DVB-T/DVB-T2 z RTCN RUSINOWO-PIŁA

Awatar użytkownika
krzys34
Posty: 88
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Wieleń
Odbiornik: Telewizor Samsung UE49KU6172U 4K UHD
Instalacja antenowa: Zwykła kablówka tylko z DVB-T w blokach
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rusinowo-Piła 28,7 km

DVB-T/DVB-T2 z RTCN RUSINOWO-PIŁA

Post autor: krzys34 »

Właśnie przeszukałem kanał 51 i w końcu jest sygnał Rusinowo zaczęło nadawać(MUX 3) w obecnej chwili wyszykuje kanały

TVP 1
TVP 2
TVP Info Poznań
TVP KULTURA
TVP HISTORIA
Ostatnio zmieniony 23 maja 2021, o 18:13 przez krzys34, łącznie zmieniany 3 razy.

zibijan

Re: DVB-T RUSINOWO-PIŁA

Post autor: zibijan »

Szczecinek 23.10 godz 18.36 potwierdzam odbiór z nadajnika w Rusinowie Siła sygnału 80% jakość 90% Antena kierunkowa 19 elementowa ze wzmacniaczem szerokopasmowym. Jakość obrazu B.DOBRA

gg99gg
Posty: 30
Rejestracja: 24 października 2010, o 18:22
Odbiornik: technisat T4
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit x2sztuki 90m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN-Trzeciewiec+Rusinowo+Chojna

Re: DVB-T RUSINOWO-PIŁA

Post autor: gg99gg »

Witam odbieram bardzo dobrze kanał 51 siła sygnału 90% yaga 12 elemętów 9m nad ziemią skierowana na Piłe
na antenie siatkowej 1m nad ziemią odbieram też siła sygnału 70%
jak na 20 Kw to dobrze to leci a do Rusinowa mam 100 km

Mieszkam w okolicach Szubina w Kujawsko- Pomorskim

niszczot

Re: DVB-T RUSINOWO-PIŁA

Post autor: niszczot »

Wysoki poziom sygnału odbieram w Lubuskim, ok 80km od Rusinowa.

elfik997

Re: DVB-T RUSINOWO-PIŁA

Post autor: elfik997 »

Mieszkam 40km od nadajnika w Rusinowie, antenę "siatkę"mam ustawioną w przeciwną stronę , mimo to odbieram mux3 na samsungu LE32B650

wiwany
Posty: 56
Rejestracja: 21 grudnia 2008, o 22:04

Re: PIŁA

Post autor: wiwany »

Jaka wersja regionalna TVP Info jest ostatecznie- szczecińska czy poznańska ?

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: PIŁA

Post autor: cyber »

wiwany pisze:Jaka wersja regionalna TVP Info jest ostatecznie- szczecińska czy poznańska ?
TVP Poznań

wiwany
Posty: 56
Rejestracja: 21 grudnia 2008, o 22:04

Re: PIŁA

Post autor: wiwany »

cyber pisze:
wiwany pisze:Jaka wersja regionalna TVP Info jest ostatecznie- szczecińska czy poznańska ?
TVP Poznań
Dzięki. Może pytanie było nieco idiotyczne, ale z DVB-T wszystko u nas możliwe :-)

elfik997

Re: PIŁA

Post autor: elfik997 »

wiwany pisze:
cyber pisze:
wiwany pisze:Jaka wersja regionalna TVP Info jest ostatecznie- szczecińska czy poznańska ?
TVP Poznań
Dzięki. Może pytanie było nieco idiotyczne, ale z DVB-T wszystko u nas możliwe :-)

A szkoda bo w zasadzie sygnał z Rusinowa jak widać na mapkach większą część pokrywa Zachodniopomorskiem, czy emitel nie mogłby włączyc także szczecińskiej wersji?

wiwany
Posty: 56
Rejestracja: 21 grudnia 2008, o 22:04

Re: PIŁA

Post autor: wiwany »

[quote="elfik997"

A szkoda bo w zasadzie sygnał z Rusinowa jak widać na mapkach większą część pokrywa Zachodniopomorskiem, czy emitel nie mogłby włączyc także szczecińskiej wersji?[/quote]

Operator o tym nie decyduje. Ale może byłby to lepszy sposób na wypełnienie MUX3, niż zbędne kanały tematyczne typu Parlament czy Seriale.

Awatar użytkownika
tofik256
Posty: 3
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 14:32
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PIŁA - RUSINOWO

Re: PIŁA

Post autor: tofik256 »

Nadajnik Rusinowo-Piła-odległość 28km azymut 128', tv samsung LG32B550 brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem na tvp1 i tvp2, reszta kanałów na MUX3 poprawnie.

jas

Re: DVB-T RUSINOWO-PIŁA

Post autor: jas »

Czy jeszcze ktoś ,oprucz gg99gg ,odbiera sygnał z nadajnika Piła-Rusinowo w Szubinie lub okolic Szubina ?
Prośba do gg99gg.Czy nadal odbierasz Sygnał DVB-T ,jaka jakość i czy na wzmacniaczu?
Pozdrawiam

PanJ26
Posty: 26
Rejestracja: 24 lipca 2010, o 18:48

Re: DVB-T RUSINOWO-PIŁA

Post autor: PanJ26 »

Witam.Mieszkam w okolicach Mroczy i sygnał odbieram z tegoż nadajnika z siłą 70 a jakością ok.90 procent.Odbieram na starej antenie kierunkowej z wzmacniaczem.Miałem problemy z odbiorem, ale podniosłem antenę na wysokość ok.8 metrów i teraz jest sygnał.Dodam, że teren wokół mnie jest na wysokości 105 mnpm.Jeżeli chodzi o odległość od nadajnika to ok.90 km.Myślę, iż z okolic Szubina także powinno się coś odebrać bez problemu.Jeżeli chodzi o mux2 nadawany z mocą 100kw to już że tak powiem formalność.

Michał_gw

Re: DVB-T RUSINOWO-PIŁA

Post autor: Michał_gw »

niszczot pisze:Wysoki poziom sygnału odbieram w Lubuskim, ok 80km od Rusinowa.
Mieszkasz w Gorzowie lub okolicach? Z Rusionowa do GW jest w linii prostej ~83km.

niszczot

Re: DVB-T RUSINOWO-PIŁA

Post autor: niszczot »

Mieszkam w Bobrówku koło Strzelec.
W lini prostej mam 64 km do Rusinowa myslę ze w Gorzówku jest do odebrania.
Sam chciałbym wiedziec.
Jak do tej pory nie wiem aby ktoś odebrał 51 z Rusinowa.

jas

Re: DVB-T RUSINOWO-PIŁA

Post autor: jas »

Dzięki za odpowiedz na mój post(PanJ26).Niestety zawieszam przygode z telewizją naziemną cyfrową, z powodu braku sygnału.Naprzeciwko blok 4 piętrowy zasłaniajacy sygnał z kierunku Śremu , jak i Rusinowa.Myslałem ,że może na fali odbitej-niestety nic z tego.Tym , którym sie udało życze stabilnego sygnału ,a pozostałym wytrwałości i wymiany informacji.
Antena Yagi 19 -elementowa,wzmacniaczSWA-49, monitor LG M237WD-PZ i zasilacz reg.0-12 v.
Pozdrawiam

jas

Re: DVB-T RUSINOWO-PIŁA

Post autor: jas »

Do-niszczot.Podaje stronę do mapy obiektów Emitela
http://www.emitel.pl/strona-glowna/mapa-obiektow
oraz do wyznaczania profilu terenu
http://www.dvbtmap.eu/map.html.
Według mojej wiedzy masz szanse na dobry odbiór z Rusinowa.
Powodzenia

niszczot

Re: DVB-T RUSINOWO-PIŁA

Post autor: niszczot »

@jas dzięki za linki.
MUX3 z Rusinowa odbieram super,natomiast wiele osób mnie pyta o odbiór w Gorzowie a do niego mam 30 km wiec moze być róznie.
Jestem jednak mysli takiej ze jakiś gorzowiak musi wziąsc sprawy w swoje ręce i obrócić antenę o 90 na wschód o ustawień na Jemiołów.



@jas kombinuj moja antena patrzy w budynki gospodarcze i jest ok.
Pozdrawiam

PanJ26
Posty: 26
Rejestracja: 24 lipca 2010, o 18:48

Re: DVB-T RUSINOWO-PIŁA

Post autor: PanJ26 »

Do:Jas
Spróbuj jeszcze na Kisielice, a dokładniej na Limże.Kanał 46,moc 50 kw. Wiem, że to spora odległość od Szubina ale nie wiele więcej jak na Rusinowo.Odpowiednio wysoko ustawiona antena potrafi zdziałać cuda.Niektórzy koledzy mówili o odbiorze w Bydgoszczy i okolicach.Dodatkowo Rusinowo nadaje z mniejszą mocą-20 kw.

gg99gg
Posty: 30
Rejestracja: 24 października 2010, o 18:22
Odbiornik: technisat T4
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit x2sztuki 90m.n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN-Trzeciewiec+Rusinowo+Chojna

Re: DVB-T RUSINOWO-PIŁA

Post autor: gg99gg »

jas pisze:Czy jeszcze ktoś ,oprucz gg99gg ,odbiera sygnał z nadajnika Piła-Rusinowo w Szubinie lub okolic Szubina ?
Prośba do gg99gg.Czy nadal odbierasz Sygnał DVB-T ,jaka jakość i czy na wzmacniaczu?
Pozdrawiam
Pewnie że odbieram 24 na dobę siła sygnału około 90 jakość 60, bez wzmacniacza 15m przewodu
masz tu linka z filmikiem jak odbieram mux 3 z Rusinowa
http://www.youtube.com/watch?v=EE-GOHRoYUA

Zablokowany