Emisja MUX3 z RON Gorzów

piotrek.realfan

MUX 3 z Gorzowa zasięg sygnału "OPEN"

Post autor: piotrek.realfan »

Niewiem czy wszyscy juz zobaczyli ali MUX 3 z Podmiejskiej w Gorzowie juz odpalił, kilka osób mi mówiło, że w Gorzowie zasieg sygnału jest taki ze na kawałku drutu można ogladać. A jak jest poza Gorzowem? Ja mieszkam 45 km na wschód i brak sygnału na siatce, trzeba bedzie zainwestować w inna antene chyba.

k-21 474mHz moc 160W

markus 69
Posty: 233
Rejestracja: 23 października 2009, o 12:14

Mux - 3 Lubuskie\Gorzów

Post autor: markus 69 »

W związku z uruchomieniem nadajnika w Gorzowie sprawdziłem jego działanie na tv, ale niema EPG i TVPinfo jest nadawane w formacie 4:3. Czy ulegnie to zmianie ?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Emisja MUX3 z RON Gorzów

Post autor: DanielK »

Na południe od Gorzowa można raczej zapomnieć, bo z Wichowa jest nadawane analogowe TVP 1 na tym samym kanale z mocą 200 kW.

piotrek.realfan

Re: Emisja MUX3 z RON Gorzów

Post autor: piotrek.realfan »

czy ktos moze polecic jakas antene dzieku ktorej da rade to złapać nawet z 50km? czy lepiej zapomniec?

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Emisja MUX3 z RON Gorzów

Post autor: DanielK »

@piotrek.realfan - przestaw antene w kierunku RTCN Wałcz Rusinowo, tam MUX III (k.51) jest silniejszy a i MUX II (k.43) też odbierzesz.

piotrek.realfan

Re: Emisja MUX3 z RON Gorzów

Post autor: piotrek.realfan »

wlasnie probuje, i mux 2 bezproblemowo zalapal a mux 3 brak sygnalu, na mux2 mam 60%, ale postaram sie antene(siatek) wywalic na dach bo teraz jest na balkonie i czesciowo antene zaslania elewacja, wiec mysle ze jak dam na dach to mux 3 spokojnie zalapie

Michał_gw

Re: MUX 3 z Gorzowa zasięg sygnału "OPEN"

Post autor: Michał_gw »

piotrek.realfan pisze:Niewiem czy wszyscy juz zobaczyli ali MUX 3 z Podmiejskiej w Gorzowie juz odpalił, kilka osób mi mówiło, że w Gorzowie zasieg sygnału jest taki ze na kawałku drutu można ogladać. A jak jest poza Gorzowem? Ja mieszkam 45 km na wschód i brak sygnału na siatce, trzeba bedzie zainwestować w inna antene chyba.

k-21 474mHz moc 160W
Potwierdzam. Antenę mam tak naprawdę ustawioną na Rusinowo ale bez problemu odbieram sygnał z ul. Podmiejskiej. W swoim telewizorze mam 4 na pięć kresek. Jeśli ustawiłbym dokładnie w przekaźnik to miałbym pewnie wszystkie pewnie.

Rahm

Re: Emisja MUX3 z RON Gorzów

Post autor: Rahm »

Mamy zatem osiedlową telewizję.

tomek_gorz

Re: Emisja MUX3 z RON Gorzów

Post autor: tomek_gorz »

Witam . Osiedle Piaski , bardzo dobry poziom sygnały( 100% } i jakość sygnału ( 90% ), antena ustawina na Jemiołów . Czekamy teraz na odpalenie 1mux .Pozdrawiam.

piotrek.realfan

Re: Emisja MUX3 z RON Gorzów

Post autor: piotrek.realfan »

swoja droga, Ciekawe kiedy planuja zwiekszyc moc nadawania bo ta co jest teraz to jakas kpina, jak ktos mieszka niedaleko GW to jeszcze jest OK

niszczot

Re: Emisja MUX3 z RON Gorzów

Post autor: niszczot »

W Bobrówku na Televes 75.brak sygnału. Obieram ponownie kierunek Rusinowo skąd sygnał obu Mux-ów mam na max.

koz

Re: Emisja MUX3 z RON Gorzów

Post autor: koz »

Dębno brak sygnału

Staszek07

Re: Emisja MUX3 z RON Gorzów

Post autor: Staszek07 »

W ŻAGANIU brak odbioru z Gorzowa.

DVB-T

Re: Emisja MUX3 z RON Gorzów

Post autor: DVB-T »

Staszek07 pisze:W ŻAGANIU brak odbioru z Gorzowa.
Daniel Kucharski pisze:Na południe od Gorzowa można raczej zapomnieć, bo z Wichowa jest nadawane analogowe TVP 1 na tym samym kanale z mocą 200 kW.

Staszek07

Zwiększenie mocy nadawania z Gorzowa

Post autor: Staszek07 »

Z tym pytaniem zwracam się w sadzie do przedstawiciela z firmy Emitel. Czy jest możliwość zwiększenia mocy tak by też na południu województwa można było odebrać sygnał.
Jeśli nie to kiedy będzie możliwość odbioru MUX-1 lub MUX-3 na południu województwa Lubuskiego.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Emisja MUX3 z RON Gorzów

Post autor: Jarosław Bałuka »

Harmonogram wdrażania MUX3 jest TU. Pełny zasięg w 2014r.
MUX1 - żadne terminy nie są obecnie znane.

Rahm

Re: Emisja MUX3 z RON Gorzów

Post autor: Rahm »

Jarosław Bałuka pisze:Harmonogram wdrażania MUX3 jest TU. Pełny zasięg w 2014r.
MUX1 - żadne terminy nie są obecnie znane.
MUX-3: przez 3 lata telewizja osiedlowa w Gorzowie.
MUX-1: nikt nic nie wie.

Moja propozycja to wziąć sobie TNK bez doładowania i są dwa kanały TVP. TVP3, TVP Kultura i Historia z Astry.

Staszek07

Re: Emisja MUX3 z RON Gorzów

Post autor: Staszek07 »

Rahm pisze:
Jarosław Bałuka pisze:Harmonogram wdrażania MUX3 jest TU. Pełny zasięg w 2014r.
MUX1 - żadne terminy nie są obecnie znane.
MUX-3: przez 3 lata telewizja osiedlowa w Gorzowie.
MUX-1: nikt nic nie wie.

Moja propozycja to wziąć sobie TNK bez doładowania i są dwa kanały TVP. TVP3, TVP Kultura i Historia z Astry.

Rahm TVP Kultura,TVP Historia to ja mam z HB mi w szczególności chodzi o TVP-1,TVP-2 oraz TVP-Info Lubuskie

DVBManiak

Re: Emisja MUX3 z RON Gorzów

Post autor: DVBManiak »

TVP1 i 2 są kodowane, ale darmowe w TNK. TVP Info dostępne jest niekodowane z Astry.

DVB-T

Re: Emisja MUX3 z RON Gorzów

Post autor: DVB-T »

Staszek07 pisze:
Rahm pisze:
Jarosław Bałuka pisze:Harmonogram wdrażania MUX3 jest TU. Pełny zasięg w 2014r.
MUX1 - żadne terminy nie są obecnie znane.
MUX-3: przez 3 lata telewizja osiedlowa w Gorzowie.
MUX-1: nikt nic nie wie.

Moja propozycja to wziąć sobie TNK bez doładowania i są dwa kanały TVP. TVP3, TVP Kultura i Historia z Astry.

Rahm TVP Kultura,TVP Historia to ja mam z HB mi w szczególności chodzi o TVP-1,TVP-2 oraz TVP-Info Lubuskie
Bierzesz Arive 120 (250 zł) + karta TNK (od 40 zł), konwerter monoblock HB+Astra, i masz TVP1 i TVP2 z HB odkodowane na najbliższe 14 miesięcy (2 miesiące ważności karty + 12 miesięcy ważności kanałów bezpłatnych TVP1, TVP2, TVN, TVN7, Religia TV), TVP INFO Warszawskie niekodowane z Astry (wersja lubuska jest osiągalna tylko w Gorzowie, w Żaganiu nie ma najmniejszych szans), do tego kanały polskie i zagraniczne satelitarne niekodowane i do tego MUX2 z Wichowa.

Te 14 miesięcy ważności karty tnk powinno spokojnie wystarczyć do uruchomienia mux1 z Wichowa.

Zablokowany