SAMSUNG SHD-85 Orange

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

SAMSUNG SHD-85 Orange

Post autor: tolus »

Witam serdecznie - po zmianie listy kanałów w MUX-2 pomimo wyszukiwania nowych kanałów na tunerze wyswietla sie lista podsumowania 4/7 - niestety brak Polsat Sport News i testów - czy ktos ma podobne problemy? Dostepne sa tylko Polsat, TVN, TVN7, Puls. Odbieram z nadajnika Kalisz Mikstat. W TV samsung jest OK.

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: Tuner Orange Samsung SHD 85

Post autor: lukasz536 »

Ha! A ja mam podobnie na tv Samasung le32b450 (najnowszy soft). Tyle, że mi zawsze wyszukuje tylko 7 kanałów i jakiegoś kanału zawsze losowo brakuje. Póki co udało mi się zaprogramować tak, żeby nie było TV7 (bo to pasy z Łowicza). Jeszcze dodatkowo, po każdym wyszukiwaniu muszę usunąć jeden z Polsatów Sport News (tak, tak mam dwa (!) od razu po wyszukaniu), bo mi nie chce telewizor przejść na będący na liście po 2 polsatach sport news kanał:-)
Jaja kwadratowe. Odbieram z Suchej Góry.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: Tuner Orange Samsung SHD 85

Post autor: tolus »

w tej chwili po ponownym wyszukaniu na SHD 85 da sie ogladac tylko TVN i TV4 - TVN7, PULS i Polsat zaniki dzwieku i co chwila pikseloza - poziom sygnalu 65% bledow 0.

wlado
Posty: 32
Rejestracja: 2 marca 2011, o 12:43
Odbiornik: Samsung SHD85, Toshiba Qosmio F20-137 analog-dvb-t tuner
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 19/21-69 DVB-T, WA501s-3
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: Tuner Orange Samsung SHD 85

Post autor: wlado »

Wnioski po rozmowie z 801505505: trwają testy nad poprawką, która umożliwią wkrótce posiadaczom SHD 85 odbiór TV6 i PSN. Wkrótce według konsultanta to do tygodnia. To tylko dowód na to, że to całe wyszukiwanie kanałów przez ten tuner to ściema, musi być najpierw pobrana odpowiednia poprawka via internet. No cóż tepsa decyduje co nam wolno oglądać na ich super wynalazku-szkoda gadać.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: Tuner Orange Samsung SHD 85

Post autor: tolus »

moze niech na wzor N odblokuja cala glowice dvb-t tak by mozna bylo ogladac takze i czeskie i niemieckie dvb-t w moim przypadku ;)

wlado
Posty: 32
Rejestracja: 2 marca 2011, o 12:43
Odbiornik: Samsung SHD85, Toshiba Qosmio F20-137 analog-dvb-t tuner
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 19/21-69 DVB-T, WA501s-3
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: Tuner Orange Samsung SHD 85

Post autor: wlado »

No i tydzień minął, a PSN i TV6 dalej nie śmiga, tepsa mogła zdobyć sympatię klientów odblokowując wszystkie możliwości tego ich swojego cacka, ale jak zawsze robi wszystko, żeby ich do siebie zniechęcić.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: Tuner Orange Samsung SHD 85

Post autor: tolus »

wyszla aktualizacja w zeszla srode - dekoder pobral aktualizacje on-line i cos sie wywalilo - nic teraz nie wyszukuje ...

Whoops

Re: Tuner Orange Samsung SHD 85

Post autor: Whoops »

tolus pisze:wyszla aktualizacja w zeszla srode - dekoder pobral aktualizacje on-line i cos sie wywalilo - nic teraz nie wyszukuje ...
Witam !!!

Odbiornik zaktualizował listę programów satelitarnych (możliwość odbioru programów POLSATU oraz telewizi N) - patrz nowa oferta TPSA
U mnie aktualizacja przebiegła bez zakłóceń, ale aktualizacji programów DVB-T dalej brakuje.Na liście programów SHD-85 (lista:telewizja naziemna) brakuje ogólnodostępnych i niekodowanych programów z MUX-2 : Polsat Sport News oraz TV6. Po długiej i burzliwej rozmowie z konsultantami z infolini TPSA już wiem że w/w programów nie zamierzają włączyć (konkurencja ?). Po wysłuchaniu licznych bredni z infolini (każdy kto dzwonił w sprawie brakujących programów wie co mówią)podjąłem rzeczową dyskusję na argumenty zaskakując swoich rozmówców.Jednakże TPSA posiada ostateczny argument nie do przebicia - taka "kula prosto w łeb" .Cytuję:" Odbiór NTC w naszych odbiornikach jest tylko dodatkiem. To taki gadżet. Umowę podpisujecie Państwo na odbiór wybranych przez siebie programów w technice satelitarnej a nie w technice DVB-T ". Koniec,kropka.Nic dodać,nic ująć. Włączenie ogólnodostępnych i niekodowanych brakujących programów zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli cenzora - TPSA !!!

miłej utarczki z TPSA ;)
p.s.
Pozostaje tylko ostateczny argument z naszej strony. Telewizji TPSA grzecznie podziękować i z ukłonem powiedzieć PA PA ...
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2011, o 13:16 przez Whoops, łącznie zmieniany 1 raz.

janek 77

Re: Tuner Orange Samsung SHD 85

Post autor: janek 77 »

A co w tym dziwnego? Sprzedają swój produkt. Nikomu się nie spieszy do DVB-T a więc trudno oczekiwać że będa rozdawali dekodery do odbioru SAT i NTC

wlado
Posty: 32
Rejestracja: 2 marca 2011, o 12:43
Odbiornik: Samsung SHD85, Toshiba Qosmio F20-137 analog-dvb-t tuner
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 19/21-69 DVB-T, WA501s-3
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: Tuner Orange Samsung SHD 85

Post autor: wlado »

Ja wczoraj po raz kolejny rozmawiałem z konsultantem. Zaczyna się zawsze od zdziwienia, że to ich cudo odbiera ntc, potem prośba o chwilę cierpliwości,(konsultacja z programistami), w końcu na moje konkretne pytanie: będzie czy nie dodany PSN i TV6 odpowiedź - będzie, tylko nie wiadomo kiedy. Kupiłem tą telewizję bo chciałem szybszy net, potem i tak się okazało, że nie ma możliwości technicznych zwiększenia prędkości.Kupowałem zapewniany przez konsultantkę, że pakiet podstawowy jest za darmo, a teraz bulę 60 zeta z groszami za neo + tv w tym opłata za net 49. Te naście zeta miesięcznie płacę praktycznie tylko za Orange sport info.Wzbogacili pakiet podstawowy, ale dla nowych klientów. Przez dwa lata daję to kwotę na normalny dekoder dvb-t. Wystarczyłoby nie ograniczać możliwości tego ich "cuda", może dołożyć obsługę Diseqc, możliwość układania listy kanałów, wszystkich obdarować jednym pakietem podstawowym i zdobyli by sympatię i uznanie moje i wielu klientów. No cóż ich sprzęt, ich tv, net itd., a moja umowa, której podpisania żałuję i na której koniec czekam niecierpliwie, a mogło być inaczej.

Whoops

Re: Tuner Orange Samsung SHD 85

Post autor: Whoops »

Witam !!!
Właśnie SHD-85 zaktualizował listę programów.
Pojawił się Polsat Sport News na liście NTC (nareście !!!),...ale dalej brak TV6 :evil:

miłego sportu ;)

wlado
Posty: 32
Rejestracja: 2 marca 2011, o 12:43
Odbiornik: Samsung SHD85, Toshiba Qosmio F20-137 analog-dvb-t tuner
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 19/21-69 DVB-T, WA501s-3
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: Tuner Orange Samsung SHD 85

Post autor: wlado »

U mnie to samo, też brak TV6, eh tepsa :(

mateusiak22

Re: Tuner Orange Samsung SHD 85

Post autor: mateusiak22 »

Witam, działa w tym dekoderze nagrywanie na zewnętrzną pamięć ? Czyli DVB-T Działa ?

Awatar użytkownika
derwalski
Posty: 80
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Bravia W4000/LV5HDeluxe/Wiwa HD-90/Opticum HD TS 9600
Instalacja antenowa: 11 el. Y-U
Nadajnik - obiekt nadawczy: Żółwieniec/Śrem

Re: Tuner Orange Samsung SHD 85

Post autor: derwalski »

Nagrywanie na zewnętrzną pamięć nie działa a co do dvb-t, to przejrzyj wątek od początku, raptem 10 postów.

mateusiak22

Re: Tuner Orange Samsung SHD 85

Post autor: mateusiak22 »

Dodali dziś nareszcie tv6 do NTC :D :D :D
Jest po wyszukaniu kanałów na kanale 214

POLNA44

na44

Post autor: POLNA44 »

Samsung SHD85 nie wyszukuje kanałów DVB-T może ktoś wie jak długo to potrwa?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T - zmiana parametrów SID i LCN - problemy ???

Post autor: qwerty »

Podłącz antenę.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T - zmiana parametrów SID i LCN - problemy ???

Post autor: DVB-T/S »

POLNA44 pisze:Samsung SHD85 z TP nie wyszukuje kanałów DVB-T może ktoś wie jak długo to potrwa?
Ustaw tuner na odpowiedni kanał i wtedy ustaw antenę we właściwym kierunku.

ziu76

Re: DVB-T - zmiana parametrów SID i LCN - problemy ???

Post autor: ziu76 »

Samsung SHD 85 z neostrady,po 6 grudnia brak wszystkich kanałów,z tego co wiem to wina TP.

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: DVB-T - zmiana parametrów SID i LCN - problemy ???

Post autor: TomPL »

Już (już?) działa - tp poprawiła oprogramowanie.

Zablokowany