DVB-T z RTON RZESZÓW / BARANÓWKA

Patryk25
Posty: 10
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Pawęzów
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów *Góra Św. Marcina*

DVB-T z RTON RZESZÓW / BARANÓWKA

Post autor: Patryk25 »

Witam czy już nadaje Rzeszów/Baranówka na kanale 35 plan 27.04 za sczesz dni

l__s2

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: l__s2 »

jak na razie kanał 35 milczy

DVB-T

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: DVB-T »

Zastanawiam się jaki jest sens włączania MUX3 z Baranówki teraz z mocą 0,5 kW, skoro jest z Suchej Góry to samo i pokrywa obszar Baranówki plus dużo więcej. Czy nie lepiej przesunąć ten start na moment włączenia mux1 z Suchej Góry?

_Martin_

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: _Martin_ »

DVB-T pisze:Zastanawiam się jaki jest sens włączania MUX3 z Baranówki teraz z mocą 0,5 kW, skoro jest z Suchej Góry to samo i pokrywa obszar Baranówki plus dużo więcej. Czy nie lepiej przesunąć ten start na moment włączenia mux1 z Suchej Góry?
No najlepiej to by było uznać MUX 3 z suchej góry jako stałą transmisje i zwiekszyc jej moc.

Uruchomic z jednego obiektu nadawczego wszystkie muxy i tyle.

No bo jak mowisz w rzeszowie i dalej kazdy odbierze sygna, wiec nie ma sensu uruchamaic tak slabego nadajanika jakim jest baranowka.

teleMAN
Posty: 50
Rejestracja: 26 grudnia 2010, o 20:29
Miejscowość: Lutcza / Rzeszów
Odbiornik: Funai-Toschiba-Samsung- Skymaster-Philips-Thomson
Instalacja antenowa: Ant19/21-69SA IV-V
ant4/5-12SA I-III
antFM-1RUZ PMBzwrot2xUHF/VHF/FM
ant sat
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: teleMAN »

Niestety Panowie jest sens uruchomić nadajnik na Baranówce bo nie wszędzie w mieście jest
możliwość odbioru z Suchej Góry i okolicach/przeszkody terenowe budynki/.

_Martin_

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: _Martin_ »

teleMAN pisze:Niestety Panowie jest sens uruchomić nadajnik na Baranówce bo nie wszędzie w mieście jest
możliwość odbioru z Suchej Góry i okolicach/przeszkody terenowe budynki/.

Ale gdyby dac 50 kw od razu takie problemy bylyby sopradyczne :)

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: lukasz536 »

Dalej nie nadaje - przed chwilą sprawdzałem, a do nadajnika mam jakiś 1 km. Za to już na stronie Emitela i RadioPolska MUX3 widnieje już jako emisja z obiektu RTON Baranówka - chyba tytułem tej Wielkanocnej akcji włączania, a nie jako potwierdzenie faktu.
Co do potrzeby włączania MUX-3 z tego nadajnika...Ja nie mam akurat problemów z odbiorem obu MUX-ów, ale na przykład moja ciotka, mieszkająca ok. 8 km na wschód od centrum Rzeszowa ma problemy, i to właśnie z MUX3, który niby jest nadawany z większą mocą, ale w jej przypadku sygnał z k. 42 jest mniej stabilny i szatkuje przy bardzo złej pogodzie. Wiąże się to zapewne z obecnością wzgórz od strony południowej w jej miejscu zamieszkania. Za to widok na Rzeszów ciotka ma piękny i nigdy nie było u niej problemów z odbiorem (równie słabego co nowy MUX3) sygnału analogowego z tego nadajnika. Dlatego w jej przypadku start Baranówki jest jak najbardziej pożądany...
Zaś ogólnie to zgoda z tym co było wyżej powiedziane...

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: Tom345 »

Jestem za uruchomieniem SFN Sucha Góra/Baranówka. Najrozsądniejsze rozwiązanie.

DVB-T

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: DVB-T »

Tom345 pisze:Jestem za uruchomieniem SFN Sucha Góra/Baranówka. Najrozsądniejsze rozwiązanie.
ale tam nie będzie żadnego SFN bo to będzie na różnych kanałach

_Martin_

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: _Martin_ »

Tom345 pisze:Jestem za uruchomieniem SFN Sucha Góra/Baranówka. Najrozsądniejsze rozwiązanie.
Oczywiscie, ze lepiej gdy jest wiecej nadajników. Tylko, ze sucha gora nadaje teraz testowo do 30 czerwca. Moze sie okazac ze TVP nie bedzie chciala przedluzac tych testow poniewaz bedzie działajacy nadajnik mux 3 z baranowki ktory obejmie tylko okolice Rzeszowa.

pajda75
Posty: 65
Rejestracja: 10 października 2010, o 13:49

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: pajda75 »

Baranówka już nadaje?

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: lukasz536 »

Póki co, to nie nadaje.
Czy wie ktoś, czy ta akcja włączania nadajników przed świętami obejmie także nadajnik z Baranówki?
Czy aby inne nadajniki z 27 i 30 kwietnia nie zostały już uruchomione?
Co do niebezpieczeństwa zaniechania nadawania z Suchej Góry z powodu działania nadajnika w Rzeszowie, to się zgadzam, że takie istnieje - już widzę jak w tvp będą rżnąć głupa, że przecież "macie nadajnik z Baranówki". Obym się mylił...

Patryk25
Posty: 10
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Pawęzów
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów *Góra Św. Marcina*

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: Patryk25 »

Nadajnik Baranówka nie pokrywa całego Podkarpacia nawet połowy ciekawe czy Jaśle,Krosinie i Dębicy będzie można złapać na kanale 35

_Martin_

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: _Martin_ »

Patryk25 pisze:Nadajnik Baranówka nie pokrywa całego Podkarpacia nawet połowy ciekawe czy Jaśle,Krosinie i Dębicy będzie można złapać na kanale 35

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-3

Moze kilka-kilkanascie km dalej niz na tej mapie.

W tych miastach na pewno nie :)

sw6
Posty: 32
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 15:11
Miejscowość: RJS
Odbiornik: philips 7334
Instalacja antenowa: antena kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów / Sucha Góra

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: sw6 »

_Martin_ pisze:
Tom345 pisze:Jestem za uruchomieniem SFN Sucha Góra/Baranówka. Najrozsądniejsze rozwiązanie.
Oczywiscie, ze lepiej gdy jest wiecej nadajników. Tylko, ze sucha gora nadaje teraz testowo do 30 czerwca. Moze sie okazac ze TVP nie bedzie chciala przedluzac tych testow poniewaz bedzie działajacy nadajnik mux 3 z baranowki ktory obejmie tylko okolice Rzeszowa.
nadaje testowo i nadawać będzie-kolejne pozwolenia będą .pamiętasz jak wyłączyli z końcem roku testy co działo się-przepraszała tvp mieszkańców podkarpacia wiec taka sytuacja z wyłączeniem nadajnika mieć miejsca nie będzie
wesołych świąt

_Martin_

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: _Martin_ »

sw6 pisze:
_Martin_ pisze:
Tom345 pisze:Jestem za uruchomieniem SFN Sucha Góra/Baranówka. Najrozsądniejsze rozwiązanie.
Oczywiscie, ze lepiej gdy jest wiecej nadajników. Tylko, ze sucha gora nadaje teraz testowo do 30 czerwca. Moze sie okazac ze TVP nie bedzie chciala przedluzac tych testow poniewaz bedzie działajacy nadajnik mux 3 z baranowki ktory obejmie tylko okolice Rzeszowa.
nadaje testowo i nadawać będzie-kolejne pozwolenia będą .pamiętasz jak wyłączyli z końcem roku testy co działo się-przepraszała tvp mieszkańców podkarpacia wiec taka sytuacja z wyłączeniem nadajnika mieć miejsca nie będzie
wesołych świąt

A jak odpala mux 1 to jak beda nadawac?

Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: Bogdan G. »

A jak odpala mux 1 to jak beda nadawac?


Wyłączą TVP Historia i TVP Kultura i w to miejsce dadzą programy nowych nadawców .

_Martin_

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: _Martin_ »

Bogdan G. pisze:A jak odpala mux 1 to jak beda nadawac?


Wyłączą TVP Historia i TVP Kultura i w to miejsce dadzą programy nowych nadawców .
Ale to nie bedzie mux 3 :P

Koniec off topu. Od tego jest inny temat.

dominikcpl

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: dominikcpl »

Jak sądzicie czy są jakieś szanse puszczenia MUX2 z RTON Baranówka?

Pytam gdyż mieszkam dosłownie parę bloków od tego nadajnika i aktualnie odbieram przekaz analogowy na antenie pokojowej, przekaz DVB-T również chciałbym odbierać na antenie pokojowej. Wydaje mi się, że jakość sygnału cyfrowego z RTON Baranówka będzie wystarczająca aby odebrać MUX3, jednak oprócz paczki TVP chciałbym również odbierać MUX2, a obawiam się, że na Baranówce, na antenie pokojowej dobrego sygnału z RTCN Sucha Góra nie złapię, co sądzicie?

DVBManiak

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: DVBManiak »

Myślę że na MUX-2 z Baranówki są raczej małe szanse, a przynajmniej nie w najbliższym czasie patrząc na plany wdrażania. Z Suchej Góry powinieneś odebrać. Jednak nie wiem ile masz do tego nadajnika i jakie jest ukształtowanie terenu. Masz możliwość montażu anteny na zewnątrz? Z Suchej Góry jest większa moc niż z Baranówki bo 10kW. Spróbuj przeszukać kanały i zobacz czy coś łapie.

Zablokowany