DVB-T ROSJA

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: bartosz4 »

I jak było od 7 maja? Pojawiam się i znikam czy stabilny i permanentny odbiór?

zmusiek

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: zmusiek »

Sporadycznie przekaz się pojawia i znowu znika. Brak stabilności.

zmusiek

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: zmusiek »

wczoraj i dziś w godz popoludniowych MUX można odebrać.

lukasz

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: lukasz »

Witam wszystkich forumowiczów.

Próbuję od niedawna bawić się w łapanie MUX'ów z zagranicy. Dziś udało mi się odebrać MUX'a z Kaliningradu na kanale 47. 9 kanałów TV i 3 radia. Poziom sygnału 88%. Poza tym złapałem coś na kanale 33. Być może z Łotwy. Odległość od nadajnika około 282 km, więc całkiem nieźle. 8 kanałów TV (wszystkie kodowane) - Fox Crime, Fox Live, Universal Channel, Syfy Universal, Silver Baltic, Sony Entertaiment Tele, TV21 i NTV Mir. Poziom sygnału 60%. Używam anteny Dipol Tri Digit ze wzmacniaczem LNA-177 30dB. Zna ktoś może lokalizację nadajnika z Kaliningradu, bo nie maja go na wykazie na dvbtmap.eu? Pozdrawiam.

Coremeil
Posty: 28
Rejestracja: 15 października 2010, o 23:07
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: Fraccaro BLU-420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: Coremeil »

A nie mieszkasz za blisko Chwaszczyna by stosować wzmacniacz?
Ja mieszkam w Rumi i mam same symetryzatory w antenach, też czasami coś łapię ze wschodu. ;)
Za to wzmacniacze lubią sie przesterowywać, jedyne wyjście to zasilacz z potencjometrem.
Pozdrawiam

lukasz

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: lukasz »

Chwaszczyno mam przysłonięte przez wzgórza morenowe co powoduje, że nie jestem w stanie odebrać MUX3, który nadaje z mocą 15 kW. Poza tym antenę mam ustawioną w taki sposób, że Chwaszczyno łapie dostając sygnał z tyłu. ;)

zmusiek

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: zmusiek »

Często w Trójmieście można złapać zagraniczne MUXy. We wtorek śmigał kanał 47 z Kaliningradu oraz kanał 24 z Litwy z czteroma niekodowanymi programami w tym LTV. Sporadycznie wiadać kodowany mux łotewski.

lukasz

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: lukasz »

Popróbuję złapać ten kanał 24. Póki co nie miałem szczęścia trafić na niego. 2 miesiące temu udało mi się złapać litewskie MUX'y na kanałach 36 i 53 (w sumie 20 kanałów TV). Prawie wszystko zakodowane poza Balticum TV, TV Polonia, Lietuvos Rytas.Tv i Sport1. Już potem się nie udało ich odebrać do tej pory, ale będę próbował. ;)

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: bartosz4 »

zmusiek pisze:Często w Trójmieście można złapać zagraniczne MUXy. We wtorek śmigał kanał 47 z Kaliningradu oraz kanał 24 z Litwy

Rzeczywiście na mojej antence pokojowej na 24 kanale skacze jakiś sygnał. Ale nawet nie wyświetla listy programów. Może jakby pobawić się w przestawianie antenki? Ale można domniemywać, że na antenie zewnętrznej, to coś bym złapał.

dex8

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: dex8 »

Panowie powiedzcie mi, a jaka jest szansa odebrać sygnał cyfrowy z Kaliningradu w Olsztynie? Mieszkam 10km od centrum na południe, antenkę mam ustawioną w kierunku nadajnika na Pieczewie, czyli prawie idealnie na północ w kierunku Kaliningradu i nic?

Coremeil
Posty: 28
Rejestracja: 15 października 2010, o 23:07
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: Fraccaro BLU-420F
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: Coremeil »

Na kanale 24 nadaje nadajnik Iława / Kisielice. :)

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: bartosz4 »

Coremeil pisze:Na kanale 24 nadaje nadajnik Iława / Kisielice. :)
No właśnie. A ja go odbieram na 26. A na 24 też mam jakiś sygnał.

zmusiek

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: zmusiek »

Witam, dziś na kanale 47 mux rosyjski jest do odbioru. Jak u Was?

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: Kamilx »

Ja mogę tylko pomarzyć>.. :(

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: zesepo »

Te kanały z k.47 nadal można odbieraći są one z Kaliningradu tak?

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: Max van Org »

Rosjanie stworzyli na terenie oblastu Kaliningrad wielki SFN na kanale 47 i dodają nadal nadajniki żeby umożliwić zasięg w całej enklawie. Ostatnio pojawiły się w wykazach nadajniki Большаково (Bolszakowo) używany również do nadawania na falach średnich i ukf, Советск (Sowieck) na granicy z Litwą i Краснознаменск (Krasnoznamensk) również na granicy z Litwą.

Fakty:
47 Bolszakowo 186 kW, 8 n. p. m. i 126 n. p. t. H, D.
sygnał z pełna mocą tylko w kierunku 220 °. W kierunku 200 ° do 340 ° leci ok 100 kW i więcej. Pozostałe kierunki to tylko 0,4 kW do 50 kW.

Sowieck i Krasnoznamensk to maksymalnie 20 kW ze względu na odległość od Polski raczej nie grają rolę w naszym kraju.

Ciekawy dla wszystkich jest nadajnik Kaliningrad, który pracuje z mocą 100 kW. Wszystkie inne nadajniki, chociaż leżą bliżej Polski, są tłumione w kierunku Rzeczpospolitej.

Мамоново (Mamonowo) można pewnie odbierać w Braniewie ale w Fromborku pewnie już nie. Nadają z 30 kW w kierunku oblastu.

Морско́е (Morskoje) nadaje z 8 kW. W kierunku Polski z słabiej.
Рыбачий (Rybaczyj) nadaje z 8 kW. W kierunku Polski z słabiej.

Kod: Zaznacz cały

Большаково      (Bolszakowo)        186.0 kW
Калининград     (Kaliningrad)       100.0 kW
Góra Donskaya                        30.0 kW
Мамоново        (Mamonowo)           30.0 kW
Краснознаменск  (Krasnoznamensk)     20.0 kW
Советск         (Sowieck)            20.0 kW 
Лесной          (Lesnoi)              8.0 kW
Морское         (Morskoje)            8.0 kW
Рыбачий         (Rybaczyj)            8.0 kW

Maciekqbn

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: Maciekqbn »

Od kilku dni odbieram rosyjski multiplex z Kaliningradu (nie wiem dokładnie który nadajnik). Sygnał silny i dosyć stabilny (odbiór możliwy kilka godzin dziennie, dzisiaj np. całe popołudnie i wieczór). Jakość idealna.

Co ciekawe mam antenę na balkonie (4 el. yagi) skierowana na Chwaszczyno i niemal dokładnie pod kątem 90 stopni do Kaliningradu (czyli najgorsze możliwe warunki na ten kierunek). 8 programów telewizyjnych i 4 radiowe. Fonia nadawana u nich jest w AAC 2/0 (żadnych innych ścieżek fonii nie ma), wizja 16/9 SD. Nie mają żadnego programu HD. Emisja bez EPG.
Mają fajny program 'Karuzel' adresowany do dzieci. Brakuje takiej pozycji na naszych multiplexach.

Prawdopodobnie łapię jakiś sygnał odbity. W ostatnich dniach jest bardzo dobra propagacja na wschód na całym VHF i UHF i stąd ten rewelacyjny sygnał ichniego DVB-T. Dla porównania sygnał analogowy z Kaliningradu odbieram sporadycznie (dziś np. jeden program tylko kilka godzin) i potwornie zaszumiony (ledwo co widać).

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: Max van Org »

Jak będzie znowu trochę cieplej, to będzie może znowu tropo.
http://www.dxinfocentre.com/tropo_nwe.html

Ciekawe czy uruchomili już nadajnik DVB-T z 160 kW. Zasięg będzie skierowany w kierunku Polski, ale nadajnik jest daleko od granicy.

rafkes

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: rafkes »

Na Wszystkich Świętych jadę na Mazury a konkretnie okolice Węgorzewa więc sądzę że nie powinienem mieć problemów z odbiorem rosyjskiego MUX, testy wykonam zarówno na maleńkiej antenie pokojowej jak i na siatkowej z małym wzmacniaczem - w linii prostej do Czerniachovska 45 km do Kaliningradu coś koło 70-80 km Radio Mayak na 102,5 MHZ odbieram na zwykłym drucie bez problemu, w nocy nawet stereo i bez szumów polecam też stację z Czerniachovska DI FM na 100,6 MHZ w radiu samochodowym idzie złapać 24 h ;] o ile coś uda mi się znaleźć to będę wrzucał w nocy będzie okazja na testy ;]

Awatar użytkownika
Max van Org
Posty: 1383
Rejestracja: 29 listopada 2010, o 17:54

Re: DVB-T ROSJA

Post autor: Max van Org »

Rosła koordynuje w obwodzie dalsze nadajniki. Na kanale 35 chcą uruchomić Sovetsk (20 kW), Krasnoznamensk (18 kW) i Balshakovo (185 kW).

Zablokowany