DVB-T Dania i Szwecja

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
pszczolek
Posty: 12
Rejestracja: 13 października 2010, o 12:28

DVB-T Dania i Szwecja

Post autor: pszczolek »

Czy przymierzał się ktoś z Was (odbierał) DVB-T z Danii (Bornholm - Ronne), muxów na 778Mhz, 754Mhz,826Mhz,618Mhz i 714Mhz.

To samo ze Szwecji lokalizacja Ystad lub Trelleborg: Muxy: 570Mhz, 650Mhz, 634Mhz, 506Mhz, 482Mhz, 546Mhz (Ystad), 506Mhz i 522Mhz (Trelleborg).

Zamierzam pobawić się anteną kierunkową umieszczoną ok 9m nad gruntem, mieszkam w lini prostej z 4 km od Bałtyku (Kamień Pomorski). Warto się za to zabierać czy szkoda czasu?

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T Dania i Szwecja

Post autor: igorlan »

pszczolek pisze:Czy przymierzał się ktoś z Was (odbierał) DVB-T z Danii (Bornholm - Ronne), muxów na 778Mhz, 754Mhz,826Mhz,618Mhz i 714Mhz.

To samo ze Szwecji lokalizacja Ystad lub Trelleborg: Muxy: 570Mhz, 650Mhz, 634Mhz, 506Mhz, 482Mhz, 546Mhz (Ystad), 506Mhz i 522Mhz (Trelleborg).

Zamierzam pobawić się anteną kierunkową umieszczoną ok 9m nad gruntem, mieszkam w lini prostej z 4 km od Bałtyku (Kamień Pomorski). Warto się za to zabierać czy szkoda czasu?
Jasne, że warto. Koledzy z okolic Szczecina w miarę regularnie odbierają duńskie i szwedzkie MUXy przy podwyższonych warunkach propagacyjnych.
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2011, o 12:04 przez igorlan, łącznie zmieniany 1 raz.

MysiorPower

Re: DVB-T Dania i Szwecja

Post autor: MysiorPower »

pszczolek pisze:Czy przymierzał się ktoś z Was (odbierał) DVB-T z Danii (Bornholm - Ronne), muxów na 778Mhz, 754Mhz,826Mhz,618Mhz i 714Mhz.

To samo ze Szwecji lokalizacja Ystad lub Trelleborg: Muxy: 570Mhz, 650Mhz, 634Mhz, 506Mhz, 482Mhz, 546Mhz (Ystad), 506Mhz i 522Mhz (Trelleborg).

Zamierzam pobawić się anteną kierunkową umieszczoną ok 9m nad gruntem, mieszkam w lini prostej z 4 km od Bałtyku (Kamień Pomorski). Warto się za to zabierać czy szkoda czasu?
Z tych nadajników raczej nie odbierzesz. Choć są najbliższe, to nadajniku małej mocy (poniżej 1KW). Ale inne i owszem. Ja w Szczecinie wielokrotnie odbierałam Szwedzkie i duńskie muxy. Oczywiście jakieś tam tropo musi być :-)

pozdrawiam

pszczolek
Posty: 12
Rejestracja: 13 października 2010, o 12:28

Re: DVB-T Dania i Szwecja

Post autor: pszczolek »

MysiorPower pisze:
Z tych nadajników raczej nie odbierzesz. Choć są najbliższe, to nadajniku małej mocy (poniżej 1KW). Ale inne i owszem. Ja w Szczecinie wielokrotnie odbierałam Szwedzkie i duńskie muxy. Oczywiście jakieś tam tropo musi być :-)

pozdrawiam
Na jaki mniej więcej kierunek się najlepiej nastawiać?

MysiorPower

Re: DVB-T Dania i Szwecja

Post autor: MysiorPower »

he, he, widzę, że geografię masz w jednym paluszku ;-)
Kierunek oczywiście musi być jedynie słuszny, czyli od północnego zachodu po północny wschód. W linku poniżej masz fotkę, na której jest to, co udało mi się odebrać w kierunku północnym ze Szczecina. Oczywiście przy tropo.

http://img37.imageshack.us/img37/5443/mapafri.jpg

pozdrawiam i życzę szybkiego zapełnienia pamięci tunera :-)

pszczolek
Posty: 12
Rejestracja: 13 października 2010, o 12:28

Re: DVB-T Dania i Szwecja

Post autor: pszczolek »

MysiorPower pisze:he, he, widzę, że geografię masz w jednym paluszku ;-)
Kierunek oczywiście musi być jedynie słuszny, czyli od północnego zachodu po północny wschód. W linku poniżej masz fotkę, na której jest to, co udało mi się odebrać w kierunku północnym ze Szczecina. Oczywiście przy tropo.

http://img37.imageshack.us/img37/5443/mapafri.jpg

pozdrawiam i życzę szybkiego zapełnienia pamięci tunera :-)
Kierunek, czyli chodziło mi szczegółowe położenie nadajnika z którego można coś złapać. Przy antenie kierunkowej, te kilka stopni między miastami (nadajnikami) odgrywa różnicę, nawet przy tropo. A taką mapkę mi chodziło. Dzięki.

O moją geografię nie musisz się martwić, byłem w pierwszej dziesiątce szkolnego wojewódzkiego konkursu w tej dziedzinie. ;)

MysiorPower

Re: DVB-T Dania i Szwecja

Post autor: MysiorPower »

pszczolek pisze:
O moją geografię nie musisz się martwić, byłem w pierwszej dziesiątce szkolnego wojewódzkiego konkursu w tej dziedzinie. ;)
Ooops :oops:

Tu masz jeszcze link do mapki z nadajnikami w Szwecji.
http://www.teracom.se/Sandarinformation ... t_tv_mast/

pozdrawiam

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T Dania i Szwecja

Post autor: pikaczu »

czemu w szwecji sa kanaly canal+, discovery i inne? a w polsce nie mozna.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T Dania i Szwecja

Post autor: igorlan »

pikaczu pisze:czemu w szwecji sa kanaly canal+, discovery i inne? a w polsce nie mozna.
To są wszystko płatne kanały i nie wydaje mi się, żebyśmy też tego chcieli skoro mamy aż 3 platformy satelitarne. W przyszłości, po zwoolnieniu częstotliwości analogowych również pojawią się płatne MUXy.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T Dania i Szwecja

Post autor: pikaczu »

przeciez wszystkie muxy musza byc bezplatne :mrgreen: gdzie sie to bedzie placic :?:

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T Dania i Szwecja

Post autor: Tom345 »

Jakie muszą? Pierwsze trzy MUXy będą bezpłatne, to wiemy na 100%. W pozostałych różnie się to może potoczyć.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T Dania i Szwecja

Post autor: pikaczu »

no co, nikt nie bedzie placic, a tak poza tym, to trzeba cos dokupic, aby odbierac te platne muxy.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T Dania i Szwecja

Post autor: igorlan »

pikaczu pisze:no co, nikt nie bedzie placic, a tak poza tym, to trzeba cos dokupic, aby odbierac te platne muxy.
Tak samo jak odbierasz płatne platformy sat - system dostępu warunkowego. Aby móc oglądać będziesz musiał posiadać odpowiedni moduł PCMCIA do TV lub zewnętrzny odbiornik z wbudowanym modułem no i oczywiście stosowna karta.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T Dania i Szwecja

Post autor: pikaczu »

aha, ok. lub nowy tv z modulem PCMCIA?

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T Dania i Szwecja

Post autor: igorlan »

pikaczu pisze:aha, ok. lub nowy tv z modulem PCMCIA?
Tak, choć wątpię żeby telewizor miał na stałe wbudowany moduł, raczej będzie to dodatkowy moduł dystrybuowany przez ewentualnego nadawce płatnych kanałów.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T Dania i Szwecja

Post autor: pikaczu »

ok, zobaczymy

MysiorPower

Re: DVB-T Dania i Szwecja

Post autor: MysiorPower »

Witam,
całkiem niezłe warunki odbioru są z kierunku Danii i Szwecji.
Zatem anteny w dłoń :-)
pozdrawiam

Paweled

Odbiór kanałów Mux 2 i 3 oraz szwedzkich

Post autor: Paweled »

Info na 20-04-11r po 22:00 na częstotliwości 634MHz i 658 MHz z północy chodzą kanały szwedzkie . W następnych dniach może być różnie w zależności od pogody nad Bałtykiem.Miejsce Tczew antena siatkowa Ryniak z płytką A30 na dachu budynku 4-piętrowego przy Wyzwolenia ; tuner Ariva T-50. Poziom sygnału płynny raz lepiej potem spada u tak w kółko. Sądzę że przy wyżowej pogodzie będzie lepiej. O dziwo nie można odebrać Mux3 z Chwaszczyna na 48 kanale (15kW moc) ale za to Mux 3 chodzi na 46 kanale z Kisielic tyłem anteny ( moc tego nadajnika to 100kW).Mux 2 jest odbierany zarówno z Chwaszczyna (kan35) jak i z Kisielic (kan24)

maras12

Re: DVB-T Dania i Szwecja

Post autor: maras12 »

Widać była dobra pogoda nad Bałtykiem i niezła propagacja bo odebrałem z Bornholm - Ronne 26 programów.
Sprawdziłem z mapy DVB-T to 366km .Antena to 3 Digit ze wzmacniaczem najsłabszym jaki był w supa-dupa markiecie skierowana na Kisielice.
Zastanawiam się jak to możliwe , czekam na następną cool pogodę .

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T Dania i Szwecja

Post autor: Max van Org »

Chyba najłatwiej byłoby złapać Hörby z mocą 10 kW na VHFie, ale programy HD są nadawane w DVB-T2 a do tego nie ma sprzętu poza może tym:
http://www.pctvsystems.com/Products/Pro ... fault.aspx

Zablokowany