DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

kjt

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: kjt »

Myślę, że Piaski będą sypać 3 muxami. Lublin może też z jakąś malutką mocą by w razie czego zapełnić plamy w mieście.

alexy55

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: alexy55 »

Doczekamy się tego pewnie wtedy gdy wyłączą analog.

desperos

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: desperos »

Mieszkam na Puławskiej i odbieram tylko mux 2 z Piask...z Raabego brak sygnału :(
W Jakubowicach Konińskich(przy Poligonowej) również tylko Piaski gdyż z Raabego dochodzi słaby sygnał i jest tylko fonia...

w4lcz47

Lublin/Raabego

Post autor: w4lcz47 »

Mieszkam w Zemborzycach Podleśnych

Czy ktoś może ma doświadczenia jak tam sygnał się ma u nas??
czy nadajnik z Raabego w naszym kierunku nadaje i jak z jakością sygnału.
w chwili obecnej mam tvn (to chyba szło ananlogowo wcześniej z raabego) w bardzo dobrej jakości, więc jak dobrze kombinuje to chyba moja antena dobrze sygnał zbiera z tego nadajnika

No i nie wiem czy to właściwy wątek, ale jak u nas w Zemborzycach MUX2/Piaski lub MUX2/Deblin-Ryki się odbiera.

Mam analogowy telewizor (jakis panasonic 29cali kineskopowy), dziala bardzo dobrze wiec nie planowalem zmiany odbiornika, więc co polecacie ewentualnie z tunerow zeby to dzialalo w miare dobrze ale zeby jeszczce nie kosztowalo majatku?

no i jeszcze jedno pytanie.
Zapewne jak mniemam bede musial miec dwie anteny w mojej lokalizacji czyli jak dotychczas (jedna na Piaski, druga na Raabego)

kjt

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: kjt »

Mux3 z Raabego ma porównywalną moc co TVN. Troszkę za lasem jest Twoja miejscowość ale skoro bardzo ładny TVN dociera to może być podobnie z muxem.

Do do mux2 to bliskość Piask spokojnie gwarantuje dobry odbiór nawet na kawałku drutu :D

Majątek dla każdego co innego oznacza :D Na forum jest dział poświęcony tunerom. Polecam poświęcić wolny czas na lekturę.

Jakie to anteny? Kierunkowe czy popularne "siatki"?

w4lcz47

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: w4lcz47 »

kierunkowa na raabego, i siatka na piaski
ale sygnal z piask mam teraz troche gorszy (analog) zwlaszcza tvp2 ktory kiedys byl jak żyleta

co do tunerow to czytalem troche juz wczoraj o takim malenstwie: Media-Tech MT4160 i powaznie rozwazam jego zakup, ale nie wiem czy dobrze czynie bo troche straszyli cos dzwiekiem ac3 czy eac3, ze nie wiadomo czy bedzie go odbieral
tam na forum poswieconym temu urzaddzeniu jest chyba 14 podstron....wiec przekopac sie przez to wszystko to trzeba czasu...
ten tunerek Media-Tech MT4160 to chyba teraz cos kolo 180zl stoi wiec nie za duzo to w ty granicach, do 200

kjt

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: kjt »

Instalacje antenową warto przejrzeć i odświeżyć. Ja mam tvp2 jak żyleta (wymieniłem kabel i zasilacz sieciowy).
Jeżeli poważnie się nad Mediatechem zastanawiasz to lepiej poświęć czas i przeczytaj te podstrony... żebyś potem na forum nie dublował pytań :D

BTW. Ja bym tego tunera nie kupował :P (mam innego faworyta)

w4lcz47

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: w4lcz47 »

a mozna wiedziec jakiego masz faworyta co do tunerow
moze wezme pod uwage

kjt

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: kjt »

Ostatnio na forum polecany jest Maximum T-102 no i pojawił się też CABLETECH URz0083.

Osobiście to ja wezmę najtańszy byle spełniał wymogi (czyt. był na lata) bo praktycznie nie oglądam TV :D

desperos

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: desperos »

Całe szczęście,że mux 1 z Piask będzie od 1 czerwca 2012...bo na mux 3 z Raabego nie ma co wcześniej liczyć(chodzi o część zachodnią Lublina) a tak przynajmniej TVP1 TVP2 i TVP INFO będzie z Piask...

mikar1

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: mikar1 »

Mam pytanie. Mieszkam w Elizówce, na tzw Pierwszej górce (na wysokości wierzy ciśnień). Nic mi właściwie nie zasłania widoku na nadajnik Raabego. TVN i TV4 pięknie śmiga nawet na antenie pokojowej. Czy przy wyrzuconej na dach Siatce będzie mi zbierał Mux3? Sprawdzał ktoś te okolice? to raz a dwa czy skierowana na piaski 19 elementowa kierunkowa ściągnie bokiem także Raabego? Jeszcze nie kupiłem dekodera i nie wiem czy to robić bo bez Mux3 to nie ma dla mnie chwilowo sensu.

pancogito

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: pancogito »

Dzisiaj między 19.00 a 21.00 sygnał z Raabego zniknął całkowicie. Teraz znowu się pojawił ale jakość sygnału spada czasem do takiego poziomu, że nie wystarcza nawet do odbioru dźwięku. Ciekaw jestem, kto i w jakim celu bawi się tym nadajnikiem w godzinach największej oglądalności. Może po prostu od czasu do czasu siadają na nim ptaki...

Mieszkam na LSM w odległości mniejszej niż 900 m od nadajnika.

pancogito

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: pancogito »

Od końca września jakość sygnału z Raabego zdecydowanie się pogorszyła. Wcześniej obraz czasem się zatrzymywał na sekundę czy dwie i co pewien czas pojawiały się jakieś kolorowe piksle, ale poza tym było zupełnie dobrze. Teraz, nową klatkę obrazu pokazuje co kilka sekund a ekran pokrywają częściowo kolorowe plamy, czasem rwie się też dźwięk. Tak było na przykład w niedzielę wieczorem. Czasem sygnał jest po prostu wyłączany - tuner wyświetla napis "brak sygnału". Tak było dzisiaj około 22.00. Czy ktokolwiek wie, co dzieje się z tym nadajnikiem?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: Jarosław Bałuka »

Nadajnik pracuje stabilnie, bez żadnych zmian, przerw itd.

_chris_

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: _chris_ »

pancogito pisze:Od końca września jakość sygnału z Raabego zdecydowanie się pogorszyła. Wcześniej obraz czasem się zatrzymywał na sekundę czy dwie i co pewien czas pojawiały się jakieś kolorowe piksle, ale poza tym było zupełnie dobrze.
jesień idzie i zmieniają się warunki propagacji sygnałów TV - liście opadają, temperatura spada i takie tam podobne. Masz niefart, u Ciebie idzie akurat w złą stronę...

A co to za "antena do odbioru DVB-T " co to ją masz w opisie?

mag

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: mag »

Witam!
Proszę o pomoc w doborze anteny, mieszkam przy ul. Obywatelskiej - czyli około 4km od Raabego. Kupiłem w realu taką zwykłą domówkę DVB-T i Telewizor na niej w ogóle nie chciał odbierać natomiast na samym kablu zawieszonym na klamce od okna odbiera jako tako (30% jakość sygnału). Dodatkowo kupiłem dziewczynie tuner USB LV5TDELUXE i on nic nie może znaleźć na antence od kompletu ani na w/w kablu. Po drodze jest kilka budynków ale bez przesady żeby tak słabo odbierało.

I tu ukłon w stronę ludzi z doświadczeniem w temacie, jaką antenę może mi ktoś polecić do TV tylko wolałbym wewnętrzna bo mieszkam w bloku i nie mam gdzie na zewnątrz tego zamontować a i wiercenie dziur w ścianach mam zakazane :/ i poza tym co z tym LV5TDLX zrobić?

z góry dzięki!
pozdrawiam M

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: plecho1 »

Ja mieszkam na Kalinie na Ulicy Kleeberga i odbieram Obydwa muxy na samodzielnie wykonanym dipolu półfalowym z dokupionym symetryzatorem. Próbowałem też na jakiejś pokojowej ze wzmacniaczem i też sygnał był zadowalający. Na antence od tunera USB też łapałem sygnał chociaż był na granicy odbioru. Jeśli masz okno wychodzące na południowy wschód to spróbuj tę antenkę od tunera USB wystawić na parapet, powinieneś bez problemu złapać przynajmniej Piaski. A jeśli chodzi o antenki pokojowe to lepiej zrobić samemu taki dipol półfalowy i podłączyć go do symetryzatora za około 2zł i efekt będzie podobny jak na antenie za około 50zł.

mag

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: mag »

@plecho1 dzięki za info, co ciekawe wczoraj poszedłem na testy do znajomego na Kalinę i tam tuner USB działał, bo już myślałem, że uszkodzony mi sprzedali.

Możesz mi podesłać schemat lub link jak taką antenę wykonać? Oczywiście wiem, że to pewnie banalne ale nie mam czasu na eksperymenty. I jeszcze jedno - czy na Kalinie i w śródmieściu odbierają wszystkie trzy MUX'y?

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: plecho1 »

Zrobiłem takie dwie antenki:
Obrazek
Obrazek

Działały zarówno na wzmacniaczu LNA-101 jak i na symetryzatorze więc zostawiłem symetryzator.
Odbieram spokojnie dwa muxy - 13 kanałów. Na TV Sharpa sygnał na tych antenkach waha się w przedziale od 85% do 95%. Czasem pojawiają się pojedyncze piksele ale raczej powodują je zakłócenia pochodzące z urządzeń elektrycznych.

mag

Re: DVB-T Mux 3 z RTON Lublin/Raabego

Post autor: mag »

dzięki plecho1!

Zablokowany