Domowa sieć DVB-T

twardy5

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: twardy5 »

Dokładnie tak

guma77

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: guma77 »

koledzy mam oto taki zestaw
opticum+symetryzator--->skrzyczne
siatka+wzmacniacz sw3+zasialnie z LCD 5v--->kosztowy/czechy

teraz chcialbym rozdzielic to spliterem ALDA , tz puscic kabel na drugi lcd
ale czy zadziala to , bo tam tez jest aktywna antena i 5v
dodam ze jak wylancza sie lcd to odlancza sie 5v z anteny ,
wiec troche to zamieszana z tymi napieciem , ale boje sie ze jak wlancze 2 lcd to bedzie 2x5v i zakloci mi skrzyczne, bo kurna juz teraz 5v lcd+siatka to sygnal spada skrzyczne :/

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kb997 »

@guma77
Nie pozostaje nic innego jak zastosować porządny zasilacz zewnętrzny o napięciu 5V i wyłączyć zasilane w obu TV.

guma77

Re: Odp: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: guma77 »

kb997 pisze:@guma77
Nie pozostaje nic innego jak zastosować porządny zasilacz zewnętrzny o napięciu 5V i wyłączyć zasilane w obu TV.
mam zasilacz regulowany 0-12v, do siatki anteny ale jak go podpinam to skrzyczne mi spada na 20-30% i nie idzie oglaadac , mimo ze ustawialem go na 1.2v min napieci aby byl odbior z kosztowy
tylko mi dziala i kosztowy i skrzyczne na zasilaniu z lcd 5v , dziwne :roll:

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kb997 »

Zasilacz regulowany może nie dawać takiego napięcia jak tv. Spróbuj zamiast zasilacza regulowanego jakiegoś innego np. Wyprowadź zasilanie z zasilacza komputerowego lub na chwilę użyj 4 akumulatorów 1,2V takich np jak do aparatu.

guma77

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: guma77 »

mierzylem miernikiem i leci 5v z lcd
zasilacz-niestety mam tylko laptopa , a z bateriami to zabawa (bede mial czas to zerkne)
ale dlaczego powiedz mi jak podepne ten regulowany zasialacz do saitki mimo ze 1.2v ustawiam to tak mi sygnal sie traci z krokodyla :roll: -->opticum

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kb997 »

1,2V to za małe napięcie, nie wiemy ponadto jakie mamy natężenie no i jakość tego prądu z zasilacza. Było wielokrotnie poruszane na tem forum zagadnienie wzmacniaczy, to jest ich jakości a dokładniej szumów - analog miał to gdzieś a cyfra jest wrażliwa. Zasilacze też omawiano, elektrolit (kondensator) w nich wysycha i w analogu leci poziomy pas a cyfra dostaje świra co i u ciebie może występować. Ponadto ten kondensator chyba 220uf i 25V dają - a najlepszy ale "niestety" jakiś grosz albo kilka groszy droższy byłby 440uf i 75V (wybaczcie znawcy ale z pamięci piszę i parametry mi uleciały z głowy) niech mnie ktoś poprawi co do parametrów. Stąd moja propozycja zamiany zasilacza na pewniejsze źródło prądu.

goldfinger

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: goldfinger »

Kondensator w zasilaczu antenowym nie ma za wiele do gadania, bo o "czystość prądu" na wyjściu dba stabilizator napięcia (jeśli takowy jest tam zamontowany).
W gruncie rzeczy tylko stabilizowane zasilacze nadają się do zasilania wzmacniaczy antenowych. I w zdecydowanej większości przypadków są to zasilacze nieregulowane - czyli ze stałym, jednym napięciem na wyjściu (najczęściej 5V, 9V i 12V).
Obawiam się że ten regulowany zasilacz jednak był niestabilizowany i stąd wychodzą takie krzaczki. Zasilacz niestabilizowany powoduje że wzmacniacz zasialny jest napięciem tętniącym. Przy analogu objawiało się to zazwyczaj poprzecznym, czarnym pasem biegnącym przez środek ekranu.

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kb997 »

@goldfinger
Nie grzebałem w zasilaczu regulowanym do wzmacniaczy antenowych. Ten czarny pas w analogu występował jak sypnął się "elektrolit" w zasilaczu, więc czy nie mialem racji wspominając o tym.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: cignacy »

"Sypnął" mi się kiedyś na wsi zasilacz antenowy(jeszcze przy analogu) i podłączyłem zasilacz do ładowania telefonu komórkowego. Zasilacz był impulsowy i miałem kilkanaście pionowych poszarpanych pasów na ekranie. Próbowałem dokładać kondensatory i dławik ale niewiele pomagało. Pomogły dopiero dwie płaskie bateryjki połączone szeregowo i tak przetrwałem do poniedziałku.

guma77

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: guma77 »

koledzy no jesli nie chodzi o napiecie a o jakosc to nie wiem , ale mam zasilacze z 12v stalym
tz. 12v 100mA i 150 mA ,ale probowalem podpiac i lipa odrazu spada jakosc z skrzycznego, s podpinalem sam 1m kabel 75ohm na probe bez zasialania --> sygnal spada :cry:
mialem gdzies stary zasilacz z noki , ni epamiatam czy 5v czy 9v ale stale zasialnie , sprobuje to jak bedzie czas :ugeek:

pozdro i dzieki za podpowiedzi koledzy

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kb997 »

@guma77
Zasilacz do komórki nie jest dobrym rozwiazaniem. Z tego co kojarzę jest DC ale nie ma płaskiej charakterystyki tylko impulsową. Tylko baterie lub zasilacz at albo atx z odzysku da ci pewność stałego i jednorodnego napięcia. Wyprowadź w ostateczności z USB.

guma77

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: guma77 »

wczoraj sie chwilke bawilem,
w lcd wylaczylem zasilanie 5v i samo dotkniecie kablem 75ohm(bez zasilacza) oczywiscie + do+ i masa -masa do wtyku antenowego z tylu w lcd ----> spada sygnal ze skrzycznego
dodalem baterie 1.5v to sygnal spadl
podpielem zasilacz 12v 100mA nie regulowany i lipa sygnal prawie do 0 spadl :?

wiec chyba nic nie wymysle z tym zasilaniem , zostaej mi albo tak jak mam 5v z lcd
albo zmotywowac kumpla+dach i wymienic SW3 z siatki na symatryzator i proby :roll:

no chyba ze cos jeszcze co nie wiem

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: an10ka-dx »

Szkoda, że masz taki trudny dostęp do anten :(
Ja bym zamienił wzmacniacz na symetryzator i zobaczył co wtedy byś odbierał

guma77

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: guma77 »

no i stalo sie , dzisiejszy wiatr przestawil mi krokodyla (chinole zrobili taki male motylki do dokrecania ,jest to poreczne ale jak widac nie dokrecisz mocno reka jak nakretke kluczem,wiec zamienie przy okazji) ->skrzyczne
wiec skor niebiosa mnie zmuszaja to iterwencji ,to niestety sila wyzsza

a na powaznie to juz gadalem z kumplem , wchodzimy :!:
ale szukam symatryzator
a w rece mam nowke plytke ale taka oto i nie wiem czy sie nada :?: tz bedzi dzialal bez zasilania ?
jest to chyba przedwzmacniacz
rok 2002 na plytce pisze
SWA-MGF 01
nowy system
super F=0,2dB
z tylu
SWA-MGF 01
super
anprel-plus
channel rang 1-69
nois figure 0,2
swr out 1,6
pozdro all

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Domowa sieć DVB-T

Post autor: kb997 »

To coś to wzmacniacz czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek. Kup symetryzator.

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: kuku1234 »

A moze masz zle wkreconego motyla ?. Ja z jedna antena tak myslalem, ze juz nie idzie i postanowilem motyla zlapac kleszczami. No i dokrecilem ;) Przekrecilem gwint. Na maszcie sie trzyma, ale iwatr ja obraca. Z racji, ze mi bylo szkoda kasy na nowa i wyrzucac sprawna antene zarazem, a mocowania dokupic nie szlo to dokupilem satelitarne mocowanie, dokrecilem do masztu i jedno z drugim tasma skleilem.

nkp123

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: nkp123 »

nkp123 pisze:Witam. Ja mam pytanie odnośnie bezpośrednio tytułu tematu (Domowa sieć DVB-T), z tym, że w znaczeniu dosłownym ;)

Mianowicie, za ile (i czy wogóle) można kupić "domowy" modulator COFDM (DVB-T)?
Chodzi mi mianowicie o najtańsze możliwe urządzenia, z tym, że mam pewne warunki:

- Wystarczy mi możliwość przekazu jednego strumienia wideo wraz z audio (byle jakie - MP2 192kbit/s starczy) oraz nazwą programu (LCN nieobowiązkowe),

- Nie chcę modulatora, w którym podajesz sygnał composite (component lub HDMI jak najbardziej mogą być ;) ). Cena, jaką jestem skłonny wydać na wariant Component/HDMI wynosi ~1200 zł (max. ~1400zł),

- Jeżeli nie HDMI lub composite chciałbym mieć możliwość podania bezpośrednio pliku TS MPEG-2 [cena, jaką jestem skłonny wydać wynosi ~900 zł], a najlepiej podania byle jakiego pliku wideo (np. DivX - tu jestem skłonny zapłacić trochę więcej pieniędzy za ten dodatek: ~1100zł),

- A może coś w formie karty PCI(-E) to komputera? Wtedy komputer by realizował kodowanie i wszystko inne, zaś karta by jedynie modulowała na odpowiedniej częstotliwości (cena, jaką jestem skłonny wydać to ~800zł),

- Parametry modulacji z grubsza obojętne - grunt aby był dostępny tryb 8K, konstelacja 16QAM i FEC 1/2 oraz GI 1/4 - te parametry pozwolą mi i tak aż nadto na przesłanie jednego nawet bardzo "opasłego" programu w MPEG-2.

Na obecną chwilę najtańszy [2.000 zł... netto] samodzielny modulator jaki znalazłem, to: http://www.abovio.vector.com.pl/mac-hom ... tor-dvb-t/
Który nie jest w tej chwili dostępny do kupienia.


Mam nadzieje, że moje kwoty nie są astronomicznie (niskie) i, że w rozsądnej cenie "coś (Chińcyki też mogą być ;) Grunt, żeby znośnie działało)" już dam radę kupić.
A ja ponawiam pytanie odnośnie domowych modulatorów DVB-T ;)

guma77

Re: Domowa sieć DVB-T

Post autor: guma77 »

bylismy na dachu , krokodyla obnizylismy o 0,5 od siatki ,ale ta nadal zawala sygnalem swoim, bedzie cieplej to kupie symetryzator i wloze do siatki i zobaczymy wtedy

pozdro all team :)

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Odp: Domowa sieć DVB-T

Post autor: kb997 »

Obniżenie niewiele zmieni jeśli chodzi o wzajemne oddziaływanie anten. Przesunięcie ich przód-tył wzajemnie względem nadajnika powoduje ich fazowanie. Trzeba by szukać takiego ustawienia na jednej wysokości i przesunięcia aby znaleźć najlepsze parametry.

Zablokowany