, a Krynica jest jak wiadomo w Małopolsce. A TVP Kraków nieraz tam nagrywało różne imprezy choć sławetne FORUM EKONOMICZNE i nie można było tego zobaczyć w Krynicy, poza tym Forum na np. TVP1 i to tylko część. Ja to piszę na stan dzisiejszy, bo jak będzie ten Mux3 na Jaworzynie z pewnych źródeł wiem też, że prawdopodobnie będzie doświetlenie na G.Parkowej bo Jaworzyna Krynicka nie pokryje całej Krynicy i okolicy po dokładnych pomiarach to się jeszcze okaże to rozwiąże się problem TVP Kraków. Radia tam są różne nawet eska, mają górę Jaworzynę i Parkową gdzie są nadajniki RTV, wolne częstotliwości zaraz będą i problem TYLKO WIADOMO KASA , OPŁACALNOŚĆ i WPŁYWY. Takich uzdrowisk jest oczywiście więcej nie tylko w Małopolsce choćby wspomniana wyżej Muszyna. NO ALE TURYSTO PŁAĆ I PŁACZ zresztą za wszystko..
A najciekawiej będzie jak wyłączą analog w Krynicy, bo nie ma ASO- okresu przejściowego. Ciekawi mnie ile osób odbiera tylko analogową telewizję w Krynicy- po prostu nie mając żadnej platformy satelitarnej. Ja pamiętam niewiele anten naziemnych za to las satelitarnych. Ludzie radzą sobie sami. Zresztą co mają robić jak chcą oglądać coś więcej niż 1 i 2. A najciekawsze to testy DVBT już były z góry parkowej w lecie 2008r.
Jeszcze jedna sprawa, ci którzy mają platformy satelitarne i płacą za nie , to defakto płacą też telewizji Polskiej, bo platformy za udostępnianie TVP muszą im płacić, czyli telewizja ma jakby abonament płacony, a jeszcze chce drugi raz aby im płacić, to jest zdzierstwo. Oczywiście to samo dotyczy się kablówek. Zobaczymy jak to będzie chodzi to ASO a właściwie jego brak w Krynicy, jak ludzie na to zareagują co mają tylko analog i to już 22 kwietnia 2013r.- Będą pewnie myśleli ,że stan wojenny.Tak z ciekawości czy kto kolwiek w Krynicy wyżej mieszkający odbiera którykolwiek Polski Mux- . To na razie tyle- zobaczymy jak to będzie w przyszłym roku.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: K63 »

Marcin 11 pisze:Jeszcze jedna sprawa, ci którzy mają platformy satelitarne i płacą za nie , to defakto płacą też telewizji Polskiej, bo platformy za udostępnianie TVP muszą im płacić, czyli telewizja ma jakby abonament płacony, a jeszcze chce drugi raz aby im płacić, to jest zdzierstwo. Oczywiście to samo dotyczy się kablówek.
Zważ ilu abonentów w sumie mają platformy i kablówki, a opłata od każdej umowy to zapewne grosze. Inaczej ma się sprawa z powszechnym abonamentem RTV. W rachubę wchodzi już zapewne kilkadziesiąt milionów potencjalnych odbiorców - osób fizycznych i firm. Każdy posiadacz radia lub tv musi zapłacić kilka lub kilkanaście zł, więc kwoty są nieporównywalne.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: kupon »

To,że ktoś ogląda TVP z platformy lub kabla nie ma nic wspólnego z abonamentem.
Abonament płacimy za posiadanie odbiornika.

Marcin 11
Posty: 36
Rejestracja: 23 lipca 2010, o 17:22
Miejscowość: Stary Wiśnicz
Odbiornik: Panasonic Plazma/Wiwa HD50/Panasonic LED/
Instalacja antenowa: Antena pasywna Dipol 28/5-12/21-60 DVBT (H/V)/,rozdzielnik na 2 telewizory.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica/Kraków

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: Marcin 11 »

Odnośnie mojej wypowiedzi na temat abonamentu, to wiem zagalopowałem się, bo logicznie myśląc nie mogliby płacić TVP około połowy swoich przychodów, tylko ewentualnie jakieś grosze przeliczając na abonenta. Tak czy owak sprawa płacenia abonamentu jest anachroniczna i do całkowitej zmiany np. dodając do rachunków za prąd w tedy by wszyscy płacili poza pewnymi wyjątkami ci co faktycznie nie mieliby odbiornika, a firmy by płaciły więcej. Tylko jeszcze byłaby sprawa emerytów zwolnionych z płacenia abonamentu- co z nimi a i tak większości sami nie mieszkają- ale to jest sprawa do rozwiązania ile po prostu mieszka osób w gospodarstwie domowym i sprawa załatwiona.

NERA

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: NERA »

m@rtops pisze:za posiadanie odbiornika radiowo-telewizyjnego ;)
Te zapis dotyczy jeszcze czasów PRL-u, a wszystko z tamtego okresu jest be, oczywiście jak nie dotyczy haraczu w ściąganiu pieniędzy :lol: Dlatego nie dajcie się okradać :idea:

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: m@rtops »

NERA pisze:Ten zapis dotyczy jeszcze czasów PRL-u,
to nie ma nic do rzeczy skoro prawnie obowiązuje (ale o tym w innym temacie ;) )

NERA

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: NERA »

Jak nie będzie sygnału po 22 kwietnia, to zobaczysz jaki będzie "odbój" w urzędach pocztowych :lol:

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: K63 »

Szczawnica w próźni cyforwej. Interwencja posła Romanka
Poseł Andrzej Romanek (Solidarna Polska) w piśmie do Jana Dworaka, prezesa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, oraz do Michała Boniego, ministra administracji i cyfryzacji, upomniał się o dostosowanie przekaźnika na górze Jarmuta w Szczawnicy do emisji sygnału cyfrowego. W przeciwnym razie mieszkańcy pienińskiego uzdrowiska oraz jego liczni goście znajdą się w "próżni cyfrowej", co zdaniem posła jest naruszeniem konstytucyjnej zasady równości obywateli.
Całość artykułu http://www.sadeczanin.info/rozmaitosci, ... OWkTaznRUo

NERA

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: NERA »

Witam. TSR Szczawnica/Jarmuta nadaje MUX3 i chwała wszystkim za to. Natomiast mam wątpliwości, co do mocy nadawania, miało być 1 kW z nadajnika. Zastanawiam sie jaka jest moc, bo przy odległości 3km(anteny się widzą) odbiorcza ATX55, scan odbiornika "przeleciał" całe pasmo i musiałem kanał wpisać ręcznie. Tylko czekać, jak będą się sypać błędy. :evil: Na 10cm drucie nie ma mowy, jak w przypadku odbioru z Przehyby w Czorsztynie. Nie wiem jak sobie poradzą abonenci TV w miejscowaściach gdzie będą zamontowane gapfiller'y o odpowiednio mniejszej mocy.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: Poland »

Mam nadzieje że tym samym sposobem uda się uruchomić w MUX3 w Laskowej. A propo niego to jaki może być jego potencjalny zasięg a więc czy będzie on docierał w rejony na przykład Trzciany czy okolice Góry Kamionnej skutecznie uniemożliwią ten cel ?

Marcin 11
Posty: 36
Rejestracja: 23 lipca 2010, o 17:22
Miejscowość: Stary Wiśnicz
Odbiornik: Panasonic Plazma/Wiwa HD50/Panasonic LED/
Instalacja antenowa: Antena pasywna Dipol 28/5-12/21-60 DVBT (H/V)/,rozdzielnik na 2 telewizory.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica/Kraków

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: Marcin 11 »

Przecież po wyłączeniu analogu, MUX 3 20 maja od 5 rano będzie nadawał na 50 kanale z chorągwicy dookólnie z mocą 100kw i MUX 2 też o 5 rano przeniosą z 64 kanału na 23 kanał razem z SFN z Tarnowem co diametralnie poprawi odbiór w terenach górzystych i ty także będziesz odbierał w Trzcianie MUX 3 tak jak teraz 1 i 2. Co innego z Laskową, ale chociaż DVBT MAP pokazuje tam biały kolor to z tego co wiem to w większej części Laskowej ludzie odbierają Mux 1 z Krakowa Trochę gorzej z MUX 2-przez wysoki kanał, ale to się zmieni po zmianie kanału 64 na 23. No nie jest tak różowo jak w Trzcianie ale nie ma tragedii.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: Poland »

W Trzcianie jest generalnie tak pół na pół bo jedna część jest (patrząc na mapkę MUX1) zaznaczona zielonym kolorem a druga jego jaśniejszym odcieniem. Pech chciał że granica tych obszarów przebiega przez granice działek mojej i sąsiada - wygląda to tak że ja jestem na tym gorszym obszarze a sąsiad na tym lepszym.
Najbardziej przechlapane ma chyba Gmina Żegocina która nie jest pokolorowana na wspomnianej mapce - nie dziwi mnie więc z tego względu fakt że prosi ona o nadajnik w Laskowej. Tylko gdzie taki nadajnik doleci jak przypadnie na niego nie więcej niż 30W ?

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: twmichal »

Żegocina nie jest nawet w zasięgu optycznym z Laskowej!
Przecież robiłem Ci symulacje!
A zasięgi na takich symulacjach - czy to optyczne, czy to radiowe zawsze są obarczone jakimś błędem. To, czy jest to dla odbiorcy in plus czy in minus to już podpowie logika.
W zasięgu z danego obiektu pomagają też doliny - jeśli wylot doliny skierowany jest na dany obiekt. Stąd np. świetny obiór Św. Krzyża w Dolinie Wisłoki czy dolinach tatrzańskich. Żegocina powinna mieć odbiór z Góry Św. Marcina, Przechyby, być może nawet Suchej Góry.

A to że zasięg na mapie kończy się na działce sąsiada to nie należy traktować poważnie. Nie ma ostrej granicy. No chyba że działka sąsiada byłaby na grzbiecie jakiegoś szczególnie wybitnego wzniesienia.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: Poland »

Marcin 11 pisze:Przecież po wyłączeniu analogu, MUX 3 20 maja od 5 rano będzie nadawał na 50 kanale z chorągwicy dookólnie z mocą 100kw i MUX 2 też o 5 rano przeniosą z 64 kanału na 23 kanał razem z SFN z Tarnowem co diametralnie poprawi odbiór w terenach górzystych i ty także będziesz odbierał w Trzcianie MUX 3 tak jak teraz 1 i 2. Co innego z Laskową, ale chociaż DVBT MAP pokazuje tam biały kolor to z tego co wiem to w większej części Laskowej ludzie odbierają Mux 1 z Krakowa Trochę gorzej z MUX 2-przez wysoki kanał, ale to się zmieni po zmianie kanału 64 na 23. No nie jest tak różowo jak w Trzcianie ale nie ma tragedii.
A skąd masz takie informacje że zmian dokonają o piątej nad ranem - czyżbyś wiedział to czego my nie wiemy ?
Tak przy okazji rozumiem to co napisałeś drogi przedmówco (twmichale) choć myślę że odbiór czegoś co jest na południu może być trudne ze względu na górę Kamionną w której to dolinie położona jest Żegocina czy powiedzmy miejscowość Bytomsko.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: marcin6660 »

Będzie zapewne znacznie wcześniej niż o 5 rano. Bynajmniej do tej pory emisje z głównych obiektów ruszały około 1-2 w nocy. Tylko minister Boni włączał swój sygnał o 6.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: Poland »

Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu już za trzy tygodnie. Tymczasem polecam wam zapoznanie się z roboczą listą miast korzystających z kanału 50 (zarezerwowanym dla trzeciego multipleksu) którą to dostałem od UKE:
KRAKÓW / Chorągwica: główna - 100 kW
KRAKÓW / Krzemionki: główna - 2,9 kW
TARNÓW / G. Św.Marcina: główna - 50 kW
RACŁAWICE / Wieś: gapfiller
WINIARY: gapfiller
TYMBARK / g. Podłopień: gapfiller
DOBRA / g. Nad Kiwajami: gapfiller
LIMANOWA / g. Lipowe: gapfiller
ZAWOJA / g. Kolisty Groń: gapfiller
ZAWOJA / g. Miśkowcowa: gapfiller
GRYBÓW / g. Kamienna: gapfiller
STRYSZÓW / Góra Stryszów: gapfiller
PIWNICZNA / g. Kicarz: gapfiller
GROMNIK: gapfiller
RYTRO / g. Cycówka: gapfiller

Jak widać jak na razie w naszym rejonie jest planowanych 15 nadajników z czego na razie główne będą trzy nadajniki - 2 w Krakowie i jeden w Tarnowie a poza tym 12 gapfilerów. Co za tym sądzicie o powyższym wykazie ?

Awatar użytkownika
bardejov
Posty: 50
Rejestracja: 19 czerwca 2013, o 08:30
Odbiornik: Opticum dvb-t hd t90
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem APS 0107
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Co będzie z przemiennikami?

Post autor: bardejov »

A czy ktoś wie, które to Racławice - te w gminie Pałecznica, czy te w gminie Jerzmanowice-Przeginia?

Zablokowany