Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

eidems

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: eidems »

Potrzebowałbym dekodera, który ma wyjście analogowe audio (chinche), i tutaj cabletech i wiwa hd-102 spełnia moje wymaganie. Dekoder będzie podłączony do TV który ma ponad 20 cali, wszystkie dekodery mają podobne funkcje. Dekoder Wiwa hd-102 jest dostępny w rtv euro agd za 125zł, jak przeczytałem jest czulszy od hd-90 (czulsza głowica?)? Pilot jest łatwy do kupienia na serwisie aukcyjnym (w razie awarii itd), częste aktualizacje itd. Ferguson bez aktualizacji, brak wyjścia audio na "chinche", a cabletech urz0083q jest za 119zł i oferuje podobne parametry co Wiwa hd-102 (pilot też łatwy do kupienia:). Nie mam pojęcia co wybrać ale chyba bardziej skłaniam się ku Hd-102;)

w1w
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwietnia 2014, o 23:26

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: w1w »

W instrukcji do Urz0195 nie ma ani słowa o multiview, więc jak z tym jest naprawdę :?:

REXus

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: REXus »

Podłączę się do wątku.

Mam dekoder combo Golden Media Uni-Box 2. Jestem z niego względnie zadowolony, ale teraz potrzebuję podłączyć dekoder przez złącze Component (YPbPr), którego akurat ten model nie ma.

Rozważam albo wymianę dekodera, i tutaj prosiłbym o jakąś podpowiedź, który dekoder spełniłby moje oczekiwania:
- złącze Component - KONIECZNIE
- odbiór DVB-T i DVB-S2
- PVR (najlepiej złącze USB z możliwością wykorzystania podłączonej pamięci jako PVR)
- gdyby miał HbbTV, byłoby miło
- kompletnie niepotrzebne mi WiFi (i tak podłączę go do sieci kablem ethernet) czy dwa systemy, albo dwie głowice satelitarne, jak ma to miejsce w Golden Media Hypercube
- w zasadzie kryterium wyboru byłaby cena, o ile nie będzie się zawieszał

Druga opcja to konwerter HDMI na Component, np. taki: http://www.abcv.pl/pl_PL/p/KONWERTER-HD ... kazje.info - miał ktoś z nimi styczność? Jaki dają obraz? Dźwięk? Wprowadzają wyczuwalne opóźnienie?

DjGrab
Posty: 49
Rejestracja: 17 lipca 2009, o 21:30
Miejscowość: Bruchniewo
Odbiornik: OPTICUM AX LION 4-M PLUS
Instalacja antenowa: Mini siatka z zasilaczem w domu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: DjGrab »

Witam mam pytanie do kolegów mam zamiar kupić dekoder dvb-t do telewizora. Moje pytanie jest takie mam internet mobilny w miejscu z modemem gdzie jest telewizor antena do telewizora jest na dworzu kabel tylko jest w domu wiadomo. Jak myślicie czy będą występować zakucenia w odbiorze sygnału dvb-t jak ja będę siedział w internecie dodam ze antena na dworzu jest coś pod typu yagi ta stara 16 elementowa ale sygnał dobrze zbiera dvb-t testowane na tunerze usb. Prosze o odpowiedz na to pytanie:)

Ps.dodam ze antena jest bez wrzmaczniaca:)

Mikelonsky
Posty: 48
Rejestracja: 15 czerwca 2011, o 09:03
Odbiornik: ADB 100T
Instalacja antenowa: Drut...
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin

2 x SCART bez kombinowania

Post autor: Mikelonsky »

Pozdrawiam.
Mam pytanie praktyczne do ludzi którzy posiadają lub posiadali sprzęt o którym będę pisał lub rozwiązali podobny problem.
Telewizor dość stary i tylko jedno wejście - podłączony teraz dekoder sat.
Rozwiązania są 3.
1.Nowy dekoder satelitarny z DVB-T
2.Przełącznik sygnałów A/V
3.Dekoder DVB-T z 2xSCART
Chciałbym zakupić dekoder DVB-T ale chcę oglądać TV satelitarną. Wiem że potrzebuję urządzenia z 2xSCART gdzie jedno z nich to SCART TV a drugie to SCART VCR/DVD (taki SCART "przelotka").
Kilka lat temu sam miałem tak podłączony dekoder sat i magnetowid.
Wiem że SCART VCR/DVD ("przelotka") nie zawsze działa kiedy urządzenie (dekoder) jest w standy-by to znaczy że niekiedy trzeba go włączyć i przełączyć coś pilotem. Tak ma SIGNAL HD-527. Teraz nawet Signal-a nie można kupić ale coś podobnego (obudowa, złącza) to chyba NTC-32HD.
Rozwiązanie ma być proste (dlatego odrzucam rozwiązanie z przełącznikiem) i tanie dlatego odpada nowy dekoder satelitarny z DVB-T.
Wiem że złącze SCART aktywne w standy-by ma Maximum T102 (ciężko dostać) i Xenic DVB-T HD-2202.
Podobny do Maximum jest OPTICUM HD1 także 2xSCART ale recenzent z tego forum podkreśla problem z przejaskrawionym obrazem ze SCART VCR/DVD.Chyba także SCART nie działa w standy-by.
Pytania:
Czy ktoś używa dekodera z dwoma złączami SCART gdzie do drugiego wpięte jest inne urządzenie (inny dekoder, odtwarzacz DVD) a telewizor ma tylko jedno wejście SCART ?
Jaki to dekoder i czy "coś" podpięte do SCART działa także w trybie standy-by?
Czy macie problemy o obrazem podpiętego urządzenia?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: 2 x SCART bez kombinowania

Post autor: Krosnoludek »

Mikelonsky pisze:Rozwiązanie ma być proste (dlatego odrzucam rozwiązanie z przełącznikiem) i tanie dlatego odpada nowy dekoder satelitarny z DVB-T.
Tunery combo nie są bardzo drogie np.:
-Cabletech URZ0198 cena od 159 zł
-Elcad HD440L COMBO cena 189 zł http://sklep.elcad.eu/pl/50-hd440l-comb ... dvb-t.html
-OPTICUM HD X110 TS cena ok 209 zł

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: kris_s8 »

A może coś takiego http://sklep.rms.pl/rozdzielacz-scart-e ... -euro-ye2e
Ja mam coś takiego i oglądam albo satke albo naziemną

Mikelonsky
Posty: 48
Rejestracja: 15 czerwca 2011, o 09:03
Odbiornik: ADB 100T
Instalacja antenowa: Drut...
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Mikelonsky »

Dziękuje za odpowiedzi.
Właściwie to chodzi o program lokalny, gdyby nie to że około 10 dni temu gdzieś mi się zapodział tuner na USB, nie myślałbym o dekoderze.Na dodatek nie wszyscy w domu chcą/potrafią włączyć komputer i "odpalić" program do oglądania TV więc przy okazji pomyślałem o innym rozwiązaniu.Prostszym.
Dekoder sat który mam działa bez żadnych problemów a tanie wynalazki to jak czytam na forach loteria.
Pozdrawiam wszystkich i jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie lub doświadczenia w podobnych przypadkach to piszcie, a nuz się przyda, jeśli nie mnie to komuś innemu.

wojtas39

Jaki tuner dvb wybrac z aplikacjami i jaki polecacie ???

Post autor: wojtas39 »

Witam może mi ktoś doradzić jaki kupić tuner dvb by miał dostęp do internetu i by miał aplikacje typu ipla tvnplayer yotube tvpvod itp?Bo kupiłem mante hbb01 i na drugi dzień odałem do sklepu bo nie miał tych aplikacji i nie miał możliwości ściągania z netu aplikacji .Pozdrawiam i proszę o odpowied

Iron112
Posty: 5
Rejestracja: 25 czerwca 2012, o 17:00

Który tuner wybrać: Wiwa HD95 czy HD102?

Post autor: Iron112 »

Witam.Zastanawiam się nad wyborem tunera Wiwy , waham się między modelami HD95 i HD102.Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, czy występują jakieś różnice między tymi modelami, z wyjątkiem wyglądu? Tuner generalnie będzie służył jako odtwarzacz multimedialny i sporadycznie jako cyfrowy magnetowid.

laki1

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: laki1 »

Po padzie arivy T65 (trochę powyzej 2 lat), też mam pytanie odnośnie wiwy hd 102, poczytałem trochę o hd95 i o problemach z pamięcią flash czy orientujecie się jak to wygląda w 102?

Tuner jest dla babci więc przewaga trwałości nad funkcjami jest wskazana.
[UPDATE]

Zakupiona WiWA 102 MC oprócz rozlanych baterii reszta na razie ok

starscream5

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: starscream5 »

Witam serdecznie.
Od jakichś 3 tygodni praktycznie dniami i nocami śledzę różne fora i szukam odpowiedniego tunera do telewizji naziemnej. Im dłużej szukam tym większy mętlik w głowie.
Wybór padł na firmę Opticum (Globo) i na dzień dzisiejszy tuner Opticum STB HD N3. Jednak drążąc dalej temat na wszystkich forach można spotkać opinię że od sierpnia 2014 firma Opticum olała aktualizację oprogramowania do swoich tunerów i nie poprawia błędów. Co najgorsze tak jest ze wszystkimi (no właśnie, czy aby ze wszystkimi?) firmami produkującymi tunery :(
Tuner ma służyć tylko do telewizji naziemnej ale wyznacznikiem dla mnie jest jakość produktu i ciągłe poprawianie/optymalizowanie oprogramowania przez producenta. Co wybrać w takim razie?
A może jakieś inne oprogramowanie? Tzw. edukacyjne? Może ono jest lepsze i ciągle udoskonalane? W takim razie do jakich tunerów można wgrać lewe oprogramowanie? Czy da się je wgrać do Opticum STB HD N3?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

starscream5 pisze:ale wyznacznikiem dla mnie jest jakość produktu i ciągłe poprawianie/optymalizowanie oprogramowania przez producenta.
jak wszystko działa to po co producent ma dawać nowy soft ?
dorzucać kolejne "fajerwerki" typu 'gry' :mrgreen: - w 'ferdku T65' czas pokazał że nie zawsze chęć poprawy dobrze wpływa na pozostałe funkcje (szybko musieli dawać nowy soft wycofując poprzedni ze swej strony) ;)
starscream5 pisze:Tuner ma służyć tylko do telewizji naziemnej
starscream5 pisze: W takim razie do jakich tunerów można wgrać lewe oprogramowanie?
ty chcesz oglądać czy cieszyć się różnymi softami codziennie ? :?

starscream5

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: starscream5 »

Witam.
[...]
Nowy soft ma być po to żeby niwelował stare błędy i udoskonalał sprzęt. Wiadomo, różnie czasami bywa ale zawsze można wrócić do poprzedniego oprogramowania i czekać na jeszcze nowsze z nadzieją że producent poprawi błędy. O ile producent nie olewa klientów i udoskonala soft a czego nie można powiedzieć o firmie Opticum-od sierpnia nie ma od nich żadnych wieści. Także dlatego nie wiem czy kupować Opticum STB HD N3, bo jeśli okaże się że firma ma w nosie klientów i nowych firmware nie będzie wypuszczać to po co pchać się w takie bagno? Na wielu forach ludzie jasno piszą co i jak jest do kitu i co trzeba poprawić więc nie pisz głupot w stylu że wszystko działa bo nie działa.
I także tu jest moje pytanie: co z dodatkowymi, nielegalnymi softami? Da się wgrać je na Opticum STB HD N3? Pytam dlatego że oprogramowanie open source (nielegalne, dodatkowe) jest zawsze przez kogoś udoskonalane i oto mi właśnie chodzi.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Fotodetektor
Posty: 49
Rejestracja: 7 grudnia 2014, o 14:23
Odbiornik: VU+ ULTIMO 4K
VU+ SOLO 2
Instalacja antenowa: Mabo 150
Diora 90
Televes Q90AL
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Fotodetektor »

Ja polecam modele Fergusona np. T70.
Opticum to zło konieczne !

mariola.cz
Posty: 1
Rejestracja: 15 grudnia 2014, o 15:00

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: mariola.cz »

Myślicie że te drogie anteny są dużo lepsze od ich tańszych odpowiedników? Zastanawiam się jaką wybrać.. co polecacie?

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: lustracja »

jest dział antenowy z podziałem na rodzaj anteny i odległość do nadajnika.
http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=39

Dlaczego zamieszczasz post w dziale " który z dekoderów wybrać"?


O jakie drogie anteny i ich tańsze odpowiedniki pytasz?

mcmaly

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: mcmaly »

Witajcie.
Który z tunerów dvb-t2 bedzie lepszy (mniej awaryjny, lepszy odbiór, itp):
* cabletech urz0323
* ferguson t70

zastosowanie: sporadyczne nagrywanie niektórych programów, odbiór tv na wakacjach (za granicą - Włochy, Austria), czasem odtwarzanie filmów.

cena w zasadzie jest podobna, co myślicie o awaryjności?

Marek
Posty: 23
Rejestracja: 11 sierpnia 2012, o 10:33
Odbiornik: Wiwa HD-80
Instalacja antenowa: Antena Televes V-HD Yagi , balkon - I piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Iława ,,Kisielice"

WIWA HD-102 CZY WIWA HD-95 (MEMO)

Post autor: Marek »

Aktualnie użytkuję urządzenie - Wiwa HD-80 7828 OLD. Jest to egzemplarz bezawaryjny do teraz.Zastanawiam się jednak nad ew. zakupem nowszego modelu tj. HD-102 lub HD-95 Memo.Na tym forum oraz także gdzie indziej przeczytałem ,że podstawową słabością modelu HD-102 jest pilot , który działa wręcz fatalnie ,a z kolei w HD-95 notorycznie po mniej więcej roku wysiada pamięć flash.Proszę o pomoc w podjęciu ew.decyzji o zakupie i odpowiedź na następujące pytania :
1) Który z w/w modeli jest lepszy i z jakiego powodu? :D
2) Jakie cechy różnią oba modele od HD-80 ( poza pilotem memo)? :D

zyio
Posty: 1
Rejestracja: 10 stycznia 2015, o 19:52
Odbiornik: ferdek ariva 250 combo
Instalacja antenowa: zwykla 120stka

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: zyio »

Podobnie jak Fotodetektor polecam ferdki, prosty i wdzięczny sprzęt o dużych możliwościach ;)
Czyli łączy DVB-T z satką, wszystko na jednej liście kanałów (+ ewentualne inne listy z rozróżnieniem), a że dodatkowo inne magiczne sztuczki potrafi to w sieci można poczytać więcej.

Przy okazji :D tak się składa że mam dwie arivy 250 combo, a korzystam tylko z jednej, więc gdyby ktoś chciał za 170 PLNów + wysyłka i oddam w dobre ręce. Możecie nie sprawdzać na allegro, nie ma tańszych ;) a do Maja ma jeszcze gwarancję więc przez 4 miechy można testować bez obaw.

Zablokowany