Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

Marchisio
Posty: 11
Rejestracja: 13 listopada 2012, o 21:06

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Marchisio »

Witam,
kilka dni temu zmieniłem TV na Sharp 32XL8E i co się okazało, tv nie ma wbudowanego odbiornika DVBT. Po wyszukaniu kanałów jest sam dźwięk.
W takim wypadku jestem zmuszony do zakupu tunera DVBT.
Budżet mam ograniczony (nie chciałbym wydać więcej niż 100-120 zł), więc po krótkim rozeznaniu na forach, moją uwagę przykuły: WIWA hd95 memo, WIWA hd102 memo i Ferguson Ariva t650i. No i jeszcze jest dość tani i popularny WIWA hd80...
Antena jaką posiadam to: Opticum AX 900

Ciężko mi się zdecydować, bo każdy z nich ma jakieś wady i zalety. Większość osób poleca tunery WIWY. Ale wyczytałem, że hd95 ma problemy z flash, hd102 fajnie się prezentuje, ale ponoć ma kiepski pilot. Ferguson kusi WiFi, ale z drugiej strony trzeba dokupić adapter, więc cena przekracza 130 zł.

Mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy te tunery zapewnią mi lepszy sygnał, niż sama antena+tv z wbudowanym tunerem? Pytam, bo już z wcześniejszym tv miałem problemy. Teoretycznie w mojej lokalizacji powinienem bez problemu odbierać wszystkie kanały, jednak większości mi nie odbierało albo jakość była słaba.
2. Który z tych tunerów najlepiej poradzi sobie z filmami HD z dysku/pendrive? Chodzi mi o pliki mkv, brrip + napisy.
Posiadam odtwarzacz LG BD570 i po zakupie tunera chciałbym się go pozbyć (filmów na blu-ray nie oglądam). Dlatego zależy mi na tym, żeby tuner nie radził sobie gorzej z filmami od tego LG. A i na tym odtwarzaczu zdarzają się problemy. Głównie z filmami brrip - nie wyświetla napisów, nie można przewijać albo w ogóle nie odpali filmu.

Będę wdzięczny za pomoc :)

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: distefano »

Ja mam Ferguson Ariva T-65 i nie mam z nim problemów. Obecnie używam go tylko gdy potrzebuję coś nagrać na pendriva bo kupiłem telewizor z dekoderem. Nie znam teraz ceny, ale chyba nie jest zbyt drogi.

Marchisio
Posty: 11
Rejestracja: 13 listopada 2012, o 21:06

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Marchisio »

Kurczę, teraz doczytałem, że te tunery mają problem z odtworzeniem DTS.
Są jakieś tunery do 120 zł, które bez problemu odtworzą film w .mkv + DTS?

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: radier »

Jak masz kino domowe to bez problemu.

iru
Posty: 1
Rejestracja: 9 lutego 2015, o 08:27

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: iru »

zyio pisze:Podobnie jak Fotodetektor polecam ferdki, prosty i wdzięczny sprzęt o dużych możliwościach ;)
Czyli łączy DVB-T z satką, wszystko na jednej liście kanałów (+ ewentualne inne listy z rozróżnieniem), a że dodatkowo inne magiczne sztuczki potrafi to w sieci można poczytać więcej.

Przy okazji :D tak się składa że mam dwie arivy 250 combo, a korzystam tylko z jednej, więc gdyby ktoś chciał za 170 PLNów + wysyłka i oddam w dobre ręce. Możecie nie sprawdzać na allegro, nie ma tańszych ;) a do Maja ma jeszcze gwarancję więc przez 4 miechy można testować bez obaw.
Zyio, jeżeli masz jeszcze na zbyciu tego ferdka, to daj jakieś namiary na siebie.

uziek
Posty: 1
Rejestracja: 7 lipca 2014, o 10:31

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: uziek »

Czy standardowe dekodery które oferuje cyfrowy polsat czy też cyfra są dobrym rozwiązaniem ?

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Maniek99 »

@uziek
Zależy do czego.
Często kolejność listy kanałów jest narzucona przez operatora, niepełna/nieaktualna, a nagrany materiał szyfrowany.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: poxipol »

Witam.
Można jeszcze dodac że dla bardziej wymagających jest to po prostu koszmar.
Dekodery może nie są takie złe ale oprogramowanie jest tak ubogie do bólu że czyni ich bardzo ograniczonymi.Pewnie operatorzy uważają każdego klienta za potencjalnego pirata ?

komp2015
Posty: 92
Rejestracja: 27 kwietnia 2015, o 13:12
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa

FERGUSON T70, czy Cabletech URZ0323 lub URZ0323+dekoderHVEC

Post autor: komp2015 »

Dzień dobry
Zamierzam kupić dekoder dvb-t2 z dvb-t, ostateczność dvb-t2 z dvb-t i dvb-c
Który z tych dekoderów wybrać ?
1. TUNER DVB-T2 FERGUSON T70 USB HDMI HD 7013
2. Cabletech URZ0323
3. Cabletech URZ0324

Który z tych dekoderów wybrać, czy dekodery, które wymieniłem obsługują dekoder HVEC.
1a. TUNER DVB-T2 FERGUSON T70 USB HDMI HD 7013 ==> obsługuje dekoder HVEC.
2a. Cabletech URZ0323 ==> obsługuje dekoder HVEC
3a. Cabletech URZ0324 ==> obsługuje dekoder HVEC

Jeżeli są inne tańsze dekodery dekoder dvb-t2 z dvb-t, ostateczność dvb-t2 z dvb-t i dvb-c z obsługą dekoder HVEC.
To proszę podać.
Szukam dekodera max do 130zł
Dziękuje za odpowiedz

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: ploomba »

szybkie pytanie.
Który tuner combo (dvb-t/dvb-s2) wybrac

Cabletech URZ0198 czy Elcad HD440 DVB-S2/T?
Tuner ma byc dla starszej osoby. Ma odbierac tylko stacje naziemne + niekodowane SAT.
Czy oba posiadają zasilanie (wzmacniacza) anteny naziemnej?
Czy na obu tunerach da się tworzyć listy kanałów SAT + DVBT?

Wojtak
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwietnia 2015, o 10:13

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Wojtak »

ploomba pisze:edit/

Słyszałem tylko coś na temat CABLETECH COMBO- ponoć ciężko ustawia się programy, w ogóle wolne jest wyszukiwanie programów, raczej nie dla osób niecierpliwych, nie polecałbym go dla osoby starszej.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2015, o 10:25 przez Jarosław Bałuka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę nie cytować posta pod postem. Regulamin forum.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: biprotek »

ploomba pisze:szybkie pytanie.
Który tuner combo (dvb-t/dvb-s2) wybrac

Cabletech URZ0198 czy Elcad HD440 DVB-S2/T?
Tuner ma byc dla starszej osoby. Ma odbierac tylko stacje naziemne + niekodowane SAT.
Czy oba posiadają zasilanie (wzmacniacza) anteny naziemnej?
Czy na obu tunerach da się tworzyć listy kanałów SAT + DVBT?
Zainteresuj się Globo Opticum HD XS65, cena podobna do Cabletecha a dla starszej osoby idealny - Wielkie napisy w menu i epg, prostota obsługi, sensowny pilot - do tego szybki i ma czytnik kart Conax. Zasila antenę +5V. Da się robić listy ulubionych czy ustawiać kanały dowolnie - mieszać sat + naziemne.

wilku4
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2015, o 00:36

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: wilku4 »

Witajcie,

Ostatnio znalazłem sprzęt sprawdzonej przeze mnie firmy. Pamiętam ją raczej z odbiorników satelitarnych (miałem jeden w domu już prawie 20 lat temu) - okazało się, że robi także odbiorniki DVB-T. Nie omieszkałem sprawdzić :) COMSAT TE 2040 chodzi bez zarzutu (inna sprawa - mam dobry sygnał) zarówno konwersja obrazu na starym kineskopowym telewizorze (4:3), jak i nagrywanie oraz odtwarzanie plików z dysku zewnętrznego (np. w formacie MKV) żadnego zacinania nie uświadczyłem.

Cena, jak cena - normalna

KasiaMikina
Posty: 3
Rejestracja: 2 czerwca 2015, o 11:47

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: KasiaMikina »

Potwierdzam: mam Globo Opticum HD XS65 sprawdza się i obsługa jest bardzo prosta.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Poland »

Mam pytanie a mianowicie który model Wiwy (z tych o kształcie dekodera a nie wpięcia cinch) jest najbardziej czuły tzn. wyłapuje sygnały słabych stacji? Mam w domu Opticuma STB HD N1 ale nie jestem z niego zbytnio zadowolony :(

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Domel28 »

Przykładowo Opticum N2 ma lepszą czułość niż np. NOT LV6TBOXHD V.2, ale jest bardzej podatny na zakłócenia np.na antenie pasywnej komórka robi sieczkę a NOT-a to nie rusza. A co do Wiw to wszystkie powinny mieć taką samą czułość.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Poland »

U mnie niezadowolenie Opticum STB HD N1 wykazuje z trzech powodów:
1. Dawno nie było do niego aktualizacji.
2. Po ostatniej aktualizacji zepsuła się obsługa plików muzycznych na USB
3. Dekoder zbiera tylko mocne multipleksy (podczas gdy Wiwa każdy) oraz przekłamuje rzeczywistą skale jakości i siły sygnały.
Dlatego zastanawiam się nad jego wymianą na inny i tu mam pewne pytanie a mianowicie który model dekodera Wiwa jest najlepszy m.in pod kątem czułości. Dodam że absolutnie nie chodzi mi tu o tunery typu Euro (bo ich nie biorę pod uwagę) ale zwyczajne o wyglądzie dekodera. Mam nadzieje też że pilot do niego obsłużyłby mojego kineskopowego Samsunga.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Krosnoludek »

Wiwy są teraz na nowszych procesorach MSTAR 7801, ja mam na tym starszym WIWA HD 90 Memo, i jeśli chodzi o Wiwe to właśnie ten model polecam z pilotem MEMO.

Globo w swoich produktach wycina teraz obsługę .mp3, ze względu na niejasne przepisy prawne.
Jeśli chodzi o tuner, to polecam kupić COMBO i to właśnie firmy GLOBO OPTICUM BLUE XS65 COMBO, jest to nowy świetny tuner, możne ma błędy wieku niemowlęcego, ale zostaną one usunięte, a zawsze możesz oprócz kanałów DVB-T dołożyć kanały FTA Polskie czy też TNK. Tuner jak na swoje możliwości ma świetną cenę, tylko 179,00 zł http://sklep.awhandel.pl/opticum-xs65-c ... b-tt2.html . W majowym Sat Kurierze był test tego tunera i również wypadł bardzo pozytywnie.
Następną zaletą tunerów Globo, jest to, że programiści są nasi, tu na miejscu w Polsce i szybko mogą reagować na nasze zgłoszenia, a nie daleko w Chinach, jak u innych dystrybutorów, dodatkowo trzeba docenić, że tuner jest również przez Polskich projektantów projektowany.
Jedyne co mi brakuje w tym tunerze Globo, to pilota z podstawową obsługą telewizora, podobnego do tego co ma Wiwa, chociaż mam obiecane, że Globo myśli nad wprowadzeniem takiego pilota.
Ostatnio zmieniony 7 czerwca 2015, o 22:35 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Poland »

Ja funkcjonuje z budżetem o wysokości 140 zł i w tym musi być też wysyłka :)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Krosnoludek »

To poczekaj z miesiąc i dozbieraj te 60 zł, a nie pożałujesz

W prawdzie znam jeszcze jeden tuner combo firmy Elcad, który kosztuje 139zł http://sklep.elcad.eu/pl/50-mega-promoc ... dvb-t.html, lecz nie wiadomo jak to działa, a z niewiadomych powodów nie chcą podesłać na testy do Sat Kuriera, więc czegoś się muszą obawiać, że może by źle wypadł ?.

Zablokowany