Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

Awatar użytkownika
Kuba.G
Posty: 147
Rejestracja: 24 października 2016, o 21:05
Odbiornik: Panasonic TX-P42GT20E
Instalacja antenowa: UHF antena GSM ATK 20
Antena VHF 3 elementowa
Wzmacniacz MA082L Terra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok "Krynice"

Który z dekoderów wybrać

Post autor: Kuba.G »

Nie wiem, czy znajdziesz w rosadnej cenie i czy w ogóle są takie tunery żeby obslugiwaly Hbb TV ,ja bym Ci radził kupić combo tuner na androidzie np. KI PLUS +T2 S2 (`K1 Plus DVB-S2/T2) na procesorze Amlogic S905 u chińczyków na ali można kupić' za 55 euro z bezpłatną dostawą (dostawa 3-4 tygodnie :D ) to jakieś 240zł.
Przegląd funkcji po włosku na youtube "VideoStrong K1 Plus S2 T2: Recensione | PcExpert".

fajnymik
Posty: 15
Rejestracja: 21 października 2010, o 23:28
Odbiornik: Telewizory Samsung.
Instalacja antenowa: Antena DX 91 Delta, Wzmacniacz AMS 143 ST.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Piła / Rusinowo

Który z dekoderów wybrać

Post autor: fajnymik »

W sumie dobry pomysł na Androidzie ten sprzęt tylko ciągle nie wiadomo czy będzie usługiwać Hbb TV chciałbym kupić F-box 3 TV ciekawy jestem czy byłby dobry i będzie miał Hbb TV?

Krystyna82
Posty: 1
Rejestracja: 23 listopada 2016, o 14:59

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Krystyna82 »

Not Only TV - LV6TMPVR4 posiada zasilanie na wyjściu anteny (do wzmacniacza antenowego).
Dla nie których użytkowników to może być duży plus dla takiego rozwiązania.

mak80
Posty: 5
Rejestracja: 25 listopada 2016, o 14:06

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: mak80 »

witam,

kiedyś miałem
Opticum FT24P i złego słowa nie powiem. Już jakiś czas jestem w nc+, polecam i pozdrawiam

lerot
Posty: 1
Rejestracja: 26 listopada 2016, o 20:24

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: lerot »

co do Opticum - zależy jaki model. miałem HD T90 N2 i żadnych problemów.
kolega miał ITI HD X8 i ciągle jakieś problemy z oprogramowaniem. cały czas miał go grubo restartować. no i w końcu go sprzedał )) kupił w mediamartkt jakiś najzwyklejszy i ma z głowy

Smashden
Posty: 1
Rejestracja: 27 listopada 2016, o 16:27

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Smashden »

Cześć, posiadam Opticum Dekoder STB HD N1 i mam z nim mnóstwo problemów dlatego zamierzam kupić coś lepszego. Szukam tunera z złączem ethernet(chcę go podpiąć do routera i oglądać filmy z dysku sieciowego, jest to główne założenie dlaczego zmieniam tuner), kolejną rzeczą jest oczywiście obsługa naziemnej telewizji, epg, port USB 2.0/3.0. Tuner ma być podpięty przez kabel euro(piszę to bo w niektórych tunerach nie ma tego złącza).

doman18
Posty: 5
Rejestracja: 17 sierpnia 2013, o 18:21

Wymiana Globo stb t90 lite na coś z dobrym PVR

Post autor: doman18 »

Witam
Ze 2 lata temu kupiłem stb t90 lite jako najtańszy tuner na półce. Chciałem do niego podpiąć jakiś nośnik do nagrywania - próbowałem podłączyć 4 pendriwy i dysk 160GB. Dysk podpinałem zarówno bez zasilania jak i z dodatkowym zasilaczem. Pendriwy formatowałem z poziomu tunera. Tylko pendrive Patriot Xporter 8Gb był wykrywany ale inne (w tym Patriot Supersonic 16gb) już nie. Ale po kilkukrotnym nagrywaniu zaczyna ten pendrive padać - raz się pojawia jako podłączony raz nie. Sprawdzałem na komputerze i jest to samo.

Oczywiście aktualizowałem 2krotnie tuner. Ale nadal nośniki nie były wykrywane.

Dlatego szukam czegoś co normalnie mi wykryje dyski zewnętrzne i nie wykrzaczy się przy nagrywaniu.
Wymagania:
- więcej niż 1 głowica - NIE
- obsługa napisów - NIE - (miło by było ale do tego mam Rapberry PI2 z LibreELEC)
- LAN - NIE - (jak już to po kablu to by z NASa filmy oglądał ale tak jak pisałem od tego mam Malinę PI2)

Da radę coś wybrać do 150zł?

Tak dodam jeszcze że mimo sympatii dla rodaków Globo bym już nie chciał - w komentarzach w ceneo pod różnymi modelami widzę że te problemy z rozpoznawaniem nośników to ogólna przypadłość tej firmy. Ferguson widzę ma problemy z updatami - co jeden to naprawią 1 rzęcz i 2 spartolą a także ponoć lubią się wysypać podczas nagrywania. Przynajmniej tak wynika z topiku o 750i i opinii w internecie. Thomson tht504 kusi mnie, bo widzę nawet z NTFSami sobie radzi. Ale jeżeli prawdą jest to że nie można bezpośrednio z EPG sobie zaznaczyć nagrywania to słabo.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Wymiana Globo stb t90 lite na coś z dobrym PVR

Post autor: Kolor »

Posiadam Wiwę jak w opisie, działa od 3 lat z każdym penem i każdą kartą SD (nawet 64GB) włożoną w czytnik USB. Nie wiem jak działa z dyskiem, nie miałem takiej potrzeby.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wymiana Globo stb t90 lite na coś z dobrym PVR

Post autor: @GUTEK@ »

A może tuner USB pod Malinkę i ogarnąć wszystko pod Kodi?
*ELEC ma obsługę tunerów, doinstalowujesz TVHeadend + wtyczka klienta pod Kodi i już masz TV. Minus to trochę męcząca konfiguracja kanałów, ale jak poustawiasz wszystko to śmiga elegancko.

doman18
Posty: 5
Rejestracja: 17 sierpnia 2013, o 18:21

Re: Wymiana Globo stb t90 lite na coś z dobrym PVR

Post autor: doman18 »

Przez 2 czy 3 lata używałem na linuksie Arch tunerka MT4161 na dekoderze IT9135 który w owym czasie uchodził za jeden z najlepszych. Jednak programy się dosyć wolno przełączały (szczególnie przy HD był ok 2-3s lag) łatwo łapał zakłócenia i się desynchronizował (szczególnie na HD). Próbowałem z różnym oprogramowaniem na linukse (głównie z Kodim i MythTV) a także z windowsowym Media Center (tutaj było ciut lepiej ale też nie rewelacyjnie).

Gdy kupiłem normalny tuner to odetchnąłem bo tu działa wszystko z palca, bez lagów i głowica bardziej czuła. Jak kupiłem Malinkę to owszem przeszło mi przez myśl żeby dorobić z niego tuner ale jak pomyślałem że trzeba by się znów babrać z wyodrębnianiem sterowników z instalatora, konfiguracją tunera, ścieżek nagrywania i do tego wcale to nie chodziłoby tak jak normalny tuner to dałem sobie siana.
Do tego obsługa wirtualnymi pilotami w smartfonie przez wifi jest mniej wygodna niż pilotem a do pilota musiałbym malince dokupić czujnik podczerwieni i znów bawić się z konfiguracjami.

Gdybym był pewien że to będzie chodzić jak mój NAS (debian na terminalu FX160) to owszem, pobawiłbym się. Jednak ogólnie wolę dać 150zł i mieć spokój.

PS. Ten MT to ogólnie był pechowy bo wkrótce po zakupie obluzowało się gniazdo. Sklep (Vobis) powiedział że to uszkodzenie mechaniczne. Po rozebraniu okazało się że to jest typowy (wręcz podręcznikowy) przypadek zimnego lutu. Ale takie rzeczy się wie gdy się miało choć raz lutownicę w ręku czego nie spodziewałbym się po pracownikach Vobisa.

//EDIT
Tak w ogóle dzięki za odpowiedzi. Zamówiłem już Thomsona 504+ za ok 80zł (aukcja nr 6710696445)

Zobaczymy. Jak będzie lipa to go odsprzedam i kupię WiWę

doman18
Posty: 5
Rejestracja: 17 sierpnia 2013, o 18:21

Re: Wymiana Globo stb t90 lite na coś z dobrym PVR

Post autor: doman18 »

Odebrałem Thomsona, wykrył poprawnie dysk zewnętrzny 160GB z NTFS. Nagrałem jeden film i wygląda że wszystko jest ok. Fajne jest to że można ustawić co ma robić po nagraniu - "oglądaj dalej" albo "przejdź w stanby". I specyfikacja na stronie chyba jest niepełna - jak najbardziej można sobie ustawiać nagranie z poziomu EPG.

Minusy:
- obraz jest jakby ciut bardziej kontrastowy w porównaniu do Globo
- czerwony kolor i wygląd menu jest gorszy
- maksymalnie 8 zaplanowanych nagrań. Ale dla mnie to nie istotne bo i tak maksymalnie ustawiałem 2.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Awatar użytkownika
Rollo
Posty: 1
Rejestracja: 21 listopada 2017, o 08:43
Miejscowość: Chełmiec

Który z dekoderów wybrać

Post autor: Rollo »

Czy możesz wskazać, gdzie tego thomsona wypatrzyłeś? Z góry dzięki za pomoc!

http:// ...ciach...
/od Admina: jeszcze jedna reklama i wylatujesz z forum/

harding
Posty: 6
Rejestracja: 18 grudnia 2014, o 19:58
Odbiornik: Tuner DVB-T Opticum AX Lion 2
Instalacja antenowa: Apok
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Św. Krzyż

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: harding »

Czy istnieją dekodery DVB-T konfigurowalne do odpowiedniej polaryzacji na danym kanale podobnie jak jest w przypadku tunerów satelitarnych?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: K63 »

Nie. Dekoder pokazuje to co odbierze antena. To antenę masz dobrać do lokalizacji i "skonfigurować" (zamontować) do odbioru w określonej polaryzacji.

harding
Posty: 6
Rejestracja: 18 grudnia 2014, o 19:58
Odbiornik: Tuner DVB-T Opticum AX Lion 2
Instalacja antenowa: Apok
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Św. Krzyż

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: harding »

Dlaczego nie ma takowych?

Byczek12345
Posty: 311
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Byczek12345 »

Bo od tego są zwrotnice antenowe.

Maximus Magnus
Posty: 14
Rejestracja: 28 września 2015, o 13:37

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Maximus Magnus »

Witam. Posiadam tuner Wiva HD 80. Niestety w związku ze słabym sygnałem mam kiepski odbiór kanałów MUX 8 (miejscowość między Płockiem, a Kutnem). Chciałbym zakupić dla znajomego Wivę HD 95, który będzie korzystał z tego tunera w Kutnie, gdzie jest generalnie dobry zasięg MUX 8 (z nadajnika Zygry). Czy te dwa modele Wiva HD 80 i HD 95 różnią się jakoś, oczywiście oprócz pilota? Czy w ciemno można kupić Wive HD 95 czy może jakiś inny tuner z dobrą głowicą w kwocie do 100 - 110 zł.? Pozdrawiam.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Dobrycel »

Ten bedzie dobry viewtopic.php?t=7983

Awatar użytkownika
maciek_p
Posty: 136
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków/Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

Post autor: maciek_p »

Nowy tuner z podwójną głowicą odbiorczą.

viewtopic.php?f=36&t=8287&p=241288#p241288

Obrazek

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1361
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Wymiana Globo stb t90 lite na coś z dobrym PVR

Post autor: DanielK »

doman18 pisze: 13 lutego 2017, o 20:37 //EDIT
Tak w ogóle dzięki za odpowiedzi. Zamówiłem już Thomsona 504+ za ok 80zł (aukcja nr 6710696445)
Ten Thomson zdaje się nie obsługuje DVB-T2 HEVC.


Z dobrą czułością głowicy z kolei Strong i Thomson były bardzo dobre. Podobnie Fte MAX T220, oraz Cableltech też część modeli była dobra.

Edit: Trochę odgrzałem temat ;-)

Zablokowany