Możliwe kolizje z analogiem podczas startu 4 etapu MUX-2

informacje techniczne związane z wdrażaniem drugiego multipleksu DVB-T
DVBManiak

Re: Możliwe kolizje z analogiem podczas startu 4 etapu MUX-2

Post autor: DVBManiak »

Z analogu to mało co możliwe, jedynie Polsat z Gubałówki jest w pobliżu, ale moc słaba. Bardziej chodzi o czeski MUX-3 z Pradziada, ale on będzie przeniesiony z tego co wiem po wyłączeniu analogu, czyli do listopada.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Możliwe kolizje z analogiem podczas startu 4 etapu MUX-2

Post autor: blockbuster »

kuku1234 pisze:A z czym koliduje na Slasku kanal 51, ze taka slaba moc na start ?.
MUX3 z Pradziada (moc 100kW)
DVBManiak pisze:Z analogu to mało co możliwe, jedynie Polsat z Gubałówki jest w pobliżu, ale moc słaba. Bardziej chodzi o czeski MUX-3 z Pradziada, ale on będzie przeniesiony z tego co wiem po wyłączeniu analogu, czyli do listopada.
Z tą przeprowadzką to się chyba koledze nadajniki pomyliły. Nie miał kolega na myśli przypadkiem MUX3 z Hostalkovic?

DVBManiak

Re: Możliwe kolizje z analogiem podczas startu 4 etapu MUX-2

Post autor: DVBManiak »

Sory, faktycznie MUX-3 zostanie na k.51. Na k.53 będzie za to MUX-2. Hostalkovice z 51 na 48, teraz widzę dokładnie.
http://www.digistranky.cz/dvbt/divaci/r ... dvb-t.html

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: Możliwe kolizje z analogiem podczas startu 4 etapu MUX-2

Post autor: SAT-COM »

W Kudowie odwieczna kolizja K49 TVP2 Kulin Grodziec z Polsatem Chełmiec Wałbrzych.
W nocy po wyłączeniu TVP2 istnieje możliwość oglądania JEDYNEGO KOMERCYJNEGO POLSKIEGO PROGRAMU NADAWANEGO DROGĄ NAZIEMNĄ !!!

Poza tym kolizja na K32 TVP2 Chełmiec Wałbrzych z MUX1 CZ. Pardubice Krasne.
Czesi obecnie nadają z EPR 25KW i czekają żebyśmy zwolnili ten kanał wtedy podkręcą do 100KW.

K34 TVP1 Kudowa Góra Parkowa z MUX3 CZ Pardubice Krasne i tu znowu Czesi na nas czekają nadając z mocą 10KW zamiast planowanych 100 KW.

DVBManiak

Re: Możliwe kolizje z analogiem podczas startu 4 etapu MUX-2

Post autor: DVBManiak »

To niech Czesi nam załatwią odbiór :D. Oni prawie wszędzie po 100 kW, a my nie mamy jak oglądać. Trzeba wyłączyć ten analog i trzeba zwiększać moc i dawać doświetlacze.

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Możliwe kolizje z analogiem podczas startu 4 etapu MUX-2

Post autor: Poland »

Według mnie można po wyłączać z miejsca nadajniki analogowe: TVN,TV4 i TV Puls zwłaszcza te o małym zasięgu jak na przykład te w Krakowie - i tak tylko przeszkadzają.

DVBManiak

Re: Możliwe kolizje z analogiem podczas startu 4 etapu MUX-2

Post autor: DVBManiak »

I we Wrocławiu również.

brzeg

Re: Możliwe kolizje z analogiem podczas startu 4 etapu MUX-2

Post autor: brzeg »

brzeg pisze:Ja mam dość dużą kolizję k49(Katowice/Kosztowy) z k48(analog, Ostrawa)Kanał 48 jest tak silny że przekierował mi się na k49, więc musiałem zrobić duże zmiany w instalacji antenowej.Planuje znowu przerobić instalację ponieważ mam bardzo silny sygnał Czeski(Od Ostrawy 21Km).
Wyłączyli i zaraz podskoczyła siła z 65 do 93.

Scyzor86

Re: Możliwe kolizje z analogiem podczas startu 4 etapu MUX-2

Post autor: Scyzor86 »

Mam pytanie. Brat w swoim pokoju odbiera za pomocą anteny pokojowej MUX1 i to bez problemu natomiast MUX 2 nie chodzi mimo, że jest nadawany z tej samej lokalizacji (Święty Krzyż). Niby ma siłę sygnału i jakość taką jak powinien ale co jakiś czas wyskakuje przy nich 0% i jest lipa. Dodam, że u mnie w pokoju odbiera bez problemu. Co może być powodem? Jeszcze jeden fakt dodam taki, że u niego np. TVN na telewizji analogowej odbierał niemal idealnie a w pozostałych pokojach praktycznie w ogóle. Teraz w tych innych pokojach problemu nie ma a u niego jest. Czy to może być spowodowane jakimiś zakłóceniami z TV analogowej?

Aha no i mieszkam w Kielcach.

Zablokowany