MAXIMUM T-102 HD PVR

Protre'K

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: Protre'K »

Właśnie sprawdziłem czy ten tunerek działa prawidłowo ze strumieniem e-AC3 http://testddplus.republika.pl/ts/test_ddplus.ts i okazało się, że wszystko śmiga jak powinno być :mrgreen:. Tak więc jest to kolejny model spełniający wymagania dotyczące formatu dzwięku, który już niebawem pojawi się w eterze na wszystkich polskich kanałach DVB-T.

radarr54

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: radarr54 »

Protre'K pisze:Właśnie sprawdziłem czy ten tunerek działa prawidłowo ze strumieniem e-AC3 http://testddplus.republika.pl/ts/test_ddplus.ts i okazało się, że wszystko śmiga jak powinno być :mrgreen:. Tak więc jest to kolejny model spełniający wymagania dotyczące formatu dzwięku, który już niebawem pojawi się w eterze na wszystkich polskich kanałach DVB-T.
Pisałem o tym już 10 marca w tym wątku

Protre'K

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: Protre'K »

Sorki radarr54 ale umknęło mi uwadze to co napisałeś 10 Marca ;). Szkoda, że wcześniej nie wkleiłeś tego linka z plikiem testowym pewnie bardziej rzucił by się w :shock: "oczy". Jeszcze jedno, dzisiaj rano dzięki jakieś niesamowitej propagacji udało mi się odebrać na nim programy ze Szwecji, Niemiec, Danii, a nawet z Norwegii. Odbiór był możliwy w okolicach Międzyzdrojów na antenie 45 elementowej, Maximum UHF200 z przedwzmacniaczem. Normalnie zwariowałem :?: jak na liście pojawiło się ponad 250 kanałów. Sporo było niestety zakodowanych. Po południu już tego zjawiska nie było i był możliwy odbiór programów tylko z MUX-2 ze Szczecina. Nie wiem czy nadajnik w Świnoujściu już ruszył bo ma nadawać na tym samym kanale co nadajnik ze Szczecina.

radarr54

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: radarr54 »

Cytat ze strony polskiego dystrybutora tunera firmy Rajsat.

"Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że nasz odbiornik do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej MAXIMUM T-102 USB PVR otrzymał prestiżową nagrodę na targach MEDIA EXPO 2011 w Poznianiu, dla najlepszego odbiornika w swojej klasie."

radarr54

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: radarr54 »

W opisie tunera na stronie dystrybutora wreszcie pojawiła się informacja o e-AC3,tak więc ten czerwony krzyżyk z FAQ przy DD+ powinien już zniknąć.

- Wyjście HDMI, idealne dla płaskich telewizorów-doskonała jakość obrazu
- 7 dniowe EPG
- 2 x SCART
- Pełna zgodność ze standardami: DVB-T, AVC, MPEG-2 and MPEG-4
- obsługa dźwięku Dolby Digital Plus - e-AC3
- Odtwarzanie utworów, zdjęć, filmów i plików multimedialnych
- Zasilanie anteny 5V DC
- Przelotka RF
- Nagrywanie na USB
- Niski pobór prądu (<8 W w trybie działania, <0,5 W w trybie standby
)

karol91

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: karol91 »

Mam ten tuner od jakiegoś czasu. Wybierałem między nim a NOT LV6TMPVR4. I zauważyłem, że to w zasadzie to samo - menu jest identyczne, tyle że w Maximum jest więcej błędów/literówek. Natomiast bije NOT-a na głowę czułością głowicy, o czym już mówiłem wcześniej. Radzi sobie też bezproblemowo z E-AC3. Jedyna wada, to że nie obsługuje dysków NTFS. W wątku o LV6TMPVR4 ktoś napisał, że NOT obsługuje NTFS. I tu moje pytanie, czy nie dałoby się wgrać oprogramowania z NOT-a do Maximum? Jeśli to to samo... Zależy mi na tej obsłudze NTFS przy jednocześnie czułej głowicy Maximum. Pytanie tylko, co z obsługą pilota (niektórzy straszą, że nie będzie działać) i ewentualnym powrotem do starej wersji oprogramowania? No i czy dalej będzie działać np. koaksjalne wyjście dźwięku, skoro w NOT go nie ma?

radarr54

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: radarr54 »

Może napisz maila do polskiego dystrybutora firmy Rajsat ze Szczecina,czy w następnej wersji oprogramowania tunera będzie obsługa NTFS i kiedy się pojawi.
W innych tunerach też nie było NTFS a dodano obsługę w kolejnej wersji oprogramowania.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: qwerty »

Informowałem w innym wątku (gdzie narodziła się idea listy STB, aby jak ktoś znajdzie błąd, albo wyjdzie nowe oprogramowanie to informować mnie przez PW. Nie da się pogodzić pracy + studiów II stopnia z przeglądaniem każdej wiadomości na forum. Jak ktoś może to wypadałoby umieścić filmik jak długo się uruchamia oraz tempo przełączania kanałów (żeby każdy mógł ocenić jak się sprzęt sprawuje).

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: @GUTEK@ »

Owszem można wgrać soft z LV6TMPVR4 do T-102 HD PVR tylko należy pamiętać o tym że W SOFCIE SĄ ZAPISANE KODY PILOTA więc po wgraniu softu z LV6T potrzeba z niego pilot, bo oryginalny z T-102 przestanie działać.

EDIT:
karol91 Czy po tym jak zaświeci się zielona lampka i zmieni na czerwoną, jeśli nie naciśniesz ponownie przycisku na pilocie to tuner na pewno się nie włączy?
Zauważyłem że LV6T też czasem się tak zachowuje, jednak zawsze się włączy po pierwszym naciśnieciu tylko czasem zrobi zielona-czerwona-zielona.

Z tego co widziałem to do T-102 są jakieś aktualizacje oprogramowania, masz wgrane najnowsze?

Jeśli rzeczywiście działa pillarbox to bardzo duży plus dla T-102, dla pewności działa przy podłączeniu przez HDMI?
Ostatnio zmieniony 8 maja 2011, o 20:31 przez @GUTEK@, łącznie zmieniany 1 raz.

karol91

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: karol91 »

Czas włączania tunera to ok. 8 sekund od naciśnięcia guzika na pilocie w trybie standby do pojawienia się zdekodowanego obrazu. Później przełączanie kanałów to ok. pół sekundy; tuner reaguje od razu (jakbyśmy oglądali analog). Natomiast trochę dziwne dla mnie jest to, iż tuner włącza się dopiero po dwukrotnym naciśnięciu czerwonego guzika na pilocie. Wygląda to tak: naciskamy guzik pierwszy raz, na tunerze czerwone światełko zmienia się w zielone, po czym znowu robi się czerwone. Naciskamy drugi raz - to samo, z tym że teraz tuner normalnie się bootuje (pojawia się srebrna plansza z napisem Maximum i tuner działa normalnie). Z ciekawości sprawdziłem dwa egzemplarze w sklepie i obydwa miały to samo, więc to raczej nie jest wada fabryczna. Może swego rodzaju zabezpieczenie? Albo niedoróbka w oprogramowaniu, którą zapewne wyelimunuje aktualizacja (o ile się jej doczekamy). Myślę, że w tej sprawie warto pisać do producenta - już raz mi odpisali i udostępnili na swojej stronie oprogramowanie fabryczne do tego tunera, gdyż jak się okazuje, można przez przypadek wgrać to z wersji bez PVR, a wtedy tuner traci możliwość nagrywania (co, przyznaję się - mnie się przydarzyło).

Z różnic pomiędzy Maximum a NOT rzuciło mi się w oczy jeszcze to, iż w Maximumie przy ustawieniu trybu 16/9 programy w 4/3 są wyświetlane w pillarboxie (to samo z filmami na USB), a w NOT są rozciągnięte. Plus dla Maximum.

radarr54

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: radarr54 »

karol91 pisze:Natomiast trochę dziwne dla mnie jest to, iż tuner włącza się dopiero po dwukrotnym naciśnięciu czerwonego guzika na pilocie. Wygląda to tak: naciskamy guzik pierwszy raz, na tunerze czerwone światełko zmienia się w zielone, po czym znowu robi się czerwone. Naciskamy drugi raz - to samo, z tym że teraz tuner normalnie się bootuje (pojawia się srebrna plansza z napisem Maximum i tuner działa normalnie).
Zupełnie niepotrzebnie wciskasz dwukrotnie czerwony przycisk pilota.
Tuner startuje po jednokrotnym wciśnięciu czerwonego przycisku-zapala się zielona dioda na dwie sekundy,samoczynnie przechodzi w czerwoną na ok.5 sekund i ponownie samoczynnie zapala się zielona już z ekranem startowym.Łacznie czas startu tunera to około 14-15 sekund.

DVBManiak

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: DVBManiak »

karol91 pisze:Z różnic pomiędzy Maximum a NOT rzuciło mi się w oczy jeszcze to, iż w Maximumie przy ustawieniu trybu 16/9 programy w 4/3 są wyświetlane w pillarboxie (to samo z filmami na USB), a w NOT są rozciągnięte. Plus dla Maximum.
O to niezła cecha. Też mnie to denerwuje w moim LV6TMPVR4.

karol91

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: karol91 »

@GUTEK@ pisze:Czy po tym jak zaświeci się zielona lampka i zmieni na czerwoną, jeśli nie naciśniesz ponownie przycisku na pilocie to tuner na pewno się nie włączy?
Zauważyłem że LV6T też czasem się tak zachowuje, jednak zawsze się włączy po pierwszym naciśnieciu tylko czasem zrobi zielona-czerwona-zielona.
radarr54 pisze:Zupełnie niepotrzebnie wciskasz dwukrotnie czerwony przycisk pilota.
Tuner startuje po jednokrotnym wciśnięciu czerwonego przycisku-zapala się zielona dioda na dwie sekundy,samoczynnie przechodzi w czerwoną na ok.5 sekund i ponownie samoczynnie zapala się zielona już z ekranem startowym.Łacznie czas startu tunera to około 14-15 sekund.
Rzeczywiście, tuner włączy się po jednokrotnym nacisnięciu pilota. Moja wina - widocznie jestem niecierpliwy, bo nigdy nie czekałem dłużej, zawsze wciskałem pilot dwukrotnie. Dzięki!
@GUTEK@ pisze:Z tego co widziałem to do T-102 są jakieś aktualizacje oprogramowania, masz wgrane najnowsze?
Nic mi o tym nie wiadomo. Fabryczna wersja oprogramowania i jak dotąd jedyna to 268074.00901.1 - 5007.2837.1 i taką właśnie mam.
@GUTEK@ pisze:Jeśli rzeczywiście działa pillarbox to bardzo duży plus dla T-102, dla pewności działa przy podłączeniu przez HDMI?
Tak, ten tuner mam podłączony tylko przez HDMI. Zdziwiło mnie, że w NOT tego nie ma.

DVBManiak

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: DVBManiak »

Nie ma i to jak narazie chyba największa wada tego tunera. Jednak ja zwykle korzystam z letterboxa i tego nie zauważam, bo mam tv 4:3. Podobają mi się też bardziej wyjścia Maximum. Posiada wyjście spdif i 2x Scart. Za to Not YPbPr. A i skoro jest nadal fabryczna wersja oprogramowania to ten tuner obsługuje ostatecznie E-AC3? Bo czytałem powyżej, że dopiero wprowadzono w kolejnym firmware tą obsługę. A ty piszesz, że ciągle jest ten sam soft. Pytam, bo może się skuszę na ten tuner na wakacje przetestować.

radarr54

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: radarr54 »

Ta wersja oprogramowania :268074.00901.1 - 5007.2837.1 jest datowana na 09.2010 rok i z tego co naliczyłem jest trzecią wersją i na razie najnowszą.
Informacja oficjalna w specyfikacji o obsłudze e-AC3 pojawiła się dopiero w połowie kwietnia w czasie MEDIA EXPO 2011 w Poznaniu.Wcześniej mało kto z użytkowników na forum o tym informował.

karol91

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: karol91 »

radarr54 pisze:Ta wersja oprogramowania :268074.00901.1 - 5007.2837.1 jest datowana na 09.2010 rok i z tego co naliczyłem jest trzecią wersją i na razie najnowszą.
Skąd takie informacje? Kiedy kupiłem ten tuner, miał wgrane własnie to oprogramowanie. Jak już pisałem, przez nieuwagę wgrałem mu oprogramowanie z T-102 bez PVR, z ciekawości. I się załatwiłem, bo w internecie nie było firmware do wersji PVR. Dopiero po moim liście do producenta i polskiego dystrybutora, udostępniono na stronach internetowych oprogramowanie fabryczne. Wcześniej uznano, że nie ma sensu tego robić, skoro każdy, kto kupuje ten tuner, ma już to wgrane. Nie przewidzieli tylko takiego wypadku jak mój. Ale czy dobrze rozumiem, że działa to też w drugą stronę, tzn. z wersji bez PVR można zrobić wersję z PVR tylko poprzez zmianę oprogramowania?
DVBManiak pisze:A i skoro jest nadal fabryczna wersja oprogramowania to ten tuner obsługuje ostatecznie E-AC3? Bo czytałem powyżej, że dopiero wprowadzono w kolejnym firmware tą obsługę. A ty piszesz, że ciągle jest ten sam soft. Pytam, bo może się skuszę na ten tuner na wakacje przetestować.
DD+ działało od początku, tylko jakoś zapomniałem o tym napisać na forum. Może albo zrobić downmix do stereo albo puścić tzw. RAW-a. Tylko tu zagadka, bo mam telewizor Philipsa obsługujący Dolby Digital po HDMI. I puściłem mu tego RAW-a z DD+. Teoretycznie telewizor nie powinien tego obsłużyć, ale obsłużył. I tu pytanie, czy tuner zrobił downmix DD+ do DD, czy może to mój telewizor obsługuje DD+ (co wydaje się mało prawdopodobne, bo nie ma nawet tunera DVB-T MPEG2), czy może nagranie z francuskiej telewizji, którym obracamy na forum Emitela wcale nie jest w DD+?

eMumatic

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: eMumatic »

karol91 pisze: Ale czy dobrze rozumiem, że działa to też w drugą stronę, tzn. z wersji bez PVR można zrobić wersję z PVR tylko poprzez zmianę oprogramowania?
tak

yazor55

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: yazor55 »

Mam pytanie co do formatu w jakim są zapisywane nagrania na dysku USB. Będę chciał zapisywać na pendrivie i potem kopiować i obrabiać nagrania na komputerze. Czy format zapisu jest jakiś ogólnodostępny, czy też nagrania są tylko do odtworzenia na tunerze?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: @GUTEK@ »

yazor55 pisze:Mam pytanie co do formatu w jakim są zapisywane nagrania na dysku USB. Będę chciał zapisywać na pendrivie i potem kopiować i obrabiać nagrania na komputerze. Czy format zapisu jest jakiś ogólnodostępny, czy też nagrania są tylko do odtworzenia na tunerze?
Tunery na MSD7828 nagrywają plik w formacie *.TS, z tym że plik jest dzielony co 2GB.

DVBManiak

Re: Maximum T-102 HD PVR

Post autor: DVBManiak »

A 2GB to jakieś 1h nagrania SD, oczywiście zależy od bitrate.

Zablokowany