Odbiór DVB-T w Rzeszowie

przewa

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: przewa »

Rzeszów ul. Krzywoustego. Odbieram tvp 1, tvp 2, tvp info, polsat, tvn, puls, polsat, tv4, tvn7, tvp kul., tvp historia, tvp polonia, tv6, polsat SN. (puls2, eska tv, ttv, polo tv, atm roz.)- brak nadawania.
Jaki masz sprzęt??

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Gravis »

[offtopic] Instalację AZART :lol: [/koniec offtopu]

markus12

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: markus12 »

Witam mieszkam w Rzeszowie ul. Dębicka 343 dawna Przybyszówka i odbieram tylko mux 1 i mux 3 z suchej góry i z baranówki nie mogę znależć mux 2 z tvn polsatem próbowałem już obracać antenę we wszystkie strony na kominie i niżej i nic tylko programy tvp mux 2 wogóle nie łapie dodam że mux 1 z suchej góry działa prawie na 100% zasięgu antenę mam zwykłą siatkową w antenie jest przedwzmacniacz wa 501s3 i zasilaczem podłączony do gniazdka.

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Bartt »

Niestety wymagania odbiorcze co do MUX2 z Suchej Góry są znacznie większe. Sygnał nadawany jest z mniejszą mocą (10kW) na wysokim kanale (61) i z gorszym parametrem korekcji błędów (FEC 5/6). Obrazowo rzecz ujmując aby zdolności odbiorcze MUX2 były takie same jak MUX1 z Suchej Góry to nadajnik MUX2 musiałby mieć moc 40 - 50kW.
Jest jednak nadzieja (w związku z niepowodzeniem uruchomienia nadajnka MUX2 w Giedlarowej) że w najbliższym czasie nadajnik MUX2 na Suchej Górze zostanie przełączony na k32, a także zostanie zwiększona jego moc (po dostarczeniu nadajnika) do 50 - 100kW.

Jeśli nie chcesz czekać, to proponuje próby z lepszymi antenami (Dipol 19,ATX55 lub 91 lub tri-digit).
Można też zapytać w sklepie z antenami na ul. Bohaterów 5, może coś doradza ;).

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Gravis »

Bartt pisze: Można też zapytać w sklepie z antenami na ul. Bohaterów 5, może coś doradza ;).

Szczerze to ciężko tam u nich z poradą, bynajmniej ja tak trafiłem.

markus12

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: markus12 »

markus12 pisze:Witam mieszkam w Rzeszowie ul. Dębicka 343 dawna Przybyszówka i odbieram tylko mux 1 i mux 3 z suchej góry i z baranówki nie mogę znależć mux 2 z tvn polsatem próbowałem już obracać antenę we wszystkie strony na kominie i niżej i nic tylko programy tvp mux 2 wogóle nie łapie dodam że mux 1 z suchej góry działa prawie na 100% zasięgu antenę mam zwykłą siatkową w antenie jest przedwzmacniacz wa 501s3 i zasilaczem podłączony do gniazdka.
dzięki za poradę zobaczę jak coś to spróbuję z lepszymi antenami albo poczekam na zwiększenie mocy nadajnika i przełączenie na niższy kanał

Awatar użytkownika
omkar
Posty: 34
Rejestracja: 4 listopada 2011, o 21:23
Odbiornik: Wiwa HD 50
Instalacja antenowa: Dwie anteny UHF na dachu piętrowego domu ze wzmacniaczem AWS 118
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Baranówka

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: omkar »

Nie można odbierać od wczoraj programów MUX 2 w Rzeszowie na kanale 61. W tabeli podany już jest kanał 32 z Suchej Góry (61 Leżajsk): http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-2 , ale on także nie daje sygnału. Czy nie można by przerzucić okresowo programów z MUX 2 na 1 lub 3?

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Bartt »

Na razie 61k działa, przynajmniej w kablówce w Rzeszowie. Na stronie faktycznie zaktualizowano dane Leżajska i Ostrołęki i przy okazji zmieniono awansem parametry MUX2 z Suchej Góry :o. Czyżby to oznaczało rychły start :?:. Czy raczej zmienili żeby ciągle nie dokonywać tych zmian :?:.
Ale wygląda to bardzo fajnie :D. Czekamy aż będzie tak w rzeczywistości ;).

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Gravis »

Nie tylko w kablówce, normalnie nadają na k61... jak dotychczas bez zmian..

juniorow

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: juniorow »

Która kablówka w Rzeszowie nadaje DVB-T?

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Bartt »

Bloki na Krzyżanowskiego. Ale nadaje to za dużo powiedziane, po prostu sygnał "z nieba" jest wpuszczony w kabel ;).

Awatar użytkownika
omkar
Posty: 34
Rejestracja: 4 listopada 2011, o 21:23
Odbiornik: Wiwa HD 50
Instalacja antenowa: Dwie anteny UHF na dachu piętrowego domu ze wzmacniaczem AWS 118
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Baranówka

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: omkar »

Muszą posiadać bardzo mocny wzmacniacz, bo u mnie sygnał na kanale 61 jest słabiutki (tylko czasami jest obraz), a MUX 1 i 3 nadają na 100%. Ciekawe, że MUX 2 z Jaworu ma mieć taki sam kanał 32 jak Sucha Góra.
Nie rozumiem dlaczego wprowadza się ludzi w błąd podając niewłaściwy kanał oraz datę jego uruchomienia: http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-2
Czy jakiś ekspert byłby łaskawy się wypowiedzieć!

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Gravis »

Hahaha wg tej mapki to już prawie całe podkarpacie pokryte na zielono ;D Żałosne to jest, niech ktoś się zajmie faktyczną aktualizacją ich, bo prawda jest taka, że nieliczni oglądają bez problemów telewizje cyfrową...

Awatar użytkownika
omkar
Posty: 34
Rejestracja: 4 listopada 2011, o 21:23
Odbiornik: Wiwa HD 50
Instalacja antenowa: Dwie anteny UHF na dachu piętrowego domu ze wzmacniaczem AWS 118
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Baranówka

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: omkar »

Od trzech dni MUX 2, podobnie jak 1 i 3 odbieram na 100%. Oby tak dalej. Oczywiście antena ze wzmacniaczem na maszcie piętrowego domu.

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Bartt »

Wygląda na to że okoliczny teren pokryty śniegiem i niższa temperatura pomagają w odbiorze ;). U mnie też sygnał się polepsza właśnie po opadach śniegu a pogarsza gdy sniegu nie ma :(.

tomek24

Odbiór DVB-T w Rzeszowie Baranówka, Wyzwolenia

Post autor: tomek24 »

Witam,
mam taki mianowicie problem ... mieszkam w bloku na al. Wyzwolenia 21 (nowy wysoki blok) ale na parterze. Testowałem sobie ostatnio odbiornik firmy wiwa (nie pamiętam dokładnie modelu) i na zwykłym kawałku koncentryka z nadajnika Baranówka odbiera super. Ale brak mi tvn i polsatu :) Pomóżcie .... czy gdybym zainwestował w jakąś dobrą antenę na zewnątrz (parter) to jest szansa na złapanie Suchej Góry ? :)

wiwi
Posty: 62
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 22:23
Miejscowość: Przeworsk
Odbiornik: PHILIPS 55OLED804
Instalacja antenowa: pokojowa antena siatkowa na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: wiwi »

poczekaj na zwiekszenie mocy na 100kw i 32kanał wtedy masz dużo wieksze szanse a mysle ze już niedługo SG zmieni kanał

Podkarpacki

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Podkarpacki »

markus12 pisze:
markus12 pisze:Witam mieszkam w Rzeszowie ul. Dębicka 343 dawna Przybyszówka i odbieram tylko mux 1 i mux 3 z suchej góry i z baranówki nie mogę znależć mux 2 z tvn polsatem próbowałem już obracać antenę we wszystkie strony na kominie i niżej i nic tylko programy tvp mux 2 wogóle nie łapie dodam że mux 1 z suchej góry działa prawie na 100% zasięgu antenę mam zwykłą siatkową w antenie jest przedwzmacniacz wa 501s3 i zasilaczem podłączony do gniazdka.
dzięki za poradę zobaczę jak coś to spróbuję z lepszymi antenami albo poczekam na zwiększenie mocy nadajnika i przełączenie na niższy kanał
Markus12 ja mieszkam na Złocistej i mam przetestowane opcje odbioru. Jeśli masz pytania to zapraszam na priv...

zavvada

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: zavvada »

Witam. Może ktoś miał podobną sytuację do mojej. Mieszkam na Dąbrowskiego na 1 piętrze, 100 metrów obok mam blok zasłaniający całe południe. Montaż anteny na dachu odpada. Antena zamontowana od strony południowej (Relook RE-TAC38) okazyjnie kupiona. Jeszcze latem ubiegłego roku MUX I jako tako odbierał (podobno moc nadawania oscylowała w granicach 25kW). Nie mam pewności czy faktycznie taka moc była, jednak teraz jest 18 kW. Moc sygnału mam 88%, ale jakość już 0% i o oglądaniu mowy nie ma. MUX II oczywiście od samego początku był poza zasięgiem, ale liczę, że od jutra ten problem zniknie. MUX III z Baranówki odbiera bez problemu nawet jak antenę wyceluje w trawnik;) Może ktoś w moich okolicach poradził sobie z podobnym problemem?

I tak jak przeczuwałem z MUX II nie mam już problemów.... o dziwo łapię go nawet gdy antenę postawię na oknie północnym 8-)

jacek75

MUX-2 MUX-1

Post autor: jacek75 »

czy ktoś wie kiedy w Rzeszowie zostanie włączony MUX-2 MUX-1

Zablokowany