DVB-T z SLR BIAŁYSTOK CENTRUM

jackbauer

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: jackbauer »

Może trochę nie na temat...
Widział ktoś w Białymstoku taki przełącznik tv kablowa/DVB-T http://www.dipol.com.pl/przelacznik_tv_ ... _E2022.htm (nie chcę płacić za przesyłkę kurierem) ?
Zanim nie uruchomią MUX2 to przełączanie non stop wejść antenowych prędzej uszkodzi telewizor dlatego też na razie nie oglądam MUX3 :(
Chyba, że ktoś znalazł inny sposób na to ? :)

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 22:38 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

kamiss

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: kamiss »

Mam pytanko do odbierających TVP Info/Białystok z nadajnika Cieszyńska w Białymstoku; czy ten program jest nadawany cyfrowo w panoramicznym formacie 16:9 czy tak jak w analogu 4:3?

marcinoza

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: marcinoza »

B650 przytrzymanie info dłużej i jest info o sygnale.

zero błędów , siła sygnału 80.


Co do LCN, u mnie telewizor automatycznie ustawił kolejność na 1. TVP historia kończąc na jedynce.

marcinoza

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: marcinoza »

Mam wrażenie że chyba nadają tvp Info białystok 16:9, ale to może chodzi Ci o białostocki regionalny program ? ale tu chyba go nie ma w tym muxie.

kamiss

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: kamiss »

Mówili przecież, że TVP Info w przekazie cyfrowym ma być w 16/9...
Czy u góry i dołu ekranu są czarne pasy?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: qwerty »

Ja widziałem w czasie testów tvp info w 16:9, ale w paśmie lokalnym na razie nie ma co liczyć.

kamiss

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: kamiss »

qwerty pisze:Ja widziałem w czasie testów tvp info w 16:9, ale w paśmie lokalnym na razie nie ma co liczyć.
To pasmo lokalne to już po części jest w 16/9, ale to mało mniej ważne. Chodzi mi po prostu o to czy główny ogólnopolski kanał TVP INFO z nadajnika z Cieszyńskiej w Białymstoku idzie w 16/9?

02.lukasz

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: 02.lukasz »

p-b pisze:Najpierw przeczytaj instrukcję obsługi telewizora, upewnij się, że wszystko robisz dobrze.
Możesz kupić najtańszą, najtandetnijsza antenę pokojową i sprawdzić czy na niej zadziała.
czytałem instrukcje, za dużo tam nie ma ale zdaje mi się, że robie dobrze.

Sprawdzałem też opcje z anteną... kupiłem jaką pokojową za 35zl (na pudełku był nawet znaczek ze przeznaczona miedzy innymi pod cyfrową telewizję)
Problem w tym że antena jest za słaba... z analogowych znalazła mi tylko jedynke i to bardzo słaby sygnał. O kanałach cyfrowych nawet nie ma mowy.

Jeżeli chodzi o mój kabel z którego biorę dobry sygnał analogowy to z tego co się dowiedziałem to nie jest on podlączony do anteny na dachu bloku... to jest jakoś tak że kiedyś była kablówka... później zrezygnowaliśmy z niej a kabel został, więc to jest ten "kablówkowy" kabel. Nie bardzo się orientuje w tych sprawach ale to może dlatego nie moge odbierac cyfry z tego kabla?

Ma ktoś pomysły jak sobie z tym poradzic? Może kupić jakąś mocniejszą zewnętrzną antene?

Dla przypomnienia mam samsunga b650 i mieszkam na zielonych (z tego co ludzie pisali nie ma problemu z odbiorem na zielonych wzgorzach)

Dzieki

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 22:44 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: qwerty »

Będąc na Nowym Mieście odbieram sygnał z dołączonej anteny do LV5T Deluxe i nie mam bezpośredniej widoczności.

02.lukasz

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: 02.lukasz »

Nie widze anteny z żadnego okna. Mieszkam na zielonych niedaleko pg 18 wiec na krańcu.

Antena podłączyłem dobrze... trzeba bylo ją rozłożyć i podłoączyć do gniazda w TV wiec nie bylo możliwe zeby coś spieprzyć...

Chyba potrzebuje mocniejszej anteny ale nie chce mi sie inwestować bez pewności że to zadziała...

_chris_

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: _chris_ »

02.lukasz pisze:Chyba potrzebuje mocniejszej anteny ale nie chce mi sie inwestować bez pewności że to zadziała...
no, niekoniecznie z większym wzmacniacze. Jesteś blisko nadajnika, najpierw trzeba sprawdzić odbiór na antenie pasywnej. Możesz zrobić sobie sam bardzo dobrą antenę do testów - np. http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=37899#p37899.

Trzeba oczywiście powędrować po całym mieszkaniu i/lub wystawić antenę za okno...

kamiss

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: kamiss »

A jak jest z TVP Info, czy ogólnopolski program idzie w 16/9?

DVBManiak

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: DVBManiak »

kamiss pisze:A jak jest z TVP Info, czy ogólnopolski program idzie w 16/9?
TVP Info jest na satelicie i naziemnie 16/9 (bez pasm lokalnych, w których jest dużo starych materiałów w 4:3 więc bez sensu na 16:9, te nowsze są w 16:9). W analogu ogólnopolski jest w 4:3PS i czasem Letterbox. Pasmo lokalne 4:3Full i czasem coś Letterbox.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: qwerty »

Właśnie u mnie multipleks 3 zaczął gorzej odbierać. To coś u mnie, czy są jakieś prace?
EDIT: Już jest dobrze.
EDIT2: Znowu mam wahania jakości sygnału. :(

Mcgyver

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: Mcgyver »

Ja w okolicach Hajnówki odbieram multipleks z Białegostoku z anteny tzw. Pazurkowej. Wszytsko jest fajnie, tylko ciekawe kto wybrał na ten multipleks kanał 38? W niejscowości Miłki ponad 200km od Hajnówki jest nadajnik nadający w analogu kanał TVP2 z moca 400kW. Tak sie składa że jest akurat w linii prostej Hajnówka-Białystok-Miłki. Problem w tym że ostatnio nawet dośc często na widmie cyfry pojawia się nośna wizji z miłek i wtedy multipleksu nie da się odebrac. Wybór kanału 38 ma MUX cyfrowy to porażka, mam nadzieje że szybko puszczą go z Krynic

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 22:46 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: qwerty »

Na http://www.dvbtmap.eu Cieszyńska pokrywa Hajnówkę. Zaleta to odbiór tvp info Białystok, a nie z Siedlec tvp info warszawa.

Mcgyver

Re: SLR Białystok / Centrum

Post autor: Mcgyver »

Mam instalacje z 3 anten + UKF. Jedna z nich jest skierowana na Łosice, druga na Swisłocz a trzecia na Białstok. Niestety ostatnio coraz czesciej na widmie multipleksu z Białegostoku na kanale 38 pojawia sie prązek wizji analogowej kanału TVP2 z Miłek.

Zablokowany