DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: Anduraki »

lepiej się ciesz, że odbierasz mux3 zamiast kpić sobie ze starszych ludzi

linkers
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, o 09:34
Odbiornik: NBOX, ARIVA HD COMBO, DONGLE USB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin / Piaski / Raabego

Re: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: linkers »

Anduraki pisze:Pisałem do Pana Jarosława Mroczkowskiego w tej sprawie - napisał mi, że jeśli już to musimy napisać w tej sprawie do TVP i on może się zwrócić do UKE w związku z tym.

Co do TVP1 z Ryk to mieszkając w lublinie odbieram mocno śnieżący sygnał TVP1 na tym kanale, ale również oprócz tego odbieram 2 inne TVP1 na innych kanałach - wszystkie równie dobrze śnieżą - a od TVP2 to powinniśmy świecić tak dobrze odbiera, a to oznacza, że mega wysoka moc promieniowania na tym jest oO.

Ja bym był za napisaniem takiego pisma, ale kto to zrobi - nas pewnie nikt nie wysłucha bo jesteśmy za mali, żeby takie sprawy załatwić. Chyba za mało nas, żeby się zebrać i napisać petycję z podpisami w tej sprawie. Jakby powstał list z ręki kogoś z Emitela do TVP w tej sprawie to ja się z wielką chęcią pod tym podpiszę - tylko czy komuś się będzie chciało zajmować interesem nieokreślonej grupki osób która by chciała być w zasięgu mux3 w okolicach Lublina.

O co walczymy? o możliwość oglądania TVP2 HD w trakcie euro.

Pozdrawiam.

p.s. szczerze mówiąc to nawet mogliby wywalić tymczasowo TVP INFO z pierwszego muxa(na czas trwania euro), żeby dać TVP2 HD

i ja również bym się podpisał.. może by warto jeszcze napisać do TVP Lublin, może oni coś też pomogą, doradzą... w końcu wieża na ich terenie.. @Anduraki a w jakiej części miasta mieszkasz?

mikar1

Re: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: mikar1 »

Anduraki pisze:lepiej się ciesz, że odbierasz mux3 zamiast kpić sobie ze starszych ludzi
Czytaj ze zrozumieniem, nie odbieram MUX3, nikt z moich sąsiadów nie odbiera MUX3, cała moja Gmina nie odbiera MUX3 bo jesteśmy na południe od nadajnika za czechowem za bursakam. Ze starszych ludzi nie kpie tylko stwierdzam fakt, z doświadczenia w działaniach sprzedażowo promocyjnych wiem, że gdy ksiądz Pieje co tydzień w kościele o nagonce na TV Trwam a kościół mu bije brawo to ci ludzie są Targetem do, przy wprowadzeniu lekkiej dezinformacji, podpisana petycji o lepszy nadajnik.

Zreszta już wolę 80 letnich fanów TV Trwam aniżeli tych 30 letnich. Pierwszych mogę zrozumieć bo wychowali się w społeczeństwie i epoce gdy kościół dawał oparcie a ci drudzy są dla mnie niepojęci i często robią zadymy gdy ci pierwsi w spokoju protestują.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: Anduraki »

Nie chcę pisać o polityce - ale w moim kościele (a mieszkam na czechowie) nie ma tematu Telewizji trwam chyba, że czytany jest list Episkopatu.

co do mux3 - zasugerowałem się, że masz w nadajnik wpisane RTON Lublin Raabego
ja nie wpisałem bo nie odbieram z niego nic
bo jesteśmy na południe od nadajnika za czechowem za bursakam.
chyba na północy, nadajnik jest w śródmieściu, a Bursaki są tak trochę na północny wschód od nadajnika - to u was jest jeszcze szansa na obiór z odbicia, u mnie za duży "las z betonu"

mikar1

Re: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: mikar1 »

Fakt, Północy, rozpędziłem się:D. Co do polityki to nie temat na to forum więc faktycznie przejdźmy nad nią do porządku dziennego, tak długo jak nam nie opóźnia wejścia NTC. Nadajnik Raabego wpisałem bo odbieram z niego sygnał lecz zbyt słaby aby szedł obraz i dźwięk. niestety.

Pavl6
Posty: 205
Rejestracja: 18 lutego 2012, o 09:58
Miejscowość: --
Odbiornik: Octagon SF8008
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin-Piaski

Re: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: Pavl6 »

To jest dla mnie niepojęte - kanałów jest 69, a więc bardzo dużo. Niby miejsca nie ma, ale jak trzeba uruchomić tv mobilną, która i tak będzie dostępna tylko na dekoderach Polsatu, to się miejsce znajduje. Czy MUX-3 musiałby być odbieralny tylko z dedykowanych dekoderów TVP, żeby na EURO znalazł by się wolny kanał na nadawanie dookólne?

pgrzegor

Re: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: pgrzegor »

Mam pytanie. Mieszkam na osiedlu Poręba w Lublinie - ulica Agatowa. Do końca maja miałem sygnał z Raabego słaby około 60%, ale dało się oglądać TV. W momencie gdy zaczęto nadawać TVP HD sygnał mi strasznie spadł do poziomu 30% i już nic nie da się oglądać. Czy przy okazji przejścia na HD coś zmieniło się w nadawaniu sygnału? Dodam, że ponownie skanowałem kanały i ponownie ustawiałem antenę i dalej nic, jak nie było TVP 2 HD tak dalej nie ma programów z tego MUX 3, z Piask mam sygnał 90-100% dla pozostałych MUX.

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: plecho1 »

Ja mieszkam na Kalinie i u mnie sygnał jest taki sam jak przed rozpoczęciem nadawania programów w HD.
Według tej mapki:
http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html; ... 3F6AB5178D
jesteś poza zasięgiem MUX3 i najprawdopodobniej odbierałeś odbity sygnał.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: Anduraki »

może wycieli to drzewo od którego miałeś odbicie, ostatnio sporo drzew w Lublinie wycieli

grzes055

Re: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: grzes055 »

@pgrzegor: U mnie na Łęgach też zniknął MUX-3 w maju, miałem z odbicia od bloku. Na trasie odbioru mam drzewo, więc może liście na nim tłumią sygnał.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: Anduraki »

Spróbuję z czechowa, teoretycznie z miejsca gdzie nie ma sygnału za pomocą LNA-169 złapać ale wciąż czekam na antenę (1,5 metrowa stara yaga) nie znam nazwy modelu.

m160s

Re: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: m160s »

Czy ok. 65% sygnału jest przyczyną częstego zacinania się obrazu (stopklatek) i niekiedy ukazywaniu się pikseli? Pytam jako laik nieznający się na rzeczy.. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: kb997 »

@m160s
Twój post jest mało zrozumiały. Podaj swoją lokalizację, czy na kierunku odbioru są przeszkody terenowe? Czy przycinki masz na wszystkich muxach, czy tylko na konkretnym?

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: plecho1 »

Jeśli pisze w tym temacie, to chodzi tylko o MUX3 który jest jako jedyny nadawany z tego nadajnika. Ale lokalizacja jest ważna, bo ten nadajnik nadaje kierunkowo.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: Anduraki »

65% sygnału
jeśli mowa o jakości to może tak być

po wszystkich świętych spróbuję u rodziny z północnej obok komendy złapać mux3, teoretycznie wydaje się że widoczność na nadajnik jest, ale wieżowiec banku cy innego urzędu chyba centralnie zasłania nadajnik.

JanMis
Posty: 10
Rejestracja: 3 maja 2011, o 09:05

Re: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: JanMis »

ja odbieram MUX3 z Raabego w Jakubowicach Konińskich, teoretycznie poza wiązką emisyjną anten, z siłą 72%, bez zacięć. Antena Yagi 13 elementów wycelowana wprost na nadajnik (nadajnik widoczny). Z tej samej anteny Muxy z Piask mam z poziomem 88%. pomimo nie do końca dobrego kierunku ustawienia anteny (ok 30 st)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: Anduraki »

wszystko zależy od odbiornika

JanMis
Posty: 10
Rejestracja: 3 maja 2011, o 09:05

Re: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: JanMis »

^^^
Samsung LE26B350 oraz Samsung SyncMaster P2470HD - oba pokazują takie same odczyty poziomu sygnału

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: Anduraki »

A bo to samsungi hehe pewnie takie same głowice są.

A co do mux3 to mogliby doświetlić z jakiegoś obiektu - przykładowo centrala Tepsy na Chodźki - z równie małą mocą na północny wschód. Niestety ten obiekt nie należy do dyspozycji Emitela więc nie dałoby rady.

JanMis
Posty: 10
Rejestracja: 3 maja 2011, o 09:05

Re: DVB-T z RTON LUBLIN RAABEGO

Post autor: JanMis »

czy są jakieś plany w zakresie zmiany kierunkowości anten MUX-3 z Raabego? Obecne doświetlanie w kierunku Piask jest lekko mówiąc bez sensu

Zablokowany