TVN TVN7 napisy ekranowe

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
monkay

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: monkay »

Mój samsung le32b530 wykrywa dwie ścieżki mpeg 1.polski. i niezdefiniowany. Wogóle nie odbieram dżwięku dd.

mir1111

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: mir1111 »

W jaki sposób mam ustawić telewizor samsung le40c550.Jak wejść na reczne przesterowanie.W napisach napisy mam włączone,tryb normalny,język napisów preferowane.Nic z tego niepojmuję,proszę jezeli ktoś wie niech odpisze.Pozdrawiam.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: Tom345 »

:?:
Wytłumacz jeszcze raz, co chcesz zrobić/osiągnąć przez to.

Tomasz Berezowski

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: Tomasz Berezowski »

igorlan pisze:
Tomasz Berezowski pisze:To jest zamierzone. Taka była nasza intencja tej zmiany.
Czyli DD będzie nieść oryginalną fonię w wybranych filmach i tą opcję trzeba będzie ręcznie przełączać?
Dokładnie tak.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: voitek »

Czy podczas dostępności napisów/ścieżki oryginalnej, TVN/TVN7 zastosuje taką belkę oprawy informująca o tym? Czy będzie to coś takiego, co można zobaczyć w zwiastunie reklamującym Superkino "Masz wybór"?

mir1111

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: mir1111 »

Dokładnie chodzi mi,jak przestawić ręcznie telewizir samsung le40c550,czyli DD,ażeby nanosił on orginalną fonię w wybranych filmach.Serdecznie pozdrawiam - DZIĘKUJĘ

pgrzes
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: pgrzes »

@Pan Tomasz Berezowski
1) Czy ścieżka AC3 będzie emitowana dla wszystkich programów (podobnie jak MPEG) czy tylko dla programów w oryginalnej wersji językowej?

2) Jeśli ścieżka AC3 ma być nadawana dla wszystkich programów, to czy dla zapewnienia lepszego dostosowania się odbiornika, nie lepiej oznaczyć ją właściwym językiem, tzn. programy z fonią polską AC3 miałyby oznaczenie POL, inne odpowiednio ENG/DEU/FRA...?

3) Czy planujecie Państwo dołączyć napisy do filmów także w oryginalnym języku?

4)
MUX-2 ma przepływność 21.6Mbps...
Emitel podaje następujące parametry emisji:
64QAM 3/4, 1/8 - 24,88 Mb/s,
64QAM 5/6, 1/4 - 24,88 Mb/s.
Czy znaczna różnica podanych przeze mnie i Pana wartości wynika z odliczonej przez Pana rezerwy na transmisję PAT, NIT, SDT, TDT, PMT, ..., EIT czy coś jeszcze przeoczyłem?
24,88Mb/s na 8 stacji daje ok. 3Mb/s na każdy program (co najwyżej można nieco wolniej transmitować EPG), co pozwala przeznaczyć realnie 2,5 Mb/s na dane obrazu. Taka przepływność umożliwia transmisję video o przyzwoitej, ale już nie bardzo dobrej jakości.

5) Czy jest tajemnicą w jakiej postaci tvn dostarcza do Emitela dane EPG i w jaki sposób są one multipleksowane od różnych nadawców? Jak przydzielane są identyfikatory i czy jest możliwość reakcji nadawcy na ewentualne opóźnienia w programie (w czasach VHS istniał VPS, prawdopodobnie nie wykorzystywany w Polsce, który pozwalał na opóźnienie rozpoczęcia i zakończenia zaprogramowanego nagrywania zgodnie z informacją od nadawcy)?

6) Kiedy nastąpi obiecana aktualizacja list nadajników w teletekście (również strona w internecie nieco nieaktualna... :oops: ) ?????
Ostatnio zmieniony 6 marca 2011, o 17:24 przez pgrzes, łącznie zmieniany 1 raz.

arik92

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: arik92 »

Nie wiem jak jest w innych TV i STB, ale w TV Sony w "Ustawieniach audio" dla "Ustawień cyfrowych" można ustawić:
"Preferowany podst. język: "
"Preferowany dodatk. język: "
Gdy ścieżka Dolby jest niezdefiniowana to TV pokazuje ją jako "MUL Dolby Digital".
Jeśli w ustawieniach podstawowy język ustawi się na "MUL", a język dodatkowy na "polski" to po włączeniu na TVN i TVN 7 domyślną ścieżką będzie "MUL Dolby Digital", a jako druga "polski".

Awatar użytkownika
Gdańsk
Posty: 44
Rejestracja: 18 października 2010, o 15:11
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Gdańsk / Chwaszczyno

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: Gdańsk »

W Samsungu wchodzisz w Menu-Dźwięk-Język ścieżki dźwięku i zmieniasz z Polski na Niezdefiniowany ,w ten sposób mamy Dolby Digital . :roll: Polski to MPEG ;)

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: bartosz4 »

Działa! Lecą prawidłowe napisy i bez lektora.

Awatar użytkownika
Antenat
Posty: 32
Rejestracja: 11 lutego 2011, o 21:41
Odbiornik: Not Only TV LV5TQUBE
Instalacja antenowa: patyk od zestawu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin / Kołowo

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: Antenat »

Hmm - na TVN7 idzie zapowiadany film z napisami. Ale ani w AltDVB, ani w Total Media 3.5 po wybraniu napisów, nie widać ich. Oryginalna ścieżka dźwiękowa działa. Czy ktoś ma podobny problem?

areq1987
Posty: 57
Rejestracja: 19 lutego 2011, o 22:36
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri-digit dom jednorodzinny
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów MUX1,2,3 MUX8-FAIL!

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: areq1987 »

Nie ma napsiów tylko oryginalna ścieżka dzwiękowa. :(

arik92

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: arik92 »

Napisy są nadawane, więc jeśli u kogoś nie ma, to problemu trzeba szukać w sprzęcie.
Ostatnio zmieniony 6 marca 2011, o 20:24 przez arik92, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: BadBoy475 »

Wreszcie pełen profesjonalizm :) Mamy dwie ścieżki dźwiękowe MP2 z lektorem oraz oryginalna DD5.1 Napisy są optymalne, ani za duże ani za małe. Jeśli mam się do czegoś przyczepić to mogłyby być o 1 sekundę opóźnione wtedy by były dopasowane idealnie do obrazu.
Marzy mi się aby taki sposób nadawania stał się ogólna dobrą praktyką wszystkich nadawców ;) póki co brawo dla TVN za słuszną inicjatywę :)

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: pikaczu »

napisy za wczesnie znikaja, nie idzie przeczytac do konca. prosze zmienic, tak, ze aktor przestaje mowic(jak sa 2 linie napisow), to dopiero znikaja.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: mac_33 »

Jeśli mam się do czegoś przyczepić to mogłyby być o 1 sekundę opóźnione wtedy by były dopasowane idealnie do obrazu.
u mnie tez jest takie wrazenie



kaszana na reklamach nie działa ;)

Tomasz Berezowski

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: Tomasz Berezowski »

BadBoy475 pisze:Wreszcie pełen profesjonalizm :) Mamy dwie ścieżki dźwiękowe MP2 z lektorem oraz oryginalna DD5.1 Napisy są optymalne, ani za duże ani za małe. Jeśli mam się do czegoś przyczepić to mogłyby być o 1 sekundę opóźnione wtedy by były dopasowane idealnie do obrazu.
Marzy mi się aby taki sposób nadawania stał się ogólna dobrą praktyką wszystkich nadawców ;) póki co brawo dla TVN za słuszną inicjatywę :)
Na brejku reklamowym opóżnimy o 1 sek. Po reklamach powinno już byc dobrze.

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: pikaczu »

Tomasz Berezowski pisze:
BadBoy475 pisze:Wreszcie pełen profesjonalizm :) Mamy dwie ścieżki dźwiękowe MP2 z lektorem oraz oryginalna DD5.1 Napisy są optymalne, ani za duże ani za małe. Jeśli mam się do czegoś przyczepić to mogłyby być o 1 sekundę opóźnione wtedy by były dopasowane idealnie do obrazu.
Marzy mi się aby taki sposób nadawania stał się ogólna dobrą praktyką wszystkich nadawców ;) póki co brawo dla TVN za słuszną inicjatywę :)
Na brejku reklamowym opóżnimy o 1 sek. Po reklamach powinno już byc dobrze.
skad macie te napisy? tzn, z jakiej strony www.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: BadBoy475 »

Tomasz Berezowski pisze:
BadBoy475 pisze:Wreszcie pełen profesjonalizm :) Mamy dwie ścieżki dźwiękowe MP2 z lektorem oraz oryginalna DD5.1 Napisy są optymalne, ani za duże ani za małe. Jeśli mam się do czegoś przyczepić to mogłyby być o 1 sekundę opóźnione wtedy by były dopasowane idealnie do obrazu.
Marzy mi się aby taki sposób nadawania stał się ogólna dobrą praktyką wszystkich nadawców ;) póki co brawo dla TVN za słuszną inicjatywę :)
Na brejku reklamowym opóżnimy o 1 sek. Po reklamach powinno już byc dobrze.
Dziękuję. Teraz jest znacznie lepiej ;)

Awatar użytkownika
nol
Posty: 126
Rejestracja: 20 czerwca 2009, o 23:20
Odbiornik: AverMedia Hybrid Speedy
Instalacja antenowa: wewnętrzna\
Dipol16 + Symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań / Śrem

Re: TVN TVN7 napisy ekranowe

Post autor: nol »

Tomasz Berezowski pisze:
BadBoy475 pisze:Wreszcie pełen profesjonalizm :) Mamy dwie ścieżki dźwiękowe MP2 z lektorem oraz oryginalna DD5.1 Napisy są optymalne, ani za duże ani za małe. Jeśli mam się do czegoś przyczepić to mogłyby być o 1 sekundę opóźnione wtedy by były dopasowane idealnie do obrazu.
Marzy mi się aby taki sposób nadawania stał się ogólna dobrą praktyką wszystkich nadawców ;) póki co brawo dla TVN za słuszną inicjatywę :)
Na brejku reklamowym opóżnimy o 1 sek. Po reklamach powinno już byc dobrze.
pikaczu pisze:napisy za wczesnie znikaja, nie idzie przeczytac do konca. prosze zmienic, tak, ze aktor przestaje mowic(jak sa 2 linie napisow), to dopiero znikaja.
Nie wiem jak było na początku, ale obecnie u mnie większość napisów widocznych jest przez okres mignięcia
(widzę mignięcie czegoś białego co prawdopodobnie jest tekstem) pozostały tekst wyświetlany jest przez około. 3 sekundy i znika, następnie po około 1-2 sek polski lektor czyta kwestie która kilka sekund wcześniej znikneła :(
Ostatnio zmieniony 6 marca 2011, o 21:14 przez nol, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany